Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Temat: Saab 9-3 kombi - Łódź

  1. #1
    Nowicjusz
    Zarejestrowany
    sty 2017
    Skąd
    Łódź
    Postów
    10
    Podziękowano Thanks Given 
    1
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    0

    Domyślnie Saab 9-3 kombi - Łódź

    Marka Saab

    VIN YS3FF59S781111718

    Model 9-3

    Pojemność silnika 1 998 cm3

    Rocznik 2007

    Miejscowość Łódź

    Link do ogłoszenia https://www.otomoto.pl/oferta/saab-9...-ID6CFyzp.html

    Opis Dzień dobry. Byłbym wdzięczny za opinie na temat tego ogłoszenia dotyczącego Saaba.

    Po wpisaniu VINu w google znalazłem też taką stronę:
    https://biluppgifter.se/fordon/GOJ396

    Jak na moje niewprawne oko, to chyba potwierdza ona podany przebieg, przynajmniej do czasu wyrejestrowania w Szwecji. Nieprawdaż?

    Pozdrawiam!

  2. #2
    Starszy użytkownik
    Zarejestrowany
    lip 2013
    Skąd
    Jasło
    Postów
    450
    Podziękowano Thanks Given 
    135
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    11

    Domyślnie Odp: Saab 9-3 kombi - Łódź

    Zgadza się ale patrząc na cenę pierwsze zapytałbym sprzedającego co jest do zrobienia przy samochodzie bo dosyć tanio.

  3. #3
    Moderator+
    Zarejestrowany
    cze 2015
    Skąd
    Mazowsze
    Postów
    8,808
    Podziękowano Thanks Given 
    1,597
    Podziękowano Thanks Received 
    159
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    19

    Domyślnie Odp: Saab 9-3 kombi - Łódź

    Ogłoszenie:
    Załączone Obrazki Załączone Obrazki

  4. #4
    Starszy użytkownik
    Zarejestrowany
    gru 2010
    Skąd
    Warszawa
    Postów
    1,069
    Podziękowano Thanks Given 
    28
    Podziękowano Thanks Received 
    9
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    15

    Domyślnie Odp: Saab 9-3 kombi - Łódź

    Wyeksportowany ze Szwecji w drugiej połowie 2018 roku, przebieg mniej więcej by się zgadzał. Według ogłoszenia kupiony w dosyć dobrej cenie szczególnie jak na Biopower 175/210 z pakietem Vector. Może być ciężko sprzedawalny w Polandzie przez kolor, ja mam tego ostatnio pare sztuk to średni poziom cen za benzyniaki Turbo z nadwoziem kombi jest przynajmniej o 3-5 tyś wyższy. Do sprawdzenia skrzynia, bo tu akurat jest automat i potencjalny koszt remontu to już znaczny % wartości tych samochodów, plus oczywiście standardowo dla B207 stan rozrządu. Oczywiście standardowo jest już widoczny do roboty przynajmniej lewy rant tylnego błotnika ale niestety ten typ tak ma i mając doświadczenie pewnie już z ponad 10 egzemplarzami to mogę powiedzieć że to norma i jaskrawy przykład celowego pogarszania produktu.
    Ostatnio edytowane przez Bartek28 ; 20-12-19 o 13:24

  5. #5
    Nowicjusz
    Zarejestrowany
    sty 2017
    Skąd
    Łódź
    Postów
    10
    Podziękowano Thanks Given 
    1
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    0

    Domyślnie Odp: Saab 9-3 kombi - Łódź

    Dziękuję za odpowiedzi i za szwedzkie ogłoszenie! Faktycznie - niedrogo został sprowadzony ze Szwecji, może stąd atrakcyjna cena.

    Byłem, obejrzałem samochód, przejechałem się, wszystko wydaje się ok. Właściciel powiedział o dwóch rzeczach: nie działających spryskiwaczach (mniej mnie to martwi) i problemie z odpaleniem ze stacyjki po dwudniowym postoju, szczególnie zimą - trzeba na krótko, z wyjęciem bezpiecznika (to bardziej mnie martwi). Naprawiał podobno rozrusznik oraz stacyjkę i nie pomogło.

    @Bartek28 - tak, ranty do zrobienia, nie da się ukryć. Ale przy tej cenie to jest jak najbardziej ok. Kolor może mieć aż takie znaczenie przy sprzedaży? Też się trochę martwię o rozrząd - nie był robiony i nie było z nim problemów, ale na horyzoncie widać magiczne 300 000 km. Przy okazji - masz jakieś rady odnośnie tego, jak najlepiej sprawdzić stan skrzyni i rzeczonego rozrządu?
    Ostatnio edytowane przez yasiek_gobb ; 21-12-19 o 11:51

  6. #6
    Starszy użytkownik
    Zarejestrowany
    gru 2010
    Skąd
    Warszawa
    Postów
    1,069
    Podziękowano Thanks Given 
    28
    Podziękowano Thanks Received 
    9
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    15

    Domyślnie Odp: Saab 9-3 kombi - Łódź

    Objawy problemu z odpalaniem i nie działających spryskiwaczy mi osobiście wskazują na dogorywający moduł kolumny CIM koszt wymiany na sprawny z kodowaniem jak wiesz gdzie to od 800 PLN w górę, przy czym polifty do Szwecji miały chyba zawsze ESP przez co moduł jest droższy a jak chcesz jeszcze mieć dwa kluczyki to kolejna dopłata
    Jak rozrząd już naprawdę się kończy to napewno byłoby to słychać przy czym decydując się na B207 trzeba się z tym liczyć że będzie prędzej czy później do wymiany i 300kkm nie jest tu żadną granicą bo miałem egzemplarz po 180 tyś w którym przeskoczył łańcuch jak i widziałem egzemplarze po grubo 300 tyś które pracowały równo i cicho.
    Pracę skrzyni ocenić można tylko po długiej jeździe i nagrzaniu, sam przejechałem egzemplarzem ze zdiagnozowaną uszkodzoną skrzynią z 80 km w trasie i dopiero po kolejnych 10 km jazdy miejskiej samochód się zatrzymał Generalnie tu nie szczędź na weryfikacji skrzyni w warsztacie wyspecjalizowanym w automatach bo koszty kompletnego remontu to tak od 6 tyś PLN w górę Do tego jeżeli skrzynia będzie OK i chcesz tym w spokoju dalej jeździć to odrazu wymień olej i montuj zewnętrzną chłodnice oleju skrzyni bo niestety bardzo dużo tych skrzyń pada właśnie poprzez przecieki z układu chłodzenia gdyż fabryczne chłodzenie jest zintegrowane w chłodnicy silnika.
    Reasumując jeżeli masz do wydania realnie na całość normalną kwotę 20 tyś PLN plus.. i chcesz egzemplarz w którym jesteś pewny ogarnięcia kilku w sumie standardowych rzeczy to może być znośna baza pod warunkiem że zweryfikujesz pozytytwnie skrzynię, natomiast jeżeli 15 tyś.PLN to szczyt możliwości finansowych i liczysz na użytkowanie bez większych wkładów to dla własnego dobra lepiej sobie odpuść żeby za 2-3 miesiące samochód nie wrócił do ogłoszeń z jeszcze bardziej "okazyjną" ceną.

  7. #7
    Banowany
    Zarejestrowany
    lut 2017
    Skąd
    Tarnów
    Postów
    565
    Podziękowano Thanks Given 
    0
    Podziękowano Thanks Received 
    2
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    0

    Domyślnie Odp: Saab 9-3 kombi - Łódź

    Cytat Napisał yasiek_gobb Zobacz post
    jak najlepiej sprawdzić stan skrzyni i rzeczonego rozrządu?
    Stan rozrządu sprawdzić najlepiej wymieniając go na nowy .;-) ..w sumie jest to i tak rzecz serwisowa...i tak pewnie prędzej czy później do zrobienia..najlepiej od razu zrobić i zapomnieć o temacie... Generalnie dziś łańcuchy rozrządu w wielu modelach samochodów aż tak długo nie wytrzymują...chociaż reguły nie ma... bywa że np. w takiej maździe przy 150 000km już słychać po odpaleniu łańcuch...miewałem w Volvo przy 250 000km już był bardzo luźny a bywało że w toyocie przy prawie 300 tys. nie było go słychać.

    Tak jak pisał przedmówca wszystko kwestia finansów kupującego...bo jeżeli ktoś zbierał 5lat i uzbierał 15 tys i nie ma centa więcej .....to nie warto...bo się z tym ugotuje

    Jeżeli ktoś ma luźne 20 000zł (a choćby nawet coś wyszło +/- 2-3 tys jeszcze i nie ma problemu ) to spoko...można brać...zrobić to co trzeba i jeździć.

  8. #8
    Nowicjusz
    Zarejestrowany
    sty 2017
    Skąd
    Łódź
    Postów
    10
    Podziękowano Thanks Given 
    1
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    0

    Domyślnie Odp: Saab 9-3 kombi - Łódź

    @Bartek28, @andrzej3000

    Dziękuję pięknie za wyczerpujące podpowiedzi. Skonsultuję kwestię modułu CIM w serwisie Saabowskim. Myślę, że podjadę jeszcze do swojego zaufanego mechanika na ocenę auta. Budżetowo może nie jest tak, że mam 23 tysiące luźne, ale na pewno jest margines, a nie 15k i ani grosza więcej. Ostateczną decyzję zatem podejmę po dokładniejszej ocennie przez profesjonalistów. No i będę się oczywiście liczył z kosztem wymiany rozrządu.

    Pozdrawiam serdecznie!

Zakładka

Zakładka

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •