Pokaż wyniki od 1 do 14 z 14

Temat: Opel Astra J Sport Tourer 1.4 Turbo 2012 - Zielona Gora

Nowicjusz
    Podziękowano: 0
    Siła Reputacji
    0

Domyślnie Opel Astra J Sport Tourer 1.4 Turbo 2012 - Zielona Gora

Ocena auta z ogloszenia
    Marka: Opel

VIN: W0LPD8EC5C8065841

Model: Astra J Sport Tourer

Silnik: 1.4 Turbo

Rocznik: 2012

Miejscowość: Zielona Gora

Nazwa komisu: n/d

Link do ogłoszenia: https://www.olx.pl/oferta/opel-astra...5-IDy5Z9O.html

Treść: Cześć. Proszę o sprawdzenie auta. Auto obecnie jest u drugiego właściciela, pierwotnie pochodzi ze Szwajcarii i miało tam szkodę. Wg obecnego właściciela rzekomo była tylko kwestia blacharska. Pytaniem więc jest, czy ktoś może potwierdzić / zaprzeczyć. Inne informacje również będą cenne, ale ta jest dla mnie najistotniejsza. Z góry dziękuję!

Moderator+
    Podziękowano: 92
    Siła Reputacji
    13

Domyślnie Odp: Opel Astra J Sport Tourer 1.4 Turbo 2012 - Zielona Gora

Zdjęcia prawdopodobnie są na DNA.

3. Następujący użytkownik dziękuje Wojtek69 za tą użyteczną informację:

Tytan (11-01-19)

Moderator S Avatar Tytan
    Podziękowano: 105
    Siła Reputacji
    10

Przed założeniem tematu pytles mnie to napsialem juz gdzie masz kupić raport
    Pomoc przy oględzinach auta info PW lub tytan 55 @ wp pl

Nowicjusz
    Siła Reputacji
    0

Cytat Napisał Tytan Zobacz post
    Przed założeniem tematu pytles mnie to napsialem juz gdzie masz kupić raport
    Rozważam wydanie dosyć sporej sumy, więc naturalne jest dla mnie, że kopię, gdzie tylko się da. Nie sądziłem, że właściciel losowego emaila znalezionego w googlu będzie również aktywny na innym, losowym forum internetowym

W każdym razie - macie rację z raportem, rozjaśnił nieco temat: https://imgur.com/a/lrvbVH9

Co sądzicie?

Starszy użytkownik Avatar tradelux
    Podziękowano: 9
    Siła Reputacji
    14

Szkoda nie była wielka. Jak zrobione dobrze to można się zastanowić.
    ---

Facebook:
    Aby zobaczyć obrazy w stopce musisz mieć 1 lub więcej postów. Obecnie napisałeś 0 postów.

Otomoto:
    Aby zobaczyć obrazy w stopce musisz mieć 1 lub więcej postów. Obecnie napisałeś 0 postów.

Login na allegro: trade-lux

Nowicjusz
    Siła Reputacji
    0

Obejrzałem dziś auto: "powody rodzinne" sprzedaży to powiększanie się rodziny i to akurat wygląda na prawdę - widziałem na żywo żonę w ciąży i dzieci.

Po oględzinach i jeździe próbnej stan auta na razie nie budzi moich natychmiastowych podejrzeń. Są jakieś tam drobnostki: kilka drobnych uszkodzeń lakieru + jedno większe (<1 cm2), a w rogu kabiny silnika delikatnie odstaje wygłuszenie.
    Wygląda też na to, że plastik prawego przedniego nadkola nie był wymieniany po szwajcarskiej przygodzie, bo odstaje podobnie jak na tym zdjęciu: https://i.imgur.com/d3iRNJU.jpg.
    W komorze silnika jakiś podzespół przykuł moją uwagę wykrzywioną obudową - niestety, jak głupi nie zrobiłem zdjęcia. Po pogrzebaniu w internecie wygląda na to, że jest to osłona katalizatora i jej niepełne dopasowanie jest czymś normalnym? O ile pamięć nie płata mi figla to właśnie jego przyuważyłem (poniżej sondy lambda):
    https://9.allegroimg.com/original/0c...4689143d582df9.
    Zastanawia mnie też czy takie półokrągłe wcięcie w elemencie podwozia jest elementem konstrukcyjnym czy uszkodzeniem (widać je np. tutaj:
    https://i.imgur.com/gT4hPk0.png). Wydaje się chyba, że tak powinno być, bo symetryczne wcięcie występuje też po drugiej stronie?
    Drzwi i maska / bagażnik otwierają i zamykają się gładko. Szpary pomiędzy elementami bez zarzutu. Komora koła zapasowego też OK.
    Jeśli chodzi o jazdę testową, to jest OK - nie mam zastrzeżeń do silnika, skrzyni, zawieszenia i wspomagania.

Umówiłem się w ASO na dokładniejsze zbadanie samochodu i weryfikację historii przebiegu. Książka serwisowa i inne papiery potwierdzają przebieg, ale oczywiście mogą być sfałszowane.

Spytałem też ile sprzedający jest w stanie zejść z ceny - oczekuje min. 29 500.

Na ten moment moje wątpliwości skupiają się głównie wokół:
    - potwierdzenia autentyczności przebiegu
    - jakości naprawy elementów uszkodzonych w Szwajcarii
    - tajemniczego metalowego czegoś w komorze silnika (osłona katalizatora?)
    - półokrągłych wcięć w elementach podwozia
    - potwierdzenia ogólnego stanu auta w badaniu technicznym

Co myślicie?
    Ostatnio edytowane przez johnny_11_palcow ; 12-01-19 o 21:38 Powód: poprawiam hiperłącza

Nowicjusz
    Siła Reputacji
    0

Osłona katalizatora jest z giętkiego aluminium i może być wygięta, to nie problem, można poprawić. A co do wcięć w progu to są to miejsca do ustawienia lewarka jaki masz w bagażniku na wyposażeniu. Zwróć uwagę na układ chłodzenia, obecność oleju w zbiorniczku wyrównawczym, częsty problem z nieszczelną chłodnicą oleju. Silnik ma być eksploatowany na 5W 30, jak jest 10W lub 15W to może być zalany w celu podniesienia kompresji z powodu brania oleju. W takim przypadku radze to sprawdzić. No i turbo też jest słabym elementem w tym silniku.

Moderator S Avatar Tytan
    Podziękowano: 105
    Siła Reputacji
    10

W ASO raczej nie będą mieli danych serwisowych tego auta
    Pomoc przy oględzinach auta info PW lub tytan 55 @ wp pl

Nowicjusz
    Siła Reputacji
    0

Cytat Napisał Ligeros Zobacz post
    Osłona katalizatora jest z giętkiego aluminium i może być wygięta, to nie problem, można poprawić. A co do wcięć w progu to są to miejsca do ustawienia lewarka jaki masz w bagażniku na wyposażeniu. Zwróć uwagę na układ chłodzenia, obecność oleju w zbiorniczku wyrównawczym, częsty problem z nieszczelną chłodnicą oleju. Silnik ma być eksploatowany na 5W 30, jak jest 10W lub 15W to może być zalany w celu podniesienia kompresji z powodu brania oleju. W takim przypadku radze to sprawdzić. No i turbo też jest słabym elementem w tym silniku.
    Sprawdzę zbiorniczek - dzięki za cynk. Jak rozumiem, w razie usterki olej powinien być bardzo łatwo widoczny pod korkiem / w płynie? W sensie - nie, że mam zaglądać do środka z jakimś mikroskopem?

Cytat Napisał Tytan Zobacz post
    W ASO raczej nie będą mieli danych serwisowych tego auta
    Dlaczego tak uważasz?

Nowicjusz
    Siła Reputacji
    0

Zbiorniczek i płyn maja być czyste, może tam być ślad kamienia kotłowego z układu chłodzenia ale nie może byś szlamu po oleju który osadza się na ściankach zbiorniczka.
    Nie ma zdjęć więc trudno zgadywać. Płyn chłodzenia może być wymieniony przed sprzedażą w celu zmylenia ale przy tym trzeba by wyczyścić dokładnie zbiorniczek. Warto też zwrócić uwagę na olej czy nie był wymieniony przed sprzedażą.
    Następne objawy gdy by był problem wystąpiły by dopiero po jakimś czasie po dobrym rozgrzaniu silnika. Dla tego warto też dopytać czy chłodnicza już była robiona. Czasem ludzie nawet nie wiedzą że jest taki problem, nie zaglądają pod maskę.

Nowicjusz
    Siła Reputacji
    0

Następne objawy gdy by był problem wystąpiły by dopiero po jakimś czasie po dobrym rozgrzaniu silnika. Dla tego warto też dopytać czy chłodnicza już była robiona. Czasem ludzie nawet nie wiedzą że jest taki problem, nie zaglądają pod maskę.
    Jakich objawów należałoby szukać? Podczas jazdy testowej miałem okazję rozgrzać silnik (od zimnego do 90*) i nie zauważyłem niczego podejrzanego, ale akurat na szukanie problemów w układzie chłodzenia się nie nastawiałem.
    Jaką naprawę masz na myśli przez "robienie chłodnicy"? Po prostu zwykły remont czy coś bardziej konkretnego?

Starszy użytkownik Avatar thomas
    Podziękowano: 12
    Siła Reputacji
    7

Cytat Napisał johnny_11_palcow Zobacz post
    Sprawdzę zbiorniczek - dzięki za cynk. Jak rozumiem, w razie usterki olej powinien być bardzo łatwo widoczny pod korkiem / w płynie? W sensie - nie, że mam zaglądać do środka z jakimś mikroskopem?

weź sobie stetoskop kiedyś miałem artystę, gdy sprzedawałem swoje auto: przyjechał ze stetoskopem, który przykładał do każdego z osprzętów silnika Chłopie...jak chcesz mieć względną pewność kup se auto od dealera z gwarancją (no ale trzeba zapacić inne pieniądze), a nie od prywatnego, który oczywiście nic nie wie. Możliwość dochodzenia roszczeń: ŻADNA. Wygodnie jest wystawiać na olx, przynajmniej nie trzeba zaznaczać opcji "bezwypadkowy"

Nowicjusz
    Siła Reputacji
    0

Chodzi o chłodnice oleju silnikowego w układzie filtra oleju, puszcza tam uszczelka, lub sama chłodnica się rozszczelnią, taka wada.
    I wtedy olej miesza się z płynem chłodzenia lub jest płyn chłodzenia w oleju pod postacią majonezu w oleju i pod korkiem wlewu, ale nie zawsze.
    Wtedy dochodzi do zatkania kanałów chłodzenia w bloku silnika i mamy przegrzany silnik.

Nowicjusz
    Siła Reputacji
    0

Chodzi o chłodnice oleju silnikowego w układzie filtra oleju, puszcza tam uszczelka, lub sama chłodnica się rozszczelnią, taka wada.
    I wtedy olej miesza się z płynem chłodzenia lub jest płyn chłodzenia w oleju pod postacią majonezu w oleju i pod korkiem wlewu, ale nie zawsze.
    Wtedy dochodzi do zatkania kanałów chłodzenia w bloku silnika i mamy przegrzany silnik.
    OK, rozumiem. Majonezu pod korkiem i na bagnecie nie było - sprawdzałem. Dzięki za info!

Tagi dla tego tematu

Zakładka

Zakładka

Uprawnienia