Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 21

Temat: Citroen C5 III Tourer 2.0HDI 2012 - Płock

Nowicjusz
    Podziękowano: 1
    Siła Reputacji
    0

Domyślnie Citroen C5 III Tourer 2.0HDI 2012 - Płock

Marka: Citroën

VIN: VF7RWRHR8CL501593

Model: C5 III

Silnik: 2.0 HDI 140km

Rocznik: 2012

Miejscowość: Płock

Nazwa komisu: OL-KAR EXPORT-IMPORT SŁAWOMIR MOKRZKI

Link do ogłoszenia: https://www.otomoto.pl/oferta/citroe...tml#cf472d536d

Treść: Dzień dobry Państwu.
    Od dłuższego czasu szukam auta i... nic.
    Szukałem benzyny, ale... efekt jest kiepski.
    Auto musi być z komisu, bo potrzebuję fakturę.
    Zwracam się do Was z prośbą o ocenę auta. Może ktoś zna ten komis, może ktoś oglądał auto (ja mam ponad 200km).
    Z góry dzięki za pomoc.

Nowicjusz
    Siła Reputacji
    0

Domyślnie Odp: Citroen C5 III Tourer 2.0HDI 2012 - Płock

Nie mogę edytować wcześniejszego posta, a temat jest do zamknięcia. Auto wyparowało z ogłoszenia w zasadzie zaraz po tym jak dodałem tu link. Pewnie Pan się zorientował że mu nagle ilość wyświetleń znacznie wzrosła...
    Cóż nie jest mi dane zmienić auto.
    Jakby jednak ktoś miał godne polecenia C5 z 2.0 benzyną lub od biedy dieslem 2.0 HDI w wersji exclusive czy innej bogate (w sensie pneumatyka, półskóry, navi)j, to niech podrzuci na pw.

Starszy użytkownik Avatar thomas
    Podziękowano: 12
    Siła Reputacji
    7

Oferty sa, tylko trzeba zaplacic normalne pieniadze i nie szukac w zaglebiach ulęgałek typu Płock...chyba nie sadzisz, ze kupisz Exclusiva w cenie wersji podstawowej i jeszcze w benzynie...bo na rynku zachodnim to ok. +15-20% do ceny..

Nowicjusz
    Siła Reputacji
    0

Mam do wydania jakieś 35tyś. W tych pieniądzach znalazłem kilka w Niemczech i kto wie czy w końcu nie poszukam sobie komisu, który mi to sprowadzi i wystawi fakturę (potrzebna, bo auto na firmę). Auto nie musi być z '12, może być i z '08... istotne by było sprawne i dobrze wyposażone.

Moderator+
    Podziękowano: 94
    Siła Reputacji
    13

Trzeba jeszcze odróżniać fakturę marżę głównie wystawianą przez komisy i taka była w tym przypadku od VAT 23% (na niewiele aut będzie dostępna, chociaż często taka powinna być), którą również może wystawić "osoba prywatna" mająca auto kupione na firmę.

Nowicjusz
    Siła Reputacji
    0

Wiem, że komisy wystawiają f.vat-marża. Nie zależy mi na tym by odliczyć połowę VAT. Jak się uda to ok, jak nie to trudno... to i tak byłoby tylko z 3tyś zł. Gdyby to było czynnikiem głównym to wziąłbym auto w najem długoterminowy lub leasing. To ma być używane auto do 35tyś. (do tego mam jeszcze 5tyś, ale na ubezpieczenie i wymianę płynów, rozrządu itp). Grunt by auto było warte swych pieniędzy. Trochę chyba odbiegliśmy od tematu.

Starszy użytkownik Avatar thomas
    Podziękowano: 12
    Siła Reputacji
    7

potrzebujesz Fakturę vat-23 do odliczenia VAT? czy chcesz na firmę auto wciągnąć? Przecież żeby to zrobić nie musisz mieć faktury. Kupujesz od osoby prywatnej i wrzucasz w ewidencję. Jeśli poprzedni właściciel był właścicielem dłużej niż pół roku możesz szybciej zamortyzować (2,5roku), jeśli krócej 5lat...

8. Następujący użytkownik dziękuje thomas za tą użyteczną informację:

Wojtek69 (25-02-19)

Moderator+ Avatar dural
    Podziękowano: 7
    Siła Reputacji
    10

Posprzątałem ten spam.

Facet Wam piszę, że wie co to Vat marża i vat 23% - że mu nie zależy na odliczeniu podatku...a jeden z uporem maniaka ciągle to samo...

Oferty sprzedaży na priv lub dział sprzedam.

10. Następujący użytkownik dziękuje dural za tą użyteczną informację:

specyfik (26-02-19)

Moderator+
    Siła Reputacji
    13

Niech odpowie na pytanie czy bierze pod uwagę auta od osób prywatnych na umowę?

Nowicjusz
    Siła Reputacji
    0

Cytat Napisał Wojtek69 Zobacz post
    Niech odpowie na pytanie czy bierze pod uwagę auta od osób prywatnych na umowę?
    Po raz trzeci odpowiem że tak. Fakturę chcę tylko wtedy, gdyby auto miało być sprowadzane z zagranicy na zamówienie. Oczywiście jak się znajdzie auto na f.vat 23% godne polecenia - to jeszcze lepiej.

13. Następujący użytkownik dziękuje specyfik za tą użyteczną informację:

Wojtek69 (26-02-19)

Moderator+
    Siła Reputacji
    13

Cytat Napisał specyfik Zobacz post
    Po raz trzeci odpowiem że tak. Fakturę chcę tylko wtedy, gdyby auto miało być sprowadzane z zagranicy na zamówienie. Oczywiście jak się znajdzie auto na f.vat 23% godne polecenia - to jeszcze lepiej.
    Cytat Napisał specyfik Zobacz post
    Treść: Dzień dobry Państwu.
    Od dłuższego czasu szukam auta i... nic.
    Szukałem benzyny, ale... efekt jest kiepski.
    Auto musi być z komisu, bo potrzebuję fakturę.
    Dlatego nadal uważam, że dopiero po naszych wypowiedziach do tego "dojrzał", bo Citroen z zapytania raczej nie był na "zamówienie"

Nowicjusz
    Siła Reputacji
    0

Dlatego nadal uważam, że dopiero po naszych wypowiedziach do tego "dojrzał", bo Citroen z zapytania raczej nie był na "zamówienie"
    No bo nie był. Ale z tego co pamiętam był na vat23% i dlatego tak napisałem. Wiem jakie jest podejście do komisów i do Płocka Dlatego tak napisałem. PRZEPRASZAM, że tym jakoś... nie wiem, może wprowadziłem Was w błąd, ale nie to w ogóle miało być przedmiotem. Chodziło mi sprawdzenie auta, a czy ono będzie na fakturę, czy na umowę to chyba mniej istotne. Tak czy inaczej temat do zamknięcia, zlikwidowania, zapomnienie. Auto po wrzuceniu tu na forum zniknęło w szybkim tempie. Może się sprzedało, a może Pan handlarz po ilości wyświetleń zorientował się na jakie forum trafiło i dlatego ogłoszenia już nie ma. Szczerze auto zwróciło moją uwagę głównie z uwagi na przebieg 90k. Pewnie jak ostatni frajer uwierzyłem, że to jakaś okazja (a jak wiadomo okazję są tylko w bajkach i w meczach komentowanych przez Szpakowskiego), ale w ogłoszeniu było sporo danych, był VIN - to sobie uroiłem w głowie że może nie ściemnia, przecież to można sprawdzić.
    Aaa... szukałem bezowocnie benzyny (choć jedna się jeszcze pojawiła wczoraj i trzeba ja sprawdzić), a po przerzuceniu się na 2.0HDI faktycznie szukałem takich z opcją f.vat23% - bo w odróżnieniu od benzyn, diesli jest całkiem sporo. Zresztą mam jeszcze jednego do sprawdzenia https://www.otomoto.pl/REGULAMIN!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1 ale tu to chyba wyślę jakieś autotesto, bo w autobazie jest tylko jeden wpis z przebiegu i trzy z historii internetowej.... więc pewnie nic tam nie ma. No, ale najpierw tam zadzwonię, bo w ogłoszeniu jest wpisane że auto spełnia warunki VAT-1. Nie wiem jakim cudem. I zastanawia mnie, czy ma to w dowodzie. I czy w związku z tym nie byłoby jakichś problemów, gdyby z powrotem stał się autem osobowym. Szczerze nie spotkałem się z czymś takim.
    Reasumując. Przepraszam raz jeszcze Wszystkich za zamieszanie. A Moda proszę o wywalenie tematu do jakieś "hyde parku" bo się bałagan tylko zrobił, a jako były moderator nieistniejącego forum mymoto.pl (nie istnieje z 10lat to nie jest reklama), wiem jak to innych mierzi
    Ostatnio edytowane przez Tytan ; 26-02-19 o 20:33

Moderator+
    Siła Reputacji
    13

Gubisz się już w "zeznaniach" i odwracasz kota ogonem... Ta C5 była na 100% z VAT marżą i dlatego od razu o tym napisałem oraz na samym początku o tym wspominałem (zresztą nawet gdyby był na 23% przecież do końca twierdzisz, że nie potrzebujesz faktury, więc co to teraz za tłumaczenie).

A jak nie chcesz zaśmiecać 1 temat = 1 auto

Starszy użytkownik Avatar tradelux
    Podziękowano: 9
    Siła Reputacji
    14

Sprawdź sobie wiadomość prywatną
    ---

Facebook:
    Aby zobaczyć obrazy w stopce musisz mieć 1 lub więcej postów. Obecnie napisałeś 0 postów.

Otomoto:
    Aby zobaczyć obrazy w stopce musisz mieć 1 lub więcej postów. Obecnie napisałeś 0 postów.

Login na allegro: trade-lux

Nowicjusz
    Siła Reputacji
    0

Gubisz się już w "zeznaniach" i odwracasz kota ogonem... Ta C5 była na 100% z VAT marżą i dlatego od razu o tym napisałem oraz na samym początku o tym wspominałem (zresztą nawet gdyby był na 23% przecież do końca twierdzisz, że nie potrzebujesz faktury, więc co to teraz za tłumaczenie).

A jak nie chcesz zaśmiecać 1 temat = 1 auto
    Dobrze. Skoro tak bardzo Ci na tym zależy to uznam Twe rację. Nie pamiętam na 100% czy tamten samochód był na 23%. Więc ręki sobie uciąć nie dam. Przez ostatnie pół roku przeglądam ogłoszenia i nie prowadzę dziennika.
    Tak czy owak... Po dodaniu tematu dodałem post że można temat zamknąć bo auta i tak już nie ma i nie wiem czemu to tak dla Was ważne czy było na f. VAT 23, VAT-marża, umowę kupna-sprzedaży, czy gość chciał się zamienić za zestaw znaczków. Jak sam napisałeś nie ma większego znaczenia jaka będzie to forma rachunku, ale niewątpliwie na diesla wolałbym fakturę 23%, bo diesle są na fakturę, a benzyny nie ma. Ot co. Od trzech dni wałkowany jest temat który nie ma sensu. Auta i tak już nie ma. Pozdrawiam

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Tagi dla tego tematu

Zakładka

Zakładka

Uprawnienia