Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Temat: Audi A3 8V 2014 1.6 TDI Wadowice WAUZZZ8V5FA073463

  1. #1
    jackq
    Gość

    Domyślnie Audi A3 8V 2014 1.6 TDI Wadowice WAUZZZ8V5FA073463

    Link do ogłoszenia https://www.olx.pl/oferta/audi-a3-mo...-IDroTYJ.html\
    Gość próbuje już ten samochód jakiś czas sprzedać, od początku coś kręcił ale, że mam blisko to postanowiłem podjechać i zweryfikować ów cud techniki motoryzacji :P
    Krótko i w temacie, przód walony, źle spasowany, prawa lampa paruje, prawe drzwi śruby odkręcane, w komorze silnika rysy - zdarty lakier, moim zdaniem dzwon był niezły. Błotnik tył lewy tez nieciekawie wygląda a do tego lampa tył lewa luźna.
    Wg raportu z autodna, auto miało 3 szkody, 1 w niemcach, dosyć konkretna gdyż szkodę wyceniona na 20-30k eur, do tego 2 szkody w Polsce (4500 i 7600zł). Szyba przednia z 2015r.
    Mógłbym wypisać więcej drobiazgów ale myślę, że to co napisałem wystarczy.
    Sprzedaje to młody chłopaczek, ściemnia jak tylko się da byle sprzedać. Moim zdaniem omijać z daleka.
    Foto jakby ogłoszenie wygasło:



    oraz foto jak wg sprzedającego wyglądało auto po przyjedzie z niermcowni, moim zdaniem albo nie to auto albo to któraś z tych Polskich kolizji




    pozdrawiam

  2. #2
    Moderator+
    Zarejestrowany
    cze 2015
    Skąd
    Mazowsze
    Postów
    8,808
    Podziękowano Thanks Given 
    1,597
    Podziękowano Thanks Received 
    159
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    19

  3. #3

  4. #4
    Kris75
    Gość

    Domyślnie


  5. #5
    Banowany
    Zarejestrowany
    lut 2017
    Skąd
    Tarnów
    Postów
    565
    Podziękowano Thanks Given 
    0
    Podziękowano Thanks Received 
    2
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    0

    Domyślnie

    i dlatego ja już od dawna nie przywożę takich drogich aut bo:
    1. wiadomo że w całości takiego auta nie opłaca się przywozić do polski bo ludzie poprostu nie dadzą ci zarobić...a dobre auto kosztuje....a polski klient jest skazany na ulepa bo takiego chce...może z 5% chce zapłacić troszkę więcej za naprawdę dobre auto.
    2. bardzo ciężko sprzedać za 25-30 tys. a co dopiero za 55 tys, inwestujesz dużo na długi okres i z niepewnym zyskiem...teraz to nawet więksi handlarze już chcą tańsze auta do max 20 tys. i jeszcze użeraj się z ludźmi którzy ci tylko ciśnienie podnoszą
    3. w tej cenie wolę sprzedawać 4 samochody po 13-15 tys które idą mi"od ręki" , i coś na nich zarobię, a na takim to tylko otomoto zarabia bo trzeba po kilkanaście razy wystawiać i za każdym razem po 1000zł w dół. ;-) w końcu trzeba pogonić po kosztach lub ze stratą bo takie auto to tylko się interesują sprawdzacze vinów ;-) i janusze którzy tylko siedzą i obserwują ile razy ktoś auto wystawia i czy ktoś może czy nie może sprzedać...i nawet przyjeżdżają i później piszą co widzieli i snują historie na internecie
    mimo wszystko trzymam kciuki za sprzedaż...i trzymam kciuki za kupno samochodu, co niektórzy szukają po pół roku, rok ...ale tacy to i nawet po 2 latach poszukiwań nie kupią, a i tak w rezultacie kupują największy syf.
    Żeby nie było nie mm nic wspólnego z ogłoszeniem , tylko tak chciałem się wypowiedzieć co o tym handlu myślę

    a uszkodzone jak przywozili, tak przywożą i dalej będą przywozić

    ja przywożę w całości, i stety niestety na całych i bezwypadkowych i w gruncie rzeczy dobrych autach zarabia się grosze...a inni na młodym bitku 10-30 tys potrafią przytulić .... na szczęście nie żyję z tego bo już bym dawno nie żył ;-)


    A durny polski naród płacze jak to nie może kupić dobrego samochodu.
    Co do ogłoszenia jakim trzeba być naiwniakiem skoro cena za taki samochód z tym przebiegiem w niemczech zaczyna się od 15 000 Euro
    tj. 63 300zł a gdzie koszty przywiezienia, akcyza ok. 2000zł , prowizja dla sprzedającego to się robi po 70 000zł , a tu masz za 55 tys. więc zupełnie nie rozumiem po co ktoś jedzie i ogląda, skoro już sprawdził raport i cena jest też odpowiednio niska..co myślałeś że ktoś prezent ci zrobi? kupił walone naprawił i chce zarobić, jak 90% którzy robią tak samo


    jeszcze raz to napiszę chcesz kupić dobre to zapłać !!!!
    Ostatnio edytowane przez andrzej3000 ; 02-04-18 o 23:44

  6. #6
    jackq
    Gość

    Domyślnie

    Spokojnie Andrzeju bo ciśnienie skoczy i do szpitala trzeba będzie jechać
    Tu nie chodzi o cenę a o fakt ukrywania przeszłości samochodu. Wiadomo cena=jakość no ale bez przesady.
    Nie mam nic przeciwko samochodom po kolizji i jestem świadomy, że większość sprowadzonych taką przeszłość ma. Ale grajmy fair w obie strony.
    Przywożę rozbite, robię fotki lub jej mam z aukcji, ogłoszenia zza granicy itp, robię autko zgodnie ze sztuką i otwarcie mówię potencjalnemu kupującemu jak było i jak jest.
    Takie coś to rozumiem a nie kombinowanie za wszelką cenę żeby ukryć, że auto miało nie jednego a 3 dzwony...
    Tobie płacąc za samochód nikt lewych pieniędzy nie wciska mówiąc, że prosto z banku, świeżo drukowane itp
    I to jest własnie ta różnica. Czaisz?

    A co do samej ceny, zauważ, że cały czas spadają... nawet za krajowe autka. Rynek jest coraz bardziej nasycony i jak sam słusznie zauważyłeś mniej ludzi kupuje auta w takiej cenie, wolą tańsze.
    W kwestii mojego poszukiwania, budżet aktualnie jakim dysponuję to 65tys zł (stale rośnie) i możesz mi wierzyć na słowo, że to co tutaj wrzuciłem to tylko cząstka tego co widziałem. Nawet te za ok 70 wyglądają podobnie, kwestia fantazji jednego czy drugiego handlarza.
    Już kilku handlarzy miało mi przywieźć auto z pewnej ręki, jak widać nadal szukam... takie okazje chcą mi wcisnąć jak powyższa. Nie mam zamiaru płacić jakimś Januszom zaliczek, zadatków czy innych jałmużn i czekać na dobry samochód w nieskończoność bo kombinację i pazerność chyba mamy we krwi. Byle na kimś zarobić jak najwięcej.
    Sumując nie trudno jest wydać kasę gorzej kupić dobre i pewne auto.
    Ostatnio edytowane przez jackq ; 04-04-18 o 19:49

  7. #7
    Banowany
    Zarejestrowany
    lut 2017
    Skąd
    Tarnów
    Postów
    565
    Podziękowano Thanks Given 
    0
    Podziękowano Thanks Received 
    2
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    0

    Domyślnie

    zawsze możesz kupić u jakiegoś dealera w niemczech
    np. http://www.autohus.de/

    mają jakieś 3000 aut

    nierozumiem ludzi
    Ostatnio zaczepił mnie gość i chciał audi a4 b8 i najlepiej uszkodzoną ....
    ...ja mu na to że będzie taka za2 tyg. ale nieuszkodzona....ale jak chce to mogę nią wjechać do rowu czy w drzewo i będzie miał to co chce ;-)
    ludzie sami proszą się o taki towar.
    Ostatnio edytowane przez andrzej3000 ; 05-04-18 o 17:12

  8. #8
    Znawca tematu Avatar Andrebar
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    Łódź - Heidelberg
    Postów
    4,718
    Podziękowano Thanks Given 
    1,084
    Podziękowano Thanks Received 
    3
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    18

    Domyślnie

    to wszystko Panowie jest "obok" prawdy .....bo "prawdziwa prawda" jest taka ,że każdy szuka jak najtaniej we własnej wymarzonej opcji klikając w wyszukiwarkę - sortuj od najtańszych
    I 80% poszukujących znajduje to co chce .....reszta kumata i znająca się na rzeczy ma gorzej - bo wśród powiedzmy 20% pozostałych ofert z PL ogłoszeń musi wyłowić te godne uwagi . ... a to temat dla mocno kumatych a nie dla nowicjuszy co przez miesiąc korespondując proszą o dane .
    Człowiek mądrzeje z wiekiem....szkoda tylko że z wiekiem od trumny

Tagi dla tego tematu

Zakładka

Zakładka

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •