Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 16 do 26 z 26

Temat: Volkswagen Passat CC

  1. #16
    Bartpianista
    Gość

    Domyślnie Odp: Volkswagen Passat CC

    Tylko, że samochód był serwisowany w ASO do momentu sprowadzenia go do Polski, z tego co pamiętam to do 90 000 przebiegu.

  2. #17
    Bartpianista
    Gość

    Domyślnie Odp: Volkswagen Passat CC

    Edycja nie działa...Zadatek jest ważny do niedzieli więc muszę podjąć szybką decyzję. Jako powód rezygnacji mam podać niezdatność samochodu do jazdy, z racji na brak spryskiwaczy, tak?

  3. #18
    Starszy użytkownik Avatar thomas
    Zarejestrowany
    mar 2014
    Skąd
    LZ
    Postów
    1,621
    Podziękowano Thanks Given 
    332
    Podziękowano Thanks Received 
    1
    Podziękowano
    1 Post
    Siła Reputacji
    12

    Domyślnie Odp: Volkswagen Passat CC

    czy jesteś pewien, że tam na 100% są ksenony a nie zwykłe reflektory soczewkowe?

  4. #19
    Bartpianista
    Gość

    Domyślnie Odp: Volkswagen Passat CC

    Handlarz zarzekał się, że to są Xenony... Dzwoniłem też dzisiaj i najpierw upewniał mnie, że to xenon, a później, że nie będę miał problemów na stacji diagnostycznej. Jestem po dwóch telefonach do pobliskich stacji diagnostycznych. W obu usłyszałem to samo, że bez spryskiwaczy i samopoziomowania samochód kontroli nie przejdzie.

  5. #20
    Moderator+
    Zarejestrowany
    cze 2015
    Skąd
    Mazowsze
    Postów
    8,808
    Podziękowano Thanks Given 
    1,597
    Podziękowano Thanks Received 
    159
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    19

    Domyślnie Odp: Volkswagen Passat CC

    Skąd masz info do kiedy był serwisowany?
    Jako powód rezygnacji wystarczy, że np. fabryczna moc jest niezgodną z deklaracją.
    Jeszcze w czasie kontroli mogą również zabrać dowód i domagać się doprowadzenia do spełnienia wymogów.

  6. #21
    Bartpianista
    Gość

    Domyślnie Odp: Volkswagen Passat CC

    Handlarz dalej upierał się, że przegląd powinien przejść, ale powiedział, że jeśli mi na tym zależy, to może zmienić te xenony na zwykłe halogeny.

  7. #22
    Moderator+
    Zarejestrowany
    cze 2015
    Skąd
    Mazowsze
    Postów
    8,808
    Podziękowano Thanks Given 
    1,597
    Podziękowano Thanks Received 
    159
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    19

    Domyślnie Odp: Volkswagen Passat CC

    A dzisiaj w dobie LED lepiej, żeby taki CC miał chociaż xenon czy nie

  8. #23
    Bartpianista
    Gość

    Domyślnie Odp: Volkswagen Passat CC

    Na tych światłach to mi akurat najmniej zależy... Chciałbym, żeby samochód był sprawny i nie wymagał wielkiego wkładu finansowego na naprawy...

  9. #24
    Moderator+
    Zarejestrowany
    cze 2015
    Skąd
    Mazowsze
    Postów
    8,808
    Podziękowano Thanks Given 
    1,597
    Podziękowano Thanks Received 
    159
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    19

    Domyślnie Odp: Volkswagen Passat CC

    Szanuję Twoje podejście, ale mam wrażenie, że wiedza na temat używanych aut nie jest u Ciebie zbyt duża i nie wiem na ile to auto zostało faktycznie zweryfikowane pod różnymi względami.

  10. #25
    Bartpianista
    Gość

    Domyślnie Odp: Volkswagen Passat CC

    Wojtku, masz absolutnie rację, moja wiedza jest znikoma, dlatego też piszę do Was i już z tego miejsca dziękuję Wam za zidentyfikowanie tych niepełnych xenonów. Na sobotę jestem umówiony na odbiór, postaram się zabrać kogoś bardziej doświadczonego ode mnie. Moje pytanie z tego miejsca jest nastepujące. Czy prosić o zmianę xenonów na halogeny, z czym wiąże się taka wymiana oraz co z kwestią tego mapowania silnika? Jakie dokumenty musi zawierać żeby wszystko się zgadzało?

  11. #26
    Moderator+
    Zarejestrowany
    cze 2015
    Skąd
    Mazowsze
    Postów
    8,808
    Podziękowano Thanks Given 
    1,597
    Podziękowano Thanks Received 
    159
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    19

    Domyślnie Odp: Volkswagen Passat CC

    Takim zabiegiem teoretycznie auto "straci" na wartości, bo halogenowe są tańsze, ale będzie doprowadzone do wersji jaka wyjechała z fabryki (lampy tylko oryginały, a nie jakieś zamienniki). Na moc musi być wykres z hamowni, a jak go nie ma to wskazany byłby taki pomiar, który m.in. w pokaże w jakiej kondycji ma silnik. Przy takim aucie konieczna jest minimum wizyta na stacji diagnostycznej, podpięcie pod komputer i fachowe pomierzenie dobrym miernikiem przez ogarniętą osobę oraz zakup historii serwisowej lub podjechanie do ASO, żeby sprawdzili.

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Tagi dla tego tematu

Zakładka

Zakładka

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •