Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Temat: Astra h 2.0 t Opc dymi przy odpaleniu

  1. #1
    Tomala1232
    Gość

    Domyślnie Astra h 2.0 t Opc dymi przy odpaleniu

    Witam mam problem moja astra z 2006 roku 2.0 turbo 240km silnik z20leh przy odpaleniu i przy ruszaniu puszcza niebieski dym mechanik stwierdził uszczelniacze zaworow zostały wymienione w grudniu i musiałem 3 dni po tym wyjechać za granicę gdy zrobiło się ciepło zobaczyłem że astra dymi dalej i jest to znów ten sam dym jestem w Pl i pojechałem do niego sprawdzil węże od turbiny odme wszystko suche bo myślał że może teraz coś turbina puszcza ale tam wszystko sprawne odkrecal świece świece suche więc stwierdziłem że uszczelniacze muszą dalej puszczać bo może coś źle zrobił i stanęło że chce je wymienić bez sciagania głowicy ale najpierw chce jeszcze ściągnąć kolektor dolotowy i sprawdzić czy nie cieknie tam gdzieś bo jak będzie cieklo to znaczy że uszczelniacze a jak nie to znaczy że nie to i on nie będzie robił tego żeby nie narażać się na koszta i pytanie moje czy ktoś słyszał o takim sposobie sprawdzenia uszczelniaczy czy to ma sens i można temu zaufać ?

  2. #2
    Starszy użytkownik
    Zarejestrowany
    sty 2015
    Skąd
    Brzesko
    Postów
    438
    Podziękowano Thanks Given 
    114
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    10

    Domyślnie Odp: Astra h 2.0 t Opc dymi przy odpaleniu

    Ile Ci bierze oleju?
    Zapraszam do kontaktu: [email protected]

  3. #3
    Tomala1232
    Gość

    Domyślnie Odp: Astra h 2.0 t Opc dymi przy odpaleniu

    Dokładnie nie sprawdzałem. Bo mam ostatnio problemy puszcza olej na łączeniu skrzyni z silnikiem pocil się z górnej klawiatury i teraz ostatnio zostało to poprawione ale nie jest to na pewno w litrach i ciężko stwierdzić ile spalil a ile wyciekło

  4. #4
    Tomala1232
    Gość

    Domyślnie Odp: Astra h 2.0 t Opc dymi przy odpaleniu

    Kwestia tego że mechanik mówi że objawy jak na uszczelniacze ale ciężko mu w to uwierzyć bo to robił i wie że dokładnie itp i że jakoś kolega jego to zrobi w ramach reklamacji bez sciagania głowicy ale dzisiaj mi mówi że on przyjmuje samochód ale kolega jeszcze powiedział że nagrzeja auto i zdjęła kolektor i Zobacz a czy będzie uciekał olej i to im powie czy to uszczelniacze i teraz kwestia żeby on mi nie powiedział że to nie uszczelniacze bo sprawdzał swoim sposobem i pytanie czy to tak można sprawdzić czy to ma sens czy chce się ratować przed kosztami

  5. #5
    Starszy użytkownik
    Zarejestrowany
    sty 2015
    Skąd
    Brzesko
    Postów
    438
    Podziękowano Thanks Given 
    114
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    10

    Domyślnie Odp: Astra h 2.0 t Opc dymi przy odpaleniu

    Znając życie i te silniki, to masz do zrobienia mały remont. Jeszcze się nie spotkałem, żeby wymiana samych uszczelniaczy tutaj pomogła. Skoro dodatkowo silnik leje Ci z każdej możliwej uszczelki to sporo mówi o tym w jakim masz stanie silnik/samochód. Za pobór oleju tutaj najczęściej odpowiadają pierścienie, ale życzę Ci oczywiście co najwyżej uszczelniaczy. Tak czy siak z Twojego opisu wynika, że olej jest spalany - ale nic więcej.
    Zapraszam do kontaktu: [email protected]

  6. #6
    Tomala1232
    Gość

    Domyślnie Odp: Astra h 2.0 t Opc dymi przy odpaleniu

    Uszczelka klawiatury leje po robieniu uszczelniaczy była nową ale i tak puszczala wymienił w ramach reklamacji a na łączeniu skrzyni z silnikiem też leje bo zdjęciu skrzyni bo były robione w niej lozyska kochana skrzynia m32 i oddałem auto że cieknie i dalej kopci sprawdzil właśnie turbo odme świece mówi że świece suche i kompresja jest więc że nie wskazuje to na pierscienie i dogadaliśmy się że je zrobi znów bo oddałem auto w takim stanie jakim mam teraz tylko że jestem lżejszy troch kasy a nic się nie zmieniło no i teraz kwestia żeby mi nie wmawia że wszystko gra z uszczelniaczami bo nie chce mu się robić drugi raz bo teraz to za jego kasę a nie słyszałem o próbie sprawdzania uszczelniaczy po ściągnięciu kolektora

  7. #7
    Moderator Avatar Tytan
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    3M
    Postów
    16,353
    Podziękowano Thanks Given 
    3,373
    Podziękowano Thanks Received 
    206
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    10

    Domyślnie Odp: Astra h 2.0 t Opc dymi przy odpaleniu

    Na 99% pierścienie olejowe albo zapieczone albo się kończą

  8. #8
    Starszy użytkownik
    Zarejestrowany
    sty 2015
    Skąd
    Brzesko
    Postów
    438
    Podziękowano Thanks Given 
    114
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    10

    Domyślnie Odp: Astra h 2.0 t Opc dymi przy odpaleniu

    Przy spalaniu oleju w granicach do 1l/1000km kompresja będzie książkowa. Świece będą suche, ale z odpowiednim nalotem.
    Zapraszam do kontaktu: [email protected]

  9. #9
    Moderator Avatar Tytan
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    3M
    Postów
    16,353
    Podziękowano Thanks Given 
    3,373
    Podziękowano Thanks Received 
    206
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    10

    Domyślnie Odp: Astra h 2.0 t Opc dymi przy odpaleniu

    potwierdzam powyższe bez rozebrania się nie obędzie , ople mają słabe pierścionki olejowe

  10. #10
    Banowany
    Zarejestrowany
    lut 2017
    Skąd
    Tarnów
    Postów
    565
    Podziękowano Thanks Given 
    0
    Podziękowano Thanks Received 
    2
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    0

    Domyślnie Odp: Astra h 2.0 t Opc dymi przy odpaleniu

    wymienić pierścienie i po problemie można by było zrobić pomiar kompresji z próbą olejową. wtedy z dosyć dużą dokładnością ustalamy co jest powodem problemu, uszczelniacze czy pierścienie ale to chyba twój mechanik wie.
    Ostatnio edytowane przez andrzej3000 ; 01-07-18 o 12:29

Tagi dla tego tematu

Zakładka

Zakładka

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •