Cześć, szukam samochodu do 100 tys zł.Rocznik nie starszy niż 2013, do leasingu. Przeznaczenie: głównie miasto (niewielki), czasem trasa. Ok. 1500km/mies.Nie mam ciśnienia, że musi być diesel, jedyne co musi - automat, koło 190km, dobry wygląd.Do tej pory rozglądałem się za Audi A4/A5, jednak ich awaryjność daje do myślenia, poza tym automaty w silnikach 2.0d (w audi TFSI to porażka?) niezbyt zachęcają. Kolejny wybór to MB CLA, tutaj najlepiej się prezentuje benzyna CLA250. Nie jeździłem nim jeszcze i nie wiem czy z jazdy daje te same emocje co z zewnątrz (imo bardzo ładny model). Poza słabą skrzynią (wolne przełożenia) nie doszukałem się większych wad.Następnie zacząłem szukać w BMW - 3 i 4. Tutaj z kolei diesle przodują z tego co widzę po opiniach. Ładne, porządne auta, tylko okraszone złą sławą - czy faktycznie są tak drogie w utrzymaniu i późniejszych naprawach itp?Aktualnie audi zeszło na dalszy plan - A5 od 2007 roku niewiele się zmieniło, natomiast CLA wygląda o niebo lepiej i jest imo świeższą budą, z bardziej charakterystycznym wyglądem.Chciałbym wzbudzić do dyskusji w tym przedziale cenowym oraz jak te samochody wyglądają w utrzymaniu, kosztach eksploatacji itp. Może ktoś miał doświadczenia z w/w samochodami i może się wypowiedzieć?Jak się sytuacja ma w przypadku kosztów - 2.0d vs. 3.0d?