Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 16 do 22 z 22

Temat: Hyundai Santa Fe 2.0 CRDi 2004 - Lipnik

Starszy użytkownik
    Podziękowano: 11
    Siła Reputacji
    3

Domyślnie Odp: Hyundai Santa Fe 2.0 CRDi 2004 - Lipnik

Cytat Napisał LukeMike Zobacz post
    Jeszcze na panewki trzeba uważać prawda ? Szkoda że nie masz jak załatwić... bo szukam i szukam na mobile i autoscout ale nic nie ma takiego co bym chciał z automatem... A co do automatu, zwykły prosty automat prawda ?
    Ale u mnie długie terminy są , poza tym sprowadzam teraz z rynku duńskiego i szwedzkiego, co nie wszystkim odpowiada, na mobile.de jest kilka ciekawych Santków mk1 z tym że ceny niestety bardzo wysokie, niemalże 2X wyższe niż 2lata temu, jak kupowałem (to co wystawione za prawie 4000euro nie dałbym więcej jak 3000 euro) zapewne i tak co lepsze egzemplarze są już solidnie przebrane, zostały dalej dobre ale mega drogie, albo jakieś parchy za 1500,--
    Co do panewek to do kontroli i ewentualnej wymiany, to nie jest drogie a warto skontrolować póki nie jest za późno, ale one tak same z siebie nie uszkadzają się, zawsze jakiś powód jest, np. pompa oleju ?

Bywalec
    Podziękowano: 0
    Siła Reputacji
    0

Dzwoniłem do tych chamów w sprawie Santka, pierwsze co spytałem to jak z rdzą, dostałem odpowiedź że nigdzie nie ma absolutnie że wiedzą co sprzedają, no to mówię że super że jak pod spodem też nic nie ma to cymes, gościu do mnie "nie no pod spodem nie sprawdzaliśmy" ale wiemy co sprzedajemy bo sami w 2012 sprowadzaliśmy to auto dla klienta i wiemy co mamy. No to mówię że fajnie super i spytałem o tą cenę, że niby do negocjacji jest i ile tak realnie możemy ponegocjować, nagle c h a m zaczął cwaniakować że takie rzeczy nie przez telefon że nie ma mowy o takiej rozmowie, to mu mówię że jestem z Wrocławia i nie będę jechał 350km w jedną stronę jak wy nie wiecie co jest pod spodem a do tego nie wiadomo ile chcecie opuścić bo cena jest i tak bardzo wysoka jak za przed lifta i 350km robić żeby dowiedzieć się że pod spodem sama rdza a "negocjacja" ceny to 50zł. c h a m stwierdził "to pan nie przyjedzie i nie oglądnie no i co".

Za tą cenę i za to że nie wiedzą co pod spodem to będą sprzedawać i sprzedawać, nie mówię już o podejściu do klienta, nie każdy musi kolo ich wsi mieszkać i przejść się do nich na negocjacje.

Nowicjusz
    Podziękowano: 1
    Siła Reputacji
    0

Cytat Napisał LukeMike Zobacz post
    Dzwoniłem do tych chamów w sprawie Santka, pierwsze co spytałem to jak z rdzą, dostałem odpowiedź że nigdzie nie ma absolutnie że wiedzą co sprzedają, no to mówię że super że jak pod spodem też nic nie ma to cymes, gościu do mnie "nie no pod spodem nie sprawdzaliśmy" ale wiemy co sprzedajemy bo sami w 2012 sprowadzaliśmy to auto dla klienta i wiemy co mamy. No to mówię że fajnie super i spytałem o tą cenę, że niby do negocjacji jest i ile tak realnie możemy ponegocjować, nagle c h a m zaczął cwaniakować że takie rzeczy nie przez telefon że nie ma mowy o takiej rozmowie, to mu mówię że jestem z Wrocławia i nie będę jechał 350km w jedną stronę jak wy nie wiecie co jest pod spodem a do tego nie wiadomo ile chcecie opuścić bo cena jest i tak bardzo wysoka jak za przed lifta i 350km robić żeby dowiedzieć się że pod spodem sama rdza a "negocjacja" ceny to 50zł. c h a m stwierdził "to pan nie przyjedzie i nie oglądnie no i co".

Za tą cenę i za to że nie wiedzą co pod spodem to będą sprzedawać i sprzedawać, nie mówię już o podejściu do klienta, nie każdy musi kolo ich wsi mieszkać i przejść się do nich na negocjacje.
    Pewnia za darmo chciałeś.Nie wiem jak można się targować nie widząc auta.Dobrze powiedzieli ci że nie zaglądali pod spód.Po prostu nie stać cię było na to auto.

4. Następujący użytkownik dziękuje bravo001 za tą użyteczną informację:

thomas (19-12-18)

Starszy użytkownik
    Siła Reputacji
    3

Sorki za odkop
    No i zakupił i się długo nie pocieszył bo na forum hyundaja pisze że mu motorek zdechł

http://hyundaiklub.pl/forum/viewtopic.php?t=5717

U mnie też można powiedzieć że padł silnik, wymiana zaworów i popychaczy nic nie dała, dopiero planowanie głowicy. Lepsze to niż kupno niewiadomego silnika.
    Tak więc tyle daje szukanie, kombinowanie, a i tak kupuje padlinę którą trzeba reanimować po 3 miesiącach
    Bo zazwyczaj szkoda dać 2-3 tys więcej za dobre, tylko szuka się "okazji" zrobił górę, za 3 miechy będzie robił dół.... bo ktoś mu syfa w końcu wcisnął

Skrzynia też długo nie pociągnie:

#195 Wysłany: 2019-04-18, 11:45

Olewam te wibracje, widocznie tak być musi, ważne że w automacie znowu wymieniłem olej, tzw płukankę zrobiłem, we wtorek jadę na geometrię i wyważanie kół bo kierownica troche myszkuje.
    płukankę to trzeba sobie zrobić czegoś innego

Temat warto podpiąć gdzieś u góry pod tytułem "jak nie kupować samochodu"
    Ostatnio edytowane przez andrzej3000 ; 02-05-19 o 18:50

Moderator S Avatar Tytan
    Podziękowano: 155
    Siła Reputacji
    10

No cóż ty mu proponowałeś chyba silnik po naprawionej awarii on wybrał silnik przed awarią
    Pomoc przy oględzinach auta info PW lub tytan 55 @ wp pl

Starszy użytkownik
    Siła Reputacji
    3

Jak czytam jego posty to ten samochód to jakaś porażka
    Kilka ciekawszych
    2019-02-15
    Kontrolka oleju naprawiona ale jest następny problem

wypada zapłon na 2 cylindrze, objawy to nierówna praca silnika na niskich obrotach, w losowym momencie silnik się telepie przez parę sekund i przestaje i tak w kółko. Nie ma ani Check Engine ani błędów w kompie... sprawdzali instalację i też nic nie ma niepokojącego...
    2019-02-20
    Elektryk też nie wie co jest, auto jakieś przeklęte... Wszystko niby ok oprócz jednej rzeczy.
    Mam pompę wtryskową od wersji 113 konnej a ja mam 125 konną wersję...
    Wysłany: 2019-04-11
    No i kurła kaplica. Tzn pompa paliwa zrobiona i jest gwarancja 2 letnia, pytałem 2 razy o to w serwisie.
    Ale gorsza sprawa z tymi wibracjami na całym aucie i głownie na kierownicy i desce.
    Wymieniałem poduszki za prawie 1000zł, wtryski dobre (bo też była zagwozdka czy to nie wtryski). Nie wiem co powoduje te wibracje.
    Myślałem że sprężarka klimy no ale ona nie chodzi, chyba że nawet jak się da OFF to sprężarka też działa i to powoduje wibracje, tak samo myślałem o alternatorze że rolka albo pasek powoduje... nie wiem, może wy macie dalsze sugestie. Byłem pewien że to poduchy ale zostały wymienione i nic to nie dało...

Dodam że wibracje są na postoju jak silnik włączony, po ruszeniu wszystko wraca do normy czyli powiedzmy poniżej 1000 obrotów są te denerwujące wibracje.

Starszy użytkownik Avatar thomas
    Podziękowano: 16
    Siła Reputacji
    7

Zawstydzony Odp: Hyundai Santa Fe 2.0 CRDi 2004 - Lipnik

Nie szkoda mi takich skąpych melepet. Niech sie buja z gruzem, moze na przyszlosc zmadrzeje choc niektorzy to przypadki nieuleczalne, znam kilku podobnych

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Tagi dla tego tematu

Zakładka

Zakładka

Uprawnienia