Pokaż wyniki od 1 do 14 z 14

Temat: Mazda 6I kombi LIFT (2005)

  1. #1
    Tirnoo
    Gość

    Domyślnie Mazda 6I kombi LIFT (2005)

    Marka: Mazda

    VIN: JMZGY19F661412456

    Model: 6 I (2002-2008) LIFT

    Silnik: 2.0

    Rocznik: 2005

    Miejscowość: Wrocław

    Nazwa komisu: Prywatny właściciel

    Link do ogłoszenia: https://www.otomoto.pl/oferta/mazda-...-ID6BtuXa.html

    Treść: Witam,

    Mam takie auto na oku. Obecny właściciel kupił je 3 lata temu od handlarza (ściągnięte z Niemiec).
    Byłem na jeździe próbnej - mechanicznie wygląda dobrze. Środek w miarę zadbany i nie zniszczony (w bagażniku zepsuta roleta, ale to do ew. wymiany). I aktualnie nie działająca nawigacja (ale i tak jeżdżę na google maps).
    Z blacharki tyle wiem, że maska była malowana/wymieniana (odcina się trochę kolorem) - właściciel nic nie wie - więc zakładam, że to było jeszcze za granicą. Nadkola wyglądają ok. Właściciel mówi, że robił prawy próg i co roku zabezpieczał podwozie (na zaś). Reszty nie miałem jak na razie zweryfikować.
    Chcę je po nowym roku zabrać na SKP i sprawdzić zawieszenie i stan rudej od dołu.

    Pytanie, czy ktoś życzliwy mógłby zerknąć na historię auta za granicą (o ile coś wyskoczy). Historia pojazdu .gov niestety mało mówi .

  2. #2
    Moderator Avatar Tytan
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    3M
    Postów
    16,353
    Podziękowano Thanks Given 
    3,373
    Podziękowano Thanks Received 
    206
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    10

    Domyślnie Odp: Mazda 6I kombi LIFT (2005)

    2018-10-25
    178 000 km
    ZGŁOSZONO PRZEBIEG POJAZDU
    2018-02-27
    176 224 km
    ZGŁOSZONO PRZEBIEG POJAZDU
    2017-02-27
    164 379 km
    ZGŁOSZONO PRZEBIEG POJAZDU


    https://www.autodna.pl/vin/JMZGY19F6...c896fac1699288

  3. #3
    Tirnoo
    Gość

    Domyślnie Odp: Mazda 6I kombi LIFT (2005)

    dzięki
    Te przebiegi to ze strony rządowej też już udało mi się wyciągnąć.

    Miałem nadzieję, że może komuś udałoby się odnaleźć jeszcze taką zagraniczną historię.
    A może ktoś ma sprawdzony sposób (darmowy, albo za niewielkie pieniądze), gdzie sam mógłbym poszukać ?

  4. #4
    Moderator Avatar Tytan
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    3M
    Postów
    16,353
    Podziękowano Thanks Given 
    3,373
    Podziękowano Thanks Received 
    206
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    10

    Domyślnie Odp: Mazda 6I kombi LIFT (2005)

    "Darmo lub małe pieniądze" już na wstępie źle podchodzisz do zakupu

  5. #5
    Tirnoo
    Gość

    Domyślnie Odp: Mazda 6I kombi LIFT (2005)

    Wręcz przeciwnie.
    To że najpierw sprawdzam źródła darmowe albo tanie, w cale nie oznacza, że skąpię na sprawdzeniu samochodu. Jak już napisałem, chcę zabrać auto do skp i pewnie jakiegoś blacharza, żeby mi je ocenili. I skłonny byłbym zapłacić za rzetelną historię.
    Natomiast przeszukując internet w celu znalezienia jakiegoś źródła, gdzie można zweryfikować historię pojazdu, to niestety okazuje się, że jedynym w miarę pewnym rozwiązaniem jest zatrudnienie rzeczoznawcy... a jakbym chciał na każde oglądane auto wydawać kasę na rzeczoznawcę, to bym szybko przepuścił pieniądze przeznaczone na auto.
    Dla tego, w pierwszej kolejności staram się wydobyć jak najwięcej informacji, jak najmniejszym kosztem. Żeby ewentualne większe wydatki ponieść na już wstępnie sprawdzone auto.

  6. #6
    Znawca tematu Avatar tradelux
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Katowice, Kraków
    Postów
    5,568
    Podziękowano Thanks Given 
    91
    Podziękowano Thanks Received 
    5
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    19

    Domyślnie Odp: Mazda 6I kombi LIFT (2005)

    Za drobną opłatą na forum Mazdy sprawdzi Ci DSR Marianek

    P.S. Mam taką ładną Mazdę, ale trochę droższą przy czym na xenonie, Bose i grzane fotele:
    https://www.otomoto.pl/oferta/mazda-...-ID6BzBoZ.html
    ---

    Facebook: www.facebook.com/TradeLUX.samochody
    Otomoto: trade-lux.otomoto.pl
    Login na allegro: trade-lux

  7. #7
    Banowany
    Zarejestrowany
    lut 2017
    Skąd
    Tarnów
    Postów
    565
    Podziękowano Thanks Given 
    0
    Podziękowano Thanks Received 
    2
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    0

    Domyślnie Odp: Mazda 6I kombi LIFT (2005)

    Ogólnie to dzisiaj nastały jakieś dziwne czasy na sprawdzanie i kupowanie auta, wszyscy chcą sprawdzać online, i pewnie niedługo kupić też online,
    Ludzie szukają czegoś , nie wiadomo w gruncie rzeczy czego, a nie skupiają się na samym samochodzie,
    silnik jak to w maździe pewnie będzie żył jeszcze długo, natomiast skupiłbym się najbardziej na stanie karoserii, z grubsza można to samemu ocenić czy są jakieś purchle, sprawdzić miernikiem lakieru, sprawdzić podłogę na SKP, jeżeli jest w miarę OK to brać, dla siebie zrobić konserwację i zapomnieć na jakiś czas.
    Bo też nie ma się spodziewać jakiejś "igły" w maździe z 2005R, gdzie właściciel już coś poprawiał.

  8. #8
    Moderator+
    Zarejestrowany
    cze 2015
    Skąd
    Mazowsze
    Postów
    8,808
    Podziękowano Thanks Given 
    1,597
    Podziękowano Thanks Received 
    159
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    19

    Domyślnie Odp: Mazda 6I kombi LIFT (2005)

    Silnik po pierwsze nie wiadomo czy ma deklarowane kilometry, a po drugie znam dużo przypadków z padniętymi motorami i to nawet przy małych przebiegach, więc nie mam osobiście przekonania do ich "nadzwyczajnej" żywotności.

  9. #9
    Starszy użytkownik
    Zarejestrowany
    gru 2010
    Skąd
    Warszawa
    Postów
    1,069
    Podziękowano Thanks Given 
    28
    Podziękowano Thanks Received 
    9
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    15

    Domyślnie Odp: Mazda 6I kombi LIFT (2005)

    Ja potwierdzam z doświadczenia własnego z egzemplarzem po niewiele ponad 100 tyś pewnego przebiegu, silnika w tym napewno nie można uznać za niezniszczalny i godny polecenia. Zresztą fora Mazdy są od lat pełne żali na branie oleju wiadrami i inne usterki. Generalnie to jeszcze się chyba sprzedaje tylko z powodu zakodowanych w społeczeństwie zabobonów o niezawodność "japończyków".

  10. #10
    Znawca tematu Avatar tradelux
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Katowice, Kraków
    Postów
    5,568
    Podziękowano Thanks Given 
    91
    Podziękowano Thanks Received 
    5
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    19

    Domyślnie Odp: Mazda 6I kombi LIFT (2005)

    Ten sam silnik jest w Fordzie. Bierze olej jak się przeciąga wymiany oleju i jeździ na polecanym fabrycznym oleju
    Wymiana pierścieni w nich nie jest super droga. 600-700zł i jest zrobione tak jak ma być. Silniki dużo lepsze, niż wszystkie wynalazki TSI, GDI itd.
    ---

    Facebook: www.facebook.com/TradeLUX.samochody
    Otomoto: trade-lux.otomoto.pl
    Login na allegro: trade-lux

  11. #11
    Moderator Avatar Tytan
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    3M
    Postów
    16,353
    Podziękowano Thanks Given 
    3,373
    Podziękowano Thanks Received 
    206
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    10

    Domyślnie Odp: Mazda 6I kombi LIFT (2005)

    Generalnie to każdy benzynowy silnik wcześniej czy póżniej zacznie pić olej. Te "złe" diesle to ze świecą szukać który coś wypije .

  12. #12
    Znawca tematu Avatar tradelux
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Katowice, Kraków
    Postów
    5,568
    Podziękowano Thanks Given 
    91
    Podziękowano Thanks Received 
    5
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    19

    Domyślnie Odp: Mazda 6I kombi LIFT (2005)

    Dokładnie tak jak Tytan piszesz W benzynie wkręcając na obroty zawsze coś wypije. W nowych silnikach producenci podają nawet normy 0,7l na 1000km I obowiązkowe kontrole co 5tys km.
    W dieslach nie spotkałem się, żeby trzeba było coś takiego robić, ale one są trujące przez to mamy globalne ocieplenie i w ogóle
    ---

    Facebook: www.facebook.com/TradeLUX.samochody
    Otomoto: trade-lux.otomoto.pl
    Login na allegro: trade-lux

  13. #13
    Starszy użytkownik Avatar thomas
    Zarejestrowany
    mar 2014
    Skąd
    LZ
    Postów
    1,621
    Podziękowano Thanks Given 
    332
    Podziękowano Thanks Received 
    1
    Podziękowano
    1 Post
    Siła Reputacji
    12

    Domyślnie Odp: Mazda 6I kombi LIFT (2005)

    Cytat Napisał Bartek28 Zobacz post
    Ja potwierdzam z doświadczenia własnego z egzemplarzem po niewiele ponad 100 tyś pewnego przebiegu, silnika w tym napewno nie można uznać za niezniszczalny i godny polecenia. Zresztą fora Mazdy są od lat pełne żali na branie oleju wiadrami i inne usterki. Generalnie to jeszcze się chyba sprzedaje tylko z powodu zakodowanych w społeczeństwie zabobonów o niezawodność "japończyków".
    Nie wrzucaj wszystkich jaaponcow do jednego wiadra...niestety Mazdy to papierowe auta, szczegolnie po kooperacji z Fordem, a z silnikami benzynowymi tamtych lat to prawda. Co innego Toyota czy Honda. To nie sa zabobony. Kazdy mechanik srednio rozgarniety nie odrzuci Hondy czy Toyoty. To przepasc mechaniczna czy "elektryczna" od europejskich wynalazkow, sprzedawanych za posrednictwem niemieckich czy francuskich propagandowek typu Auto Swiat, zreszta klientela oswieconej nowinkami europy juz sie poznala na swoich wynazkach co ma odzwierciedlenie w cenach benzynowych Hond czy Toyot na rynku zachodnim. TO NIE PRZYPADEK. Zabobonem.mozna natomiast zdecydowanie nazwac teksty typu "drogie czesci.do japoncow czy drogi.serwis"...wystarczy zajrzec pod maske np. A4 i Accorda porownac prostote konstrukcji. Wowczas Janusz nie bedzie zadawal glypiego pytania dlaczego wymiana ten samej czesci w Audi jest drozsza. O zawieszeniu nie wspomne... Janusze beda krytykowac Honde i Toyote co nie raz przerabialem bo.ich pomprostu nie stac...i nie moga przebolec ze trzeba zaplacic te same pieniadze za auto.3 lata starsze. Pomijam juz fakt, ze i tak odsprzeda sie ten samochod po kilku latach za lwpsza cene niz mlodsze ayto francuskie...
    Ostatnio edytowane przez thomas ; 01-01-19 o 12:01

  14. #14
    Znawca tematu Avatar tradelux
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Katowice, Kraków
    Postów
    5,568
    Podziękowano Thanks Given 
    91
    Podziękowano Thanks Received 
    5
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    19

    Domyślnie Odp: Mazda 6I kombi LIFT (2005)

    thomas: Hondy też lubią sobie wypić olej, szczególnie 2l silniki i jak się je często wkręca na obroty Tak jak Tytan napisał, każda benzyna pije mniej lub bardziej (nie mówimy o anomaliach TSI)
    ---

    Facebook: www.facebook.com/TradeLUX.samochody
    Otomoto: trade-lux.otomoto.pl
    Login na allegro: trade-lux

Tagi dla tego tematu

Zakładka

Zakładka

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •