Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Temat: Signum 2.0T co to jest warte?

Bywalec
    Podziękowano: 0
    Siła Reputacji
    0

Question Signum 2.0T co to jest warte?

Cześć,
    Mam w zasadzie kilka pytań odnośnie Signum 2.0T bo wpadł mi w oko. Szukam ogólnie auta dość wygodnego, ale z pazurkiem, czyli dobre trzymanie w zakrętach, sprint do setki nie gorzej niż 9 sekund 😉 bagażnik nie mniejszy niż 350 litrów. W grę wchodzi tylko Pb (gaz raczej wykluczam). Spalanie na poziomie 12-13 litrów Pb w mieście mnie nie odrzuca 😁

Wydaje mi się, że to auto elegancko wpasowuje się w moje potrzeby (jako już któreś i nie wiem co wybrać ).

Czy kręcenie tego silnika (remap) na około 300 Nm (i pewnie z ~200KM) jest realne? No i czy wtedy sprzęgło lub skrzynia szybko nie klękną?

Czy taki dziesięciolatek, z prawdziwym przebiegiem (celował bym w okolice do 150 tys) nie będzie mi płatał figli? 🙄

No i pytanie najważniejsze ile jest warte Takie Signum 2.0T z ostatnich roczników? Mój budżet to okolice 22 tys PLN na samo auto (z kosztami sprowadzenia). Realne to?
    Teraz pytanie najważniejsze, czy jest ktoś sprawdzony kto takie auto może ściągnąć, bo w PL podaż tego modelu widzę jest mikroskopijna 🙁

I czy to faktycznie się tak psuje? Elektronika, pompa paliwa itp?

Starszy użytkownik
    Podziękowano: 6
    Siła Reputacji
    10

Domyślnie Odp: Signum 2.0T co to jest warte?

2.0 T w Signum oraz Vectrach C to nic innego jak motor B207 w wersji 175PS projektu i konstrukcji Saab'a występujący w 9-3 II Generacji. Silnik udany, podatny na tuning, w Saabach występuje również fabrycznie w wersji 150 oraz 210PS. Ważna kwestia to stan łańcuchowego rozrządu, wytrzymują długo (przeważnie 200-300 tyś km i koszt wymiany jest akceptowalny) ale przy wyborze ważniejsze jest jego osłuchanie niż szukanie 150 tyś przebiegu bo jak masz niefart to może być do wymiany szybciej niż w takim który przelatał dwa razy tyle ale był już wymieniony
    Ostatnio edytowane przez Bartek28 ; 06-01-19 o 15:19

3. Następujący użytkownik dziękuje Bartek28 za tą użyteczną informację:

rider3M (15-01-19)

Starszy użytkownik Avatar marcingaw
    Podziękowano: 2
    Siła Reputacji
    4

Silnik ok ma swoje bolączki tak jak wspomniał przedmówca.
    Poza rozrządem i wadliwym napinaczem łańcucha, trzeba wspomnieć o tendencji do lekkiego falowania obr, oraz wibracji na biegu jałowym.
    Plusem jest to że ten silnik nie pobiera oliwy jak inne w opach typu 1.6 czy 1.8

W SIGU z 2.0T problemem jest również skrzynia, która w porównaniu z M32 jest pancerna ale płata figle w postaci ciężko wchodzących biegów czy też "haczeniem" podczas zmiany.
    Poza tym auto fajne.
    Pamiętajmy że jest to opel.

Aby zobaczyć obrazy w stopce musisz mieć 1 lub więcej postów. Obecnie napisałeś 0 postów.

Aby zobaczyć obrazy w stopce musisz mieć 1 lub więcej postów. Obecnie napisałeś 0 postów.

5. Następujący użytkownik dziękuje marcingaw za tą użyteczną informację:

rider3M (15-01-19)

Bywalec
    Podziękowano: 0
    Siła Reputacji
    0

Dzięki Panowie za opinie
    Jednak Opla odpuszczę, skoro to motor Saaba to mam uraz... kumpel miał 9-5 i sporo problemów.
    Cytat Napisał marcingaw Zobacz post
    Pamiętajmy że jest to opel.
    Tym też dałeś mi do myślenia w końcu auto to nie tylko sam motor.

Starszy użytkownik
    Podziękowano: 6
    Siła Reputacji
    10

To chyba jakiś uraz musisz mieć wyimaginowany, czy pewnie wynikający z totalnej niewiedzy, bo akurat silnik B207 występował tylko w 9-3 II Generacji i nie ma nic wspólnego z silnikami B205 montowanymi przez cały okres produkcji w Saabach 9-5 I Generacji w których faktycznie zdarzały się awarie z częstymi zatarciami włącznie

Tagi dla tego tematu

Zakładka

Zakładka

Uprawnienia