Pokaż wyniki od 1 do 13 z 13

Temat: Samochód do 40 tys optymalny dla rodziny

  1. #1
    Użytkownik
    Zarejestrowany
    wrz 2014
    Postów
    64
    Podziękowano Thanks Given 
    1
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    10

    Domyślnie Samochód do 40 tys optymalny dla rodziny

    Witam

    Od pewnego czasu myślę nad zmianą samochodu. Obecnie jeżdżę od 2014 roku Fordem S-maxem z silnikiem 2.0 duratec 145KM z 2009r w wersji Tytanium. Nie mam nic do zarzucenia dla samochodu ale dzieci już nie są takie małe 12 lat i 4 latka więc wózki się skończyły i wielkie bagaże a i chciało by się czegoś innego. Fordem jeździ mi się dobrze, oleju nie bierze, wszystko w nim działa jest wygodny ale.. brak mi w nim czasem mocy, 6 biegu, jak i spalanie jak na taka moc jest spore ale wiem gabaryty swoje robią. Do setna..

    Nie wiem za ile uda mi się sprzedać swoje auto ( celuje w 27 tys., realne ? ) z 10-15 tys mogę dołożyć do nowego auta. ~ 40 tys na auto.

    Co potrzebuje ?

    - silnik w benzynie – jeździmy około 6 - 8 tys rocznie, trasy raczej tylko latem lub spontaniczny wyjazd ale to i tak 200 km ewentualnie. A tak to do pracy 3 km 8 godz stoi później znowu 3 km i po pracy jakieś krótkie wypady tez po mieście.

    Pojemność obojętna jak jakiś smok to musi wchodzi w grę instalacja gazowa.

    - sporo miejsca w środku, aby z przodu było wygodnie, aby z tyłu było sporo miejsca ( mała jeździ jeszcze w foteliku w systemie RWF ale mogę zmienić na przodem do kierunku jazdy )

    - multimedia, gadżety – zawsze mnie cieszyły i wole dołożyć do topowej wersji niż później cudować zmieniać radia, głośniki czy tez dokładać jakieś pakiety, światełka itd.

    - skrzynia biegów obojętna, automat na plus ale bez ciśnienia.

    - rocznik – nie istotny

    - przebieg – sprawdzony, serwisowany.

    Poważnie myślałem nad Peugeotem 508 ale tam diesel, później może 308SW w GTline później może golf VI w kombi z 1.6 MPI, butle wsadził i by jeździł, później Toyota Auris 1.8 w hybrid, później Honda IX w kombi z 1.8, Później skoda Octavia 1.6 MPI, później Avensis 1.8 T27 może w kombi…

    Może jakiś lexus ? Japonce z zew fajne ale w środku plastik fantastic i ten lakier podatny na zarysowania jak i korozja.

    Jak widzicie typów sporo mam ale jakoś ciężko mi się zdecydować.. pomożecie ?

  2. #2
    Znawca tematu Avatar tradelux
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Katowice, Kraków
    Postów
    5,568
    Podziękowano Thanks Given 
    91
    Podziękowano Thanks Received 
    5
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    19

    Domyślnie Odp: Samochód do 40 tys optymalny dla rodziny

    Będzie problem z nowoczesną benzyną - niestety obecnie te silniki są skomplikowane bardziej niż diesle i droższe w utrzymaniu od diesli.
    Zostaje chyba tylko Opel z 1.4T, Honda Civic 1.8 lub Honda Accord 2.0. Jeśli może być trochę starsze to poszedłbym w Mondeo 2.5T benzyna wersji Titanium.
    W Peugeota jest silnik od BMW 1.6THP bardzo kiepski. W nowej 308 jest 1.2PureTech 110-130KM - udany tylko nie będzie auta z nim w tym budżecie.
    Jeśli PSA to najlepiej diesla 2.0 -> mało problematyczny w mieście. Bardzo dobre automaty, ale ospałe w porównaniu do DSG (ale nie drenują tak kieszeni)
    Inna alternatywa to A4 2.0TDI B8, ale auto sporo mniejsze od 508 czy Mondeo.
    ---

    Facebook: www.facebook.com/TradeLUX.samochody
    Otomoto: trade-lux.otomoto.pl
    Login na allegro: trade-lux

  3. #3
    Użytkownik
    Zarejestrowany
    wrz 2014
    Postów
    64
    Podziękowano Thanks Given 
    1
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    10

    Domyślnie Odp: Samochód do 40 tys optymalny dla rodziny

    Domyślam się że będzie problem z benzyna dlatego piszę na forum w uzyskaniu optymalnego wyboru.

    Ile trzeba mieć na 308 w sw w fajnym wyposażeniu w automacie? Oczywiście mowa o 1.2 130KM. Coś koło 50-60 tys?

    Byłem naprawdę zainteresowany 508 w 2.0 hdi ale czasem nie dogrzewam benzyny a co mówić o dieslu.
    A później jeździć aby dogrzać albo dolewać fapa itd. Jakoś nie mam chyba ochoty.

    Civic siedziałem nawet udało mi się fotelik przypasowac i jakoś kurcze dziwnie mi się siedziało w nim.

    Accord wszystko fajnie ale z tyłu to miejsca prawie brak.

    Astra J jeździłem 1.6T i dowiedziałem się jak ciężkie jest auto. Jechało normalnie ale myślę że z 1.4T będzie cienko. Ciasnawo trochę jak na fotelik i żeby jeszcze miejsce było dla pasażera z przodu.

    Mondeo? Identyczny jak smax z tym że ma większą moc. Jakoś nie chciał bym znowu na kolejne 4-5 lat jeździc podobnym jak dotychczas samo samochodem.

  4. #4
    Starszy użytkownik
    Zarejestrowany
    gru 2010
    Skąd
    Warszawa
    Postów
    1,069
    Podziękowano Thanks Given 
    28
    Podziękowano Thanks Received 
    9
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    15

    Domyślnie Odp: Samochód do 40 tys optymalny dla rodziny

    Jak zależy Ci na przestrzeni w drugim rzędzie dla 2 osoób to w klasie średniej i tym zakresie kwotowym chyba nie znajdziesz nic przestronniejszego niż Skoda Superb II Generacji. Do tego nie jest problemem znalezienie egzemplarza z dobrym wyposażeniem, tylko że przy nastawieniu na wersję benzynową to praktycznie nie masz w tym modelu żadnego sensownego napędu (same TFSI z najgorszego okresu, a jak bez doładowania to zaraz 3.6 do tego też FSI i łączone tylko z równie niegodną polecenia skrzynią DSG).

  5. #5
    Znawca tematu Avatar Andrebar
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    Łódź - Heidelberg
    Postów
    4,718
    Podziękowano Thanks Given 
    1,084
    Podziękowano Thanks Received 
    3
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    18

    Domyślnie Odp: Samochód do 40 tys optymalny dla rodziny

    Ja bym podrzucił jeszcze do rozważenia Mitsubishi- Outlandera... bo - "stary" sprawdzony silnik benzynowy oraz zakrawająca na OldTimera 5-tka skrzynia choć i w automacie też czasem występuje.
    W POmrocznej jest parę sztuk do 40Tzł i to od 2011r > ; https://www.otomoto.pl/osobowe/mitsu...%5Bcountry%5D=
    Ale skoro ma być typowa osobówka to w tym przypadku szedłbym w stronę T-Avensis .
    Jeśli za mało mocy - to pamiętaj , że zawsze jest coś za coś
    Ostatnio edytowane przez Andrebar ; 10-05-20 o 16:27
    Człowiek mądrzeje z wiekiem....szkoda tylko że z wiekiem od trumny

  6. #6
    Użytkownik
    Zarejestrowany
    wrz 2014
    Postów
    64
    Podziękowano Thanks Given 
    1
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    10

    Domyślnie Odp: Samochód do 40 tys optymalny dla rodziny

    Skoda SuperB owszem ale nie w dieslu i nie w dsg. W diesla nie chciał bym się pakować i nie chodzi już aż tak mocno w fap czy dpf ale krótkie odcinki oraz nie dogrzany samochód to w dłuższej perspektywie nie jest dobry wybór.

    Toyota Avensis biorę pod uwagę. Miejsca sporo w środku jakość materiałów cóż.. Toyota. Trochę ma do życzenia ale wiadomo coś za coś. Z zew oklepany widok nie porywa serca. Gama silników 1.8 albo 2.0 jak pokręcisz to jakoś to jedzie ale spalanie spore ale wiadomo gablota spora.

    Nakręciłem się nie ukrywam nad tą 308 sw ale boję się że nawet jak naciągnę budżet to będzie cienko.
    Marzy mi się 308 w sw T9 w automacie w gtline ah..

  7. #7
    Użytkownik
    Zarejestrowany
    wrz 2014
    Postów
    64
    Podziękowano Thanks Given 
    1
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    10

    Domyślnie Odp: Samochód do 40 tys optymalny dla rodziny

    A co myślicie na temat Kia Optima? Silnik 2.0 163 KM w automacie w wersji złóżmy XL? Ktoś miał? Sprzedawał? Ma jakieś swoje zdanie opinie?

  8. #8
    Znawca tematu Avatar Andrebar
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    Łódź - Heidelberg
    Postów
    4,718
    Podziękowano Thanks Given 
    1,084
    Podziękowano Thanks Received 
    3
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    18

    Domyślnie Odp: Samochód do 40 tys optymalny dla rodziny

    myślę ,ze za w miarę normalny bezwypadkowy egzemplarz z normatywnym przebiegiem to raczej ciężko będzie ;
    https://suchen.mobile.de/fahrzeuge/s...rder=ASCENDING
    ale w POmrocznej zdarzają się cuda ...ehhh szkoda ,że ciut na zachód nich nie ma
    Człowiek mądrzeje z wiekiem....szkoda tylko że z wiekiem od trumny

  9. #9
    Użytkownik
    Zarejestrowany
    wrz 2014
    Postów
    64
    Podziękowano Thanks Given 
    1
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    10

    Domyślnie Odp: Samochód do 40 tys optymalny dla rodziny

    Ford Smax wystawiony do sprzedaży więc trochę ruszam ponownie z rozeznaniem w autach, moje typy i przemyślenia, jeśli się mylę bo nie mam z tymi autami styczności proszę o zwrócenie uwagi.

    Kolejność przypadkowa:

    1.Toyota Avensis z silnikiem - Wygląd zew - akceptowalny, wygląd wew. nudno, multimedia - standard, silnik mułowaty ale bezawaryjny, raczej nie rdzewieją ale lakier ponoc delikatny
    2. Honda Civic - z zew faajnie, w środku fajnie, miejsca tutaj średnio z tyłu bo miałem okazje przypasować fotelik ale od biedy ujdzie. jak sprawa z rdza wygląda ? silnik 1.8 bezawaryjny ale mułowaty i trzeba kręcić wysoko aby jakoś ten moment obrotowy uzyskać i głośno jakoś tak.
    3, Honda Accord - z zew i wew czasy avensisa ujdą ale szału nie robi, silniki ok aczkolwiek sporo pala chyba nie adekwatnie do oferowanej mocy ( wiem waga auta ), rdzewieją ? miejsca z tyłu oj malutko malutko i tutaj duży minus.
    4. Peugeot 308 - silniki 1.2 niby ok ale maja problemy z paskiem rozrządu ale to się wymieni, ale coś z świecami, coś katalizatorami jakiś taki nie pewny, wygląd z zew ok, wew ok, ale miejsca z tylu hmm na styk.
    5. Hyundai I40 - z zew super, wew. lipa i chyba nie akceptowalna, miejsca z tylu super. technicznie raczej ok, jakieś tam ma miejsca newralgiczne dla rdzy.
    6. Kia Optima - z zew ok, w środku oj niby ok ale jakoś tak bez płciowo, w środku dużo miejsca i silnik tez raczej dobrze ale sporo pala po mieście . multimedia standard.
    7. Hyundai Elantra - podobnie jak i40 ale po jakimś tam lifcie w środku już poprawili ale silnik tylko 1.6 i niby bezawaryjny i mało pali ale.. nie jedzie w ogóle.
    8. Mazda 6 III - z zew extra, w środku extra, miejsca sporo z tylu ale.. rdza ?! Z moim pedantycznym podejściem do samochodów będę pewnie codziennie oglądał czy gdzieś już nie wyłazi ruda. No i nie będę spał czy nie ukradną

    Podsumowanie: Proszę mnie poprawić jeśli coś zmyślam albo powiedzcie ze weź nie wymyślaj. Cenowo jak widać po autach to granice od 40 do 55 tys zł. Może jakieś inne propozycje ? Chaotycznie opisane ale tak telegraficznie przekazałem moje przemyślenia.

  10. #10
    Użytkownik
    Zarejestrowany
    wrz 2014
    Postów
    64
    Podziękowano Thanks Given 
    1
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    10

    Domyślnie Odp: Samochód do 40 tys optymalny dla rodziny

    Forda Smax sprzedany i budżet wzrasta do granic 58 tys.

    Wymagania takie same..

    Błądzę w poszukiwaniach odpowiedniego póki co modelu.. Liczę na pomoc. W poszukiwaniu już odpowiedniego samochodu będe dalej prosił o pomoc ��

    Po głowie chodzi mazda 6 po 2015 roku ale widać chyba że za mały budżet i strach o tą rdzę i że ktoś gwiznie pod blokiem.

    Tylko co jeszcze? Może ta Kia optima? Służbowym jeżdżę Kia sportage 1.6 gdi i szału nie ma co do osiągów jak i jakości w środku i na zew ale mamy słaba wersję wyposażenia. Może Kia ceed gt line?

    Co o tym myślicie?

  11. #11
    Banowany
    Zarejestrowany
    lut 2017
    Skąd
    Tarnów
    Postów
    565
    Podziękowano Thanks Given 
    0
    Podziękowano Thanks Received 
    2
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    0

    Domyślnie Odp: Samochód do 40 tys optymalny dla rodziny

    Jeżeli LPG wchodzi w grę to zapomnij o maździe,zresztą z tym budżetem nie podchodziłbym, ewentualnie coś z toyoty avensis, Verso może. Benzyna 1.8/2.0 BDB pod LPG.
    Silnik 1.6 GDI też problematyczny raczej

  12. #12
    Znawca tematu
    Zarejestrowany
    wrz 2014
    Postów
    13,302
    Podziękowano Thanks Given 
    181
    Podziękowano Thanks Received 
    230
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    26

    Domyślnie Odp: Samochód do 40 tys optymalny dla rodziny

    Cytat Napisał lobuz123 Zobacz post
    budżet wzrasta do granic 58 tys.
    Może ta Kia optima?
    W tym budżecie można kupić Optimę z 2016 roku:
    https://www.otomoto.pl/oferta/kia-op...tml#ea369fcada
    zapewne jednym z + jest fakt że do 7 lat / 150 000 km jest ona na gwarancja producenta.
    Silnik 2.0 DOHC ma hydrauliczną regulację luzów zaworowych także w razie czego do LPG idealny.
    Rozstaw osi wynosi tu aż 2 805 mm ale jak jest z ilością miejsca w porównaniu z Avensisem ( gdzie rozstaw osi wynosi 2700 mm) trzeba sobie porównać w realu.

  13. #13
    Użytkownik
    Zarejestrowany
    wrz 2014
    Postów
    64
    Podziękowano Thanks Given 
    1
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    10

    Domyślnie Odp: Samochód do 40 tys optymalny dla rodziny

    Przygotowałem swoje zestawienie moich typów, jeśli się w którejś kwestii mylę proszę o poprawkę. Tylko sedany ( limuzyny ), kombi nie potrzebuje pomimo konfiguracji personalnej 2+2

    Instalacji gazowej ogólnie nie zamierzam instalować, codzienne trasy po 4 km i później 8 godzin postoju i znowu 4 km i ewentualnie po mieście krótkie odcinki nie sprzyjają dieslowi oraz instalacji gazowej, o ile latem szybciej się przełączy to zimą wątpliwa z tego korzyść. Prawda ? Trasy raz na pół roku 200 km. W wakacje może gdzieś dalej i to pewnie do 600 km.
    Latem więcej jeżdżę rowerem do pracy stąd roczne przebiegi oscylują ~8 tys km.

    Mazda 6 >2015 ( silnik 2.0 lub 2.5 )

    + silnik benzynowy

    + niskie spalanie

    + dobre osiągi

    + dobre automaty

    + wygląd zewnętrzny, wewnętrzny -

    + bezawaryjny

    + przestronny


    - korozja

    - podatny na zarysowania

    - obawy przed kradzieżą


    Kia Optima >2016 ( 2.0 dohc 163 KM )


    + silnik benzynowy ( możliwość montażu LPG )

    + wygląd zewnętrzny, wewnętrzny

    + dobrze doposażony

    + przestronny

    + bezawaryjny


    - duże spalanie

    - słabe osiągi

    - słabe automaty

    - korozja, może mniej ale występuje adekwatnie mniej niż w maździe


    Toyota Avensis T27 (1.8 lub 2.0 )

    + silnik benzynowy ( możliwość montażu LPG )

    + bezawaryjny

    + wygląd zewnętrzny akceptowalny


    - spore spalanie

    - słabe osiągi

    - automat CVT

    - wygląd wewnętrzny, jakość plastików

    - lakier podatny na zarysowania ( szybsza korozja )


    Ford Mondeo mk5 ( 1.5 ecoboost )

    Jakoś forda ciężko mi porównać bo on ani za ładny ani za brzydki, w środku plastikowo, przestrzeń niby jest ale ciasnawo i po fordzie s-maxie chyba czas odpocząć od forda chodź nie miałem z nim problemów i 6 lat bezproblemowej jazdy zaliczyłem.

Zakładka

Zakładka

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •