Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Temat: Renault Laguna III / 3 - 2.0 dCi 175KM FAP - Radomsko

  1. #1
    n7fan
    Gość

    Domyślnie Renault Laguna III / 3 - 2.0 dCi 175KM FAP - Radomsko

    Marka: Renault

    VIN: VF1KT1M0639490049

    Model: Laguna III

    Silnik: 2.0 dCi 175 KM

    Rocznik: 2008

    Miejscowość: Radomsko

    Nazwa komisu: - ( osoba prywatna) - handlarz...

    https://www.otomoto.pl/oferta/renaul...-ID6Ar638.html

    Według własnego śledztwa, przebiegi podane w książce serwisowej zgadzają się do 2016 roku - 165553 km, następny już w historii ASO Renault nie widnieje.

    W ogłoszeniu jest błędny przebieg, auto ma na liczniku 208000 km.

    Auto sprawdziłem na biegu przejazdem, planuje pojechać z własnym mechanikiem i sprawdzić dokładnie przez kogoś bez "emocji", chociaż specjalnie się tym nie jaram, jakby to był 2.0T 200km to może bardziej ;-).

    Silnik pracuje OK, zawieszenie OK, nie widać pocenia się przy EGR/turbo/skrzyni itp.
    Jedyne co mnie niepokoi to stan lakierniczy tego auta, wygląda jakby było całe malowane z pół roku temu - lakier nie jest polerowany, ale prawie wygląda jak z salonu o_O.
    Zaglądałem pod wszystkie uszczelki drzwi, bagażnika i klapy silnika i nie widać jakieś lipy (np. stara farba, zacieki, pasta polerska, szpachla itp).

    Błotnik przód widać inny odcień już na zdjęciach i musiał być wymieniany, chociaż lampy xenon mają już prawidłową date produkcji.
    Widać że auto ma świeża chłodnicę, wygląda jak nowa a przy silniku widać było "budyń" z płynu chłodnicy - oczywiście handlarz nie zna historii...

    Czy szanownym użytkownikom ze zdjęć coś się jeszcze rzuca w oczy? Czy ktoś może ma ciekawy dostęp do danych po VIN?
    Za wszelkie uwagi będę wdzięczny.

  2. #2
    Moderator+
    Zarejestrowany
    cze 2015
    Skąd
    Mazowsze
    Postów
    8,808
    Podziękowano Thanks Given 
    1,597
    Podziękowano Thanks Received 
    159
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    19

    Domyślnie Odp: Renault Laguna III / 3 - 2.0 dCi 175KM FAP - Radomsko

    Na TUV masz dane właściciela z DE, więc można go spróbować namierzyć i podpytać.

  3. #3
    n7fan
    Gość

    Domyślnie Odp: Renault Laguna III / 3 - 2.0 dCi 175KM FAP - Radomsko

    Znalazłem na Facebooku ale nie ma odpowiedzi, chyba nie korzysta z fb aktywnie.
    Znalazłem numer telefonu :P poszukam kogoś kto rozmawia po niemiecku może coś uda się wydobyć od właściciela, chociaż mam wrażenie, że może się wnerwić.
    Ostatnio edytowane przez n7fan ; 18-06-18 o 16:29

  4. #4
    n7fan
    Gość

    Domyślnie Odp: Renault Laguna III / 3 - 2.0 dCi 175KM FAP - Radomsko

    Pani nie spodobał się kontakt telefoniczny. Rozłączyła się w podczas rozmowy i nic się nie dowiedziałem. Mam nadzieje, że mechanik coś "znajdzie" przy oględzinach ;P.

  5. #5
    Moderator Avatar Tytan
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    3M
    Postów
    16,355
    Podziękowano Thanks Given 
    3,373
    Podziękowano Thanks Received 
    206
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    10

    Domyślnie Odp: Renault Laguna III / 3 - 2.0 dCi 175KM FAP - Radomsko

    Lepiej jedz tym na warsztat i niech odkręca rurkę do EGR zebys się potem nie zdziwił grubo. Nikt o tym nie pisze ale 173-178 pękają głowice

  6. #6
    n7fan
    Gość

    Domyślnie Odp: Renault Laguna III / 3 - 2.0 dCi 175KM FAP - Radomsko

    Dzięki za podpowiedź, ale nie mogę znaleźć za bardzo żadnych o tym informacji. Z tego co czytam to nieczyszczony EGR potrafi porostu się uszkodzić, ale nic więcej.
    Znalazłem jedynie, że w 175KM jeśli jest wymieniany olej long life (co 30k km o_O) to zużywają się "Na panewkach i wałkach rozrządu wyraźnie widać dość głębokie rysy".
    Użytkownicy jeszcze opisują, że po uszkodzeniu nawet niewielkim miski olejowej (wgniecenie np.) pojawia się DUŻY problem ze smarowaniem i na to też zwrócę uwagę.
    Z drugiej strony jest dużo wątków o Renault Laguna II Kombi 2.0 dCi FAP 175 KM 129 kW - tam rzeczywiście jakieś wady były i pękające głowice.
    Dziś wieczorem jadę z mechanikiem/blacharzem/handlarzem sprawdzić auto.

  7. #7
    Moderator Avatar Tytan
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    3M
    Postów
    16,355
    Podziękowano Thanks Given 
    3,373
    Podziękowano Thanks Received 
    206
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    10

    Domyślnie Odp: Renault Laguna III / 3 - 2.0 dCi 175KM FAP - Radomsko

    Nie znajdziesz opisanych w internecie jest może z 2 - 3 przypadki Ale uwierz to jest problem. Ze nieczyszczony EGR się może spalić w tym aucie to wiadomo. Nie wiem czy w kazdym 170+ dci nie jest co 20 tys i to nie ma żadnego wpływu Panewki sa wytrzymale akurat.
    Miska jest podwójna w tym aucie więc bzdury jakieś.
    Mechanik na miejscu ci nie oceni tej rurki

Tagi dla tego tematu

Zakładka

Zakładka

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •