Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 31 do 45 z 45

Temat: Toyota Avensis 1.8 2009 - Radom

  1. #31
    Starszy użytkownik Avatar thomas
    Zarejestrowany
    mar 2014
    Skąd
    LZ
    Postów
    1,621
    Podziękowano Thanks Given 
    332
    Podziękowano Thanks Received 
    1
    Podziękowano
    1 Post
    Siła Reputacji
    12

    Domyślnie Odp: Toyota Avensis 1.8 2009 - Radom

    hmm. wot hipokryzja cóż, nawet najtwardszy beton kiedyś pęka ciężko dyskutować z bzdetną retoryką

  2. #32
    Moderator+
    Zarejestrowany
    cze 2015
    Skąd
    Mazowsze
    Postów
    8,808
    Podziękowano Thanks Given 
    1,597
    Podziękowano Thanks Received 
    159
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    19

    Domyślnie Odp: Toyota Avensis 1.8 2009 - Radom

    W twoim wykonaniu owszem

    Wytłumacz mi gdzie ta hipokryzja, bo zakładam optymistycznie, że wiesz co to słowo oznacza?!

  3. #33
    Starszy użytkownik Avatar thomas
    Zarejestrowany
    mar 2014
    Skąd
    LZ
    Postów
    1,621
    Podziękowano Thanks Given 
    332
    Podziękowano Thanks Received 
    1
    Podziękowano
    1 Post
    Siła Reputacji
    12

    Domyślnie Odp: Toyota Avensis 1.8 2009 - Radom

    chłopie, Twoja retoryka opiera się o kontekst "handlarze oszukują ludzi na rocznikach" i za żadne skarby nie można dotrzeć do Twojej ciasnej świadomości, że powinieneś się bardziej czepić producentów i generalnych importerów oraz zagranicznych WK. Jestem przekonany, że większość tych nieścisłości wynika z dat widniejących w dokumentach sporządzonych przez te jednostki...ale pewnie wiesz lepiej, wszak dysponujesz wiedzą i rejestrem, że wiekszość auto ma na 100% zawyżone roczniki internetowy mądrala, zero praktyki a potem "a nie mówiłem" jakby Amerykę odkrył

  4. #34
    Moderator+
    Zarejestrowany
    cze 2015
    Skąd
    Mazowsze
    Postów
    8,808
    Podziękowano Thanks Given 
    1,597
    Podziękowano Thanks Received 
    159
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    19

    Domyślnie Odp: Toyota Avensis 1.8 2009 - Radom

    Kolejny raz przeinaczasz fakty oraz wmawiasz mi coś o czym nigdy tutaj nie napisałem, więc powtarzam, że jedyne o co walczę to zgodność polskich dokumentów ze stanem faktycznych, a jak ochłoniesz i przeczytasz uważnie moje wypowiedzi wyraźnie napisałem, że winne dla mnie są dwie strony.
    A ostatni raz powtarzam, żebyś darował sobie wypowiedzi na mój temat, bo nic o mnie wiesz!

  5. #35
    Znawca tematu Avatar Andrebar
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    Łódź - Heidelberg
    Postów
    4,718
    Podziękowano Thanks Given 
    1,084
    Podziękowano Thanks Received 
    3
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    18

    Domyślnie Odp: Toyota Avensis 1.8 2009 - Radom

    Skoro lecimy ostrym Oftopem

    Chyba bez sensu Szanowni koledzy drzecie szaty
    Ten temat tylko w POmrocznej pewnie wzbudza jeszcze takie emocje i kontrowersje ....a tak po prawdzie na Zachód od Odry i Nysy mają to prosto "unormowane" od lat .
    Tam żadnego Dealera czy nabywcy nie interesuje oficjalny dokładny ROK PRODUKCJI auta ( dzień.miesiąc rok. ) tylko dzień zakupu tudzież 1-ej rejestracji!!! ....Nie wnikam dlaczego bo to bez sensu - a w każdym COC jest data produkcji po VIN dla danego egzemplarza ...z tym tylko ,że czasem Nasi diagności w POmrocznej "potrafią odszyfrować" datę homologacji dla danej partii aut / modelu - JAKO DATĘ PRODUKCJI - normalnie załamka ....po prostu nie jednego w tym temacie douczałem
    Ale Fakt mogą występować problemy gdzie np - zapłaciliśmy Akcyze od F-ry / umowy za -2010 i wpisane na owej EZ-06-2010 ...a nagle ktoś w Urz.Komun. przy rejestracji mówi nam przy okienku , że to jest według jego dekodera rok produkcji 11.XI.2009r i dokumenty są niezgodne .....i zapierdzielaj to wszystko odkręcać w sumie nie z własnej winy !!
    Bo ja rozumiem jak jest styczeń ...luty ...marzec .. jako 1a rej to można się domyślać iż faktycznie Rok.Prod. jest poprzedni.

    Generalnie to mi zawsze chodziło o walkę z zawyżaniem rocznika tego co już mamy w "papierach" ...czyli np 06.2009r a w ogłoszeniu podawane jako 2010 - jak to niektórzy próbowali przeforsować - ", że to na potrzeby wyszukiwarki"

    Naprawdę nie potrzebne spięcie ... każdy z Was ma przypisaną datę urodzin jak i od jakiegoś czasu PESEL - aż do śmierci - czyli do kiedy się nie wyrejestruje ......resztę sobie Sami wydedukujcie . ..jeśli urodziłeś się ( zszedłeś z taśmy) 30.Grudnia w 1999r to jaką masz wpisaną datę urodzin ?

    z Autami widocznie ktoś / ktosie doszli do wniosku ,że aby nie stracić na roczniku/ produkcji to doliczą czas potrzebny od "zapłodnienia" ..... nie wiem czego tu nie rozumiecie
    Człowiek mądrzeje z wiekiem....szkoda tylko że z wiekiem od trumny

  6. #36
    Moderator+
    Zarejestrowany
    cze 2015
    Skąd
    Mazowsze
    Postów
    8,808
    Podziękowano Thanks Given 
    1,597
    Podziękowano Thanks Received 
    159
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    19

    Domyślnie Odp: Toyota Avensis 1.8 2009 - Radom

    Jak najbardziej również asów nie brakuje zarówno na SKP jak i WK :/

  7. #37
    Starszy użytkownik
    Zarejestrowany
    kwi 2016
    Skąd
    Dania
    Postów
    303
    Podziękowano Thanks Given 
    0
    Podziękowano Thanks Received 
    1
    Podziękowano
    1 Post
    Siła Reputacji
    8

    Domyślnie Odp: Toyota Avensis 1.8 2009 - Radom

    No są cyrki, i o to chodzi, żeby sobie tak tym doopy nie zawracać, bo szkoda na to czasu.

    Mnie też się to zawyżanie r.p. kiedyś nie podobało, ale co z tego Wojtek, że rozkodujesz VIN i wychodzi np. r.p. 2008 ... jak zarejestrują auto jako rok produkcji 2009 ... Ty piszesz jak jest, z drugiej strony możesz kogoś zniechęcić do auta, które i tak będzie zarejestrowane jako 2009 (tak przyjmijmy). Ja handlarzem nie jestem, raz na ruski rok coś tam do PL sobie sprowadzę i tam gdzie robię badanie techniczne w PL gość zawsze wpisuje rok produkcji po dacie 1-j rejestracji ... bo inaczej nie umie, nie wie jak, itp.
    Pisałem jak sprowadzałem swoją Mazdę 3 i jak ... zawyżyli mi rok produkcji ... taka prawda, że jest jeden wielki bałagan.

    Także Wojtek jak chcesz to śmiało pisz jak z automatu w tematach:
    "Rok produkcji 2008"
    tylko czasami bardziej tym mieszasz, niż pomagasz, szczególnie jak takie auto będzie zarejestrowane jako 2009 i bez jakiegoś komentarza w tej dziedzinie.

  8. #38
    Moderator+
    Zarejestrowany
    cze 2015
    Skąd
    Mazowsze
    Postów
    8,808
    Podziękowano Thanks Given 
    1,597
    Podziękowano Thanks Received 
    159
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    19

    Domyślnie Odp: Toyota Avensis 1.8 2009 - Radom

    Jak auto będzie zarejestrowane rok wyżej to nadal tylko w dokumentach takie jest!
    Wiele osób jest mi wdzięcznych za te informacje, więc daruj sobie argumenty o wprowadzaniu w błąd
    A słyszałeś kiedyś o czymś takim jak poświadczenie nieprawdy przez diagnostę pod tym właśnie kątem? Bo ja was zapewniam, że były nawet procesy sądowe z tego tytułu
    Ostatnio edytowane przez Wojtek69 ; 22-11-18 o 17:31

  9. #39
    Starszy użytkownik Avatar thomas
    Zarejestrowany
    mar 2014
    Skąd
    LZ
    Postów
    1,621
    Podziękowano Thanks Given 
    332
    Podziękowano Thanks Received 
    1
    Podziękowano
    1 Post
    Siła Reputacji
    12

    Domyślnie Odp: Toyota Avensis 1.8 2009 - Radom

    dżizas, co za monotematyczny i irytujący typ...przeczytaj co pisałem wyżej...jak diagnosta może brać odpowiedzialność za wpisanie niewłaściwej daty produkcji przez producenta? no jak? ma dochodzić roszczeń? skończ bredzić. niech rocznikowcy Wojtki idą na wojnę z producentem czy importerem, ewentualnie z zagranicznym WK...bo przecież kupuje rocznik, a nie samochód. Wszystkie 5 aut, które dla siebie kupowałem w ostatnich 12 latach wg VIN miały inny rok produkcji a inny wbity w Brief ( nie chodzi tu o datę 1 rej)...i nie dostałem wysypki z tego powodu, bo szukałem auta a nie rocznika. Osobiście jeździłem do Niemiec po wszystkie swoje auta. Drugi temat...długi postój auta...to już 100% mina wg Wojtusia...a g.no prawda. Sprzedawałem swoje auto ponad rok, bo nie było mi potrzebne. Stado głoopków dzwoniło, co tak drogo, "chodzą po 5tys. taniej" (chodzą- słowo klucz, dla rozumnych inaczej)...i tak się bujałem z bardzo ładnym autem. Jakoś nie zależało mi na szybkiej sprzedaży, a auto stało nie używane. W końcu przyjechał normalny człek i zabrał. Analogiczną sytuację ma kumpel z kilkoma bardzo ładnymi autami...szkoda, że nie ma jakiegoś Dobermana na łańcuchu w komisie, ulżyłby sobie niejednokrotnie

    Cytat Napisał Andrebar Zobacz post
    S a w każdym COC jest data produkcji po VIN dla danego egzemplarza ...

    niestety to nie jest prawda Andebar!
    Ostatnio edytowane przez thomas ; 22-11-18 o 20:47

  10. #40
    Moderator+
    Zarejestrowany
    cze 2015
    Skąd
    Mazowsze
    Postów
    8,808
    Podziękowano Thanks Given 
    1,597
    Podziękowano Thanks Received 
    159
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    19

    Domyślnie Odp: Toyota Avensis 1.8 2009 - Radom

    A ty nadal nie umiesz czytać ze zrozumieniem

  11. #41
    Starszy użytkownik Avatar thomas
    Zarejestrowany
    mar 2014
    Skąd
    LZ
    Postów
    1,621
    Podziękowano Thanks Given 
    332
    Podziękowano Thanks Received 
    1
    Podziękowano
    1 Post
    Siła Reputacji
    12

    Domyślnie Odp: Toyota Avensis 1.8 2009 - Radom

    no nie...raczej ty pierwszy i generalnie nie wiesz o czym piszesz w praktyce

  12. #42
    Moderator+
    Zarejestrowany
    cze 2015
    Skąd
    Mazowsze
    Postów
    8,808
    Podziękowano Thanks Given 
    1,597
    Podziękowano Thanks Received 
    159
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    19

    Domyślnie Odp: Toyota Avensis 1.8 2009 - Radom

    Żeby raz na zawsze skończyć tą dyskusję i żebyście wbili sobie to do swoich rozumków macie wyrok sądu, po którym diagnosta (co istotne również po odwołaniu się od wyroku) STRACIŁ PRAWO DO WYKONYWANIA ZAWODU ZA ŚWIADCZENIE NIEPRAWDY DOTYCZĄCEJ ROCZNIKÓW PRODUKCJI!

    http://orzeczenia.nsa.gov.pl/doc/5EAA4EAD05

    I tym momencie co do samej zasady roku produkcji w polskich dokumentach naprawdę powinniście już zamilknąć!

  13. #43
    Znawca tematu Avatar Andrebar
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    Łódź - Heidelberg
    Postów
    4,718
    Podziękowano Thanks Given 
    1,084
    Podziękowano Thanks Received 
    3
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    18

    Domyślnie Odp: Toyota Avensis 1.8 2009 - Radom

    Cytat Napisał thomas Zobacz post
    .... Wszystkie 5 aut, które dla siebie kupowałem w ostatnich 12 latach wg VIN miały inny rok produkcji a inny wbity w Brief


    Napisał Andrebar Zobacz post
    S a w każdym COC jest data produkcji po VIN dla danego egzemplarza ...

    niestety to nie jest prawda Andebar!
    Nie wiem jakim / którym wpisem / rubryką w Niem.dokum. się sugerujesz ?
    Ale jeśli datą w Pkt.nr-6- to chcę Ci wyjaśnić ,że jest to data uzyskania homologacji dla danej partii / modelu aut . I taka sama data będzie w dok. COC owej homologacji np; 14.09.2007 + właśnie poniżej data produkcji np; 16.04.2008
    Jest to przykład podany na szybko spod ręki jaki miałem ( i dotyczy BMW ) do której owy COC posiadam ale też i podobnie miałem / mam przy innych autach .
    A zapewniam Cię,ze trochę tych papierów przez moje ręce przeszło i jak w COC była data np uzysk.homologacji 20.04.2009 a dalej data produk.np; 30.11.2009 to auto nawet jak miało EZ 30.07.2010r to i tak było po rozkodowaniu wyprodukowane w listopadzie 2009r .
    Powtarzam - nie chodzi mi o przepychanie się czyja racja i czyja jest mojsza
    Po prostu tak to u Nas funkcjonuje .
    i raz jeszcze powtarzam ....data urodzin to jest FAKT i jest datą urodzin . ....jak i data produkcji czegokolwiek
    Człowiek mądrzeje z wiekiem....szkoda tylko że z wiekiem od trumny

  14. #44
    Starszy użytkownik Avatar thomas
    Zarejestrowany
    mar 2014
    Skąd
    LZ
    Postów
    1,621
    Podziękowano Thanks Given 
    332
    Podziękowano Thanks Received 
    1
    Podziękowano
    1 Post
    Siła Reputacji
    12

    Domyślnie Odp: Toyota Avensis 1.8 2009 - Radom

    Nie, nie, Andre, nie chodzi mi o Datum Zu K...Karta pojazdu, prawy dolny róg, jeśli jest od nowości jedna, jest wbita data produkcji przez importera czy Zullasung. Ale i widziałem wieeeele przypadków, że w COC była wbita inna data, aniżeli wychodziło z VIN. Głównie dotyczy marek japońskich. Nie wiem jak często owa praktyka spotykana jest w europejskich

    Cytat Napisał Wojtek69 Zobacz post
    Żeby raz na zawsze skończyć tą dyskusję i żebyście wbili sobie to do swoich rozumków macie wyrok sądu, po którym diagnosta (co istotne również po odwołaniu się od wyroku) STRACIŁ PRAWO DO WYKONYWANIA ZAWODU ZA ŚWIADCZENIE NIEPRAWDY DOTYCZĄCEJ ROCZNIKÓW PRODUKCJI!
    http://orzeczenia.nsa.gov.pl/doc/5EAA4EAD05
    I tym momencie co do samej zasady roku produkcji w polskich dokumentach naprawdę powinniście już zamilknąć!
    wbij sobie do starczo zamkniętej świadomości, że co innego jak diagnosta robi to z premedytacją, a co innego bazując na danych z dokumentów zagranicznych czy producenckich, bo zapewniam cię, ze nie każda stacja posiada dekoder, w a w przytaczanym wcześniej Suzuki procedura jest dość uciążliwa . Jak masz problem to się wypłacz do fałszujących dokumenty producentów...jest też w Jerozolimie pewna ściana... Czego jeszcze nie rozumiesz?
    Ostatnio edytowane przez thomas ; 23-11-18 o 10:26

  15. #45
    Moderator+ Avatar dural
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    Kuj-Pom
    Postów
    1,321
    Podziękowano Thanks Given 
    526
    Podziękowano Thanks Received 
    1
    Podziękowano
    1 Post
    Siła Reputacji
    15

    Domyślnie Odp: Toyota Avensis 1.8 2009 - Radom

    Komuś BANIK
    Regulamin

Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123

Tagi dla tego tematu

Zakładka

Zakładka

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •