Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Temat: Porady odnośnie sprowadzenia auta z Holandii

  1. #1
    dkk
    Gość

    Post Porady odnośnie sprowadzenia auta z Holandii

    Witam,

    Planuję wyjazd wypożyczoną lawetą do Holandii po zakup auta Renault Scenic w benzynie, z lat 2006-2008, auto chcę kupić na firmę. Mam kilka pytań:

    Gdzie najlepiej szukać ogłoszeń? Autoscout, czy też lepiej na inne strony wejść?

    Jakie dokumenty powinienem dostać od sprzedawcy? Co po zakupie muszę zrobić? Pojechać ze sprzedawcą do ich wydziału komunikacji?

    Faktura VAT, a faktura VAT-marża - z tego co widziałem to większość komisów wystawia fakturę VAT marża, czy to jakieś *****two?

    Czy da się odzyskać podatek BPM? Jak sprawdzić czy mi się należy?

    Czego się wystrzegać, na co uważać?

    Czy Holendrzy są w miarę uczciwi, czy kombinują?

  2. #2
    Starszy użytkownik Avatar bunny
    Zarejestrowany
    kwi 2012
    Skąd
    KR-KCH
    Postów
    482
    Podziękowano Thanks Given 
    210
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    12

    Domyślnie

    Ja bym się poważne zastanowił czy taki wyjazd ma sens. Chcesz dymać przez pół Europy po 10-12 letnie auto za kilka średnich krajowych? Nie szkoda Ci czasu i pieniędzy? Wiem, że nasz rodzimy rynek jest patologiczny, ale zapewniam Cię, że można coś znaleźć.

  3. #3
    dkk
    Gość

    Domyślnie

    Czasu mi nie szkoda, bo traktuję to jako przygodę, natomiast mi to nie przeszkadza, że będę tyle jechał, jak liczyłem w 2000 PLN się zmieszczę z wynajęciem lawety + paliwo. Nocleg w lawecie też da radę od biedy. Znalezienia auta w Polsce to też mogę dużo czasu stracić i pieniędzy.
    Zależy mi, żeby kupić naprawdę dobre auto, a nie kombinowane. Szukałem w ASO Renault używanych i nie ma takiego w Polsce jaki bym chciał, natomiast dużo jest w Holandii. Holandia to dość mały kraj, znalazłbym sobie 4-6 ogłoszeń i wybrał to co na miejscu będzie najlepsze.
    Ostatnio edytowane przez dkk ; 27-04-18 o 15:02

  4. #4
    Starszy użytkownik Avatar bunny
    Zarejestrowany
    kwi 2012
    Skąd
    KR-KCH
    Postów
    482
    Podziękowano Thanks Given 
    210
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    12

    Domyślnie

    Co kto lubi, ale za 4 koła (tyle Cie to pewnie wyjdzie) na pewno da się przeżyć lepszą przygodę

    Napisz jakie masz wymagania wobec samochodu w odpowiednim dziale - może ktoś będzie miał coś wartego uwagi

  5. #5
    dkk
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał bunny Zobacz post
    Co kto lubi, ale za 4 koła (tyle Cie to pewnie wyjdzie) na pewno da się przeżyć lepszą przygodę

    Napisz jakie masz wymagania wobec samochodu w odpowiednim dziale - może ktoś będzie miał coś wartego uwagi
    Zmieszczę się w 2-2,5 koła, będę spał w lawecie i jadł konserwy z biedry

    Jakby ktoś miał jakieś doświadczenia to proszę o odpowiedź na moje pytania, będę bardzo wdzięczny.

Tagi dla tego tematu

Zakładka

Zakładka

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •