Strona 1 z 4 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 53

Temat: Pierwszy samochód w kwocie 20000 - 30000

  1. #1
    zoom
    Gość

    Domyślnie Pierwszy samochód w kwocie 20000 - 30000

    Witam

    Bardzo proszę o podpowiedź co rozsądnego można zakupić w w/w kwocie.

    Od 2 miesięcy czytam artykuły i wypowiedzi na forach dyskusyjnych - im więcej czytam tym gorzej.

    Ostatecznie mój wybór padł na Audi A3 rocznik 2004-2005 (ten rocznik mieści się w wyznaczonej kwocie).

    Samochód będzie wykorzystywany do okazjonalnych wycieczek na zakupy (100-200km tygodniowo), co dwa-trzy miesiące dłuższa trasa (ok 500km tam i z powrotem).

    Preferowany samochód z automatyczną skrzynią biegów.

    Zakup dokonywany przez kompletnego laika który w życiu przejechał łącznie kilkaset kilometrów i o samochodach wie wielkie "NIC".


    Czy mój wybór ma sens?

    Pozwoliłem sobie poprosić o opinię jednej z ofert które rozważam:

    http://bez-wypadkowe.net/showthread....1399#post31399

    Z góry dziękuję za sugestie, pozdrawiam.

  2. #2
    traktorzysta789
    Gość

    Domyślnie

    podałeś tam silnik 2.0 Tdi o którym juz napisałem w tamtym temacie. Teraz widząc ile kilometrów będzie on pokonywał to tym bardziej odradzam Ci diesla i zakupienia mocnej benzyny Zależy jaki chcesz rocznikowo samochód ale ja bym sie rozejrzał za starszymi o kilka latek ale WG mnie lepszymi inwestycjami. a3 2.0T, clk, e46 coupe,

  3. #3
    zoom
    Gość

    Domyślnie

    Przyznam, że nie szukam samochodu "rocznikowo", po prostu mam pewną kwotę i w niej staram się zmieścić, jeśli wiedziałbym, że samochód z roku 1970 będzie mi służył bezawaryjnie przez np 10 lat to bez wahania taki bym zakupił. Niestety w moim przypadku kompletny brak rozeznania w branży samochodowej powoduje to, że muszę zdać się na opinię innych , oczywiście przed zakupem wybrany samochód obowiązkowo będzie sprawdzony w jakimś sensownym warsztacie ale selekcji wstępnej muszę dokonać sam :/

    Moje kryteria przy zakupie:
    - musi w miarę podobać się (3)mnie, (2)żonie i (1)córce
    - powinien być jak najmniej awaryjny gdyż z każdą nawet najdrobniejszą ******łą (przynajmniej na początku) będę musiał udać się do mechanika)
    - automatyczna skrzynia biegów (gdyż wydaje mi się, że dla osoby kompletnie niedoświadczonej ja/żona będzie ona wygodniejsza)

    ps. Po zakupie planuję przez miesiąc - dwa pojeździć sam aby potrenować, zanim załaduję na pokład rodzinę. Nie interesują mnie samochody "wyścigowe"/"pokazowe" po prostu mam dotrzeć z punktu A do punktu B w miarę komfortowych warunkach i co najważniejsze w całości.

    Czy coś takiego będzie sensowniejsze? http://allegro.pl/audi-a3-2-0-fsi-15...080740769.html

    Nie mogę wybierać "wszystkiego" muszę choć trochę zawęzić kryteria aby mieć najwyżej kilkanaście ofert do wyboru a nie kilkadziesiąt czy kilkaset.

    Jak na razie zaznaczając opcje:
    audi a3
    cena 20000-30000
    rocznik min 2004
    skrzynia biegów automatyczna
    stan pojazdu nie uszkodzony

    wybór był dosyć wąski.
    Ostatnio edytowane przez zoom ; 04-02-12 o 17:31 Powód: ps

  4. #4
    Barthezz
    Gość

    Domyślnie

    Nie kupisz A3 w automacie w tym nadwoziu do 30 tys. Jeśli koniecznie chcesz ten model to tylko manual może starczy gotówki

  5. #5
    Znawca tematu Avatar Andrebar
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    Łódź - Heidelberg
    Postów
    4,718
    Podziękowano Thanks Given 
    1,084
    Podziękowano Thanks Received 
    3
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    18

    Domyślnie

    Pewnie Ci chodzi o A-3 z ciut nowszym przodem po lifcie ......sensowny silnik to raczej 1.9 d lub PB ;
    http://www.autoscout24.de/ListGN.asp...D&ustate=N%2CU

    niestety w większości mają nakulane kilometrów lub wcześniej wyglądały tak ;

    http://www.autoscout24.de/ListGN.asp...ipc=D&ustate=A


    skup uwagę na tym co i za ile chcesz otrzymać ........cudowne "pieśni" o lekko trąconym błotniku włóż między bajki jak i miód na ucho o przebiegu .....w polskich ogłoszeniach
    Człowiek mądrzeje z wiekiem....szkoda tylko że z wiekiem od trumny

  6. #6
    Znawca tematu Avatar takietam
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Olsztyn
    Postów
    3,694
    Podziękowano Thanks Given 
    1,658
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    17

    Domyślnie

    szybsi byli

    Trochę duży masz rozrzut, zupełnie inny samochód będziesz miał za 20 i za 30 tys. Zmniejsz widełki, dodaj może jakieś modele alternatywne.
    Jeżeli pamiętamy, że wszyscy jesteśmy pomyleni, to tajemnice znikają, a życie staje się zrozumiałe.
    www.ogloszenia-motoryzacyjne.net

  7. #7
    zoom
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał takietam Zobacz post
    szybsi byli

    Trochę duży masz rozrzut, zupełnie inny samochód będziesz miał za 20 i za 30 tys. Zmniejsz widełki, dodaj może jakieś modele alternatywne.

    Pierwotnie po namowie znajomych ("jako kierowca z zerowym doświadczeniem powinienem zakupić starego grata i na nim się pouczyć a potem zmienić na coś porządnego") planowałem wydać do 10000. Ale w okolicach 10k pojawiła się ciekawa oferta więc przekroczyłem wstepnie założoną kwotę - pomyślałem, a co tam niech będzie te 10-15000zł... potem znowu przemyślałem...

    No więc aktualnie jest to do 30000 i przyznam, że więcej wolałbym nie wydać.

    Co do Audi A3 po prostu wydaje się rozsądnym wyborem ( z tego co dotychczas wyczytałem) i cenowo jest w rozsądnych granicach, nie mam żadnych uprzedzeń i każda rozsądna propozycja na pewno będzie rozważona.

    Przez moment brałem pod uwagę coś takiego http://allegro.pl/honda-civic-2-2-ct...072264555.html (aukcja pierwsza z brzegu) ale tam cena przekracza grubo 30000 więc po przemyśleniu zrezygnowałem.

  8. #8
    traktorzysta789
    Gość

    Domyślnie

    ja bym spróbował pokazać żonie coś takiego. Zaznaczam, że oferty są wybrane bez przebadania ich dogłębnie więc mogą to nie być igły i zapewne nie są.
    e46 coupe - http://otomoto.pl/bmw-330-330ci-231ps-C22120659.html
    merc clk - http://otomoto.pl/mercedes-benz-clk-...C22753655.html
    Polecam nadal benzynę i taki rodzaj auta bo widząc po Twoich potrzebach jest to IMO najlepsze rozwiązanie... Nie są to wyścigowe / pokazowe auta a po prostu maszyny wyższych trochę lotów. Do sklepu po bułki z żona i dzieckiem oraz na niedalekie wakacje idealne... silniki np m54b30 w bmw to wyśmienita i mało paląca jednostka. Piękna kultura pracy a jednocześnie bezstresowe wyprzedzanie. Poza tym trzymają cenę co będzie atutem przy odsprzedaży.
    Popatrz poczytaj może warto je też wrzucić do worka poszukiwanych.. nie namawiam ale wydaje mi sie, że szukanie dieselka do Twoich potrzeb nie pasuje.
    Zaznaczam, że będzie to rocznik z początków ich produkcji.

  9. #9
    Barthezz
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał traktorzysta789 Zobacz post
    ja bym spróbował pokazać żonie coś takiego. Zaznaczam, że oferty są wybrane bez przebadania ich dogłębnie więc mogą to nie być igły i zapewne nie są.
    e46 coupe - http://otomoto.pl/bmw-330-330ci-231ps-C22120659.html
    merc clk - http://otomoto.pl/mercedes-benz-clk-...C22753655.html
    Polecam nadal benzynę i taki rodzaj auta bo widząc po Twoich potrzebach jest to IMO najlepsze rozwiązanie... Nie są to wyścigowe / pokazowe auta a po prostu maszyny wyższych trochę lotów. Do sklepu po bułki z żona i dzieckiem oraz na niedalekie wakacje idealne... silniki np m54b30 w bmw to wyśmienita i mało paląca jednostka. Piękna kultura pracy a jednocześnie bezstresowe wyprzedzanie. Poza tym trzymają cenę co będzie atutem przy odsprzedaży.
    Popatrz poczytaj może warto je też wrzucić do worka poszukiwanych.. nie namawiam ale wydaje mi sie, że szukanie dieselka do Twoich potrzeb nie pasuje.
    Zaznaczam, że będzie to rocznik z początków ich produkcji.
    Jak masz tak pomagać to lepiej nic nie pisz - polecasz koledze auta z napędem na tył jeden 231 km drugi 170km jak ma być to jego i jego żony pierwsze auto.
    A tak już całkiem na marginesie znalezienie zdrowej 330 w E46 graniczy z cudem, na Mercach się nie znam więc się nie wypowiadam.

  10. #10
    traktorzysta789
    Gość

    Domyślnie

    Nie sugeruję mocy tylko bardziej budę. Poza tym odczucia mam takie, że to stateczni ludzie o ile da się to wyczuć przez internet. Nie trzeba wciskać tam gazu do oporu i są też systemy które nie dadzą auta obrócić choćby było 400koni.
    ALE ja wspomniałem - Nie miałem na celu sugerowania mocy tylko aut samych w sobie. 330 - fajne auto i faktycznie ciężko znaleźć zdrowiznę ale nie jest to nie możliwe.
    Miałem na celu pokazanie innych alternatyw nie koniecznie z tymi motorami.. E46 można za tą cenę znaleźć już w polifcie w wersji 318 i tez będzie dobrze.
    clk o ile sie nie mylę tez miało motor poniżej 150km. W automacie w połączeniu z systemami robi sie z tego potulny słaby baranek a prestiż jednak jest.
    Dodatkowo z małymi silnikami da się myślę zdecydowanie łatwiej znaleźć zadbaną sztukę młodszą rocznikowo i świeższą.
    Ostatnio edytowane przez traktorzysta789 ; 04-02-12 o 21:35

  11. #11
    Znawca tematu Avatar tradelux
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Katowice, Kraków
    Postów
    5,568
    Podziękowano Thanks Given 
    91
    Podziękowano Thanks Received 
    5
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    19

    Domyślnie

    Jeśli jesteś początkującym kierowcą i nie masz za wiele pojęcia o samochodach (mechanice) to kup najzwyklejszą benzyne, najlepiej bez turbo. Coś trwałego to będzie:
    - BMW e46
    - Honda Civic VII gen.
    - Honda Accord VII gen.
    - Opel Astra/Vectra
    - Volvo S40/V50

    Najlepiej żeby miało jak najmniej elektroniki, gdzie każdy pik nie będzie dla Ciebie oznaczał podwyższonego bicia serca
    ---

    Facebook: www.facebook.com/TradeLUX.samochody
    Otomoto: trade-lux.otomoto.pl
    Login na allegro: trade-lux

  12. #12
    kara.kahn
    Gość

    Domyślnie

    Pierwsze auto w automacie to także nie jest dobry pomysł. Powachluj kilka lat a potem szukaj automatu i posłuchaj tradeluxa.

  13. #13
    Kris75
    Gość

    Domyślnie

    Ja powiem Ci szczerze - opcja do 10-15 tys zł na pierwsze auto jest opcją bardzo dobrą.
    Poducz się trochę, pojeździł, nabierz ogłady motoryzacyjnej itd.
    Nie polecam Ci tylnionapędowców, ale np. - Vectra C czy Opel Astra II bez kłopotu większego powinny tyłek Ci powozić i nie kosztują dużo przy eksploatacji. Patrz na początku raczej tylko za benzyną.
    Honda Accord czy Civic w tej cenie tez nie będzie złym wyborem.

  14. #14
    th1987
    Gość

    Domyślnie

    zoom - jest sporo samochodów, które można polecić w tym przedziale cenowym. Myślę, że może lepiej rozglądnął byś się po kolegach? rodzinie? Jakie mają Oni samochody, zobaczyć je na żywo, przejechać się? [oczywiście jeśli jest taka możliwość] Wielkośc samochodu też będzie miała duże znaczenie. Jedni uważają, że lepiej od razu rzucić sięna głeboką wodę i kupić coś dużego bo później wszystkim mniejszym pojedziesz. Jednak tu wszystko zależy jak Ty czujesz sie za kółkiem, czy macie z żoną smykałkę do jazdy Rozumiesz

    Nie podaję konkretnych przykładów samochodów, bo póki co nie chce aż tak męcić w głowie, przecież to ma być pierwsze auto. Sam przez to przechodziłem, ale w grę chodziły dużo mniejsze pieniążki a dylematów było 10000...

    A co do propozycji modeli, myślę że warto przyjrzeć się samochodom podawanym przez bardziej doświadczonych kolegów z forum. Pozdrawiam i powodzenia.

  15. #15
    Znawca tematu Avatar tradelux
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Katowice, Kraków
    Postów
    5,568
    Podziękowano Thanks Given 
    91
    Podziękowano Thanks Received 
    5
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    19

    Domyślnie

    jeszcze jedno - nie wiem kto naopowiadal Ci bajek, ze nowe Audi sa malo awaryjne... Nie dosc, ze lubia psuc sie duperelki jak i powazne rzeczy (np. nastawnik klimatronica) to jeszcze naprawa kosztuje dosc sporo... i do tego diesel od VAGa dla poczatkujacego...
    ---

    Facebook: www.facebook.com/TradeLUX.samochody
    Otomoto: trade-lux.otomoto.pl
    Login na allegro: trade-lux

Strona 1 z 4 1234 OstatniOstatni

Tagi dla tego tematu

Zakładka

Zakładka

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •