Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Temat: Jak to kupic? (wyrejestrowane)

  1. #1
    waken
    Gość

    Domyślnie Jak to kupic? (wyrejestrowane)

    Witam
    mam taki przypadek - samochód wyrejestrowany, z lawety, bez tablic, sprowadzony (Holandia), stoi spory kawałek od domu
    jak ta transakcja powinna być zrealizowana, wariant idealny dla sprzedawcy to:
    - spisujemy umowę lub biorę fvat
    - idę po tablice z umową/fakturą potwierdzającą nabycie auta i tłumaczeniami (coś jeszcze?)
    - z tablicami po oc
    - zakładam tablice i jadę na przegląd/aso

    co jeśli chcę być właścicielem auta po przeglądzie?
    jak wtedy postępuje się z tablicami tymczasowymi (czy próbnymi) - też przechodzą na mnie w związku z nabyciem pojazdu?
    jakie oc na te tablice należy wykupić?
    Dzięki!

  2. #2
    Znawca tematu Avatar Andrebar
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    Łódź - Heidelberg
    Postów
    4,718
    Podziękowano Thanks Given 
    1,084
    Podziękowano Thanks Received 
    3
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    18

    Domyślnie

    Od prowadzącego DG handl.autami w 99,9% otrzymujesz plik papierów do tzw. rejestracji - na co się składa ;
    1- potwierdzenie opłacenia akcyzy
    2- tłumaczenia
    3- przegl.techn.
    4- fakturę
    Jeśli na PT widnieją numery rejestracyjne to musisz je zdać przy rejestracji docelowej.
    Wnioskuję po Twoim wpisie ze auto nie posiada PT - wtedy postępujesz j/w Ci napisałem tylko ,że w Urzędzie d/s rejestracji stajesz w okienku po tablice tymczasowe ( czerwone) właśnie celem dojechania na PT .
    Tablice czasowe zdajesz podczas docelowej rejestracji ....OC choćby krótkoterminowe (30dni) jest wymagane i osoba prywatna raz na konkretne dane auto może je wykupić
    Ponoć trochę się pozmieniało od tego roku z OC ale to się dowiesz u źródła.
    Przegląd rób w "znanej" stacji diagnostycznej bo są przypadki ,ze do CEPiK-u nie z każdej OSKP dociera przegląd do programu a wtedy są komplikacje - nie ma auta w bazie nie ma i rejestracji ( w samej Łodzi ponad 300 takich przypadków na przełomie 2-3mies od kiedy wdrożyli owy system)
    Człowiek mądrzeje z wiekiem....szkoda tylko że z wiekiem od trumny

  3. #3
    waken
    Gość

    Domyślnie

    co jeśli chcę być właścicielem auta po przeglądzie?
    chce kupić auto po przeglądzie, na który pojadę sam a dopiero potem kupie auto
    aktualny właściciel musiałby sam wystąpić o tablice tymczasowe?i co z tymi tablicami jak kupię auto - mogę je zdać w dowolnym uk? nawet jeśli nie były wystawiane na mnie?

  4. #4
    Moderator Avatar Tytan
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    3M
    Postów
    16,353
    Podziękowano Thanks Given 
    3,373
    Podziękowano Thanks Received 
    206
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    10

    Domyślnie

    Tablice czerwone PL. Moga oczywiscie byc na sprzedawce, jedziesz na przegląd jest ok kupujesz jedziesz do domu, odsyłasz je sprzedawcy a ten odsyła zdeponowane dokumenty tobie.

  5. #5
    waken
    Gość

    Domyślnie

    a ten odsyła zdeponowane dokumenty tobie
    o które dokumenty chodzi? nie dostanę wszystkich? (jakaś forma zabezpieczenia?)
    dzięki Tytan

  6. #6
    Moderator Avatar Tytan
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    3M
    Postów
    16,353
    Podziękowano Thanks Given 
    3,373
    Podziękowano Thanks Received 
    206
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    10

    Domyślnie

    Co urząd to mogą inne jak dostajesz tablice czerwone są deponowane w urzędzie do czasu zwrotu tablic.

Tagi dla tego tematu

Zakładka

Zakładka

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •