Poka wyniki od 1 do 5 z 5

Temat: Okoo 20 tysicy, nie dusze ni Corsa B – Micra? i10?

Uytkownik
    Skd
    d
    Postw
    48
    Podzikowano: 0
    Sia Reputacji
    0

Domylnie Okoo 20 tysicy, nie dusze ni Corsa B – Micra? i10?

Szukam auta w granicach ok. 20 tysicy zotych, moe by ten tysic-dwa drosze.

Rocznik – celuj od 2011 wzwy, chyba e warto starsze.

Najwaniejsze wymaganie – obecnie mam Cors B (rocznik 1993, trzydrzwiowa – wedug danych technicznych dugo 373 cm bez 1 mm), ktra wchodzi mi do garau niemal na styk (niestety gara by budowany na jedno auto, a teraz musz si w nim mieci dwa). Te 10 cm wicej tam jeszcze wejdzie, ale nie wicej, a i dokadnie 10 cm wicej na styk nie kupi, bo moe si okaza, e jednak mi do garau to auto nie wejdzie.

Nie chc, by to byo typowe auto segmentu A. Bdzie eksploatowane gwnie na dojazd do pracy trasa 30 km + dojazd po miecie, ale chc te, by dao si nim czasem wyjecha w dusz tras i by nie bya to mczarnia. Ostatnio jedziem odrobin Fiest MK7 z silnikiem 82 KM, i o ile tak do 90-100 km/h jedzi si ni cakiem przyjemnie, to na autostradzie, przy duszej jedzie z prdkoci powyej 100 km/h, a ju szczeglnie powyej 110 km/h, haas robi si ju nie do zniesienia. Chciabym tego unikn – chyba, e w tej klasie samochodw jest to po prostu niewykonalne.

Przebiegi... dotd staraem si celowa w takie do 100 000 km, ewentualnie lekko ponad. Chyba, e warto w wysze... Ale generalnie wychodz z zaoenia, e auto z mniejsz liczb km na liczniku (i mniejsz liczb km dotd faktycznie przejechanych, stan licznika w sumie nie ma tu znaczenia) przejedzie jeszcze za swojego ycia wicej, ni takie z wiksz ich liczb. Z drugiej strony – moe by i tak, e zanim skoczy si silnik, zostanie ono i tak zearte przez rdz. Tak, jak mam z t Cors. Przebieg, jak na swj wiek, ma may (ze 250 tysicy na liczniku, jakie 10 lat temu bya sprowadzona przez znajomego z Niemiec, pytanie, czy kupiona wtedy od prawdziwego Niemca, czy od Turka, ktry ten licznik jeszcze skrci). Tylko co z tego, jeli rdza j zera tak, e dostaa ju dziur na wylot?

No i fajnie, gdyby to nie by golas. Ostatnio spodobaa mi si funkcja podczenia telefonu do nagonienia samochodu po Bluetooth. Przydatna rzecz, da si co prawda kupi to w formie osobnego urzdzenia – ale tak praktyczne, jak system wbudowany w samochd, to raczej nie bdzie.

Z aut speniajcych moje kryteria wynalazem:

– Micr – i tutaj od rocznika 2011 s tylko K13 – bior pod uwag raczej tylko przedlifty, bo polift jest wprawdzie, na mj gust, adniejszy, ale niestety 5 cm duszy i boj si, e mi nie wejdzie; jest ich na rynku chyba najwicej i wiele egzemplarzy jest dobrze wyposaonych, natomiast pewnym mankamentem wydaje si by trzycylindrowy silnik i kiepskie wyguszenie wntrza, tj. podczas jazdy z miejskimi prdkociami jest dosy gono; pytanie, jak to wyglda na trasie;

– Hyundaia i10 – Micra bya nadzwyczaj maym autem jak na segment B, i10 jest nadzwyczaj duy jak na segment A; tutaj jest gorzej z wyposaeniem, trafiaj si nawet egzemplarze bez klimatyzacji, a chyba wikszo nie ma sterowania radiem w kierownicy, o wbudowanym zestawie gonomwicym ju nie mwic, inna kwestia, e niemal wszystkie egzemplarze na rynku s ze sabym silnikiem 1.1 66 KM – ktry przy moich kryteriach wydaje si nie mie sensu, z kolei tych z silnikiem 1.2 77/82 KM (rnie to wpisuj, ale to chyba ten sam silnik) niemale nie ma na rynku,

– Yarisk II (III jest za duga) – patrz na egzemplarze z 2010-2011, jednak niemal wszystkie to mae silniki 1.0 i masa tych aut (szczeglnie z tym wikszym silnikiem 82/101 KM) jest z przebiegami po 200-300 nawet do 350 tysicy kilometrw, w dodatku drogie to to jest, trudno znale egzemplarz w cenie speniajcej moje kryteria, a nawet jeli chcie za ni da 25 koa, ciko o co sensownego – tyle tych Yarisek jedzi, a ludzie tego wcale nie sprzedaj...

– Mitsubishi Space Star – bardzo mao egzemplarzy, ewentualne jakie podejrzane typu trzylatek za 23 tysice, i raczej brzydki, troch Multipl zalatuje.

1. Macie jeszcze jakie sugestie? Jechaem Ki Picanto, trafiem bardzo fajny egzemplarz krajowy z naprawd maym przebiegiem, z tym, e golas (poza klim, fabrycznym radiem i elektrycznymi szybami z przodu), jednak bya za ciasna. Przy pasaerze siedzcym za mn nie mogem ustawi swojego siedzenia tak, by wygodnie w nim jecha. No i silnik 1.0. Z drugiej strony – nie wiem, czy tak mi na tym silniku zaley, to znaczy auto nie musi by super zrywne, byle nie byo gone w trasie.

2. Czy warto zmieni wymagania co do roku produkcji lub przebiegu? Gdzie ewentualnie postawi granic?

3. Jak to jest z haasem przy wyszych prdkociach w Micrze i w i10-ce (tej z wikszym silnikiem)? Na portalach z opiniami o samochodach spotykam sprzeczne informacje, jedni pisz, e Micra na trasie jest cicha, inni, e bardzo gona...

Starszy uytkownik
    Skd
    Warszawa
    Postw
    1,103
    Podzikowano: 19
    Sia Reputacji
    10

Domylnie Odp: Okoo 20 tysicy, nie dusze ni Corsa B – Micra? i10?

Z segmentw A i B praktycznie kady producent marek popularnych co oferuje. Z koreacw masz jeszcze Chevroleta Sparka czy wiksze Aveo, z "japoczykw" Mitsubishi Colt, Suzuki Splash i jego bliniaka Opla Aglil B, trojaczki I Generacji (Aygo, C1,107) czy chociaby europejskiego Fiata Pand i pewnie jeszcze pare innych by si znalazo. W cigu tych kilkanastu lat dzielcych poszukiwany samochd w stosunku do Corsy B, jednak auta tych klas wymiarami rosy wic chcc utrzyma dugo pewnie raczej bdzie to jednak klasa A a w tym ekonomicznym z zaoenia segmencie wykoczenie i ilo materiaw wyguszajcych jest praktycznie zawsze skromna rwnie eby te mae silniki jako tako byy w stanie te miejskie wozideka porusza

Uytkownik
    Skd
    d
    Postw
    48
    Podzikowano: 0
    Sia Reputacji
    0

Domylnie Re: Okoo 20 tysicy, nie dusze ni Corsa B – Micra? i10?

No wanie to wszystko to jest jednak klasa A.

Colt jest za dugi, chyba e w wersji trzydrzwiowej, ale to chyba te na styk. W wymogach mieci si Space Star, ale ich strasznie mao na rynku...

Podobnie z Aveo.

A Spark to jednak mae wozido, i trudno w nim o jaki sensowny silnik.

Moderator S Avatar mpDante
    Skd
    dolnolskie
    Postw
    4,299
    Podzikowano: 2
    Sia Reputacji
    10

Kade mae auto bdzie gone przy wikszych prdkociach, wic najlepiej przetestowa kade i wybra to co bdzie najlepiej pasowao.
    :::
    Aby zobaczy obrazy w stopce musisz mie 1 lub wicej postw. Obecnie napisae 0 postw.
    :::
    # Szanuj moderatora swego, bo moesz mie gorszego #
    -
    Aby zobaczy obrazy w stopce musisz mie 1 lub wicej postw. Obecnie napisae 0 postw.
    |
    -

Problem z Lenovo? Wesprzyj akcj FB

Starszy uytkownik Avatar powypadkowevin
    Skd
    Postw
    4,199
    Podzikowano: 87
    Sia Reputacji
    10

Moesz przemyle jeszcze auta ktre bd 3 drzwiowe typu:
    Renault Twingo II 1.2
    VW FOX - najlepiej 1.4 benzyna

Tagi dla tego tematu

Zakadka

Zakadka

Uprawnienia

• Nie moesz zakada nowych tematw
  • Nie moesz pisa wiadomoci
  • Nie moesz dodawa zacznikw
  • Nie moesz edytowa swoich postw
  •