Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 16 do 30 z 35

Temat: Seat Toledo III 2.0 TDI 140KM czy warto

  1. #16
    Pilsener
    Gość

    Domyślnie

    A ja będę bronił silnika 1.6. Jest owszem archaiczny - nie jest najoszczędniejszy ale ma prostą konstrukcję a co za tym idzie jest stosunkowo mało awaryjny, tani i prosty w naprawach. Jeśli auto głównie do miasta i do niewielkich przebiegów (10-15 tys.) to mały silnik benzynowy bez turbiny będzie idealny. Chyba, że zależy na osiągach, to co innego

  2. #17
    parys01
    Gość

    Domyślnie

    No właśnie ja głównie po mieście i nie więcej niż 10 tys. rocznie. Mam dwóch małych szkrabów więc 110-120 km/h też maks. Nie potrzeba mi rajdówki tylko spokojnego, bezawaryjnego auta do przemieszczania się.
    Ostatnio edytowane przez parys01 ; 23-01-12 o 23:14

  3. #18
    Lito
    Gość

    Domyślnie

    1.6 jest rzeczywiście słaby, szczególnie do Altei lub Toledo ale koledzy pominęli fakt, że chyba najlepiej współpracuje z LPG ze wszystkich jednostek VW. Poza tym jest dosyć bezproblemowy i nie pali za wiele. jeżeli Jeździsz w większości miasto to dlaczego nie kupić?

  4. #19
    Starszy użytkownik
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Wlkp
    Postów
    380
    Podziękowano Thanks Given 
    200
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    14

    Domyślnie

    Cytat Napisał dural Zobacz post
    Pompowtryski podlegają akcji serwisowej w każdym ASO VW w PL.
    Dotyczy silników 2.0 tdi , sprawdzone - w rodzinie padł wtrysk w De laweta do Poznania tam wymienili 1szt, z zastrzeżeniem , ze jak padnie reszta to tez za free wymienia .
    Pod warunkiem ,że masz wszystkie przeglądy regularnie robione w ASO. Kolega sprowadził z niemiec paska z tym motorem 170KM chyba w DSG ,zapłacił ok 50 tys i po 3 mc auto stop wtryski kaput. Uratowała go pełna historia w ASO - wymiana gratis w PL.

  5. #20
    Starszy użytkownik
    Zarejestrowany
    paź 2011
    Skąd
    Warszawa i okolice
    Postów
    352
    Podziękowano Thanks Given 
    26
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    13

    Domyślnie

    Ja też przychylę się do obrony silnika 1.6 102 KM. Demonem nie jest ale napewno jest przyjazny portfelowi jeżeli chodzi o koszty (rozrząd itp.), prostotę i umiarkowany apetyt na paliwo. Mamy Octavię II z tym silnikiem (wzmocniona LPG) i przyznam, że wynik 7,8 LPG/ 100 KM jest całkiem realny bez większego wysiłku. Jeżeli tak, jak piszesz robisz 10-15 tkm to diesla omiń szerokim łukiem.

    Szukając jednak Altei z tym silnikiem radzę sprawdzać uważnie auta szczególnie koloru czerwonego- miała je jedna z warszawskich korpo taxi, widziałem później takie u dealerów m.in na śląsku....

  6. #21
    parys01
    Gość

    Domyślnie

    Czyli podsumowując da redę spokojnie jeździć Toledo z silnikiem 1.6? Jakie może mieć spalanie w mieście?

  7. #22
    kzkzk
    Gość

    Domyślnie

    Średnie 8,5, po mieście 10.

  8. #23
    Lito
    Gość

    Domyślnie

    Z tym 10 nie mogę się zgodzić.
    Prawda taka, że w octavii I palił mi po mieście max 9L a zwykle poniżej 8, ba nawet jego większy wolnossący brat (1.8pb,20V,bez turbo) w octavii I kombi mieścił się w 9 przy jeździe bez napinania na eko ani bez jakiś szaleństw. Spokojnie weź 1.6 i wrzuć jakiś tanie LPG, II gen. powinna wystarczyć. Na trasie można przy lekkiej nodze zejść do ok 6,5-7L.

  9. #24
    parys01
    Gość

    Domyślnie

    Właśnie przy takich cenach paliw mam zamiar kupić benzynę i zagazować ale wtedy ten Seat 1.6 całkiem będzie pewnie mułem. Raczej skłaniał bym się przy sekwencji niż starej II generacji. Mam przykre doświadczenia ze strzałami.

  10. #25
    Znawca tematu
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Postów
    2,370
    Podziękowano Thanks Given 
    300
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    16

    Domyślnie

    Skoro jednak myślisz o 1.6 to idź do pierwszego lepszego komisu i się przejedź takim, będziesz wiedział jak to jeździ. Wtedy ocenisz czy uważasz, że to totalny muł czy taki silnik moim zdaniem bardziej do toczenia niż jazdy jednak Ci pasuje. Ja dalej odradzam, z drugiej strony nie dziwie się tym co piszą że 1.6 wystarczy bo są też tacy co mocniejszym niż omawiany nie jeździli. Kwestia indywidualnego podejścia, najlepiej najpierw spróbuj i wyrób sobie opinię. Patrzysz pod kątem spalania - ta stara jednostka akurat bardzo kiepsko wypada jeśli chodzi o zużycie paliwa/gazu.
    Opinie, które napisałem na forum, są jedynie moimi przypuszczeniami oraz subiektywną oceną. To nie pewnik, w rzeczywistości może być inaczej.

    Tylko kompletny szaleniec/ignorant/laik popatrzy na auto z USA bądź Szwajcarii.

  11. #26
    parys01
    Gość

    Domyślnie

    Jak 1.6 za słabe to może 2.0 150KM? Ale wtedy to w mieście pewnie i 12 litrów to mało? A może 1.9 TDI wtedy, ale nie chciał bym się pchać w diesla z takimi rocznymi przebiegami.

  12. #27
    Barthezz
    Gość

    Domyślnie

    Jak ma być oszczędnie to wybij sobie z głowy diesla. Leon z silnikiem 1.6 16v pali 10l gazu w mieście i da się tym jeździć.

  13. #28
    Lito
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jakoob Zobacz post
    Skoro jednak myślisz o 1.6 to idź do pierwszego lepszego komisu i się przejedź takim, będziesz wiedział jak to jeździ. Wtedy ocenisz czy uważasz, że to totalny muł czy taki silnik moim zdaniem bardziej do toczenia niż jazdy jednak Ci pasuje. Ja dalej odradzam, z drugiej strony nie dziwie się tym co piszą że 1.6 wystarczy bo są też tacy co mocniejszym niż omawiany nie jeździli. Kwestia indywidualnego podejścia, najlepiej najpierw spróbuj i wyrób sobie opinię. Patrzysz pod kątem spalania - ta stara jednostka akurat bardzo kiepsko wypada jeśli chodzi o zużycie paliwa/gazu.
    bez sensu, jeżdżę dieslem +140km i ciągle uważam, że do jazdy głównie po mieście 1.6 wystarczy ew można iść w wolnossące 1.8. Kolega nie szuka wrażeń jak ze sportowego motocykla a raczej bezproblemowej eksploatacji oraz w miarę rozsądnego spalania. 10L LPG i to moim zdaniem w porywach wydaje się być rozsądne imo. Gdzie wy ludzie mieszkacie, że wam po mieście 1.6 +100km nie wystarczy? bo ja mieszkam w średniej wielkości mieście, bardzo dobrze skomunikowanym z miastami ościennymi a i tak co chwilę światła, korki i gdyby nie bliskość paru dróg krajowych i autostrady (wszystkie 2-3 pasy), to w ogóle bym przeszedł na coś oszczędnego bo nie było by sensu utrzymywać stada koni tylko po to żeby wystartować szybciej spod świateł i raz lub dwa w roku jechać na wakacje.

  14. #29
    Znawca tematu
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Postów
    2,370
    Podziękowano Thanks Given 
    300
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    16

    Domyślnie

    Lito napisałem w swojej wypowiedzi, że to kwestia indywidualnego podejścia. Tobie nie potrzeba i Ci wystarczy to 1.6 a mi zdecydowanie nie wystarczy i uważam że nie miałbym czym jechać, stąd propozycja do autora tematu niech spróbuje i sam oceni. Jeżdżę normalnie ale auto musi mieć trochę mocy. Słowo trochę jest bardzo subiektywne i nie warto chyba na wzajem się przekonywać bo mamy najwyraźniej inne punkty odniesienia i oczekiwania. Znajdzie się taki co powie tylko ponad 200 koni, znajdzie się też taki co usilnie będzie twierdził że 75 wystarczy.
    Opinie, które napisałem na forum, są jedynie moimi przypuszczeniami oraz subiektywną oceną. To nie pewnik, w rzeczywistości może być inaczej.

    Tylko kompletny szaleniec/ignorant/laik popatrzy na auto z USA bądź Szwajcarii.

  15. #30
    Znawca tematu Avatar Grzechu
    Zarejestrowany
    sty 2011
    Skąd
    Trójmiasto
    Postów
    4,325
    Podziękowano Thanks Given 
    933
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    18

    Domyślnie

    Ja tam też uważam że temu panu chyba styknie 1,6, Jakoob powiem tak jak trzeba to i matiz będzie zap.... aż trza... a ludzie bedą się pukac w głowe że wariat. Do normalnej jazdy w większości po mieście to mu w zupełności styka to 1,6 w Altei a jeśli założy se sekwencje jak sobie życzy to i oszczędna bardzo będzie. No ale sobie chłopie sam podejdz do komisu, czy zobacz jakis pojazd z motorem 1,6 choćby octavie, przejdz sie, pomyśl czy Ci odpowiada. A myśle że bedzie wystarczająco. Sam kiedyś dawno temu byłęm pasażerem passata 1,6 w trasie prawie 1700km w 5 osób dalismy rade z przystankami w niecałę 17 godzin, a szedł jak burza he he ... śmiać mi się dziś chce bo non stop jechał180-200 i szedł licznikowe nawet 210km/h, spalania nie pamiętam, ale jechał i jakiegoś dyskomfortu nieodczuwałem iż jedziemy 100 konnym autem czy coś takiego. Mam dobre wspomnienia z tamtego wyjazdu. Mój brat mi teraz podpowiedział że w mieście palił ten passat poniżej 8 litrów jak go się dusiło to nie przekroczył dychy. No ale większa pojemnośćoczywiście byłaby wskazana, z tym że trzeba patrzeć na innych, jednym styka 1,6 innym nie będzie dobrze w 2,8.

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Tagi dla tego tematu

Zakładka

Zakładka

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •