Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 23

Temat: Rozlany olej w bagażniku

  1. #1
    Starszy użytkownik
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    Zamosc/Lublin
    Postów
    408
    Podziękowano Thanks Given 
    55
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    14

    Domyślnie Rozlany olej w bagażniku

    Witam, jak na zlosc rozlał mi się dziś olej silnikowy w bagażniku. Plama nie jest zbyt duża, niemniej chciałbym jak najprędzej tego się pozbyc, bo zapach raczej ciężki do wytrzymania przy otwieraniu kufra. Jakieś pomysły jak to zrobic domowymi sposobami? Jeśli to możliwe, nie chcę tracic kasy na pranie tego, wolę samemu zrobic Jeśli ktoś zatem miałby sugestie to poproszę.

  2. #2
    Znawca tematu Avatar carl23
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    WL
    Postów
    3,476
    Podziękowano Thanks Given 
    356
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    17

    Domyślnie

    Samemu to nie wywabisz tylko rozmażesz (rozetrzesz) plamę na wiekszy obszar co będzie wyglądało "prawie dobrze", jak chcesz mieć porządnie to pranie bagażnika. za wykładzinkę w kufrze jak się podłączysz do gościa co będzie robił auto zapłacisz nie więcej niż 20 zł, a ekstraktorem wyciągnie Ci oliwę a nie wetrze jak Ty sam piankami czy odplamiaczami.

  3. #3
    chi_mera
    Gość

    Domyślnie

    Kolego,

    wyjmuj całą zabrudzoną wykładzinę z bagażnika. Marsz na stację benzynową albo do jakiegoś Norauto czy innego hipermarketu i kup preparat do czyszczenia smoły i olejów ( np. SONAX osobiście polecam ). Olej, o ile cały nie wsiąkł w materiał, spróbuj jeszcze papierowymi ręcznikami albo szmatą zetrzeć, ale nie wcieraj w materiał; samą powierzchnię.
    Wykładzinę weź na pierwszą lepszą myjnie ręczną, plamę preparatem zalewasz/spryskujesz i obficie lancą spryskujesz. Wybierz na początek opcję 'mycie', to woda będzie dodatkowo z szamponem. Potem obficie spłucz wodą.
    Powinno dać radę, ale pospiesz się, żeby nie wżarło się w materiał.
    Pozdrawiam i powodzonka!

  4. #4
    Starszy użytkownik
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    Szczecin
    Postów
    578
    Podziękowano Thanks Given 
    4
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    14

    Domyślnie

    A na koniec śmigaj do sklepu motoryzacyjnego i kup sobie specjalna kuwetę nie są drogie - raz inwestujesz i nie martwisz się jak coś następnym razem rozlejesz. :-)
    www.wymarzoneAUTO.pl - wiarygodne auta używane.

  5. #5
    Znawca tematu Avatar carl23
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    WL
    Postów
    3,476
    Podziękowano Thanks Given 
    356
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    17

    Domyślnie

    Jak ma z grubszego weluru to lancą nie wypłucze-to co wyda na środki i myjnie załatwi profesjonalną usługą prania, koszt znikomy a brud WYCIĄGA, odsysa czy jak inaczej zwał, nie spłukuje, rozmazuje etc, także nie ma co się zastanawiać-google, "pranie dywanów+miejscowość" telefon i wiesz na czym stoisz.

    Kuwetka, inaczej guma do bagażnika to koszt 60-120 zł w zależności od modelu auta-fajna sprawa jak są dzieci.

  6. #6
    Starszy użytkownik
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Postów
    340
    Podziękowano Thanks Given 
    6
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    14

    Domyślnie

    zawsze można wymienić zabrudzony element na nowy i nie płacić za czyszczenie, odplamianie itp.

  7. #7
    Znawca tematu Avatar carl23
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    WL
    Postów
    3,476
    Podziękowano Thanks Given 
    356
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    17

    Domyślnie

    Jak zabrudzisz kanapę w domu to ja wyrzucasz i nową kupujesz?

  8. #8
    Starszy użytkownik
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Postów
    340
    Podziękowano Thanks Given 
    6
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    14

    Domyślnie

    Jak zadrapałem suwakiem skórę na kierownicy to kupiłem nową (obszycie nie wchodziło w grę - musiało być ori), już taki jestem że muszę mieć wszystko na tiptop.

    Wszystko zależy od indywidualnego podejścia do tematu...
    Ostatnio edytowane przez Marcines ; 16-01-12 o 15:36

  9. #9
    Starszy użytkownik
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    Zamosc/Lublin
    Postów
    408
    Podziękowano Thanks Given 
    55
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    14

    Domyślnie

    Powiem tak: w okolicznych pralniach dywanów wszyscy chcieli spłukiwac Karcherem. Nikt nie chciał wziąc tego do pralki. Jeden gosciu nawet stwierdził, żebym z taką plamą jak jest teraz to nie przyjeżdżał tylko obłożył te plamy gazetami, co by wyschły, a po pewnym czasie oczyścił. Co o tym sądzicie? W sumie z braku czasu tak zrobiłem, ale nie chcę aby do wykładziny przylepiły się resztki gazety

  10. #10
    Kris
    Gość

    Domyślnie

    Dobrze Ci powiedział. Jak olej zaschnie to podczas prania ekstrakcyjnego nie będzie rozchodził się dalej pod wpływem wody. Ja mam taki preparat który po popsikaniu tłuste plamy wysusza i zamienia w taki granulki nie widoczne gołym okiem,następnie wystarczy trochę wody co by ruszyć brud i odessanie odkurzaczem.

    Napisz co to za samochód i z jakiego materiału jest wykładzina to coś pomyślimy.

  11. #11
    Starszy użytkownik
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    Zamosc/Lublin
    Postów
    408
    Podziękowano Thanks Given 
    55
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    14

    Domyślnie

    Opel Vectra B sedan. Materiał welur (chyba - zdjęcie podglądowe, jeszcze bez plamy: http://imageshack.us/photo/my-images/818/img9328u.jpg/)

  12. #12
    Kris
    Gość

    Domyślnie

    Za czysty to nie jest... Łatwo się pierze ten materiał. Jak nie masz odkurzacza którym możesz odsysać wodę to zrób tak jak Ci doradził fachowiec. Jak plama zaschnie to jedź na pranie i wszystko.

  13. #13
    ...
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał sprat Zobacz post
    (chyba - zdjęcie podglądowe, jeszcze bez plamy: http://imageshack.us/photo/my-images/818/img9328u.jpg/)
    Bez plamy?

    Sprawdź to:
    http://forum.kosmetykaaut.pl/viewtopic.php?t=2396

  14. #14
    Znawca tematu Avatar carl23
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    WL
    Postów
    3,476
    Podziękowano Thanks Given 
    356
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    17

    Domyślnie

    Cytat Napisał sprat Zobacz post
    Powiem tak: w okolicznych pralniach dywanów wszyscy chcieli spłukiwac Karcherem.
    Spłukiwać karcherem, czy prać ekstrakcyjnie maszyną karchera?Bo jeśli spłukiwać to ch..nie firma. Do pralki to sie tego nie wrzuca, tylko sprawdzasz jaki to materiał by użyć odpowiedniego środka, potem odplamiacz-przerwa, i pranie ekstrakcyjne. Odplamiacze od suchych (jak pisał Kris) do mokrych-wybór na rynku spory. Dlatego napisałem już wcześniej-do dobrej firmy i zrobią za kila groszy, nie ma co kombinować, kupować środków itd, bo można tylko przesadzić psując wykładzinę stosując środek o złym PH .

  15. #15
    Starszy użytkownik
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    Zamosc/Lublin
    Postów
    408
    Podziękowano Thanks Given 
    55
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    14

    Domyślnie

    No wiem, ten bagażnik nie wygląda za pięknie. Ale właśnie cały czas chciałem go doprowadzic do ładu, a rozlanie się tego oleju przyspieszy ten proces. Dzięki Panowie za sugestie!
    @Carl23 - chodziło im o spłukiwanie. Czyli omijam ich z dala.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Tagi dla tego tematu

Zakładka

Zakładka

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •