Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Temat: Pojemny kompakt, ok 15 tys, benzyna, głównie do miasta

  1. #1
    nibi
    Gość

    zły Pojemny kompakt, ok 15 tys, benzyna, głównie do miasta

    Dzień dobry, mam już po dziurki w nosie szukania auta.. Boję się komisów, szukam z rąk prywatnych, od pierwszego właściciela, z salonu z Polski.. Ale sami wiecie pewnie jak niewiele takich jest.. Już dwa razy mnie ubiegł jakiś handlarz, zanim zdążyłam umówić wizytę w ASO... Już kilka miesięcy poszukiwań, czytania opinii i forów. Czas więc żebym sama założyła temat Do rzeczy. Rodzina 2+1, docelowo 2+2, w posiadaniu już mamy focusa combi, obecnie sprzedaliśmy zardzewiałego focusa hatchbacka, więc potrzebujemy coś za niego. Podstawowe kryteria: w miarę pojemny bagażnik (ale nie combi, bo drugiego nie potrzebujemy), na pewno benzyna (pon-pt trasa 50 km, w weekend głównie stoi; ponoć diesel nie lubi takich krótkich tras), no i oczywiście... bezwypadkowy, nieuszkodzony, bezawaryjny . No i jeszcze fajnie by było żeby był ładny Tylko proszę nie kierujecie mnie do salonu po nowy Rok najlepiej powyżej 2005. Kielce lub okolice Budżet ok. 15 tys (możemy maks. 17 tys, ale wolałabym jednak jakieś 13 tys jako drugi samochód Na tapecie były: Ford focus mk 2 - odpadł bo rdzewieją (sama wiem..) citroen C4 - bardzo mi się podoba, ale ponoć awaryjne skoda fabia - też ponoć dosyć dużo usterek i drogie części zamienne fiat grande punto - jednak bagażnik trochę mały, nawet dziecięcy rowerek się nie upchnie... honda jazz - chyba najlepszy z powyższych, poza tym że nie za ładny (tu nas ubiegł handlarz, już prawie go kupiliśmy) nissan note - już nie pamiętam dlaczego odpadł.. honda city - jedziemy oglądać https://www.otomoto.pl/oferta/honda-...tml#f109f439d4 niby bagażnik pojemny, ale ponoć w środku niezbyt przestronny, no i wygląda trochę jak dla dziadka... Może hyunday i30, toyota corolla verso? https://www.otomoto.pl/oferta/hyunda...tml#6cedee46b1 Poradźcie proszę - czy faktycznie wystrzegać się handlarzy? Jak potwierdzić czy nie sprzedają szrotów? Czy sprawdzenie ASO to w miarę jako taka gwarancja, że jest ok? Coś polecacie, odradzacie? Czy jeszcze do listy modeli oglądanych coś byście dopisali? Usunęli? Z góry dziękuję za wszelkie wskazówki

  2. #2
    Banowany
    Zarejestrowany
    lut 2017
    Skąd
    Tarnów
    Postów
    565
    Podziękowano Thanks Given 
    0
    Podziękowano Thanks Received 
    2
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    0

    Domyślnie Odp: Pojemny kompakt, ok 15 tys, benzyna, głównie do miasta

    Cytat Napisał nibi Zobacz post
    Boję się komisów, szukam z rąk prywatnych, od pierwszego właściciela, z salonu z Polski..
    heh powodzenia .... Troche mnie to dziwi, szukając niedrogiego w sumie auta do 15 tys i się tak szczypać, szukać po forach, czytać , jeździć na ASO, dzwonić, umawiać się, kombinować jak koń pod górkę. Co myślisz że kupno od prywatnego w polsce gwarantuje Ci że kupisz w idealnym stanie ? otóż nie do końca tak jest. Powód sprzedaży jakiś zawsze jest., a przeważnie jest jeden. Prywatny/ handlarz jakie to ma znaczenie ? kupujesz auto w określonym stanie i cenie a nie jakieś uprzedzenia co do handlarzy. Jak Ci podsunie umowę"in blanco" to nie kupujesz i to jest wszystko. Z Twoim podejściem to jeszcze długo będziesz szukać i długo nic nie znajdziesz. Pozatym do 15 tys od pierwszego właściciela z polskiego salonu to w Pl takie coś idzie dalej do rodziny/ znajomych, później handlarze tylko czekają na takie okazje więc masz bardzo małe szanse na znalezienie czegoś takiego. Aczkolwiek mi ostatnio bardzo dużo aut się trafia od 1właściciela ale z zagranicznego salonu.
    Ostatnio edytowane przez andrzej3000 ; 14-09-18 o 12:07

  3. #3
    Moderator Avatar Tytan
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    3M
    Postów
    16,353
    Podziękowano Thanks Given 
    3,373
    Podziękowano Thanks Received 
    206
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    10

    Domyślnie Odp: Pojemny kompakt, ok 15 tys, benzyna, głównie do miasta

    Nie podajmy linków do aut tutaj sa od tego odpowiednie działy do oceny konkretnego auta

    A które auta teraz nie rdzewieją?

    Moze niektóre Francuzy...

  4. #4
    nibi
    Gość

    Domyślnie Odp: Pojemny kompakt, ok 15 tys, benzyna, głównie do miasta

    Dziękuję Andrzej za opinię, ale rozumiem, że 15 tys to są dla Ciebie małe pieniądze i w ciemno być je wydał bez sprawdzania samochodu Dla mnie to są bardzo duże pieniądze. Bez sprawdzania opinii to mogę buty za 300 zł - jak ęię rozpadną to będzie nieduża strata. Tutaj wolałabym jednak być ostrożniejsza... Tytan, jasne - usuwam linki. Jednak jedne bardziej rdzewieją, inne mniej. Szukam auta kilkunastoletniego, wiec nie oczekuję, że lakier będzie nówka sztuka. Ale jakieś obiegowe opnie wskazuję, ze jedne samochody to jest dramat pod tym kątem, a inne w miarę się trzymają.

  5. #5
    Banowany
    Zarejestrowany
    lut 2017
    Skąd
    Tarnów
    Postów
    565
    Podziękowano Thanks Given 
    0
    Podziękowano Thanks Received 
    2
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    0

    Domyślnie Odp: Pojemny kompakt, ok 15 tys, benzyna, głównie do miasta

    15 tys to mało nie jest, ale kupić za to samochód to szału nie będzie, więc 15 tys na auto to patrząc globalnie dużo nie jest. Jak nic nie znajdziesz to możesz do mnie zaklikać za ok. miesiąc kupiłem 3 samochody, benzyniaki, za miesiąc je sprowadzę, 2 są od 1 właściciela, a trzecie miało 2 właścicieli, mają książki serwisowe. Ewentualnie szczegóły na PW. Jeżeli Cię oczywiście interesują samochody z Importu, bezwypadkowe, z niedużymi przebiegami i od handlarza ;-)

  6. #6
    nibi
    Gość

    Domyślnie Odp: Pojemny kompakt, ok 15 tys, benzyna, głównie do miasta

    Super, jak nic nie trafi się po drodze to się odezwę

Tagi dla tego tematu

Zakładka

Zakładka

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •