Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Temat: Fiat Punto 97r 1,1 benzyna

  1. #1
    th1987
    Gość

    Domyślnie Fiat Punto 97r 1,1 benzyna

    Witam.

    Mam następujący problem ze swoim Puntem.

    Samochód po odpaleniu po mroźnej nocy wydaje głośne odgłosy, drgania które przenoszą się z silnika [chyba] na całą budę. Oczywiście po dłuższym nagrzaniu hałas milknie całkowicie lub jest dużo mniejszy [prawie niesłyszalny].
    Poza tym samochodzik gorzej pali. Ten hałas przypomina momentami starego diesla.

    Zeszłej zimy podczas mrozów nie było tego zjawiska, dlatego piszę bo jest to bardzo denerwujące mimo tego, iż mam świadomość że zima daje sie we znaki wszystkim samochodom.

    Nadmienie, że próbowałem samemu zniwelować ten hałas.

    Został wymieniony olej, świece, filtry, poduszki pod skrzynią biegów i silnikiem. Katalizator i tłumik także zostały sprawdzone.

    Poza tym hałasowi towarzyszył brak mocy [dlatego wymieniłem części eksploatacyjne]. Jednak jeden z mechaników wyregulował monowtrysk. Silnik dostawał za dużą dawkę paliwa. [przyajmniej to na razie pomogło]

    Prosiłbym o wszelkie uwagi i pomysły z krótkim uzasadnieniem, gdyż z mechaniką nie mam dużo wspólnego. Dopiero problemy z autem a także to forum otwiera mi oczy na te tematy.

    Dbam o swoje autko i ten temat mnie bardzo denerwuje, gdyż kupiłem ten samochodzik do jazdy do pracy.

    Może ktoś miał podobne problemy lub ten temat pomoże w rozwiązaniu innych kłopotów.

    Pozdrawiam!

  2. #2
    Moderator Avatar Tytan
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    3M
    Postów
    16,355
    Podziękowano Thanks Given 
    3,373
    Podziękowano Thanks Received 
    206
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    10

    Domyślnie

    najlepiej bylo by gdybys to nagral a jeszcze lepiej chyba isc za zrodlem dzwieku

    pierwszy z brzegu temat z googli
    http://fiatpunto.com.pl/post419919.html

    tu jest dzwiek od altka np

    http://www.youtube.com/watch?v=J1OdHiYI34U

  3. #3
    th1987
    Gość

    Domyślnie

    Zapomniałem dodać, że ten hałas słyszalny jest tylko wewnątrz samochodu. Z zewnątrz na pewno słychać w momencie odpalania, kiedy samochód stał dłużsą chwilę na mrozie i silnik zdążył wystygnąć. Po dodaniu gazu, na trochę zagrzanym silniku buczy. Kiedy puszczę ***** gazu, buczenie [warczenie, takie niskie tony] ustaje.

    Przy odpalaniu jest to taki klekot, jakby od silnika pracowała cała buda samochodu. Dlatego też wymieniłem poduszki pod silnikiem i skrzynią biegów. Klekot jest nieco mniejszy.

    @Tytan - tak jak pisalem po otworzeniu maski nic nie słychać specyficznego. Już kilka mechaników słuchało i póki co nic. Na poniedziałek jestem umówiony do polecanego warsztatu, zobaczymy.

    Tak jak w linku, który podałeś - dzieje się to od 2 miesięcy tylko i wyłącznie podczas mrozów. Chce zaznaczyć, że zeszłej zimy nie miałem tego problemu.

    Choć tak dłużej się zastanawiając sprawdzę z tym sprzęgłem. Autko leciwe, więc może być i to. Googluje ten temat, ale tego co podałeś przyznam szczerze - nie znalazłem. Dzięki
    Ostatnio edytowane przez th1987 ; 28-01-12 o 18:59

  4. #4
    Moderator Avatar Tytan
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    3M
    Postów
    16,355
    Podziękowano Thanks Given 
    3,373
    Podziękowano Thanks Received 
    206
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    10

    Domyślnie

    mysle ze powinienes to nagrac i podzielic sie na forum punto wrzucajac na YT.

  5. #5
    th1987
    Gość

    Domyślnie

    Chyba tak będę musiał zrobić.

    Jeszcze jutro podjadę do tego warsztatu.

    Czytając sporo doszedłem do wniosku, że to mogą być rozregulowane zawory. Sytuacja ta powstaje tylko podczas wysokich mrozów.

    Jak się wszystko wyjaśni, na pewno napiszę co było powodem buczenia i klekotania.

    EDIT

    Temat dalej w toku, po wymianie cewek, przewodów wysokiego napięcia buczenie dalej występuje. Buczenie tak jak już wspomniałem przy dodawaniu gazu powyżej 2tys....

    Powoli brak mi sił do tego złomu ale nie chce się poddać
    Ostatnio edytowane przez th1987 ; 10-02-12 o 08:18 Powód: C.D.

Tagi dla tego tematu

Zakładka

Zakładka

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •