Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 19

Temat: kombi/liftback w okolicach 10 tys zł

  1. #1
    MrJa
    Gość

    Domyślnie kombi/liftback w okolicach 13 tys zł

    Witam,

    Szukam jakiegoś rodzinnego kombi bądź liftbacka (dla rodziny 2+1) którego koszt byłby w okolicach 13 tys zł.
    Przede wszystkim ma być tanie w eksploatacji i możliwie mało(bez)awaryjne, do bagażnika przede wszystkim musi wejść wózek bez zbędnego kombinowania.
    Przebiegi tym samochodem nie będą zbyt duże, wiec bardziej biorę pod uwagę benzynę głównie ze względu na mniej zużyte egzemplarze i tańszy serwis (jeżeli się mylę to mnie poprawcie).

    Na tą chwilę jeżdżę Fiatem Punto II 1.2 więc teraz chciałbym coś większego i zdecydowanie bardziej żwawego na drodze, aby nie było takich dużych problemów na drodze, ale nie chce przesadzić również w drugą stronę ze względu na OC i spalanie. Wyposażenie niezbędne to klimatyzacja, poduszki powietrzne i elektryczne szyby, a reszta jak będzie to będzie. Dobrze by było gdyby był produkowany po 2000 roku.

    Do tej pory brałem pod uwagę samochody:
    -Skoda Octavia I (raczej liftback) - choć podobno mało miejsca jest w środku
    -Opel Astra II (kombi) - tutaj nie mogę za bardzo ustalić jak jest z awaryjnością gdyż zdania są podzielone
    -Ford Focus (kombi) - jak jest z rdzą w tym modelu?
    -Ford Mondeo (liftback/kombi) ale martwią mnie ceny części i trochę musiałbym dołożyć
    -Renault Megane II / Laguna II - trzeba byłoby dołożyć do interesu i tu znów nie wiem jak jest z awaryjnością, chyba nie cieszą się zbyt dobrymi opiniami

    czekam na inne typy: C5, Xara Picasso, Scenic I - na temat tych samochodów nie wiem nic. A może coś zupełnie innego, proszę o Wasze typy i rozjaśnienie moich obaw.

    Pozdrawiam.
    Ostatnio edytowane przez MrJa ; 24-01-12 o 20:54 Powód: Zmiana kwoty

  2. #2
    Starszy użytkownik
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    Zamosc/Lublin
    Postów
    408
    Podziękowano Thanks Given 
    55
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    14

    Domyślnie

    A Opel Vectra B kombi? Za 10 tys znajdziesz spokojnie rocznik 99, a nawet może młodszy.

  3. #3
    Znawca tematu Avatar carl23
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    WL
    Postów
    3,476
    Podziękowano Thanks Given 
    356
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    17

    Domyślnie

    A może coś takiego? Polecam bo sam użytkowałem niemalże 3 lata, wielki bagażnik, komfort jazdy nie odbiegający od aut 2x droższych czyli np passat B5, silniki jtd bardzo dobre, a auta raczej nie jeżdżą po taksówkach i nie mają takich nalotów jak już wspomniane B5. Dobre wyposażenie (często 4el szyby, 4 poduchy, klima,ABS) no i najważniejsze-OCYNK co przy autach kilkuletnich ma spore znaczenie. Części dostępne i tanie.
    Focus-dobry wybór ale tylko 1.6 w benzynie w tych pieniądzach, uważać na rudą.Znakomite prowadzenie, nawet kombiaka, z minusów jak dla mnie zbyt wysoka pozycja za kierownicą.
    Citroen-na picasso czy C5 10 tyś to za mało, musiałbyś mieć 12-13 na zakup i ewentualnie pakiet startowy, więc trzeba w ok 15 tyś mieć.
    Octavia-1.6 może znajdziesz, będzie słabawo wyposażone, ale auto poprawne, choć nie powala w środku wyglądem. Bagażnik spory, silnik dobry, części tanie, z tyłu mało miejsca na nogi (w stosunku do marei np)
    Mondeo-MK III w tej cenie do jazdy-nie osiagalne, musiałbyś zwiększyć budżet o jakieś 50%, a jak kupisz najtańsze to wsadzisz równowartość w krótkim czasie.
    Laguna II-w okolicach 11-12 powinieneś dostać egz z silnikiem benzynowym. 1.6 tam są dość proste i bezawaryjne-autko nawet fajne.
    Astra II-silniki 8V nadają się do gazu, autko dość ciasne na rodzinne.

  4. #4
    Starszy użytkownik
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    Zamosc/Lublin
    Postów
    408
    Podziękowano Thanks Given 
    55
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    14

    Domyślnie

    [QUOTE=carl23;29635]A może coś takiegoa auta raczej nie jeżdżą po taksówkach

    a Rysio z 'Klanu'?

    A tak poważnie to Marea będzie chyba najlepszą opcją jeśli chodzi o relacje cena-wiek-wyposażenie

  5. #5
    btomek
    Gość

    Domyślnie

    Polecam Lagunę, lecz nie II a IphII czyli z końca produkcji, które są bardzo mało awaryjne w porównaniu do LIIphI. Za ok 10tyspln, można znaleść ładne auto z lat 2000-2001, z dobrym wyposażeniem.

  6. #6
    MrJa
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał carl23 Zobacz post
    A może coś takiego? Polecam bo sam użytkowałem niemalże 3 lata, wielki bagażnik, komfort jazdy nie odbiegający od aut 2x droższych czyli np passat B5, silniki jtd bardzo dobre, a auta raczej nie jeżdżą po taksówkach i nie mają takich nalotów jak już wspomniane B5. Dobre wyposażenie (często 4el szyby, 4 poduchy, klima,ABS) no i najważniejsze-OCYNK co przy autach kilkuletnich ma spore znaczenie. Części dostępne i tanie.
    Jeszcze to przemyśle, ale nie zrobiła na mnie dobrego pierwszego wrażenia, znowu Fiat i do tego strasznie brzydki.

    Cytat Napisał carl23 Zobacz post
    Focus-dobry wybór ale tylko 1.6 w benzynie w tych pieniądzach, uważać na rudą.Znakomite prowadzenie, nawet kombiaka, z minusów jak dla mnie zbyt wysoka pozycja za kierownicą.
    Rozumiem że poza rdzą wszystko jest ok?

    Cytat Napisał carl23 Zobacz post
    Astra II-silniki 8V nadają się do gazu, autko dość ciasne na rodzinne.
    Mało miejsca dla kierowcy i pasażerów czy bagażnik zbyt skromny?
    Cytat Napisał carl23 Zobacz post
    Citroen-na picasso czy C5 10 tyś to za mało, musiałbyś mieć 12-13 na zakup i ewentualnie pakiet startowy, więc trzeba w ok 15 tyś mieć.
    Octavia-1.6 może znajdziesz, będzie słabawo wyposażone, ale auto poprawne, choć nie powala w środku wyglądem. Bagażnik spory, silnik dobry, części tanie, z tyłu mało miejsca na nogi (w stosunku do marei np)
    Mondeo-MK III w tej cenie do jazdy-nie osiagalne, musiałbyś zwiększyć budżet o jakieś 50%, a jak kupisz najtańsze to wsadzisz równowartość w krótkim czasie.
    Tak jak wspomniałem mogę trochę dołożyć ale czy wiele mi to da? Na który z tych samochodów zwrócić uwagę dokładając powiedzmy 2-3 tysiące?

  7. #7
    Starszy użytkownik
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Wlkp
    Postów
    380
    Podziękowano Thanks Given 
    200
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    14

    Domyślnie

    Cytat Napisał MrJa Zobacz post
    Przede wszystkim ma być tanie w eksploatacji i możliwie mało(bez)awaryjne, do bagażnika przede wszystkim musi wejść wózek bez zbędnego kombinowania.
    Przebiegi tym samochodem nie będą zbyt duże, wiec bardziej biorę pod uwagę benzynę głównie ze względu na mniej zużyte egzemplarze i tańszy serwis (jeżeli się mylę to mnie poprawcie).
    Każdy swoje chwali ale do tych wymagań idealnie mi pasuje Xsara Picasso , gondole wkładam spokojnie i jeszcze wejdą torby jak na wakacje pojedziesz. Eksploatacja tania bo mam LPG , własnie wróciłem z nart ,spalanie 9,5 lpg . Będę sprzedawał ale najszybciej pod koniec roku jak mi młodszy kinder zmieni furę na spacerówkę .

  8. #8
    Znawca tematu Avatar carl23
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    WL
    Postów
    3,476
    Podziękowano Thanks Given 
    356
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    17

    Domyślnie

    Marea wg mnie była najładniejszym kombi z tamtych czasów i między nią a punto jest przepaść (komfort, prowadzenie), z minusów-światła soczewkowe, które były u mnie są bardzo przeciętne w nocy, można się posiłkować night breaker'ami czy tym podobnymi.

    Astra II-mało miejsca dla kierowcy i pasażerów, autko niewielkie wewnątrz

    Focus poza rudą ok.

    Z tych 3 wg mnie C5,Picasso (tutaj nawet zamiennie bo w picasso chyba lepiej z wózkiem manewrować, ale komfort podróżowania mniejszy niż C5) a octavka na końcu, auto po prostu poprawne-ni wielkiej przestrzeni, ni mega komfortu-ot zapala i jedziesz z pkt A do B, taki niczym nie powalający przemieszczacz, tak jak astra tylko deko większy.

  9. #9
    MrJa
    Gość

    Domyślnie

    Byłem w kilku komisach i Maree powiedzmy że nadal biorę pod uwagę ale strasznie mi się nie podoba. Do Laguny chyba jednak nie mam przekonania, W Focusie martwią mnie jednak te blachy.
    Zostaje więc Octavia I (choć nie wiem czy to dobry pomysł na pojemne auto rodzinne), ewentualnie Astra II kombi (choć tego samochodu jeszcze nie oglądałem).
    Jak na tą chwilę najbardziej chyba odpowiada mi Xsara Picasso, ale mam obawy czy znajdę ten samochód w dobrym stanie w mojej okolicy (Trójmiasto).

  10. #10
    Znawca tematu Avatar carl23
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    WL
    Postów
    3,476
    Podziękowano Thanks Given 
    356
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    17

    Domyślnie

    Do 10 tysi to dobrego Pikusia ciężko będzie znaleźć niestety w całym kraju
    Co do marei-wygląd rzecz gustu, mi się podoba, ale wg mnie jest to bardzo niedoceniane auto, każdy się rzuca na dojechane VW, a tu bagażnik wielki, zderzak opuszczany (np wiozłem blat ponad 4m w listopadzie w deszcz, klapa zamknięta a tylko zderzak opuszczony-ciepełko nie ucieka, w środku nie hula wiatr, a i usiąść można na odpoczynek w podróży czy na pogaduchy, albo na piwko w garażu

  11. #11
    Znawca tematu Avatar takietam
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Olsztyn
    Postów
    3,694
    Podziękowano Thanks Given 
    1,658
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    17

    Domyślnie

    Nie Xsara to może Xsantia? Nie jest to mistrz elegancji ale do 10 tys zadbana powinna się znaleźć. Jak właściciel dbał o pneumatyczne zawieszenie to może być ciekawa opcja, jak lubisz drogie paliwa to pod koniec produkcji siedział tam udany silnik HDI.
    A jak się nie boisz włoszczyzny to polecam Lancie Kappe w kombi
    Jeżeli pamiętamy, że wszyscy jesteśmy pomyleni, to tajemnice znikają, a życie staje się zrozumiałe.
    www.ogloszenia-motoryzacyjne.net

  12. #12
    Znawca tematu Avatar Grzechu
    Zarejestrowany
    sty 2011
    Skąd
    Trójmiasto
    Postów
    4,325
    Podziękowano Thanks Given 
    933
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    18

    Domyślnie

    W octavii jest mało miejsca na tylnej kanapie fakt, tylko trzeba się zastanowić czy Cię to obchodzi??? bo bagażnik jest świetny, a z przodu jest oka, do tego ceny części zamiennych jak i powszechność ich na rynku sprawia iż jest to bardzo chwalony pojazd i auta w dobrym stanie schodzą jak ciepłe bułki.

  13. #13
    Starszy użytkownik
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Wlkp
    Postów
    380
    Podziękowano Thanks Given 
    200
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    14

    Domyślnie

    Cytat Napisał MrJa Zobacz post
    Byłem w kilku komisach i Maree powiedzmy że nadal biorę pod uwagę ale strasznie mi się nie podoba. Do Laguny chyba jednak nie mam przekonania, W Focusie martwią mnie jednak te blachy.
    Zostaje więc Octavia I (choć nie wiem czy to dobry pomysł na pojemne auto rodzinne), ewentualnie Astra II kombi (choć tego samochodu jeszcze nie oglądałem).
    Jak na tą chwilę najbardziej chyba odpowiada mi Xsara Picasso, ale mam obawy czy znajdę ten samochód w dobrym stanie w mojej okolicy (Trójmiasto).
    W 10tys będzie ciężko kupić ,ale w 13 już możesz poszukać ,osobiście polecam swoją od forumowego importera i na dodatek z LPG ,z tym ,że sprzedaję najwcześniej pod koniec roku.

  14. #14
    MrJa
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał carl23 Zobacz post
    Do 10 tysi to dobrego Pikusia ciężko będzie znaleźć niestety w całym kraju
    Budżet zwiększam do 13 000,- mam nadzieje że za te pieniądze już coś kupie dobrego

    Cytat Napisał carl23 Zobacz post
    Co do marei-wygląd rzecz gustu, mi się podoba, ale wg mnie jest to bardzo niedoceniane auto, każdy się rzuca na dojechane VW, a tu bagażnik wielki, zderzak opuszczany (np wiozłem blat ponad 4m w listopadzie w deszcz, klapa zamknięta a tylko zderzak opuszczony-ciepełko nie ucieka, w środku nie hula wiatr, a i usiąść można na odpoczynek w podróży czy na pogaduchy, albo na piwko w garażu
    Ja nie wątpię w jej funkcjonalność dlatego właśnie biorę to auto pod uwagę ale dalej nie mogę się przełamać co do wyglądu.
    Cytat Napisał Grzechu Zobacz post
    W octavii jest mało miejsca na tylnej kanapie fakt, tylko trzeba się zastanowić czy Cię to obchodzi??? bo bagażnik jest świetny, a z przodu jest oka, do tego ceny części zamiennych jak i powszechność ich na rynku sprawia iż jest to bardzo chwalony pojazd i auta w dobrym stanie schodzą jak ciepłe bułki.
    No właśnie chyba nie obchodzi mnie to zbytnio bo z tyłu raczej będzie siedział mój syn w foteliku, sporadycznie ktoś jeszcze będzie jeździł na tylnej kanapie.
    Cytat Napisał klamath Zobacz post
    W 10tys będzie ciężko kupić ,ale w 13 już możesz poszukać ,osobiście polecam swoją od forumowego importera i na dodatek z LPG ,z tym ,że sprzedaję najwcześniej pod koniec roku.
    Właśnie zastanowiłem się i raczej do 13 jednak szukam auta. Tylko z tym terminem sprzedaży Twojego auta to jednak trochę odległa sprawa

  15. #15
    Starszy użytkownik
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Wlkp
    Postów
    380
    Podziękowano Thanks Given 
    200
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    14

    Domyślnie

    Cytat Napisał MrJa Zobacz post
    Właśnie zastanowiłem się i raczej do 13 jednak szukam auta. Tylko z tym terminem sprzedaży Twojego auta to jednak trochę odległa sprawa
    Widzisz ,ja mam jeszcze gondole do wożenia z pół roku ( później spacerówka składana tylko ) + chwilowy brak kasy i pomysłu na nowy więc nie da rady szybciej.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Tagi dla tego tematu

Zakładka

Zakładka

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •