Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Temat: Honda Jazz czy Mazda 2?

  1. #1
    Kasia
    Gość

    Domyślnie Honda Jazz czy Mazda 2?

    Witam wszystkich!
    Potrzebuję porady. Generalnie Pan Bartek z Carpasji szuka mi auta Zastanawiam się czy uda się znaleźć dobrą Hondę Jazz w finansach jakie ja mam. Co sądzicie o Mazdzie 2???
    Też mi się podoba, jest chyba nawet trochę większa niż Jazz. Które z tych aut wg was jest lepsze, a może macie jakieś inne pomysły?
    Moje wymagania to: rok minimum 2004, benzyna, minimum 1.4 pojemność, hatchback, 5 drzwiowy, klimatyzacja, cena 16-18 tys.
    Czekam na opinie
    Pozdrawiam!
    Ostatnio edytowane przez Kasia ; 07-01-12 o 14:36 Powód: dodanie

  2. #2
    Znawca tematu Avatar tradelux
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Katowice, Kraków
    Postów
    5,568
    Podziękowano Thanks Given 
    91
    Podziękowano Thanks Received 
    5
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    19

    Domyślnie

    W tej cenie przy tym kursie bedzie ciezko zmiescici sie w tym budzecie.
    Ktos wklejal dosc ciekawa Jazz z polskiego salonu we Wroclawiu - na Twoim miejscu bym ja zobaczyl.

    Co do wyboru Jazz vs 2 bezkonkurencyjnie Honda z powodow:
    - tanszy serwis i materialy eksploatacyjne
    - bardzo dobry, udany silnik i lepszy w porownaniu od Mazdy
    - duzo lepsza blacharka (mowa o rudej)
    - lepiej rozbudowane serwisy w kraju i wiekszy dobor czesci (Mazda zaczela w Polsce zdecydowanie pozniej od Hondy)
    - osobiscie bardziej podoba mi sie w srodku i z wygladu, ale o gustach sie nie dyskutuje

    Od lat powtarzam (zreszta nie tylko ja), ze Top1 z japonskich samochodow to Honda (nie liczac klasy premium - tutaj Lexus).
    ---

    Facebook: www.facebook.com/TradeLUX.samochody
    Otomoto: trade-lux.otomoto.pl
    Login na allegro: trade-lux

  3. #3
    Znawca tematu Avatar takietam
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Olsztyn
    Postów
    3,694
    Podziękowano Thanks Given 
    1,658
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    17

    Domyślnie

    Tylko skoro poszukiwania są już w toku to chyba nie najlepszy pomysł na zmianę opcji teraz :/
    Jeżeli pamiętamy, że wszyscy jesteśmy pomyleni, to tajemnice znikają, a życie staje się zrozumiałe.
    www.ogloszenia-motoryzacyjne.net

  4. #4
    Kasia
    Gość

    Domyślnie

    Nie zmieniam opcji. Tylko zastanawiam się co innego w razie jakby nie udało znaleźć się czegoś fajnego z Hondy.

  5. #5
    unfaller
    Gość

    Domyślnie

    Jazz jest o niebo fajniejszy niz Mazda 2. Kupa miejsca, Honda nieco cichsza (choc i tak troszke glosna), ladniejsza, lepsze jednostki napędowe.

    Za tą kwotę przy euro 4,5 Bartek nie ma łatwego zadania. Za ładną 04/05 trzeba zapłacić 4-4500 euro, co wyniesie grubo ponad 20 tys zł. Za 3500e na ogromnym fuksie nabylem we wrzesniu od osoby prywatnej pod Berlinem tego oto Jeża :



    Wystawilem za niecałe 20 tys z opłatami, 2005 rok z klimatyzacją, 2 komplety kół, serwis za 1300 euro dwa tygodnie wcześniej. Nie stała nawet jeden dzień, telefony się urywały. Mimo sporych chęci drugiej w tej cenie w tym stanie i w tym roczniku w DE odtąd nie widziałem. Szkoda, takie autko to pewny zarobek.

    Podenerwuję jeszcze Was - przyjechałem po auto dzień wcześniej niż się umawiałem, Pan był tak zawstydzony lekkim nieporządkiem wewnątrz (nie odkurzył bo się mnie nie spodziewał, przypadkowo byłem w okolicy i miał dziesięc minut) że zatankował do pełna i dodał mi nawigacje Navigona, w nowym aucie żony mieli już fabryczną. Że dostałem auto jak widać zameldowane już nawet nie wspomnę. Bardzo udany zakup.
    Ostatnio edytowane przez unfaller ; 08-01-12 o 12:08

  6. #6
    carpasja
    Gość

    Domyślnie

    no niestety łatwo nie jest. Ale może coś z tego będzie. Jazz faktycznie w stosunku do Mazdy oferuje mnostwo miejsca a z silnikiem 1.4 jest bardzo żwawy. Cóż poszukiwania trwają, może coś z polskiego ASO nagle mi się pojawi. Zobaczymy....walka trwa

  7. #7
    Znawca tematu Avatar Andrebar
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    Łódź - Heidelberg
    Postów
    4,718
    Podziękowano Thanks Given 
    1,084
    Podziękowano Thanks Received 
    3
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    18

    Domyślnie

    Śmiem twierdzić , że w założonym przedziale cenowym 16 - 18Tzł max za Hondę Jazz min. 04r w sensownym stanie i z miarę normalnym przebiegiem nie ma co Pani liczyć na zakup tego modelu z Niemiec .
    Powalczyć to co najwyżej "carpasja" może z Pani budżetem .................

    W cenach zbliżonych do 4000e nie ma zbytniego wyboru ........a to co "łapie" się w 16-18Tzł wygląda mniej więcej tak:

    http://www.autoscout24.de/Details.aspx?id=cuhmmjjhldxx

    .....oczywiście z przebiegiem adekwatnie skorygowanym na potrzeby klienta w POmrocznej np 138Tkm ( z tych 288Tkm)

    Trzymam kciuki za wyzwanie jakiego podjął się "carpasja" ,,,,,,,,,,,,,ale jak na wstępie pisałem -( moim zdaniem) zero szans ....no ale nadzieja ponoć umiera zawsze ostatnia.

    I podobnie będzie w temacie Mazdy-2 .......


    http://www.autoscout24.de/ListGN.asp...D&ustate=N%2CU
    Człowiek mądrzeje z wiekiem....szkoda tylko że z wiekiem od trumny

Tagi dla tego tematu

Zakładka

Zakładka

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •