Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 19

Temat: Corolla verso za i przeciw

  1. #1
    Eustachy
    Gość

    Domyślnie Corolla verso za i przeciw

    Witam szanowne grono.

    Jako że przyszedł czas na zmianę wehikułu chciałbym zapytać doświadczonych forumowiczów o opinię na temat Corolli verso.

    Do wydania będzie ~35k, auto będzie jeździć głównie po mieście i przed. Roczne przebiegi to max 10kkm więc pod uwagę biorę tylko benzynę. Chciałbym wersję poliftową czyli rocznik 2004+.

    Patrząc na ceny tych aut w Polsce zdaje się że za tę sumę ciężko będzie nabyć egzemplarz nie mający w rodzinie przystanku, do tego dochodzi mały wybór aut z silnikami benzynowymi.

    Dlaczego akurat to? przejechałem się autem kolegi i bardzo dobrze się w nim czuję, a także podoba się mojej lepszej połowie.

    Chciałbym zasięgnąć opinii o (bez)awaryjności w/w silników i ogólnie całości.

  2. #2
    Znawca tematu Avatar tradelux
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Katowice, Kraków
    Postów
    5,568
    Podziękowano Thanks Given 
    91
    Podziękowano Thanks Received 
    5
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    19

    Domyślnie

    Toyota raczej tania w utrzymaniu nie bedzie. Osobiscie szukalbym Hondy FR-V, ale to bedzie bardzo ciezko lub cos europejskiego: Opel Zafira, Ford S-Max (tylko ten bedzie ciezko osiagalny w benzynie).
    ---

    Facebook: www.facebook.com/TradeLUX.samochody
    Otomoto: trade-lux.otomoto.pl
    Login na allegro: trade-lux

  3. #3
    Starszy użytkownik Avatar apacz
    Zarejestrowany
    sty 2011
    Skąd
    Warszawa
    Postów
    270
    Podziękowano Thanks Given 
    10
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    14

    Domyślnie

    Europejskiego? Turcja już prawie w Europie( cholerka nie wiem gdzie fabryka, przed czy za cieśniną?) , więc verso może być..hi,hi.Ceny części zamiennych ... no cóż wiele ich nie ma , ale z awaryjnością również dramatu nie ma.Tarcze , klocki w standardzie.Oleje , filtry też.A ponieważ mówimy (chyba) o benzynie to wyższość Toyoty na Hondą , nie ulega dyskusji.
    www.carpasja.com tel.+48 662 04 96 98 [email protected]
    Samochody bezwypadkowe na zamówienie .STOP!!!

  4. #4
    Eustachy
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał tradelux Zobacz post
    Toyota raczej tania w utrzymaniu nie bedzie. Osobiscie szukalbym Hondy FR-V, ale to bedzie bardzo ciezko lub cos europejskiego: Opel Zafira, Ford S-Max (tylko ten bedzie ciezko osiagalny w benzynie).
    FR-V brałem pod uwagę, ale moja psychika mogłaby nie wytrzymać tego "otoczenia" na dłuższą metę, poza tym 3 siedzenia z przodu w sumie niedużym aucie - odpada. S-Max to raczej nie ta wielkość i pieniądze, ople mam opanowane na razie muszę od nich odpocząć

  5. #5
    Eustachy
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał apacz Zobacz post
    Europejskiego? Turcja już prawie w Europie( cholerka nie wiem gdzie fabryka, przed czy za cieśniną?) , więc verso może być..hi,hi.Ceny części zamiennych ... no cóż wiele ich nie ma , ale z awaryjnością również dramatu nie ma.Tarcze , klocki w standardzie.Oleje , filtry też.A ponieważ mówimy (chyba) o benzynie to wyższość Toyoty na Hondą , nie ulega dyskusji.
    W moim przypadku to chyba tylko benzyna, szczególnie zimą: 6km do pracy i powrót (latem wybieram napęd nożny). Być może sprawdził by się jakiś "starodawny" diesel typu 1,6 HDI be z tych wszystkich "wynalazków". Chciałbym także żeby było wyższe od "normalnych" kompaktów - kwestia wygody wsiadania dla starszych osób.

  6. #6
    Pilsener
    Gość

    Domyślnie

    Ja bym nie kupił dlatego, że moim zdaniem marka przeszacowana. Są pewne auta które kosztują na rynku wtórnym dużo więcej, choć nic pragmatycznego tego nie uzasadnia - a tu rządzi prosta zasada, zobaczysz i "chcesz to mieć" a to rodzi popyt, więc i ceny są jakie są. A Toyota to jakiś ewenement, bo (zwłaszcza dziewczyny) jak tylko zobaczą to zaraz "muszę to mieć" - pewnie nigdy nie zrozumiem fenomenu tego zjawiska. Bo przecież gdybyś miał kupić nowy to pewnie wolałbyś iść do konkurencji - bo po co przepłacać za te same parametry? Ale jak używany to już musi być Toyota i to się nakłada - bo ktoś musi kupić nowy żeby potem się o niego na giełdzie zabijali, ludzie kupują nowe Pandy ale używane to już Yarisy a na Pandę nie spojrzy I jak potem Yarisy mają być tanie jak każdy szuka używanego a nikt nie chce kupić nowego?

    I ja nie wyobrażam sobie szukać po danej marce, modelu i roczniku - za bardzo zawęża to wybór. Nasz rynek jest jaki jest i trzeba brać to co jest. Jak się trafi dobra kosiarka do trawy bo akurat sąsiad sprzedaje to nie można wybrzydzać.

  7. #7
    Starszy użytkownik Avatar apacz
    Zarejestrowany
    sty 2011
    Skąd
    Warszawa
    Postów
    270
    Podziękowano Thanks Given 
    10
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    14

    Domyślnie

    Ale czego byś nie kupił?Honda z wyglądu na plus.Funkcjonalność i ekonomia dla Toyoty.Utrzymanie(koszty na tym samym poziomie).Masz jakąś alternatywę?
    www.carpasja.com tel.+48 662 04 96 98 [email protected]
    Samochody bezwypadkowe na zamówienie .STOP!!!

  8. #8
    Eustachy
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pilsener Zobacz post
    Ja bym nie kupił dlatego, że moim zdaniem marka przeszacowana. Są pewne auta które kosztują na rynku wtórnym dużo więcej, choć nic pragmatycznego tego nie uzasadnia - a tu rządzi prosta zasada, zobaczysz i "chcesz to mieć" a to rodzi popyt, więc i ceny są jakie są. A Toyota to jakiś ewenement, bo (zwłaszcza dziewczyny) jak tylko zobaczą to zaraz "muszę to mieć" - pewnie nigdy nie zrozumiem fenomenu tego zjawiska. Bo przecież gdybyś miał kupić nowy to pewnie wolałbyś iść do konkurencji - bo po co przepłacać za te same parametry? Ale jak używany to już musi być Toyota i to się nakłada - bo ktoś musi kupić nowy żeby potem się o niego na giełdzie zabijali, ludzie kupują nowe Pandy ale używane to już Yarisy a na Pandę nie spojrzy I jak potem Yarisy mają być tanie jak każdy szuka używanego a nikt nie chce kupić nowego?
    Przykład z pandą kapitalny co do cen jest druga strona medalu - wolny spadek wartości - to nie dotyczy przecież tylko naszego rynku. Jak by było tanio w Europie to i u nas byłoby taniej, można więc założyć że przynajmniej jakaś część inwestycji zwróci się przy sprzedaży. Co do przeszacowania marki - pełna zgoda.

    Cytat Napisał Pilsener Zobacz post
    I ja nie wyobrażam sobie szukać po danej marce, modelu i roczniku - za bardzo zawęża to wybór. Nasz rynek jest jaki jest i trzeba brać to co jest. Jak się trafi dobra kosiarka do trawy bo akurat sąsiad sprzedaje to nie można wybrzydzać.
    Zawsze musiałem kupować auta na szybko bo stare odeszło do krainy wiecznych łowów czy podobnie. Tym razem mogę przynajmniej spróbować poszukać tego, które mi się podoba. Dlatego piszę na tym forum - większość z Was nie zajmuje się przecież szydełkowaniem Oczywiście mój wybór nie jest ostateczny.

  9. #9
    Znawca tematu Avatar tradelux
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Katowice, Kraków
    Postów
    5,568
    Podziękowano Thanks Given 
    91
    Podziękowano Thanks Received 
    5
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    19

    Domyślnie

    Cytat Napisał apacz Zobacz post
    Europejskiego? Turcja już prawie w Europie( cholerka nie wiem gdzie fabryka, przed czy za cieśniną?) , więc verso może być..hi,hi.Ceny części zamiennych ... no cóż wiele ich nie ma , ale z awaryjnością również dramatu nie ma.Tarcze , klocki w standardzie.Oleje , filtry też.A ponieważ mówimy (chyba) o benzynie to wyższość Toyoty na Hondą , nie ulega dyskusji.
    Andrzej co jak co, ale Honda ma zdecydowanie lepsze silniki (dynamiczniejsze i ekonomiczniejsze) - przynajmniej z tamtych lat, bo teraz to ecokaszanka 1.3, 1.4 itd. No i uwierz, ze np. taki rozrzad w Toyocie wyjdzie raz drozej, niz w Hondzie. Ceny Hondy w serwisie sa bardziej na poziomie Opla, itp. natomiast w Toyocie blizej Forda, Mazdy, Audi (drogo).

    S-Maxa w tej cenie moze bys dostal: http://suchen.mobile.de/fahrzeuge/sh...e&pageNumber=1
    Euro cos tam tanieje, moze utargowalbys jeszcze troche itd.
    Jesli S-Max za duzy, a nie potrzebujesz tyle miejsca i 7os (chociaz gabarytowo to jest jak Toyota) to dobrym wyborem jest jeszcze C-Max.
    ---

    Facebook: www.facebook.com/TradeLUX.samochody
    Otomoto: trade-lux.otomoto.pl
    Login na allegro: trade-lux

  10. #10
    Starszy użytkownik Avatar apacz
    Zarejestrowany
    sty 2011
    Skąd
    Warszawa
    Postów
    270
    Podziękowano Thanks Given 
    10
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    14

    Domyślnie

    Łukaszu, Honda 1,7 125 Km lub 2,0 150Km -ekonomiczne nie są , chyba że w civicu ( warunek , nie kręcisz zbyt mocno:-).Przy masie Fr-V łykają paliwo jak bocian żabę . Corolka 1,8 vti-(prawie130Km) bije na głowę Hondę pod względem spalania.Inne aspekty , rzecz gustu i tego co kto usłyszał:-)
    www.carpasja.com tel.+48 662 04 96 98 [email protected]
    Samochody bezwypadkowe na zamówienie .STOP!!!

  11. #11
    Znawca tematu Avatar Grzechu
    Zarejestrowany
    sty 2011
    Skąd
    Trójmiasto
    Postów
    4,325
    Podziękowano Thanks Given 
    933
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    18

    Domyślnie

    Dokładnie się podpisuje to słów kolegi Apacza.

  12. #12
    carpasja
    Gość

    Domyślnie

    a moje wrażenie jest takie, że w Toyocie podczas jazdy jest dużo ciszej niż w Hondzie. I spalanie faktycznie jest w niej niższe niż w Hondzie. Jakieś 1,5 roku temu mieliśmy z Andrzejem dwie Hanie 2.0 w kombi 2003 roczki. Spalanie w trasie osiągało kosmiczne wartości, powrót avensisem był przyjemniejszy dla ucha i portfela.

  13. #13
    Znawca tematu Avatar tradelux
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Katowice, Kraków
    Postów
    5,568
    Podziękowano Thanks Given 
    91
    Podziękowano Thanks Received 
    5
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    19

    Domyślnie

    Accord jest sporo cięższy i większy od Avensiski. Do tego porównywałem np. 1.4 w Corolli i w Civicu.
    Nowy 1.8 od końca 2005 w Hondzie też jest ekonomiczniejszy. Jeździłem 1.4 tu i tu, 1.6 w Toyocie, 1.8 w Hondzie i przy umiejętnej jeździe Honda zawsze spalała mi trochę mniej, a i silniki żwawsze są.
    Jak kręcisz powyżej 3,5rpm w Hondzie to łyka paliwo jak wszędzie
    Accord w sedanie 2.0 benz przy "pociskaniu na trasie" i jeździe z prędkością 160-190km/h (non stop, autostrada w DE) wyszło w ok. 10-11l

    Zresztą nie chodzi o samo spalanie, ale o części eksploatacyjne, które są w Toyocie zdecydowanie dużo, dużo droższe. No i styl Toyoty - emerycki Japończyk, to wolałbym już Mercedesa
    ---

    Facebook: www.facebook.com/TradeLUX.samochody
    Otomoto: trade-lux.otomoto.pl
    Login na allegro: trade-lux

  14. #14
    Znawca tematu Avatar carl23
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    WL
    Postów
    3,476
    Podziękowano Thanks Given 
    356
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    17

    Domyślnie

    Cytat Napisał tradelux Zobacz post
    Jesli S-Max za duzy, a nie potrzebujesz tyle miejsca i 7os (chociaz gabarytowo to jest jak Toyota) to dobrym wyborem jest jeszcze C-Max.

    S-Max jak corolla verso????Chyba coś pomerdałeś. Bo przynajmniej dla mnie pół metra długości w aucie osobowym to nie jest ten sam gabaryt
    Ostatnio edytowane przez carl23 ; 21-01-12 o 19:54

  15. #15
    Znawca tematu Avatar tradelux
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Katowice, Kraków
    Postów
    5,568
    Podziękowano Thanks Given 
    91
    Podziękowano Thanks Received 
    5
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    19

    Domyślnie

    Sorki, pomylilo mi sie z Avensisem, bo nie wiem dlaczego, ale jakos tak przed oczami mialem
    W takim razie zdecydowanie C-Max.
    ---

    Facebook: www.facebook.com/TradeLUX.samochody
    Otomoto: trade-lux.otomoto.pl
    Login na allegro: trade-lux

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Tagi dla tego tematu

Zakładka

Zakładka

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •