Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 16

Temat: Mitsubishi Grandis wszelkie info zbieram

  1. #1
    maciek1
    Gość

    Domyślnie Mitsubishi Grandis wszelkie info zbieram

    Witam, szukam ostatnio samochodu bo sprzedalem C4GP i spodobal mi sie Grandis. Nawet wystawilem do oceny takiego jednego. Więc szukam info na ten temat od praktyków i wiedzacych. W necie za duzo nie ma. Forum mitsu troche przewertowalem. Co myslicie? Docelowo benzyna 2.4 i lpg raczej niz 2.0 diesel z vw.

  2. #2
    Starszy użytkownik Avatar moto-rzeczoznawcy
    Zarejestrowany
    lut 2014
    Skąd
    Łódź i województwo
    Postów
    491
    Podziękowano Thanks Given 
    18
    Podziękowano Thanks Received 
    3
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    11

    Domyślnie Odp: Mitsubishi Grandis wszelkie info zbieram

    Samochód fajny ,duży ale mocno niszowy. W przypadku jakiegokolwiek zdarzenia użytkownik jest praktycznie skazany na ASO. Mam na myśli m.in. oświetlenie zew. i elementy oblachowania. Poziom cen części w Mitsu potrafi mocno zaskoczyć (negatywnie ). Ale spróbować można .


    [B]Oceny techniczne pojazdów

    Małe odszkodowanie ,złe wyliczenia ...? -> Bezpłatne analizy i konsultacje dla szkód komunikacyjnych

  3. #3
    maciek1
    Gość

    Domyślnie Odp: Mitsubishi Grandis wszelkie info zbieram

    Cytat Napisał moto-rzeczoznawcy Zobacz post
    Samochód fajny ,duży ale mocno niszowy. W przypadku jakiegokolwiek zdarzenia użytkownik jest praktycznie skazany na ASO. Mam na myśli m.in. oświetlenie zew. i elementy oblachowania. Poziom cen części w Mitsu potrafi mocno zaskoczyć (negatywnie ). Ale spróbować można .
    To prawda, nie ma ich duzo na rynku, przykuwa uwage. Co do cen nie wiem ale na forum Mitsu nie narzekano na ceny zamienników i ich dostępności. Ale jeszcze pobuszuje u nich. Jednak nie mam za bardzo alternatywy. Jezdzilem C4GP fajny ale to byl diesel i mam dość. A benzyny w citkach nienajlepsze...

  4. #4
    Starszy użytkownik
    Zarejestrowany
    gru 2010
    Skąd
    Warszawa
    Postów
    1,069
    Podziękowano Thanks Given 
    28
    Podziękowano Thanks Received 
    9
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    15

    Domyślnie Odp: Mitsubishi Grandis wszelkie info zbieram

    Ja po przygodzie z podobnym wiekowo Outlanderem I Gen. niestety muszę potwierdzić kwestię problemów z częściami typowo dla Mitsubishi, również mechanicznymi, wykraczającymi poza typową eksploatację. Rynek używki jest bardzo ubogi, a po wyprawie do ASO poza ceną często okazuje się że część jest tylko na zamówienie i czas oczekiwania to przeważnie kilkanaście dni plus dopłata za ekspres lotniczy, bo europejski magazyn centralny ma takie terminy uzupełniania mniej popularnych pozycji że część trafi u nich na półkę jak samochód będzie już klasykiem (u mnie przykładowo system Mitsubishi pokazał dostępność części w magazynie w roku 2038 dla samochodu 2004).
    Sam Grandis to wynalazek, dostępny z bardzo ograniczonym wyborem silników. Do tego jedyna benzyna ma 2.4 pojemności czyli wypada niekorzystnie w imporcie, i później chociażby przy ubezpieczeniu. Sporo samochodów jest 6 osobowych (2 fotele w drugim rzędzie).
    A co do C4 Picasso to oczywiście że starsze benzyniaki serii EW 1.8 i 2.0 są udane i godne polecenia, tyle że podaż wyposażonych w nie egzemplarzy jest bardzo mała i przy dużym popycie bardzo winduje ceny. Późniejsz silniki VTI/THP to faktycznie znaczne pogorszenie w kwestii niezawodności i niskich kosztów serwisu.

  5. #5
    maciek1
    Gość

    Domyślnie Odp: Mitsubishi Grandis wszelkie info zbieram

    Cytat Napisał Bartek28 Zobacz post
    Ja po przygodzie z podobnym wiekowo Outlanderem I Gen. niestety muszę potwierdzić kwestię problemów z częściami typowo dla Mitsubishi, również mechanicznymi, wykraczającymi poza typową eksploatację. Rynek używki jest bardzo ubogi, a po wyprawie do ASO poza ceną często okazuje się że część jest tylko na zamówienie i czas oczekiwania to przeważnie kilkanaście dni plus dopłata za ekspres lotniczy, bo europejski magazyn centralny ma takie terminy uzupełniania mniej popularnych pozycji że część trafi u nich na półkę jak samochód będzie już klasykiem (u mnie przykładowo system Mitsubishi pokazał dostępność części w magazynie w roku 2038 dla samochodu 2004).
    Sam Grandis to wynalazek, dostępny z bardzo ograniczonym wyborem silników. Do tego jedyna benzyna ma 2.4 pojemności czyli wypada niekorzystnie w imporcie, i później chociażby przy ubezpieczeniu. Sporo samochodów jest 6 osobowych (2 fotele w drugim rzędzie).
    A co do C4 Picasso to oczywiście że starsze benzyniaki serii EW 1.8 i 2.0 są udane i godne polecenia, tyle że podaż wyposażonych w nie egzemplarzy jest bardzo mała i przy dużym popycie bardzo winduje ceny. Późniejsz silniki VTI/THP to faktycznie znaczne pogorszenie w kwestii niezawodności i niskich kosztów serwisu.
    Czesc Bartku, mam troche takich obaw i dlatego pytam. Ja bym z checia kupił c4gp, zresztą od ciebie mialem cytrynę i jezeli chodzi o komfort wygode ojemnosc itp to nie mam pytan. Ale diesla nie chce juz jednak😃
    Natomiast benzyna sporo pali chyba trudno ja zdobyć a i z tym gazem nie jestem do konca przekonany. Dlatego pytam. Ale oczywiście chcialbym cytrynę a mitsu taką alternatywą jest ktora rozważam.

  6. #6
    Moderator+ Avatar dural
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    Kuj-Pom
    Postów
    1,321
    Podziękowano Thanks Given 
    526
    Podziękowano Thanks Received 
    1
    Podziękowano
    1 Post
    Siła Reputacji
    15

    Domyślnie Odp: Mitsubishi Grandis wszelkie info zbieram

    maciek1 nie cytujemy pod postem - robisz to nagminnie.

    kolejna taka akcja będzie nagrodzona odpoczynkiem od forum

  7. #7
    Znawca tematu Avatar Andrebar
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    Łódź - Heidelberg
    Postów
    4,718
    Podziękowano Thanks Given 
    1,084
    Podziękowano Thanks Received 
    3
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    18

    Domyślnie Odp: Mitsubishi Grandis wszelkie info zbieram

    -Maciek1- od 2013r z Nami a takie błędy , które musi Ci Mod-Dural- przypominać ....ale spoko Paweł zawsze po 1-e przypomina / potem ostrzega / a jak ktoś jest niereformowalny to ląduje w zamkniętych .

    Ja Ci chcę jedynie podpowiedzieć , że skoro z Citroenem miałeś już do czynienia i pewnie ktoś tam już gdzieś Ci ogarniał te auto - to może idź w stronę C-8 w benzynie?
    Nie ma co się oszukiwać ok 14 letni Misiek po prostu lubi gnić - i takie najczęściej sprowadzają "nasi" w "fajnych cenach" po renowacji ( picu)
    Natomiast C-8 nie "bite" blacharkę ma supcio .
    Zawsze w każdym aucie jest coś za ....i przeciw
    Człowiek mądrzeje z wiekiem....szkoda tylko że z wiekiem od trumny

  8. #8
    maciek1
    Gość

    Domyślnie Odp: Mitsubishi Grandis wszelkie info zbieram

    Andre i wszyscy sorry to przez ten ...upał😃
    C 8 myslalem przez chwilę alw wydaje mi sie ze duzy strasznie. Tzn. Ja bym pojechał ale zona nie wsiadzie...
    A jakie silniki? 2.0 w dieslu?

  9. #9
    Znawca tematu Avatar Andrebar
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    Łódź - Heidelberg
    Postów
    4,718
    Podziękowano Thanks Given 
    1,084
    Podziękowano Thanks Received 
    3
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    18

    Domyślnie Odp: Mitsubishi Grandis wszelkie info zbieram

    Wydaje mi się ... hahaha podobnie mówiła moja kuzynka przesiadając się z 3d C-4 do C-8 jak se zrobili 3-cie dziecko ....no nie wiem po necie nie będę szukał - Sam sprawdź wymiary .

    edit ; polecane w C-8 2.0 HDI 136-140KM
    ale i benzyna 2.0 - ponoć siadają tam łozyska w sk. biegów - ale to ponoć a jaka prawda ??
    jak pisałem - każde auto ma swoje zalety i wady ....no co może Multipla ?
    Ostatnio edytowane przez Andrebar ; 02-08-18 o 21:04
    Człowiek mądrzeje z wiekiem....szkoda tylko że z wiekiem od trumny

  10. #10
    maciek1
    Gość

    Domyślnie Odp: Mitsubishi Grandis wszelkie info zbieram

    Andre jak zwykle sarkastycznie😃😃 Jasne ze jest wiekszy zdaję sobie sprawę. Andre jakie sa szanse na znalezienie C4GP w benzynie wolnossącej? Bo wiadomo ze wszyscy lubimy to co juz znamy hehe. Moze sie do Ciebie zgłoszę z tematem?

  11. #11
    Znawca tematu Avatar Andrebar
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    Łódź - Heidelberg
    Postów
    4,718
    Podziękowano Thanks Given 
    1,084
    Podziękowano Thanks Received 
    3
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    18

    Domyślnie Odp: Mitsubishi Grandis wszelkie info zbieram

    Szukaj pomocy na Forum wśród kol. polecanych ...ja już nie zdążę Ci pomóc ......wakacje
    Człowiek mądrzeje z wiekiem....szkoda tylko że z wiekiem od trumny

  12. #12
    Starszy użytkownik
    Zarejestrowany
    gru 2010
    Skąd
    Warszawa
    Postów
    1,069
    Podziękowano Thanks Given 
    28
    Podziękowano Thanks Received 
    9
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    15

    Domyślnie Odp: Mitsubishi Grandis wszelkie info zbieram

    Skoro temat zszedł na C4 Picasso/GrandPicasso I to warto zwrócić uwagę że wczesne samochody benzynowe występowały z silnkiem EW7 1.8 125PS chyba wyłącznie jako manual, natomiast z EW10 2.0 140PS napewno tylko w wersjach automatycznych. W zasugerowanym przez Andrebara C8 też pojawia się silnik EW10 tylko tutaj widywałem zarówno manuale jak i automaty. I oczywiście oprócz C8 są trzy inne bliźniacze samochody w postaci Peugeota 807, Fiata Ulysse i Lancii Phedry.

  13. #13
    maciek1
    Gość

    :) Odp: Mitsubishi Grandis wszelkie info zbieram

    Cytat Napisał Andrebar Zobacz post
    Szukaj pomocy na Forum wśród kol. polecanych ...ja już nie zdążę Ci pomóc ......wakacje
    Spokojnie, przecież wrócisz😃 daj znać. Chyba że to baaardzo dlugie wakacje?

  14. #14
    maciek1
    Gość

    Domyślnie Odp: Mitsubishi Grandis wszelkie info zbieram

    Bartek tak wiem o bliźniaczych autach ale to jednak są za duże bryki... Pozostanę chyba przy c4 aczkolwiek a propos jeszcze Vectry z innego tematu to mam dostac zdjęcia na maila. Zerknac mozna chyba dla swietego spokoju.

  15. #15
    maciek1
    Gość

    Domyślnie Odp: Mitsubishi Grandis wszelkie info zbieram

    Reasumując, sprawę Grandisa odpuscilem i uwazam za zamkniętą. Dziękuję wszytkim za opinie.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Tagi dla tego tematu

Zakładka

Zakładka

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •