Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 40

Temat: Toyota Yaris II 1.33 2010 - Łask

Starszy użytkownik Avatar thomas
    Podziękowano: 16
    Siła Reputacji
    7

Domyślnie Odp: Toyota Yaris II 1.33 2010 - Łask

Cytat Napisał kpc21 Zobacz post
    Co nie zmienia faktu, że nie bardzo mam czas jechać w tygodniu (a, kurczę, jeszcze 2 miesiące temu miałem w bród czasu – że też nie wziąłem się za kupowanie auta wtedy...), a w sobotę Zulassungsstelle będzie zamknięte. O niedzieli już nie mówiąc, w niedziele wszystko w DE jest pozamykane. Zresztą nasze WK też nie pracują w weekendy, więc niemiecka sytuacja nawet pod tym względem od naszej zbytnio nie odbiega (odbiegają za to godziny otwarcia w normalne dni, ale to generalnie w DE jest chore, zderzyłem się już np. z większym oddziałem banku zamykającym się jakoś koło 12 czy 13 w południe).

No i czasowo... dojazd na zachód Niemiec to w zasadzie cały dzień jazdy, powrót to też cały dzień jazdy.
    są Zullasungi otwarte również w soboty do 12.00...ale kiedy znajdziesz czas na oglądanie samochodu? Pod presją to nie zakupy

Użytkownik
    Podziękowano: 0
    Siła Reputacji
    0

No właśnie... dlatego lepiej dla mnie chyba jednak skupić się na rynku krajowym. W Niemczech ani więcej tych aut (mówię o sensownych) nie ma, ani nie są tańsze, a dochodzą jeszcze koszty sprowadzenia.

Coraz bardziej się przekonuję, że za tę cenę trzeba albo obniżyć wymagania co do rocznika, albo szukać innych marek. Albo dołożyć z 5 tysięcy, ale, jak mówię, dołożę następne 5, i za tyle już kupię nową Skodę Citigo czy Hyundaia i10 z salonu (fakt, że ze słabym silnikiem).

Poza tym tam robisz średnie założenia typu pojadę blabla rozumiem na jedno miejsce docelowe i jak okaże się padaka co dalej?

No właśnie to jest też problem biorąc pod uwagę ogólną ilość tych aut w DE – nawet poruszając się po okolicy autem – poza tym teraz jest zima, szybko robi się ciemno, co też ogranicza liczbę aut, jaką się zdąży obejrzeć jednego dnia. Trzy auta na dzień to max. Może cztery, jak nie są zbytnio od siebie oddalone i wyjedzie się w miarę wcześnie rano. A paliwo na jeżdżenie też kosztuje...
    Ostatnio edytowane przez kpc21 ; 26-01-19 o 12:09

Moderator+
    Podziękowano: 180
    Siła Reputacji
    15

Żeby nie odrzucać zagranicy mamy kilku importerów na forum, więc może z nimi idzie się dogadać i niech się chłopaki wykażą swoimi możliwościami
    Ostatnio edytowane przez Wojtek69 ; 26-01-19 o 12:34

Starszy użytkownik
    Podziękowano: 153
    Siła Reputacji
    17

Cytat Napisał thomas Zobacz post
    W godzine sprzedaz!
    Bywają i takie przypadki jeżeli chodzi o Toyoty z PL z silnikami benzynowymi, bezwypadkowe/bezkolizyjne, serwisowane.

Poniżej T25FL z 2006 z przebiegiem 108 000km 1.8 PB, dziś sprzedana bezwypadkowa/bezkolizyjna, serwisowana.

Auto sprzedane w 2 godziny od wystawienia ogłoszenia za 23 500 jeszcze tak nigdy szybko auta nie sprzedałem

5. Następujący użytkownik dziękuje Mały1 za tą użyteczną informację:

thomas (27-01-19)

Moderator+
    Siła Reputacji
    15

Też znam dużo takich przypadków (godzinowych, dniowych, bo jedno ogłoszenie przy dobrym aucie za "normalne" pieniądze nie jest niczym nadzwyczajnym) zarówno wystawianych oraz takich, którymi sam byłem ostatnimi czasy zainteresowany (dotyczy to różnych aut), a u mnie jest "ostra selekcja" już przed wyjazdem i bynajmniej głównym kryterium nie jest cena, ale przecież thomas i jego kolega wie lepiej jak się np. sprzedają auta krajowe

Siła Reputacji
    7

Cytat Napisał Mały1 Zobacz post
    Bywają i takie przypadki jeżeli chodzi o Toyoty z PL z silnikami benzynowymi, bezwypadkowe/bezkolizyjne, serwisowane.

Poniżej T25FL z 2006 z przebiegiem 108 000km 1.8 PB, dziś sprzedana bezwypadkowa/bezkolizyjna, serwisowana.
    Ja nie mowie, ze nie. Brat sprzedal Corolle w pol dnia. Ponadto odnioslem sie stricte do Yarisa, a dlaczego, napisalem powyzej.
    Pamietam ile sie kolega bujal z ladnym yarisem w or. lakierze ze 100kkm na blacie w zeszlym roku...dramat, ilu durni przyjezdzalo i temat zaczynal sie od ceny bo tam w Radomiu czy Ostrowi pofirmowa 3-4kPln taniej...nie od stanu pojazdu. A cene mial lekko powyzej sresniej. Nie przywozi tego wiecej...

Wojtus...ja nigdy nie kupie krajowki. Wiekszosci Polakow nie stac na dobry serwis i mam proste porownanie jak wyglada krajowka z podobnym przebiegiem w Polsce i DE. Polacy to jednak naiwny narod...mysla, ze jak kupia krajowe to bedzie cud malina i przebieg bedzie maly, bo w "Niemcach to Panie baaardzo duzo jezdza i łun nie wierzy w ten przebieg" Ogladalem wiele tych krajowych igielek, rowniez z pierwszych rak, nietoz, ze polski chytrusek żada chorych pieniedzy to auto wymaga niemalych inwestycji. Klienci lataja jak muchy so g.wna byle tylko cena byla dobra. Naczytaja sie dzbany gazet i madrza na komisie. Mowisz, ze cena niewazna...zobac co sie dzieje na profilu tradeluxa na fejsie jak zakomunikowal promocyjna cene za Lagune...ilu skrobigroszy sie zlecialo.
    Ostatnio edytowane przez thomas ; 27-01-19 o 09:34

Moderator+
    Siła Reputacji
    15

Ja ci kolejny raz powtarzam, że nie musisz mi tłumaczyć jak wygląda w PL rynek i klienci na auta zarówno krajowe jak i sprowadzone, bo ja doskonale to wiem, a Ty kolejny raz najpierw coś zaprzeczasz, natomiast później to potwierdzasz...
    Co z tego, że możecie mieć ideały jak są od początku źle skalkulowane przy zakupie, bo cenami się musicie dostosować do tego co jest u nas i dlatego nie dziwcie się, że później stoją miesiącami
    Chętnie poznam adresy waszych stron, żebym mógł się bardziej jednoznacznie wypowiadać na ten temat
    A że w dzisiejszych czasach słowem klucz jest "tanio" w każdej dziedzinie życia to inna sprawa...
    Ale nie brakuje też takich, którzy za dobre, a tym bardziej chodliwe samochody są w stanie zapłacić "normalne" pieniądze", tylko oczywiście w granicach rozsądku
    Dlatego czas sprzedaży to głównie m.in. cena w pełni adekwatna do zestawienia.
    Ostatnio edytowane przez Wojtek69 ; 27-01-19 o 10:30

Siła Reputacji
    7

widać, że rynku japonców jednak nie znasz , bo ja tylko odnoszę się do tego spektrum. Stron nie będę podawał, bo uważam, że wszelkie fora to nie jest dobra reklama, podobnie jak fejsbooki itd...dodam tylko, że kiedyś 2 auta tu trafiły i poszły po sprawdzeniu przez forum...baaa, była nawet rozmowa z jednym inspektorem z forum, nota bene bardzo przyjemna

Dobra spadam na karting miłego dnia

Starszy użytkownik Avatar Andrebar
    Podziękowano: 23
    Siła Reputacji
    13

Ja mam jedynie nadzieję,że dzięki temu tematowi zostanie zakopany " topór wojenny" przez niepotrzebnie zwaśnionych dwóch kolegów z Forum.
    Osobiście twierdzę, że oboje macie sporą wiedzę w sprawie handlu autami tylko każdy z Was ma jej inną interpretację i stąd ten cug na ogień .

I rozumiem Was obu bo naprawdę wiem / znam od podszewki skąd się bierze "CCC" lub oferta ta bardziej atrakcyjna od innych i jak wygląda segregacja aut do zakupu na typowy handel i co te auta przechodzą zanim trafią do ogłoszenia aby szybko się sprzedały .
    Nie ukrywam ,że wpisy -Wojtka- ( który jest aktywny na Forum i prawie każdemu pytającemu odpowiada) lubi dodać - "...długo się sprzedaje .." lub ..." była szkoda.." trochę mnie jeżą i niepokoją bo laikowi sugerują jakby od razu sobie odpuścił to auto skoro do tej pory nikt go nie kupił
    I teraz nie wiem i jestem w kropce - czy -Wojtek- robi to naprawdę z dobrej woli i dbałości o pytającego - czy w ten wyrafinowany sposób od lat nagania handlarzom klientów na auta dopiero co wystawione .

Chcę zaznaczyć ,ze mi z racji tego ,ze nie dbam o szybką sprzedaż ( naprawdę mam śladowo i sporadycznie auta wystawiane w ofercie - a inaczej pomagam w zakupie auta ) to mi owe wpisy/ dopiski -Wojtka- jeśli są dla dobra Forum i jego użytkowników absolutnie nie przeszkadzają ... - ale tylko dopóki Wojtka intencje są czyste ... z racji doświadczenia rozumiem też -thomasa- gdyż również sporo ma niepodważalnych racji .
    Panowie sprawa jest prosta - Sami widzicie co ludzie wrzucają do oceny i CZEGO szukają ...na pewno teksty typu " handlarz powinien skalkulować cenę tak aby sprzedać" nie są tu odpowiednie - gdyż właśnie handlarz TAK ją KALKULUJE aby za tzw. 1ym podejściem do ogłoszenia odpowiednio "przygotowanego auta " znaleźć na nie Janusza .

W sumie ten wątek to chyba gdzieś w inny Temat się nadaje - bo zginie jak wiele mu podobnych a wartościowych
    Człowiek mądrzeje z wiekiem....szkoda tylko że z wiekiem od trumny

Moderator S Avatar Tytan
    Podziękowano: 170
    Siła Reputacji
    10

Generalnie ten temat to już ciężko posprzątać
    Proponuje jak sie komuś chce stworzyć nowy tam wkleić zawartość tego i tam się dalej przekomarzać

Ten zamykam
    Pomoc przy oględzinach auta info PW lub tytan 55 @ wp pl

Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123

Tagi dla tego tematu

Zakładka

Zakładka

Uprawnienia