Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Temat: Citroen C2 bez VAT?

  1. #1
    Tomex
    Gość

    Domyślnie Citroen C2 bez VAT?

    Jak to możliwe, że auto z pełnym prawem odliczenia podatku VAT dla firm jest sprzedawane na fakturę VAT-marża?

    http://otomoto.pl/citroen-c2-C22271940.html

    C2 KUPIONY W UBEZPIECZALNI FRANCUSKIEJ
    WERSJA CIĘŻAROWA
    USZKODZONY JAK NA ZDJĘCIACH
    PROSZĘ DZWONIĆ I PYTAĆ
    ------------------------------------------------------
    FACHOWA POMOC W UDZIELANIU KREDYTU
    -----------------------------------------------------
    CENA + OPŁATY , FAKTURA VM
    -----------------------------------------------------
    !!! KUPUJĄCY ZWOLNIONY
    Z OPŁATY SKARBOWEJ 2% !!!

    GRUPA '' I.C.D. ''
    JESTEŚMY DO PAŃSTWA DYSPOZYCJI
    CODZIENNIE OD 10 00 - 17 00
    SOBOTA 10 00 -15 00
    NIEDZIELA NIECZYNNE
    ----------------------------------------------------
    NINIEJSZE OGŁOSZENIE JEST WYŁĄCZNIE
    INFORMACJĄ HANDLOWĄ I NIE STANOWI
    OFERTY W MYŚL AST. 66, PARAGRAF 1.
    KODEKSU CYWILNEGO
    Dane kontaktowe

    Serwis otoMoto nie posiada dodatkowych danych Sprzedającego, poza zawartymi w ogłoszeniu.
    GRUPA " I.C.D. "
    Krakowska 43 32-652 Bulowice - Małopolska, 15km od Wadowic

    tel.: +48 791 793 179+48… wyświetl numer +48 787 049 050+48… wyświetl numer
    fax: +48 505 078 430

  2. #2
    feeble3
    Gość

    Domyślnie

    Może poprostu facet nie chce zapłacić Vat-u? Może rozlicza się na innych zasadach? choć słabo w to wierzę...

  3. #3
    mpm_2
    Gość

    Domyślnie

    skąd jesteście tacy mądrzy???

    ja też kupuje uszkodzone auta w ubezpieczalni we francji i wszystkie rozbite auta sprzedają tam na fakturę vat marża!!!
    Jak kupujesz w procedurze vat marża - to sprzedajesz jako vat marża!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  4. #4
    jcmcwed
    Gość

    Domyślnie

    ... o jak się szybko sprzedający zalogował... nie do wiary...

    a to we Francji mają faktury VAT-marża... pierwszy raz słyszę... ale ta UE się od nas szybko uczy, nawet system podatkowy do nas dostosowują...

    ... a tak poważnie to jak kupiłeś w firmie to masz mieć fakturę VAT netto... i nie wypisuj tu głupot... jeszcze z autem ciężarowym...

  5. #5
    mpm_2
    Gość

    Domyślnie do "jcmcwed"

    Człowieku sprzedaję auta 10 lat i wiem jak się to robi!!!

    We francji te faktury są od zawsze: "tva sur la marge"!!!

    Mało tego! Jak dostałem pierwsze faktury to poszedłem do urzędu skarbowego zapytać jak to sprzedawać!!!

    Może się być faktura vat - jeśli kupisz w netto!!! (po francusku "PRIX DE VENTE HT" - tak zwany ortax)

    Ale jeśli kupujesz "tva sur la marge" - to sprzedajesz na vat marża!!!

    Odnośnie cwaniactwa, wypisywania głupot i kpienia sobie z tego co ja pisze - chodzi mi o użytkownika: "jcmcwed"

    Człowieku jak jesteś taki mądry - to mam jeszcze dla Ciebie taką informacje:

    w całej UE jest wspólny system który przekazuje informacje między urzędami skarbowymi,
    więc jeśli kupujesz w Unii na kwotę netto - to do faktury jest podawany nip europejski twojej firmy!!!
    Jeśli kupisz netto i nie zapłacisz vatu - to do twojego urzędu skarbowego przychodzi informacja, że nie zapłaciłeś vatu od faktury...

    I myślisz, że ja tak cały czas robię i śpię spokojnie???!!!

    Może jednak to Ty nie wypisuj głupot i zajmij się czymś pożytecznym!!!

  6. #6
    Tomex
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał mpm_2 Zobacz post
    skąd jesteście tacy mądrzy???

    ja też kupuje uszkodzone auta w ubezpieczalni we francji i wszystkie rozbite auta sprzedają tam na fakturę vat marża!!!
    Jak kupujesz w procedurze vat marża - to sprzedajesz jako vat marża!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    Wszystko pięknie ładnie tylko to był samochód typu VAT-1 typowy VAN, który zagranicą jak zawsze sprzedawany jest w cenie NETTO.
    To był ewidentny przekręt na podatku - zresztą ogłoszenie szybko zniknęło.

  7. #7
    Znawca tematu Avatar takietam
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Olsztyn
    Postów
    3,694
    Podziękowano Thanks Given 
    1,658
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    17

    Domyślnie

    Ogłoszenie i cała sprawa jest ze stycznia Więc nie wyciągajmy za szybko wniosków.
    Jeżeli pamiętamy, że wszyscy jesteśmy pomyleni, to tajemnice znikają, a życie staje się zrozumiałe.
    www.ogloszenia-motoryzacyjne.net

  8. #8
    mpm_2
    Gość

    Domyślnie re:

    Cytat Napisał Tomex Zobacz post
    Wszystko pięknie ładnie tylko to był samochód typu VAT-1 typowy VAN, który zagranicą jak zawsze sprzedawany jest w cenie NETTO.
    To był ewidentny przekręt na podatku - zresztą ogłoszenie szybko zniknęło.
    Tylko tłumacze wam, że samochody uszkodzone!!! ciężarowe nawet: boxer czy dukato a nawet aktros - każda ubezpieczalnia francuska sprzedaje na vat marża!!!
    Ja cały czas mam takie ciężarówki np: c3 cieżarowy, 207 ciężarowy, biper, kangoo - wystawione na otomoto uszkodzone i sprzedaję na fakturę vat marża - bo w takiej procedurze zostały kupione!!!

  9. #9
    jcmcwed
    Gość

    Domyślnie

    uderz w stół a nożyce się odezwą...

    dowiedz się ile obecnie US prowadzi postępowań dot. niezapłacenia VAT'u...

    ile jest tych samochodów sprowadzonych na tzw. słupów albo po prostu przez myślących inaczej, którzy nie zdawali sobie sprawy, że jest ogólnoeuropejski rejestr.
    US i wyłapuje takie przypadki ale z opóźnieniem 1-2 lata i co wtedy robi? wiesz?... najłatwiej znaleźć auto po vin i nr rejestracyjnym i zatrzymać do wyjaśnienia… już Kika razy pisano na ten temat na tym forum również…
    a co do F-VAT-marża to jest w ustawie o VAT wyraźnie napisane kiedy można ją wystawić i na jakich warunkach… na auto ciężarowe kupione od firmy ?…
    zresztą ogłoszenie zniknęło ciekawe co na to US…

    … a tak w ogóle ciekawe ja wyglądają te kupowanie przez ciebie „uszkodzone” „rodzynki” z Francji pewnie wszystkie mają opcję „bezwypadkowy”…
    Przestańcie z naszego kraju robić śmietnik Europy…

  10. #10
    Admin Forum Avatar mpDante
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    dolnośląskie
    Postów
    4,071
    Podziękowano Thanks Given 
    1,821
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    10

    Domyślnie

    Wolałbym poczekać na opinię kogoś, kto orientuje się w temacie... Podejrzewam, że może tak być, że auta zarejestrowane na firmę, ale po szkodzie, są sprzedawane przez TU "bez vat", bo przecież firma ubezpieczeniowa nie dostaje fVAT na wrak, tylko wypełnia swoje ustawowe obowiązku - wypłaca odszkodowanie i zabiera "pozostałości"...

    Podejrzewam, że tylko w PL zostaje się ze złomem, a TU wypłaca różnicę...
    # Szanuj moderatora swego, bo możesz mieć gorszego #
    - Inspekcje @ dolnośląskie -

    Problem z Lenovo? Wesprzyj akcję FB Uwaga na Lenovo

Tagi dla tego tematu

Zakładka

Zakładka

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •