Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 24

Temat: Ford Mondeo MK4 1.8 TDCI

Starszy użytkownik
    Podziękowano: 19
    Siła Reputacji
    3

Domyślnie Ford Mondeo MK4 1.8 TDCI

Witam, Panowie poszukuje info nt tego silnika w mondeo MK4 1.8 TDCi /125PS ? czy to warte jest cokolwiek? czy się dalej sypie jak poprzednik ? czy wchodzić w temat, bo się zastanawiam nad takim

Starszy użytkownik Avatar tradelux
    Podziękowano: 27
    Siła Reputacji
    15

Domyślnie Odp: Ford Mondeo MK4 1.8 TDCI

Jak ktoś nie przypilnował wtrysków to lecą w nich tłoki na potęgę (wypalają się)
    ---

Facebook:
    Aby zobaczyć obrazy w stopce musisz mieć 1 lub więcej postów. Obecnie napisałeś 0 postów.

Otomoto:
    Aby zobaczyć obrazy w stopce musisz mieć 1 lub więcej postów. Obecnie napisałeś 0 postów.

Login na allegro: trade-lux

Moderator S Avatar mpDante
    Podziękowano: 10
    Siła Reputacji
    10

To zależy czy chcesz to na handel, czy dla siebie... bo wtedy lepszy będzie 2.0
    # Szanuj moderatora swego, bo możesz mieć gorszego #
    -
    |
    -

Problem z Lenovo? Wesprzyj akcję FB

Starszy użytkownik
    Siła Reputacji
    3

Wiadomo że do dalszej odsprzedaży, czyli 2.0 TDCi lepsze? to jest trochę tego w ciekawych wersjach natomiast większość to Diesle.

Z benzyn rozumiem że 2.0 / 2.5 T w ciemno ?

Starszy użytkownik Avatar Andrebar
    Podziękowano: 25
    Siła Reputacji
    15

Ze względu na akcyzę to tylko do 2.0 benzyna .
    Człowiek mądrzeje z wiekiem....szkoda tylko że z wiekiem od trumny

Moderator S Avatar mpDante
    Podziękowano: 10
    Siła Reputacji
    10

Benzyna to teraz chyba każda "w ciemno". Jeżeli chodzi o 1.8 to też pewnie sprzedasz, tylko będzie trudniej... bo ten silnik nie ma dobrych opinii, ale też jakoś tragiczny nie jest.
    # Szanuj moderatora swego, bo możesz mieć gorszego #
    -
    |
    -

Problem z Lenovo? Wesprzyj akcję FB

Siła Reputacji
    15

Sprzedałem niedawno takie tylko po wymianie była dwumasa i sprzęgło. Sprzedawało się raptem w ok. 3tygodnie to jak na ten typ Mondeo jest ok
    ---

Facebook:

Otomoto:

Starszy użytkownik
    Siła Reputacji
    3

No w DK jak jest do sprzedania diesel, to zazwyczaj Dwumas i sprzęgło JEST DO wymiany

W zasadzie to nie wiadomo co kupować...benzyniaki niby OK, ale nie ma ich za wiele pod LPG,

do tych z bezpośrednim wtryskiem już się założyć nie kalkuluje klientowi

więc dieselki mogą jeszcze wrócić do łask w PL, zresztą jeździ ich naprawde bardzo dużo.

Starszy użytkownik
    Podziękowano: 2
    Siła Reputacji
    7

Fachowcem nie jestem ale myślę że diesle nie wrócą. I to nie dlatego że są złe (gdybym miał wybór kupna benzyny na bezpośrednim wtrysku albo diesla to wiadomo, tylko diesel) ale nagonka na te silniki jest ogromna. Niemniej na dziś dzień sprzedać diesla to jest jakiś dowcip. Sprzedaję samochód koleżanki, Citroen C5X7 2.0HDI, 2008 rok, cały w oryginale i.... zero zainteresowania. Cenę wyjściową na początku ustaliłem na 19900, po trzech tygodniach jest 16500 i cały czas 0, słownie ZERO telefonów. Obecnie mam już praktycznie pewność że do końca ogłoszenia się nie sprzeda (bo skoro nie dzwonią od 3 tygodni to dlaczego mieli by zacząć teraz), wystawi się drugi raz na wiosnę i może wtedy pójdzie. Dla mnie jest to prosty znak, NIGDY przenigdy nie kupować diesla bo wtopa na tych samochodach jest ogromna, a popyt zerowy.
    Kiedyś faktycznie myślałem że ludzie się "najedzą" gównianymi benzynami na bezpośrednim wtrysku to przejdą od nowa w stronę diesli. Po przygodzie z Cytryną wydaje mi się że raczej to się nie stanie.

Siła Reputacji
    15

Kolega kilka dni temu sprzedał C5 X7 2.0HDi z 2010r z przebiegiem 250tys km za 21tys zł w ciągu tygodnia. Miał wersje Exclusive w automacie.
    Teraz generalnie na wszystko jest zastój, więc nie masz co na to patrzeć - ruszy się pewnie koniec lutego/początek marca
    Osobiście wolę nawet stracić przy sprzedaży na dieslu, niż bać się czy odpali mi auto rano i czy nie będę musiał np. wyciągać silnika, żeby wymienić rozrząd na łańcuchu
    Nowe diesle z salonu dalej się sprzedają, a udział tych silników w rynku to ok. 40-45%
    Warto poczytać:
    https://www.spidersweb.pl/2017/06/ar...ie-diesla.html

i na koniec:

"Nowoczesne silniki benzynowe – z turbo, bezpośrednim wtryskiem paliwa, a wkrótce i z GPF – są dokładnie tak samo skomplikowane i wysilone jak diesle, tylko że zużywają więcej paliwa."

"Dla zwolenników oleju napędowego jako paliwa dla osobówek światełkiem w tunelu mogą być deklaracje firmy Bosch. Niemiecki potentat wśród dostawców podzespołów dla motoryzacji w pierwszej połowie r. 2018 ogłosił, że opracował technologię, która radykalnie obniża emisję NOx przez silniki Diesla. Zdaniem Niemców są w stanie osiągnąć rzeczywistą emisję na poziomie 13 mg tlenków azotu na km poza miastem i 40 mg/km w mieście. To wartości znacznie niższe od wymagań normy Euro 6.

Wszystko dzięki odpowiedniemu zestrojeniu systemu recyrkulacji spalin i doprowadzania powietrza. Zastosowano też aktywny system zarządzania temperaturą silnika, by spaliny nawet w czasie jazdy w mieście miały temperaturę wynoszącą minimalnie 200 stopni Celsjusza, co pomaga w konwersji NOx. Co ważne, Bosch zadeklarował, że osiągnięcie takiego efektu było możliwe przy wykorzystaniu podzespołów, które już są na rynku. Zdaniem Niemców nie jest to więc pieśń odległej przyszłości. Rzecz w tym, że do rewelacji Boscha część świata motoryzacyjnego — nauczonego sceptycyzmu po aferze Volkswagena - podchodzi z dużą rezerwą."
    Ostatnio edytowane przez tradelux ; 31-01-19 o 09:36
    ---

Facebook:

Otomoto:

Starszy użytkownik
    Siła Reputacji
    3

U mnie o diesla to już tylko Ukraina się tylko pyta, więc faktycznie chyba sobie odpuszczę, poszukam jakiś benzynek, może tam ze 2-3 w roku jak się trafi jakiś ładny to się go kupi, chociaż handlarze z komisu obok pytałem co kupują benzyny/diesle to mówili że nie ma większego znaczenia i to i to, więc sam już nie wiem, patrząc na ulicach co jeździ to TDI/HDI i inne jest tego Masa.

Starszy użytkownik
    Siła Reputacji
    7

Cytat Napisał tradelux Zobacz post
    Kolega kilka dni temu sprzedał C5 X7 2.0HDi z 2010r z przebiegiem 250tys km za 21tys zł w ciągu tygodnia. Miał wersje Exclusive w automacie.
    Hahaha, ja mam 11.2008 również z przebiegiem 250, również wersja exclusive , również automat, do oddania za 16. Dziś miałem jeden telefon, Pan spytał się co jest do zrobienia, powiedziałem mu że rozrząd, olej, linka maski się urwała więc zapytał jaka jest minimalna cena. Powiedziałem 16 tyś zł i się rozłączył. Wychodzi na to że trzeba mieć trochę farta przy sprzedaży

Starszy użytkownik
    Siła Reputacji
    3

myślę że tu nie jest problemem niska cena tylko przebieg, dla statystycznego janusza 250 tys. jest przebiegiem nie-akceptowalnym.
    ja miałem toyotę avensis 1.8 benz z 2004R 280 tys. cała w oryg. lakierze...sprzedawałem pół roku, poszła i tak po kosztach, problemem był faktycznie przebieg, mimo że auto w bdb stanie mechanicznym i nic nie było do wymiany...ale przynajmniej sprzedałem do fajnych ludzi i konkretnych którzy przyjechali, krótkie oględziny i decyzja po 15 minutach na tak, bo auto było naprawde ładne, i OK.
    ale januszy, mlaskaczy, stękaczy, czy to przez tel. czy to na miejscu...sporo.

Moderator S Avatar Tytan
    Podziękowano: 199
    Siła Reputacji
    10

Cytat Napisał abezus Zobacz post
    Hahaha, ja mam 11.2008 również z przebiegiem 250, również wersja exclusive , również automat, do oddania za 16. Dziś miałem jeden telefon, Pan spytał się co jest do zrobienia, powiedziałem mu że rozrząd, olej, linka maski się urwała więc zapytał jaka jest minimalna cena. Powiedziałem 16 tyś zł i się rozłączył. Wychodzi na to że trzeba mieć trochę farta przy sprzedaży
    Nie ma xenonu i NAVI pewnie
    Pomoc przy oględzinach auta info PW lub tytan 55 @ wp pl

15. Następujący użytkownik dziękuje Tytan za tą użyteczną informację:

mpDante (01-02-19)

Starszy użytkownik
    Siła Reputacji
    7

Hehe, no nie ma. Prorok jakiś czy co?
    Oczywiście żartuję, ale wnioskuję po wypowiedzi że w dzisiejszych czasach ludzie wertują ogłoszenia patrząc na takie rzeczy?
    Ja to jestem jakimś durnym kupcem w takim razie. Zawsze kupując auto patrzę na bezwypadkowość, stan samochodu, reszta rzeczy jest drugoplanowa i w zasadzie mało ważna. Choć jak widać przy odsprzedaży mogą być problemy.
    Z przebiegami, też ludzie wariują strasznie, jak samochód ma 150 tyś to kręcony, 250 tyś to za dużo. No kurde 25 tyś rocznie na diesla to dużo, myślenie większości ludzi jest tak nie logiczne że ręce opadają.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Tagi dla tego tematu

Zakładka

Zakładka

Uprawnienia