Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 16 do 30 z 31

Temat: Bmw e60/61.

  1. #16
    Znawca tematu Avatar tradelux
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Katowice, Kraków
    Postów
    5,568
    Podziękowano Thanks Given 
    91
    Podziękowano Thanks Received 
    5
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    19

    Domyślnie

    520i jest taka i taka:
    R4 (1995 cm3), DOHC z wtryskiem bezpośrednim
    R6 (2171 cm3), DOHC z wtryskiem EFi

    Jakoob wiem, że Accord nie ta liga, bo to odpowiednik 3'ki. Jeździłem przez dłuższy czas jednak 3, 5 i Accordem i z tych kryteriów co potrzebuje to Accord je spełnia. Osobiście wolałbym Accorda 2.0, niż BMW 1995cm3 w 3er.
    Co do 5 to konkurencja ze strony Hondy stoi bardzo wysoko, bo coś pomiędzy 5, a 7 czyli Honda Legend z 3,5V6, a teraz nawet 3,7

    Co do 520i występują czasami w Shadowline, ale bardzo ciężko. Z tym pakietem prędzej 530i.
    Ostatnio edytowane przez tradelux ; 07-02-12 o 13:47
    ---

    Facebook: www.facebook.com/TradeLUX.samochody
    Otomoto: trade-lux.otomoto.pl
    Login na allegro: trade-lux

  2. #17
    Moderator+ Avatar dural
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    Kuj-Pom
    Postów
    1,321
    Podziękowano Thanks Given 
    526
    Podziękowano Thanks Received 
    1
    Podziękowano
    1 Post
    Siła Reputacji
    15

    Domyślnie

    Jakoob z tą Hondą to żartowałem , do mnie przemawia niestety lub stety niemiecki design , wiadomo sedan ładniejszy itd ale mam rodzinę z którą czasem na wakacje by wypadało wyjechać , żona ma sedana , więc nic bym nie zyskał (w sensie pakowności 1go z 2ch samochodów).
    Staram się tutaj zachować w miarę dojrzale

    PawełM-pakiet super wygląda , sąsiad ma w shadow linie , więc wiem z czym to się je, dla mnie kozak
    Niestety z pogodą masz racje.

    Traktorzysta sceptycznie jestem nastawiony do kupowania aut z for tematycznych , wiadomo są tam pasjonaci ludzie dla których auto to członek rodziny, ale do mnie to jakoś nie przemawia...niestety cec***ę się niskim kredytem zaufania do rodaków Kojarzy mi się coś ala mondek klub opisny szeroko na forum - no takie zboczenie.

    Paweł,Jakoob,Traktorzysta Gdyby nie akcyza to rozważałbym wyższe pojemności, ale płacić tyle kasy państwu tylko dlatego , że chce mocniejszy silnik...kontrowersyjnie nazwę okradaniem w biały dzień
    Nie chce przerabiać auta na lkw (ciężarowy) lub do zadań specjalnych (przewóz $$$) żeby ominąć akcyzę.

    Prawda jest taka , że jak się zdecyduję sprzedać Touarega (a pewnie nie będzie to takie łatwe...nietypowy samochód) to i tak wszystko wyjaśni się przy kasie
    Policzę ile mnie wyjdzie zadbana 520d i opcja z akcyzą przy 530d..podobnie z PB.

    Łukasz ale 2171 wchodzimy już w 18,3% , powiedz mi ze swojego doświadczenia czy spotykasz R4 (niższa akcyza) na aukcjach portalach branżowych?

    Kris75 dzięki odp, aaa jak z serwisem skrzyni olej i filtry co ile 60-80tyś?

    BTW dla mnie fajnym wyznacznikiem jest mobile/autoscout w sensie oferty aut z mega przebiegami, można zobaczyć czy auta dojeżdżają 400k km , jest to jakiś pkt odniesienia..
    Ostatnio edytowane przez dural ; 07-02-12 o 13:54

  3. #18
    Znawca tematu Avatar tradelux
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Katowice, Kraków
    Postów
    5,568
    Podziękowano Thanks Given 
    91
    Podziękowano Thanks Received 
    5
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    19

    Domyślnie

    Paweł to było do Grzecha, że jest też benzyna poniżej 2l
    Czasami widuję 1995cm z Shadowline, ale bardzo rzadko.
    Co do zakupu to w tej cenie zastanowiłbym się poważnie nad:
    http://suchen.mobile.de/fahrzeuge/sh...RT&tabNumber=1

    Może wygląd nie ten, ale wygodna, komfort, silnik...
    No i odpada akcyza, bo z PL salonu (kiedyś zapłacił ją ktoś przy nabyciu)
    ---

    Facebook: www.facebook.com/TradeLUX.samochody
    Otomoto: trade-lux.otomoto.pl
    Login na allegro: trade-lux

  4. #19
    dremp
    Gość

    Domyślnie

    Tradelux... w porownaniu do E60 ta honda to jest najbrzydszy fabrycznie produkowany samochod....

    nie no, nasikalbym sobie do butow gdybym wybral cos takiego zamiast bawarki 5er...

  5. #20
    Znawca tematu Avatar tradelux
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Katowice, Kraków
    Postów
    5,568
    Podziękowano Thanks Given 
    91
    Podziękowano Thanks Received 
    5
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    19

    Domyślnie

    Honda - jeździ lepiej, niż wygląda
    dremp serio pojeździj trochę to zobaczysz różnicę
    ---

    Facebook: www.facebook.com/TradeLUX.samochody
    Otomoto: trade-lux.otomoto.pl
    Login na allegro: trade-lux

  6. #21
    dremp
    Gość

    Domyślnie

    Nie no trade, posiadasz jeden z najpiekniejszych samochodow seryjnie produkowanych (Brera) i polecasz komus takiego ropucha?!

    Nie jezdzilem ta Hondą Rozklapiochą ale szczerze mowiac, nie chcialbym

    Za to jezdzilem E60 i jak dla mnie, klasa

    Co do e60 to jedyne na co ja bym zamienil, to Lexus, jezdzilem co prawda tylko IS250 ale zrobil na mnie BARDZO duze wrazenie pod kazdym wzgledem i chetnie wsiadlbym do GSa zobaczyc jak to jedzie

  7. #22
    Znawca tematu Avatar tradelux
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Katowice, Kraków
    Postów
    5,568
    Podziękowano Thanks Given 
    91
    Podziękowano Thanks Received 
    5
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    19

    Domyślnie

    Też jeździłem i użytkowałem przez chwilę Lexusa, ale nie proponowałem, bo akcyza
    W podstawowej wersji bez szału, musi być wyposażenie Luxury
    ---

    Facebook: www.facebook.com/TradeLUX.samochody
    Otomoto: trade-lux.otomoto.pl
    Login na allegro: trade-lux

  8. #23
    traktorzysta789
    Gość

    Domyślnie

    ""Traktorzysta sceptycznie jestem nastawiony do kupowania aut z for tematycznych , wiadomo są tam pasjonaci ludzie dla których auto to członek rodziny, ale do mnie to jakoś nie przemawia...niestety cec***ę się niskim kredytem zaufania do rodaków Kojarzy mi się coś ala mondek klub opisny szeroko na forum - no takie zboczenie.""

    Oczywiście nie mówię, że jak z forum to brać w ciemno. Daleki jestem od takiego stwierdzenia tym bardziej, że na te fora może się zalogować każdy. Jednak czasem tam ogłaszane są (Jak sie wydaje) bardzo ładne samochody. Ogłoszenia na forach też często pojawiają się przed wrzuceniem auta na allegro.

  9. #24
    Moderator+ Avatar dural
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    Kuj-Pom
    Postów
    1,321
    Podziękowano Thanks Given 
    526
    Podziękowano Thanks Received 
    1
    Podziękowano
    1 Post
    Siła Reputacji
    15

    Domyślnie

    Cześć wracam do w/w tematu.

    Po nowym roku tzn w pierwszym kwartale chyba będę zmieniał auto żonie, jak uda mi się spieniężyć B6 w miarę szybko. W sumie to tylko i przeważnie kwestia ceny.
    Ale do rzeczy :

    Nie chce zakładać nowego tematu jakie auto kupić, bo wchodzą tylko "zakamuflowana opcja niemiecka". Rozważam 3 modele , X3 po lifcie, 5 po lifcie i Tiguana (tutaj najmniejszy % zakupu..)

    Auto będzie używane w 80% w mieście przez kobietę , czasem jakaś trasa (wakacje). Nie , że diesel kategorycznie odpada - tylko obawiam się dpf , nie chcę żeby żonie kiedyś auto stanęło przy wyjeździe z garażu, wtryski itd.

    Chociaż sam ujeżdżałem T5 do 350k km, B6 do 190 k km, Tuarega do 180k km i nie miałem z tym problemów, więc może te problemy z dieslem to Urban Legends.

    Więc do użytkowników 5TEK Dremp itd co Wam się popsuło i co jest bolączką w/w modelu? Wierze w Was

  10. #25
    dremp
    Gość

    Domyślnie

    Powiem Ci tak, jak dla zony to 520i wystarczy (ale uwierz mi ze to tak samo jak 520d zupelnie nie jedzie.)

    Nie pchalbym sie w diesela po lifcie bo 2 litrowki sa niestety skasztanione konstrukcyjnie. Moze bedzie dobrze a moze zostawisz 6 tysiecy na zrobienie rozrzadu.

    Ja od 17 lipca 2012 w warsztacie ponad eksploatacje zostawilem jakies 1500zl (z czego 1400 jakies 1,5miecha temu, kolanko od IC peklo, z pod "usunietych" klapek kolektora rzygalo olejem, vacum pompa tez sie pocila, no i standardowa usterka w e61 przetarly mi sie kable w tylnej klapie i nie dzialal centralny)

    Do roboty wiem ze mam jeszcze magiel (tez standard sa chu...owe) prawy wahacz przod i koncowki stabilizatorow i gumy wewnetrzne drazkow kierowniczych

    przebieg 200 500 KM, 530d po modach na 280/620, rok 2004 i moj ciezki but

    wiec nie ma biedy

    samochod nigdy nie stanal, elektryka nigdy nie zwariowala, pali na dotyk, tylko ze ja mam egzemplarz kompletnie bezwypadkowy i dosc goly jesli chodzi o wyposazenie dodatkowe

    Jesli ja mialbym brac 5er dla kogos po miescie, to tylko 530i i nic innego ale wtedy ja wolalbym nim jezdzic a zonie kupic VW Polo w 1.2

    A czy ja kupilbym sobie znowu e6x? Oj zdecydowanie, o ile znalazlbym egzemplarz z bardzo mocna benzyna np. 535i

  11. #26
    Moderator+ Avatar dural
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    Kuj-Pom
    Postów
    1,321
    Podziękowano Thanks Given 
    526
    Podziękowano Thanks Received 
    1
    Podziękowano
    1 Post
    Siła Reputacji
    15

    Domyślnie

    dremp pisałem już wcześniej - brałbym jak ksiądz ministranta 530i ale 18,3% od wartości netto/brutto to jest jawne ********stwo.
    Hipotetycznie mogę szukać auta z PL ( wiadomo jak to jest...) lub kombinować z wysokim przebiegiem i zaniżaniem faktury - co się nie kalkuje bo auto ma być na firmę z vat 23%.

    Rozważam jeszcze X3 po lifcie ale benzyna 2.0i odpada bo to podobno łyka 14-15l w mieście. Diesel wiadomo..

    Bardziej mi się 5tka podoba , niż X3.

    Normalne koszty eksploatacji mnie nie przerażają , wiadomo jest to klasa wyższa to i koszty większe.

  12. #27
    Moderator Avatar Tytan
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    3M
    Postów
    16,355
    Podziękowano Thanks Given 
    3,373
    Podziękowano Thanks Received 
    206
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    10

    Domyślnie

    http://tablica.pl/oferta/hyundai-gra...5-ID3pArX.html ja bym zaproponował taka alternatywne , równie wygodne duże nikt nie zajuma ma moc i jest tańsze w exploatacji

  13. #28
    dremp
    Gość

    Domyślnie

    Dural, sprobuj znalezc samochod z Polski wtedy bedziesz mial pelna historie do sprawdzenia bez problemu

    mi sie udalo ;-)

    cenowo zazwyczaj nie roznia sie od tych z niemiec, tylko wybor mniejszy
    Ostatnio edytowane przez dremp ; 12-12-13 o 11:57

  14. #29
    Moderator+ Avatar dural
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    Kuj-Pom
    Postów
    1,321
    Podziękowano Thanks Given 
    526
    Podziękowano Thanks Received 
    1
    Podziękowano
    1 Post
    Siła Reputacji
    15

    Domyślnie

    Tytan o offence ale mam w domu xi35 - ładne auto ale nie dla mnie H.
    W ogóle nie podoba mi się stylistyka i środek aut japońskich , koreańskich itd..

    Raz miałem francuza ( hahahaha) i mi wystarczy , TYLKO niemieckie auta . Może głupie podejście .

    Ciężko będzie poszukać czegoś w PL z vatem :/

  15. #30
    tomaszek
    Gość

    Domyślnie

    W mojej 520d przegladajac wydruk z bazy naprawiono
    -panoramadach , swiece zarowe i ich sterownik, DPF po 200tkm
    Mi wystrzelila wesolo dymiac na autostradzie chlodnica klimy, zapobiegawczo zrobilem kolo pasowe (220tkm), padl mi akumulator tak o z nienacka :P (oczywiscie w najmniej odpowiednim momencie). Z tego co wiem :sypia sie nawigacje (caly ten ich komputer), przeciaraja nagminnie kable w tylnej klapie. Wersja 163ps jazda w wiekszosci typowo autostradowa spalanie 7,5l. (manual)

    Moj wujek jezdzi 3lata 530d 2004, od 100 do 160tkm. Robil kolektor wydechowy, wiazke klapy ma polamana, przednie zawieszenie, nie dziala mu PDC, popsula mu sie panorama.
    Z faktur wynika, ze nim auto zakupil robione juz bylo Turbo. 10,5l/100km srednia z dlugiego okresu czasu jazdy (automat)

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Tagi dla tego tematu

Zakładka

Zakładka

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •