Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Temat: Pytanie Audi A4 / A6.

  1. #1
    Moderator+ Avatar dural
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    Kuj-Pom
    Postów
    1,321
    Podziękowano Thanks Given 
    526
    Podziękowano Thanks Received 
    1
    Podziękowano
    1 Post
    Siła Reputacji
    15

    Domyślnie Pytanie Audi A4 / A6.

    Pytania raczej głównie do importerów i użytkowników.

    Nosze się z zamiarem zmiany samochodu (żonie).
    Biorę kilka opcji pod uwagę, jeżeli ktoś będzie mi w stanie odp na nurtujące mnie pytania - super.


    Zacznijmy od A4 (model B7). Dziecko w domu , rocznie bo ja wiem maks 10.000km~12.000km

    1)Interesuje mnie silnik 1.9 TDI i benzyna 1.8 (2.0 TDI odpada jak to jest "ten" awaryjny z Passata B6?)
    2)Jeżeli diesel to 1.9 TDI czy to jest ten "niezawodny" silnik z poprzednich modeli grupy VAG?
    Użytkował ktoś? Jakie opinie? Awaryjność ?
    3)Benzyna silnik 1.8 (kobiecie IMO nie potrzebna za duża moc).
    Użytkował ktoś? Jakie opinie? Awaryjność?

    Do forumowych importerów (wiadomo to indywidualnie zależy od wyposażenia,przebiegu,stanu tech itd), ale plus minus rok '06r~'07r z wymagań czarny,skóra niekoniecznie,okolice 130~150tys km,bezwypadkowy (poprawki lakiernicze mogą być),klimatronic.
    O jakiej kwocie mowa?Mile widziana faktura VAT (ale niekoniecznie). Kwota na gotowo, z akcyza itd.

    Opcja A6.
    Silnik 3.0 TDI ewent 2.7 TDI pytania plus minus jak wyżej (awaryjność,opinie)?
    I o jakiej cenie mówimy przy roczniku 06~07 na gotowo z akcyza (wymagania jak przy A4)

    Tutaj niestety jak w Touaregu nie da się 18,6 % przeskoczyć ale chyba A6 jest tańsza???

    Pozdrawiam.

  2. #2
    Admin Forum Avatar mpDante
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    dolnośląskie
    Postów
    4,071
    Podziękowano Thanks Given 
    1,821
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    10

    Domyślnie

    W roczniku 06/07 nie powinieneś mieć problemów z 2.0TDI, natomiast 1.9TDI będzie słaby na to auto, zwłaszcza, że myślisz też o 3.0TDI.

    Jeżeli chodzi Ci o 1.8TFSI to poczytaj (o ile nie czytałeś jeszcze) o spalaniu Awaryjność TFSI nie jest najniższa, początkowo było sporo mniejszych/większych problemów.

    Biorąc pod uwagę Twoje wymagania, to optymalnym wydawałby się A4 3.0TDI
    # Szanuj moderatora swego, bo możesz mieć gorszego #
    - Inspekcje @ dolnośląskie -

    Problem z Lenovo? Wesprzyj akcję FB Uwaga na Lenovo

  3. #3
    Moderator+ Avatar dural
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    Kuj-Pom
    Postów
    1,321
    Podziękowano Thanks Given 
    526
    Podziękowano Thanks Received 
    1
    Podziękowano
    1 Post
    Siła Reputacji
    15

    Domyślnie

    mpDante może źle wyraziłem 2 część mojego posta A6 (2.7 / 3.0) była by przy opcji żona przejmuje Passata B6 ja kupuję sobie nowe auto.
    Szukałem też Touarega ale niestety z 90k zł mogę pomarzyć o 3.0 TDI V6 (chyba,że będę kombinował z akcyzą).
    Więc moc była by pode mnie a nie pod nią ;-)

    Jej w zupełności wystarczy 1.9 TDI
    (zakupy, dziecko do babci, ma się po prostu przemieszczać z pkt A do pkt B w mieście).
    Mam pewne obawy co do 2.0 TDI z grupy VAG (jak dobrze kojarzę nick to też jesteś na forum Passata).

    Czyli benzyna odpada.

    Pozdrawiam.

  4. #4
    Admin Forum Avatar mpDante
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    dolnośląskie
    Postów
    4,071
    Podziękowano Thanks Given 
    1,821
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    10

    Domyślnie

    Na forum Passata raczej już nie zaglądam, po tym jak pozbyłem się Passata B6. Fakt, miałem 2.0TDI 8V i byłem z silnika zadowolony, ale w A4 są chyba tylko 16V.
    Szczerze mówiąc, to po przesiadce na Renault'a doszedłem do wniosku, że obecnie VW ma zbyt niekorzystny stosunek jakości do ceny :/ i jeżeli wrócę do aut VAG, to chyba tylko Skoda Superb.

    Od rocznika 2007 silnik 2.0TDI jest już znacznie lepszy, ale jeżeli będziesz brał pod uwagę auto z 2006r, to może lepiej odpuścić.

    Jak dla kobiety, to 1.9 powinno spokojnie wystarczyć, a (może się mylę) słyszałem, że 2.7TDI są lepiej dopracowane od 3.0... Średnie spalanie ok.8l/100km.
    # Szanuj moderatora swego, bo możesz mieć gorszego #
    - Inspekcje @ dolnośląskie -

    Problem z Lenovo? Wesprzyj akcję FB Uwaga na Lenovo

  5. #5
    Znawca tematu
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Postów
    2,370
    Podziękowano Thanks Given 
    300
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    16

    Domyślnie

    Radziłbym zdecydowanie unikać konstrukcji 2.0tdi. Legendarne 1.9tdi to jest właśnie ten niezawodny silnik, o którym myślisz. Na przebieg 10tys km rocznie lepiej weź jakąś benzynę, spokój będzie gwarantowany, chyba że wybierzesz coś doładowanego to wtedy ryzyko zawsze większe. Z tego co kojarze wracając jeszcze do diesla, to B7 miały chyba 116KM (choć mogę się mylić). To generalnie za mało będzie dla każdego. Miałem okazję prowadzić jeszcze starsze konstrukcje 1.9tdi w odmianie 110 i 130KM i ten drugi był zdecydowanie najlepszy, w porównaniu ze 110 latał, nie przesadzam, taka była właśnie duża różnica.

    MpDante - 2.0tdi 8V były jeszcze na pompowtryskach, oznaczone jako PD, 16V to co common rail i są oznaczone w katalogach CR. 16V pojawiły się dopiero w 2008.
    Opinie, które napisałem na forum, są jedynie moimi przypuszczeniami oraz subiektywną oceną. To nie pewnik, w rzeczywistości może być inaczej.

    Tylko kompletny szaleniec/ignorant/laik popatrzy na auto z USA bądź Szwajcarii.

  6. #6
    Admin Forum Avatar mpDante
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    dolnośląskie
    Postów
    4,071
    Podziękowano Thanks Given 
    1,821
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    10

    Domyślnie

    Nie masz racji, w 2004r były już 2.0TDI PD 16V - i to właśnie te były najbardziej problematyczne (głównie BLB w A4 i BKD w innych) - patrz choćby tutaj http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1775487.html.
    Silniki 2.0TDI CR są już zdecydowanie lepsze, ale nie mam doświadczenia w temacie.

    2.0TDI 8V występował najczęściej w Passacie B6 z DPF'em.

    W przypadku używanego auta różnica między benzyną i dieselem jest na tyle niewielka, albo żadna, że zdecydowanie bardziej ekonomicznie jest wybrać diesela. Natomiast co do benzyny, to w A4 B7 są tylko 1.8T, które uchodzą za bardzo dobre konstrukcje - TFSI są w aktualnym modelu (mój błąd).
    Ostatnio edytowane przez mpDante ; 26-10-10 o 14:03
    # Szanuj moderatora swego, bo możesz mieć gorszego #
    - Inspekcje @ dolnośląskie -

    Problem z Lenovo? Wesprzyj akcję FB Uwaga na Lenovo

  7. #7
    Moderator+ Avatar dural
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    Kuj-Pom
    Postów
    1,321
    Podziękowano Thanks Given 
    526
    Podziękowano Thanks Received 
    1
    Podziękowano
    1 Post
    Siła Reputacji
    15

    Domyślnie

    W ogóle to się jeszcze waham nad A4 vs. S40.
    Jeżeli chodzi o samochód dla kobiety.


    Może importerzy rzucą +/- cenami.


    Pozdrawiam.

  8. #8
    carpasja
    Gość

    Domyślnie

    ceny a4 z 2007 roku kombi 1.9 tdi 116KM zaczynają się w niemczech od ok. 11 tysięcy euro. czyli realnie patrząc trzebaby rozważać zakup od ok. 12-12,5 tysiąca euro. A6 to już co najmniej od 15-16 tysięcy euro za 2.0 tdi, 3.0 to jeszcze więcej. Oczywiście są to ceny samych samochodów brutto w Niemczech.

  9. #9
    Moderator+ Avatar dural
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    Kuj-Pom
    Postów
    1,321
    Podziękowano Thanks Given 
    526
    Podziękowano Thanks Received 
    1
    Podziękowano
    1 Post
    Siła Reputacji
    15

    Domyślnie

    Czyli A4 jeszcze znośnie cenowo wypadają (i niższa akcyza).
    Nosiłem się z zakupem Turka ale z budżetem 90k zł to mogę chyba kupić od rodowitego Turasa Touarega..

    A S40 benzyna i 2.0 diesel?
    Rok 06~07? Wyposażenie jak przy A4.


    Pozdrawiam.
    Ostatnio edytowane przez dural ; 26-10-10 o 19:38

Tagi dla tego tematu

Zakładka

Zakładka

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •