Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 16

Temat: TOYOTA Avensis 1.8 benzyn 2010 - Bochnia

  1. #1
    Władysław
    Gość

    Domyślnie TOYOTA Avensis 1.8 benzyn 2010 - Bochnia

    Ocena auta z ogłoszenia
    Marka: TOYOTA

    VIN: SB1EG76L50E042361

    Model: Avensis

    Silnik: 1.8 benzyn

    Rocznik: 2010

    Miejscowość: Bochnia

    Nazwa komisu: MARPEX z/s Targowiska

    Link do ogłoszenia: https://www.otomoto.pl/oferta/toyota...olx#xtor=SEC-8

    Treść: Zamierzam kupić auto TOYOTA Avensis III 1.8 benzyna Combi. Znalazłem jedno z ogłoszeń - podany link. Czy ktoś zna tą osobę? Czy ktoś zna ten samochód? Jakie samochody sprzedaje? Czy ma ktoś jakąś wiedzę na temat tego samochodu a zwłaszcza jego usterek, błędów lub wad? Czy można ten samochód kupić bez stresu? Podany kontaktowy numer telefonu ma związek z komisem MARPEX z/s Targowiska. Czy coś wiadomo o tym komisie oraz sprzedawanych w nich autach?
    Proszę o pomoc.
    Z góry dziękuję wszystkim za pomoc i wszelkie INFO.

  2. #2
    Znawca tematu
    Zarejestrowany
    wrz 2014
    Postów
    13,314
    Podziękowano Thanks Given 
    181
    Podziękowano Thanks Received 
    230
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    26

    Domyślnie

    T27 z silnikami benzynowymi w wersji WAGON jak im nic nie dolega to nie nie sprzedają się miesiącami jak w tym przypadku od 11.12.2017 roku




    także musisz pytać jak bardzo była rozbita

    Silnik 2ZRFAE bardzo dobry do LPG.

    Z wad trzeba sprawdzać czy tylej klapy nie atakuje ruda i czy nie ma pęknięć w przednich drzwiach od strony zawiasów:





    8122424001.jpg

  3. #3
    Banowany
    Zarejestrowany
    lut 2017
    Skąd
    Tarnów
    Postów
    565
    Podziękowano Thanks Given 
    0
    Podziękowano Thanks Received 
    2
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    0

    Domyślnie

    T25 miałem w pełnym oryginale, z dobrym silnikiem pod LPG, stan bdb, stała pół roku ... tacy są właśnie klienci ..na dobrym aucie nie dadzą zarobić, tylko trzeba przywozić kupy i picować bo ma być tanio, a później pitolenie że nie ma co kupić. kupujący sami chcą taki towar

  4. #4
    Moderator+
    Zarejestrowany
    cze 2015
    Skąd
    Mazowsze
    Postów
    8,808
    Podziękowano Thanks Given 
    1,597
    Podziękowano Thanks Received 
    159
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    19

    Domyślnie

    T25 to nie T27 etc.

  5. #5
    Banowany
    Zarejestrowany
    lut 2017
    Skąd
    Tarnów
    Postów
    565
    Podziękowano Thanks Given 
    0
    Podziękowano Thanks Received 
    2
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    0

    Domyślnie

    nie chodzi o to czy t25 czy t27 tylko o fakt sprzedaży dobrych samochodów...bo właśnie jest czasami tak że naprawdę dobre auto nie ma zainteresowania w rynkowej cenie, a ulepa sprzedasz szybko bo jest 3 tys taniej. także nie ma reguły że auto stoi pół roku czy rok i się nie może sprzedać, być może jest tak że nie może się sprzedać bo jest dobre a sprzedający nie schodzi 1000zł przez telefon.

    Niejednokrotnie już miałem klientów żeby im przywozić ale uszkodzone....ale ja akurat przywożę auta bezwypadkowe...więc odmawiam takich zamówień, co najwyżej mówię że przywiozę całe i mogę np. wjechać do rowu i będzie miał to co chce.;-) Ludzie sami proszą się o taki towar, a później lament że nie ma co kupić.....czysta hipokryzja

  6. #6
    Znawca tematu Avatar Andrebar
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    Łódź - Heidelberg
    Postów
    4,718
    Podziękowano Thanks Given 
    1,084
    Podziękowano Thanks Received 
    3
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    18

    Domyślnie

    I tu się zgadzam z wpisami -andrzej3000- .... niestety tak jest ( jak oferujesz auto naprawdę godne polecenia w średniej cenie lub średniej + to zapomnij o telefonach ) ....więc dalej nie mam co strzępić pióra bo od lat CCC jest "wałkowane" na tym Forum.

    A jak nie daj Boże auto jest dłużej jak miesiąc dwa w ogłoszeniach ....to w ogóle zapomnij o jego sprzedaży
    Ostatnio edytowane przez Andrebar ; 22-04-18 o 12:10
    Człowiek mądrzeje z wiekiem....szkoda tylko że z wiekiem od trumny

  7. #7
    Moderator+
    Zarejestrowany
    cze 2015
    Skąd
    Mazowsze
    Postów
    8,808
    Podziękowano Thanks Given 
    1,597
    Podziękowano Thanks Received 
    159
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    19

    Domyślnie

    Samochód samochodowi nie równy (nie personalnie, ale zwłaszcza w ocenia handlarza oraz wpływ ma wiele innych/różnych czynników/parametrów), natomiast reguły faktycznie w sumie nie ma, ale pewne prawdopodobieństwo ze względu na czas sprzedaży już jak najbardziej tak i w zdecydowanej większości wynika jednak z jakiegoś konkretnego powodu (tu na dzień dobry np. deklaracja bezwypadkowości + serwisowanie ASO, a coś było wypłacane z ubezpieczalni i regularny serwis skończył się w lutym 2013r.) O cenie się nie wypowiadam, bo ma być adekwatna do tego co sobą jako całokształt reprezentuje konkretne auto, a w tym przypadku widocznie tak nie jest.
    Ostatnio edytowane przez Wojtek69 ; 22-04-18 o 13:22

  8. #8
    Znawca tematu Avatar Andrebar
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    Łódź - Heidelberg
    Postów
    4,718
    Podziękowano Thanks Given 
    1,084
    Podziękowano Thanks Received 
    3
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    18

    Domyślnie

    -Wojtek- mi tylko chodzi o to ,ze w większości nowym poszukującym - wrzucającym do oceny auto - w znakomitej większości przy okazji dopisujecie - że auto już długo stoi w ogło - .,,,,( co SUGERUJE lipę ) ,,,, ...OK jeśli ma to odzwierciedlenie w historii wypadkowej lub innej - cofki etc.
    Natomiast zrozum - wdaj się w położenie takiego "pierwszaka" .... on myśli ,że skoro tak mu tu piszą "wyjadacze" z Forum to bez sensu jest przeglądać lub rozważać oferty co są sprzed miesiąca lub dalej ....liczą się tylko te co wiszą kilka dni !!!!!!

    A pewnie wiesz ( czy nie ? ) , że te super fajne ceny w roczniku i przebiegiem co "dopiero weszły w ogło" są od profesjonalnych handlarzy - którzy dopiero co owe auto odebrali od gruntownego picu i profesjonalnych zdjęć ?

    I ,że tak ten rynek w 90% funkcjonuję od xxxx lat ?
    Człowiek mądrzeje z wiekiem....szkoda tylko że z wiekiem od trumny

  9. #9
    Moderator+
    Zarejestrowany
    cze 2015
    Skąd
    Mazowsze
    Postów
    8,808
    Podziękowano Thanks Given 
    1,597
    Podziękowano Thanks Received 
    159
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    19

    Domyślnie

    Według mojego doświadczenia 80-90% aut wystawionych powiedzmy od pół roku w górę, a zwłaszcza w komisach i u handlarzy ma konkretny powód i nie chodzi tu wyłącznie o korekty czy dzwony, choć faktycznie jest to najczęstsza przyczyna, tylko to co zawsze powtarzam, czyli "cena nie jest adekwatna do realiów na miejscu" i nie chodzi, żeby je od razu odpuszczać, tylko automatycznie jest wskazana wzmożona czujność, natomiast "gamonie" co szukają OKAZJI niech sobie kupują te wszystkie "lalki/igły"...
    Wam głównie zostaje w pamięci tylko zdecydowana mniejszość, która dłużej postała, a ile przez ten okres sprzedaje się w "przeciętnym" czasie? Kalkulując koszty przy zakupie trzeba niestety brać pod uwagę nasze realia, ale jeśli faktycznie są dobre sztuki za "normalne" pieniądze to nie ma większego problemu ze sprzedażą (pomijam egzemplarze, które z góry są problematyczne).
    Ostatnio edytowane przez Wojtek69 ; 22-04-18 o 13:53

  10. #10
    Banowany
    Zarejestrowany
    lut 2017
    Skąd
    Tarnów
    Postów
    565
    Podziękowano Thanks Given 
    0
    Podziękowano Thanks Received 
    2
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    0

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrebar Zobacz post

    A jak nie daj Boże auto jest dłużej jak miesiąc dwa w ogłoszeniach ....to w ogóle zapomnij o jego sprzedaży
    Dam przykład mojej Avensis 1.8 2006/07
    Przy mojej Ave oferowanej gdzieś od października 2017 to kilku januszy dzwoniło i pytało dlaczego auto nie może się sprzedać ?co jest z nim nie tak ? jakby jakieś statystyki prowadzili, nie chcą przyjechać a dzwonią z pytaniem o powód do tej pory niesprzedania. Oczywiście taki to na pewno nie kupi ale krew popsuje przez telefon.
    Natomiast osób które przyjechało oglądać ok. 10 nie mieli się do czego doczepić (bo nie było) oprócz ceny która była rynkowa tj. 21500,--
    I tak trzebabyło w końcu zjechać do ceny z poziomu słabszych egzemplarzy bo trzebabyło już auto sprzedać.

  11. #11
    Znawca tematu Avatar Andrebar
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    Łódź - Heidelberg
    Postów
    4,718
    Podziękowano Thanks Given 
    1,084
    Podziękowano Thanks Received 
    3
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    18

    Domyślnie

    -Wojtek- no tak ...ale tu na Forum mamy uczyć - edukować i po prostu pisać prawdę dzieląc się swoim doświadczeniem .
    Mając takie poważanie reputację jak Ty to ja osobiście proszę Cię - wymagam - aby tonować owe dopiski - ..."stoi w ogło ....xxx " co innego jak masz do tego ogłoszenia jakieś macalne dowody - rozumiesz mnie ?

    PS ;
    -Wojtek- nie wiem o co kaman z tym Twoim dopiskiem - edycją ;
    Cyt;
    ..."Wam głównie zostaje w pamięci tylko zdecydowana mniejszość, która dłużej postała, a ile przez ten okres sprzedaje się w "przeciętnym" czasie? Kalkulując koszty przy zakupie trzeba niestety brać pod uwagę nasze realia, ale jeśli faktycznie są dobre sztuki za "normalne" pieniądze to nie ma większego problemu ze sprzedażą (pomijam egzemplarze, które z góry są problematyczne). ..."

    Masz jakiś problem ogólny ze sprzedawcami aut ? ....czy tylko po prostu każdego nie lubisz ?
    Ostatnio edytowane przez Andrebar ; 22-04-18 o 14:12
    Człowiek mądrzeje z wiekiem....szkoda tylko że z wiekiem od trumny

  12. #12
    Moderator+
    Zarejestrowany
    cze 2015
    Skąd
    Mazowsze
    Postów
    8,808
    Podziękowano Thanks Given 
    1,597
    Podziękowano Thanks Received 
    159
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    19

    Domyślnie

    To w skrócie ilu znacie 100% uczciwych sprzedawców, a ilu kombinuje w taki czy inny sposób? Bo zapewniam Was, że mniej więcej pokryje się to z moimi procentami odnośnie aut wartych zakupu po dłuższym postoju. Kolejny raz pytam powiedzmy na 10 czy 100 aut (nie wiem jakie macie ilości) ile pewnych stoi długo? Jeszcze dalej idąc z Waszym stażem powinniście wiedzieć co, za ile i w jakim czasie można sprzedać (pomijam osoby, która jak nie zarobią np. 30% wartości to nie podchodzą do tematu, natomiast przecież zarobek tysiąc czy dwa jest jakąś "ujmą" dla handlarza, ale część idzie tym sposobem, tylko wtedy sprzedaje rocznie setki, a nie trzyma po pół roku, ponieważ "żal" oddać z małym zyskiem. Taki jest handel używkami w Polsce i wpływ ma na to mnóstwo kwestii, czyli raz zarobisz szybko/dużo, a innym razem po długim czasie trzeba oddać po kosztach lub nawet dołożyć do interesu. Bardzo dużo aut jest od samego początku "błędnie" skalkulowanych (pomijam z góry założenie w oczekiwaniu na "jelenia") i wiadomo, że wcześniej czy później i tak trzeba będzie zejść z ceny...
    Działając tu od dawna nie pamiętam, żeby ktoś zweryfikował pozytywnie długi czas sprzedaży, ale za to kojarzę mnóstwo przypadków, w których bez ruszania się z miejsca było już wiadomo z czego to wynika, a nie każdy potencjalny kupujący jest profesjonalnym inspektorem
    I np. wielkie "zdziwienie" andrzej3000, że na Ave z przebiegiem ponad 250tys.km w PL nie ma szybko chętnego...
    Ostatnio edytowane przez Wojtek69 ; 22-04-18 o 15:54

  13. #13
    Starszy użytkownik Avatar thomas
    Zarejestrowany
    mar 2014
    Skąd
    LZ
    Postów
    1,621
    Podziękowano Thanks Given 
    332
    Podziękowano Thanks Received 
    1
    Podziękowano
    1 Post
    Siła Reputacji
    12

    Domyślnie

    Bzdura totalna jest opinia, ze dobre auta nie stoja miesiacami...szczegolnie w kontekscie ostatniego roku. Janusze chodza i szukaja w zasadzie nie wiadomo czego...a w glownej mierze to jak zwykle niskiej ceny a nie ladnego auta

  14. #14
    Moderator+
    Zarejestrowany
    cze 2015
    Skąd
    Mazowsze
    Postów
    8,808
    Podziękowano Thanks Given 
    1,597
    Podziękowano Thanks Received 
    159
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    19

    Domyślnie

    Zwyczajnie ludzie teraz mają trochę "większą wiedzę", możliwości, fora, mierniki, raporty szkód, historie ASO, inspektorów, jeżdżą na serwisy etc., więc skończyły się czasy sprzedaży podczas pierwszej giełdy samochodowej po spisaniu umowy na kolanie i trzeba się w jakimś sensie dostosować również do tych realiów, a samochody poniekąd są warte tyle ile potencjalny klient chce za nie zapłacić i nie wrzucajcie 100% kupujących do jednego wora, że każdy szuka tylko ceny...
    Oczywiście ani moja teoria, ani Wasza nie jest żadną reguły, bo jak wiadomo od każdej są wyjątki, ale znam dobrze ten rynek zarówno z jednej jak i drugiej strony, więc wiem jak to w praktyce wygląda, a często ładne auto w opinii sprzedawcy w stosunku do oczekiwań nabywcy to dwie różne kwestie Głównym problemem są też opisy kopiuj/wklej mijające się w wielu punktach z prawdą...

  15. #15
    Banowany
    Zarejestrowany
    lut 2017
    Skąd
    Tarnów
    Postów
    565
    Podziękowano Thanks Given 
    0
    Podziękowano Thanks Received 
    2
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    0

    Domyślnie

    Cytat Napisał Wojtek69 Zobacz post
    I np. wielkie "zdziwienie" andrzej3000, że na Ave z przebiegiem ponad 250tys.km w PL nie ma szybko chętnego...
    250 tys to dużo ? przy 12 letniej Toyocie? MIałem dużo klientów na ten samochód i z ręką na sercu żaden nie czepiał się przebiegu ..nikomu nie przeszkadzało to...auto było w środku jak nowe...z zewnątrz...bardzo ładne....mechanicznie idealne, serwis do końca i tylko w Toyocie.
    Mogę mieć taką Toyotę z przebiegami 160-180 tys ale dopłata 1000Euro więcej za ten rocznik...kto tyle zapłaci w PL? Chyba tylko ja ;-)
    Pomijam fakt że taka toyota zrobi 600 tys, z mniejszymi przelotami też mam 120-140 tys i też kolejek do kupna nie ma. Śmiem twierdzić że przebieg to tylko ważny w aucie do 5 lat , później liczy się stan techn. Dla mnie to tylko cyferki..ale dla polskiego janusza przebieg 200 tys dyskfalifikuje każdy samochód. Chociaż ostatnio coś klientela przez telefon i na miejscu nawet nie marudzi o przebieg.
    Ja mam samochody TYLKO z oryginalnymi - udokumentowanymi na kilka sposobów przebiegami , nawet zdarzają się takie z przebiegiem 350 000km i też się sprzedają.
    Ostatnio edytowane przez andrzej3000 ; 22-04-18 o 17:00

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Tagi dla tego tematu

Zakładka

Zakładka

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •