Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 16 do 30 z 33

Temat: Małe auto dla kobiety do 12 tys.

  1. #16
    Kris
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał feeble3 Zobacz post
    Zrobiłem puntem II 1,2 16V jakieś 30tyś Km, nie polecam-to za mały silnik do tego samochodu! Trzeba się namieszać biegami, przy 100Km/h jest spory hałas z powodu obrotów, poza tym z tym spalaniem bywało różnie... Moje brało ok. 9l/100 w Krakowskim ruchu miejskim. Zaznaczę, że samochód przejąłem przy ogyginalnych 32tyś Km. Może warto zainwestować w 1.4, ale o tej jednostce się nie wypowiem.
    Moja siostra ma stilo 1.2 16 V 6 biegów i uważam,że na miasto to świat. Fakt zbyt mało to nie pali (8 l na krótkich odcinkach gdzie tak naprawdę dobrze nie osiąga temperatury) na trasy zbytnio się nie nadaje chyba,że ktoś jeździ "z tirami". Prędkość maksymalna podana przez producenta 170km/h po pół godzinnym rozpędzaniu jest możliwa do osiągnięcia. Jeżeli ktoś jeździ po mieście to według mnie da się tym sprawnie poruszać. Jak wsiadasz z 200 konnego samochodu do 1.2 to masz uczucie jak byś stał w miejscu

  2. #17
    Znawca tematu Avatar carl23
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    WL
    Postów
    3,476
    Podziękowano Thanks Given 
    356
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    17

    Domyślnie

    @feeble3-czy Ty naprawdę jeździłeś 1.2 16V 80KM???Chyba coś pomerdałeś, bo skoro ten silnik jest za mały do punciaka (montowali w bravie też) to corsy 1.0 i 1.2 i inne autka o podobnych pojemnościach nie powinny w ogóle jeździć!!Pomijając diesle i HGT jest to najmocniejszy benzyniak w punto II (poza 1.4 który jest kiepską jednostką i praktycznie nie występuje na polskim rynku).
    Jeśli serio to było 16V to musiało być coś z nim nie tak.Swoim na gazie 190km/h osiągalne (wiadomo, że ani to mądre ani ciekawe doznanie,ale na 195/55/R15 sprawdzałem go), a jazda 100km/h jest poniżej 3 tyś obr więc ani głośno ani wysiłek dla silnika-także zupełnie nie wiem o czym mówisz. Jeśli to było 8V to się zgodzę, bo to zupełnie inne silniki,moce i inna jazda.

    @Kris-trzeba wziąć też pod uwagę wagę punto i stilo, oraz ich gabaryty, jeździłem w bravie 1.2 i tam szału też już nie było, ale punciaka naprawdę żwawo napędza ten silniczek. CO sam potwierdzasz, że nawet w stilonie da się tym jeździć (w stilo 1.6 też szału nie robi, a do punciaka nawet nie montowali-poza hgt)

  3. #18
    jcmcwed
    Gość

    Domyślnie

    Ja tradycyjnie polecam coś bezawaryjnego... czyli Yaris...
    Silnik 1.0 spokojnie daję radę 1.2 Opla, Skody itp.
    Żona będzie ci wdzięczna, że nie musi dzwonić zestresowana, że stoi na środku skrzyżowania i tamuje ruch...
    Co do gazu, bez problemu chodzi na dobrej instalacji założonej przez kompetentnego gazownika...

    No i najważniejsze, za klika lat chętne takie auto ktoś odkupi a Opla, Skodę itp... to tylko złomiarz...

  4. #19
    Znawca tematu Avatar carl23
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    WL
    Postów
    3,476
    Podziękowano Thanks Given 
    356
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    17

    Domyślnie

    a Opla, Skodę itp... to tylko złomiarz...
    Troszkę śmieszne domysły a co do yarisa-jest tak samo bezawaryjny jak punto,corsa,fabia...albo inaczej-tak samo często się psuje. NIE MA AUT BEZAWARYJNYCH są tylko jednostki napędowe lepsze i gorsze i powielane mity.
    Jak się kupuje auto za 2/3 wartości realnej rynkowej, to się potem psioczy na markę i na cały świat, a tu nie należy mieć pretensji do samochodu,marki-tylko do siebie jako kupującego.

  5. #20
    feeble3
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał carl23 Zobacz post
    @feeble3-czy Ty naprawdę jeździłeś 1.2 16V 80KM???

    A może to było 8V... nie dam się zabić

  6. #21
    Znawca tematu Avatar carl23
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    WL
    Postów
    3,476
    Podziękowano Thanks Given 
    356
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    17

    Domyślnie

    No właśnie raczej na pewno, jeśli mułkowato się zbierał nawet z nogą w podłodze to 100% 8V

  7. #22
    Pilsener
    Gość

    Domyślnie

    Jeśli auto do miasta to ja bym dodał Pandę i inne popularne auta segmentu A i B (np. Polo, Getz). Przy tym bagnie jakim jest polski rynek aut używanych warto szukać z danego segmentu a nie konkretnej marki, większa szansa na znalezienie czegoś normalnego. I z tym gazem bym się tak nie rozpędzał, wszystko zależy od przebiegów - ile lat ma się instalacja zwracać? Do tego auto ma być stare, więc LPG pewnie 1/3 ceny auta albo lepiej. Moim zdaniem kupno np. Corsy 1.1 by zamontować LPG mija się z celem, przy dobrych wiatrach oszczędzamy 10 groszy na kilometrze więc jak jeździmy mało to 2-3 lata ma się nam zwracać sam koszt instalacji?

    I po co te gadanie o mocy i silnikach? W prawie każdym temacie da się przeczytać "słaby silnik jest słaby". Przecież nie po to ktoś kupuje auto z najsłabszym z dostępnych silników, by nim się ścigać na 1/4 mili, ja mam auto z silnikiem 1.0 i uważam, że jest świetne, bo zbyt gwałtownie nie przyśpiesza gdy niechcący trochę mocniej nacisnę gaz. Auto do miasta to auto do miasta, ma mało kucy ale też jest lżejsze i przełożenia też są tak dobrane, by na światłach nie marudzić. Jak komuś nie zależy na osiągach to osiągi nie powinny być brane pod uwagę.

  8. #23
    Mark86
    Gość

    Domyślnie

    Można jeszcze poszukać Chevroleta Aveo I generacji, może nie jest piękny ale wygodny i mało awaryjny. Silnik 1.2 8V do gazu jak znalazł ma 72KM i nie jest strasznym mułem. Na przednich siedzeniach dużo miejsca i fajnie wysoko się siedzi, dzięki czemu bardzo wygodnie się wsiada/wysiada. Miałem ten samochód wiec opieram się na swoich odczuciach a nie gdzieś zasłyszanych. Ja jeździłem nim dłuższe odcinki bez szaleństw spalał mi jakieś 5,5-6l ale w mieście potrafi ten silnik wypić 8l więc gaz nie będzie złym pomysłem.

  9. #24
    baba
    Gość

    Domyślnie

    Ja poleciłabym Micre - 13 lat temu kupilam K11, troche ponad miesiąc temu K12 i wybór był w stu procentach trafiony (te fotele zdecydowanie wygodniejsze niż poprzednie).

    Od trzech tygodni moja Micrusia ma koleżankę, bo znajoma też kupiła Micre - z 2003 za 13 tysięcy polskiego pochodzenia od pierwszego właściciela, więc w budżecie da radę

    Zastanów się nad Micrą - niezawodne, małe w sam raz dla baby do miasta

  10. #25
    dremp
    Gość

    Domyślnie

    przepraszam, ale parsknalem smiechem

    Cytat Napisał baba Zobacz post
    Od trzech tygodni moja Micrusia ma koleżankę, bo znajoma też kupiła Micre - z 2003 za 13 tysięcy polskiego pochodzenia od pierwszego właściciela, więc w budżecie da radę

  11. #26
    baba
    Gość

    Domyślnie

    nie ma się co śmiać - takie życie

    dziewczyny nawet razem do spapojechały, a tam... kąpiel w pianie, bicze wodne no i oczywiście masaż całego ciałka z woskiem
    Ostatnio edytowane przez baba ; 10-01-12 o 16:30

  12. #27
    Sherlock
    Gość

    Domyślnie

    A można jakąś fotorelację prosić ?

  13. #28
    Znawca tematu Avatar carl23
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    WL
    Postów
    3,476
    Podziękowano Thanks Given 
    356
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    17

    Domyślnie

    Panie władzo,bo inni modowie usuną post i zamkną temat ;p Co Ty nigdy wywoskowanego auta nie widziałeś

  14. #29
    Kris75
    Gość

    Domyślnie

    Ja tam bym chętnie te bicze zobaczył...

  15. #30
    Znawca tematu Avatar carl23
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    WL
    Postów
    3,476
    Podziękowano Thanks Given 
    356
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    17

    Domyślnie

    Wodne?Chyba że myślisz o dosłownym tłumaczeniu na j.angielski bitch'e

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Tagi dla tego tematu

Zakładka

Zakładka

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •