Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 17

Temat: Citroen Saxo 1.6 VTS

  1. #1
    pawel_tzk
    Gość

    Domyślnie Citroen Saxo 1.6 VTS

    Ostatnio chodzi mi po głowie zakup takiego cuda. Tylko z tego co widzę nie bardzo jest w czym wybierać. Pytanie stąd moje, czym to jest spowodowane? Takie dobre i nie chcą sprzedawać? Czy większość już się rozsypała? Co poradzicie?

  2. #2
    Znawca tematu Avatar Andrebar
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    Łódź - Heidelberg
    Postów
    4,718
    Podziękowano Thanks Given 
    1,084
    Podziękowano Thanks Received 
    3
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    18

    Domyślnie

    Pewnie tym , że tych z sil 1.6 prawie nie ma na rynku wtórnym a jak są to albo w opłakanym stanie albo - DROGIE
    (o wiele łatwiej 1.4 VTS )
    http://www.autoscout24.de/ListGN.asp...D&ustate=N%2CU
    Człowiek mądrzeje z wiekiem....szkoda tylko że z wiekiem od trumny

  3. #3
    pawel_tzk
    Gość

    Domyślnie

    No tak, tylko skąd te braki? Zaskoczyło mnie nieco, że taka cytrynka okazuje się być prawdziwym białym krukiem. U helmuta 2 w porywach do 4 http://www.autoscout24.de/ListGN.asp...D&ustate=N%2CU w Polsce niewiele więcej żeby to andre było do miasta dla żony, córki, matki to brałbym 1.4, ale przyszłość tego auta w innych barwach się maluje, więc topowa wersja musi być.

  4. #4
    Znawca tematu Avatar takietam
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Olsztyn
    Postów
    3,694
    Podziękowano Thanks Given 
    1,658
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    17

    Domyślnie

    Kilka lat temu chorowałem na 306 S16 ale już wtedy było trudno o zadbany egzemplarz, dziś z ciekawości odpaliłem otomotko i mobila i co? 1 sztuka w ofercie (nie liczę jakiegoś snu wariata z aerografem). Znikają fajne samochody...
    A Saxo 1.4 miał mój kolega, wrażenia z jazdy bardzo pozytywne, chociaż przy standardowym zawieszeniu trochę agresywniejsza jazda skutkowała zakrętami na 3 kołach. Nie wiem czy 1,6 było twardsze.
    Jeżeli pamiętamy, że wszyscy jesteśmy pomyleni, to tajemnice znikają, a życie staje się zrozumiałe.
    www.ogloszenia-motoryzacyjne.net

  5. #5
    Znawca tematu Avatar Andrebar
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    Łódź - Heidelberg
    Postów
    4,718
    Podziękowano Thanks Given 
    1,084
    Podziękowano Thanks Received 
    3
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    18

    Domyślnie

    Wdzięcznym autem do sportu i modyfikacji jest Suzuki Swift ......ale ich też mało ( tych 100PS > ) np;
    http://www.autoscout24.de/ListGN.asp...D&ustate=N%2CU

    S16 bawiłem się kiedyś .......ale takie auta z napędzaną jedną ośką musowo mieć szperę !!!
    Człowiek mądrzeje z wiekiem....szkoda tylko że z wiekiem od trumny

  6. #6
    mag-1410
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał takietam Zobacz post
    ... przy standardowym zawieszeniu trochę agresywniejsza jazda skutkowała zakrętami na 3 kołach. Nie wiem czy 1,6 było twardsze.
    Były dwie wersje 1,6 - 90KM z głowicą 8V i 16-tka o mocy jak mnie pamięc nie myli 120KM.

    VTS z silnikiem 1,6 miał oczywiście 16V, a oprócz tego niższe i twardsze zawieszenie, fotele "kubełkowe", pakiet ospojlerowania i wystepował w cudownym niebieskim metaliku ...

    Jeśli szukasz takiego auta, wrzuć również w wyszukiwarkę Puga 106 "S16" lub wersję "Rally" - powinno ich byc troszkę wiecej na rynku dostepnych, a technicznie sa to identyczne auta jak Saxofony VTS ...

    btw - miałem kiedyś Saxo 1,6 90KM na sportowym zawiasie - ależ to śmigało po zakrętach ...
    Na prostej tez dawało radę - do setki miał chyba cosik około 8,1-8,2sek (106 S16/Saxo VTS w 7s)

  7. #7
    Kris75
    Gość

    Domyślnie

    Na prostej tez dawało radę - do setki miał chyba cosik około 8,1-8,2sek (106 S16/Saxo VTS w 7s)
    Nie, no ja Cię proszę... Bez bzdur kolego. Średnio miał jakieś 11,5 do setki. VTS miał 8,7 do setki, stary...

  8. #8
    dremp
    Gość

    Domyślnie

    C4 VTS 177 ma 8.5... a 90 konne saxo mialoby miec mniej?

  9. #9
    Jaszczomp
    Gość

    Domyślnie

    Tu bym się za mocno nie zdziwił jakby nie było między nimi przepaści. C4 to kawał kloca, a saxo waży tylko 19,8 kg

  10. #10
    Kris75
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jaszczomp Zobacz post
    ... a saxo waży tylko 19,8 kg
    Jesteś tego pewien?

  11. #11
    mag-1410
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kris75 Zobacz post
    Nie, no ja Cię proszę... Bez bzdur kolego. Średnio miał jakieś 11,5 do setki. VTS miał 8,7 do setki, stary...
    Nie wiem jakim cudem, ale byłem w stanie rekę sobie dać uciąć, że VTS miał grubo poniżej 8-miu sekund (niestety nie mam teraz dostepu do swoich starych katalogów ...

    Ja miałem 1,6VTL 88KM i wiem jak to jeździło - no, chyba, ze przyjechał do Polski podkręcony, bo miał zmienioną zawiechę i sportowy wydech - kto wie, może i cos więcej było tam grzebane, ale nie sądzę.
    Do setki było zdecydowanie poniżej 10sek - moze nie 8, ale niewiele ponad 9sek to max..

  12. #12
    dremp
    Gość

    Domyślnie

    z wolnossacych silnikow bez gruuuuuuubej inwestycji za wiele nie wymyslisz, dolot z wydechem, ostrzejsze walki, strojenie i tyle w rozsadnych pieniadzach sie da zrobic... a roznica marna

  13. #13
    mag-1410
    Gość

    Domyślnie

    to akurat wiem doskonale, bo z kilkoma swoimi autami "bawiłem" się w tuning mechaniczny ...
    W Mondeo ST220 po zmianie przepustnicy, delikatnej modyfikacji wydechu i przy wstawionej sportowej wkładce filtra powietrza, po strojeniu uzyskałem +13KM i +19Nm - niby niewiele, ale uwierz, że było to naprawdę odczuwalne ze względu na to, że moment obrotowy poszedł w górę w całym zakresie obrotów.
    W planach miałem jeszcze zmianę kolektorów wydechowych i bardziej kompleksową ingerencję w wydech, ale niestety musiałem autko sprzedac ...

  14. #14
    cosworth14
    Gość

    Domyślnie

    witam... chce kupic cytryne saxo w vtsie z silnikiem 1.6 8v... 1998 rok bez klimy... czy 200 km dla tego auta to durzo? proszę o odpowiedz... i po czym poznac duzy przebieg tego auta? tapicerka? i na co zważać uwagę przy kupnie tego auta? dodam ze jest sprowadzony świeżo z belgi... pozdrawiam...

  15. #15
    Znawca tematu Avatar Lukas.s
    Zarejestrowany
    lut 2012
    Postów
    2,634
    Podziękowano Thanks Given 
    284
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    15

    Domyślnie

    czy 200 km dla tego auta to durzo?
    szukaj takiego do 100 tys km

    Załóż temat, w dziale "Ocena auta ... "

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Tagi dla tego tematu

Zakładka

Zakładka

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •