Strona 3 z 6 PierwszyPierwszy 123456 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 45 z 83

Temat: Czym grozi kupowanie auta na umowę "na Niemca" !! PRZECZYTAĆ KONIECZNIE !!!!

  1. #31
    jacekzkl
    Gość

    Domyślnie

    Problemy wynikają z przepisów i ludzi którzy je stosują. Polska to przypudrowany PRL. Kapitalizm istnieje tak jak w PRLu dla kolesi i znajomych, którzy takich problemów nie mają bo albo nie muszą albo im to załatwi kolega z urzędu. Ale dla pocieszenia można powiedzieć że zlikwidowali 160pln opłaty za vat-24 oraz 500 recyklingu ale nie wiem czy już czy za pol roku.

  2. #32
    Kris75
    Gość

    Domyślnie

    Ble ble ble...
    Coś konkretnego?

  3. #33
    luckyluck
    Gość

    Domyślnie

    wiem, że recykling jeszcze jest, ale chyba do lipca. Więc marne pocieszenie. Co do vat też wiem. Natomiast ciekawi mnie sprawa tych opłat, o których wpomniałem.

    Jak Tylko się z tym uporam to napiszę podsumowanie, może się przyda innym ww podobnej sytuacji

  4. #34
    sardzent
    Gość

    Domyślnie

    a ten "znajomy" moze po prostu ma do Ciebie tak jak Ty do niego ograniczone zaufanie i nieco obawia sie aby nie zostać z zamrozona kasa w samochodzie

  5. #35
    luckyluck
    Gość

    Domyślnie

    sardzent, wyjaśnij mi jak to możliwe, skoro on kupił samochód za moją kasę Najpierw dałem mu gotówkę i on kupił pojazd. A teraz proszę o odpowiedź na moje pytanie - chyba, że tylko miałeś uwagę co do mojego znajomego

  6. #36
    luckyluck
    Gość

    Domyślnie

    mam odpowiedź. Cyata z innego forum:

    Oświadczenie o sprowadzeniu wystawia osoba, która zakupiła pojazd za granicą. Włoskie dokumenty to jak już pisałam to dowód rejestracyjny (podane są dane tech. pojazdu) oraz dowód własności z danymi byłego właściciela.
    Co do akcyzy płaci osoba, która zakupiła pojazd za granicą i sprowadziła go do Polski. Wycinek z artykułu, który powinien Ci pomóc:

    "Przypadek czwarty jest najgorszy i nie życzę go nikomu – pośrednik przywozi samochód, nie dokonuje zapłaty akcyzy i nam go odsprzedaje.

    W tym przypadku, w myśl art. 100 ust. 1 pkt 3 lit. b ustawy o podatku akcyzowym, pośrednik jest podatnikiem akcyzy z tytułu sprzedaży samochodu w kraju i to on musi złożyć do urzędu celnego deklarację podatkową (tym razem AKC-4) i zapłacić należny podatek.
    Wynika to z faktu, że od 2 lat uproszczono przepisy akcyzowe i w takim przypadku nie płaci się podwójnie akcyzy z tytułu nabycia wewnątrzwspólnotowego i z tytułu sprzedaży, ale tylko z tytułu tej drugiej czynności.

    Niezależnie od tego uproszczenia, skoro pojazd ten nie był dotychczas zarejestrowany w kraju i został mimo wszystko przywieziony z innego kraju UE, to sprzedawca powinien nam przekazać ww. dokument potwierdzający zapłacenie akcyzy – ponieważ jednak jej nie zapłacił to nam nie da takowego dokumentu, a więc nie zarejestrujemy samochodu. Dodatkowo urząd celny zacznie się nami interesować, dlaczego jesteśmy w posiadaniu pojazdu, od którego nie zapłacono należnej akcyzy.

    Biorąc powyższe pod rozwagę należy pamiętać, aby przed skorzystaniem z usług jakiegokolwiek pośrednika ustalić z nim wszelkie szczegóły dotyczące przywozu pojazdu, a nie tylko jego rodzaj, kolor i cenę, gdyż może to się obrócić przeciwko nam."

    link: Kto płaci akcyzę od samochodu sprowadzonego z zagranicy? - Akcyza - VAT - Wieszjak.pl
    Ty płacisz tylko podatek od umowy cywilno-prawnej 2 % w skarbówce.
    Jeżeli te "blachy" są ważne można na nich zrobić badanie, wykupić OC i jeździć, jeżeli nie to trzeba jak wymieniłam wcześniej.

  7. #37
    Znawca tematu
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Postów
    2,370
    Podziękowano Thanks Given 
    300
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    16

    Domyślnie

    Wygląda na to, że faktycznie "zapłacisz" akcyzę a potem 2%.
    Opinie, które napisałem na forum, są jedynie moimi przypuszczeniami oraz subiektywną oceną. To nie pewnik, w rzeczywistości może być inaczej.

    Tylko kompletny szaleniec/ignorant/laik popatrzy na auto z USA bądź Szwajcarii.

  8. #38
    unfaller
    Gość

    Domyślnie

    Jeśli ten sprowadzajacy ma działalność to wystawi fakture a wówczas nie płacisz 2 %

  9. #39
    jacekzkl
    Gość

    Domyślnie

    A od faktury - jego przychodu zapłaci podatek.

  10. #40
    luckyluck
    Gość

    Domyślnie

    Jakiej faktury? On jest osobą prywatną.

    P.S. Właśnie, a jak to jest jeśli ja dałem mu pełnomocnictwo? Czy wtedy to nie jest tak, że on kupuje w moim imieniu, kupuje w moim imieniu, więc wtedy to ja jadę do urzędu celnego, pokazuję pełnomocnictwo, umowę sprowadzającego z Niemcem i mówię, że to jest tak jakbym ja to podpisał? W końcu dałem mu pełnomocnictwo.

  11. #41
    unfaller
    Gość

    Domyślnie

    Niestety nie.

    Powiem wprost - jakie to jest auto i z którego roku?

  12. #42
    Znawca tematu
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Postów
    2,370
    Podziękowano Thanks Given 
    300
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    16

    Domyślnie

    Unfi nie chce wchodzić między wódkę a zakąskę ale wiem o czym myślisz i akurat raczej to nie to Tu chodzi o to, że dał jakiemuś "znajomemu" gotówkę a ten pojechał do Niemiec i coś tam za nią kupił, tylko że jest w 100% osobą prywatną (nie kolejną w łańcuszku, który Ci chyba przyszedł do głowy).
    Opinie, które napisałem na forum, są jedynie moimi przypuszczeniami oraz subiektywną oceną. To nie pewnik, w rzeczywistości może być inaczej.

    Tylko kompletny szaleniec/ignorant/laik popatrzy na auto z USA bądź Szwajcarii.

  13. #43
    unfaller
    Gość

    Domyślnie

    Nie, zastanawiałem się czy nie jakaś świeżynka na pełnym vacie

  14. #44
    luckyluck
    Gość

    Domyślnie

    Samochód z 2009r. Zaś osoba, która mi sprowadza samochód to kolega. Tak jak napisał Jakoob. Kolega jest 100% osobą prywatną. Kiedyś takie pełnomocnictwo pisałem na Ojca, gdy nie mogłem sam oderbać papierów z urzędu itd. Ale to inna sprawa trochę. Ja zaś dałem koledze gotówkę i pełnomocnictwo na zakup pojazdu. I zastanawiam się, czy teraz nie wystarczy, że z tym pełnomocnictwem i umową K-S między kolegą, a Niemcem pójdę do urzędu celnego i zrobię opłąty z własnej kieszeni już na moje nazwisko itd. W końcu po coś dawałem pełnomocnictwo temu koledze (wtedy jeszcze nieświadomie, ale teraz myślę, że mogę to wykorzystać).

  15. #45
    Znawca tematu Avatar Andrebar
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    Łódź - Heidelberg
    Postów
    4,718
    Podziękowano Thanks Given 
    1,084
    Podziękowano Thanks Received 
    3
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    18

    Domyślnie

    Kombinujecie jak koń pod górę
    Jeśli auto kupił u Dealera czy tam innego subdealera to otrzymuje fakturę / rachunek na Twoje dane i nic się nie podpisuje ( ewentualnie dla sprzedawcy pokwitowanie odbioru auta . które może mu podpisać w zastępstwie.
    Jeśli jest to umowa kupna-sprzedaży od innego handlarza czy osoby prywatnej to ewentualnie na kopii j/w a oryginał zabiera i podpisujesz Ty .

    Gmatwanie sprawy w POmrocznych Urzędach jest bezcelowe

    PS;
    o ile piszemy o takiej formie zakupu .....bo mi z tekstu to zalatuje zwykłym przepisaniem umowy
    Człowiek mądrzeje z wiekiem....szkoda tylko że z wiekiem od trumny

Strona 3 z 6 PierwszyPierwszy 123456 OstatniOstatni

Tagi dla tego tematu

Zakładka

Zakładka

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •