Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 34

Temat: Który waszym zdaniem warto obejrzeć?

  1. #1
    feeble3
    Gość

    Domyślnie Który waszym zdaniem warto obejrzeć?

    Witam, oto propozycje:

    http://moto.allegro.pl/sprzedam-audi...025485090.html

    -silnik BAU

    http://otomoto.pl/audi-a6-skora-navi...C21880956.html

    -Silnik AKE, duży serwis

    http://moto.allegro.pl/audi-a6-2003r...022672270.html

    -podobno 100% oryginalny lakier z pisemną gwarancją na ten fakt

  2. #2
    Kris
    Gość

    Domyślnie

    Strasznie drogie te Audiki. Tańszych może poszukaj.
    Poczekaj na Pilsnera to Ci wszystko wyjaśni

  3. #3
    feeble3
    Gość

    Domyślnie

    Wyczuwam ironię...

    znam koszty ewentualnych napraw jeśli w tym rzecz. Wałki, rozrząd, pompa itd

  4. #4
    Kris75
    Gość

    Domyślnie

    To i dlatego nie lepiej zapomnieć o dieslu? Ogarnij się za wersją 2.4i V6 - bezawaryjny w zasadzie motorek.

  5. #5
    Starszy użytkownik
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Postów
    340
    Podziękowano Thanks Given 
    6
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    14

    Domyślnie

    2.5TDI + tiptronic to najgorsze możliwe zestawienie.
    Koszty utrzymania są spore, dlatego te samochody słabo trzymają ceny (bezwypadkowość tych egzemplarzy to jeszcze osobna kwestia)

  6. #6
    Lito
    Gość

    Domyślnie

    jeżeli chodzi o skrzynie to tiptronic i tak jest o niebo lepszy od Multitronica tzn w sensie awaryjności i ew. późniejszej naprawy.
    2,5 TDI każdy zna, w wariancie mocy 180km i po 2003 roku sprawia znacznie mniej problemów ale trochę pali 8-11L/100km
    Tak jak doświadczony kolega Kris polecam 2.4 V6 benzyna najlepiej w manualu + dobre doładowanie LPG (powinieneś zamknąć się w 3 500 za odp. instalację). hej

  7. #7
    feeble3
    Gość

    Domyślnie

    Ze względu na prowadzenie działalności, musi być to diesel, gdyż mam T4 2.5 tdi R5 na odpis vat z paliwa. Chce także skrzynię automatyczną oraz napęd 4x4-po pierwsze wygoda, po drugie prowadzenie. patrzyłem na 1.9, ale nie występuje w konfiguracji quattro więc odpada.

    Pierwszy z tych Audi posiada silnik BAU, z praktycznie kompletnie bezawaryjnym układem rozrządu, wałkami i pompą. Kolejne dwa to silniki AKE drugiej generacji (sprawdziłem po VIN), które są w znacznym stopniu poprawione co do poprzednich generacji, ale miewają jeszcze bolączki z wałkami. Co do spalania, zwykle po mieście jeżdżę powoli i spalanie a audi szwagra (2.5 TDi 155KM) wychodziło mi na tiptronic'u około 8,5L...

    Tak więc prosiłbym o przeczytanie tych ogłoszeń pod kątem wyboru jednego z tych aut. Ja tylko zaznaczę, że interesuje mnie najbardziej to z fabrycznym lakierem, które dziś jadę oglądnąć.

  8. #8

  9. #9
    Admin Forum Avatar mpDante
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    dolnośląskie
    Postów
    4,071
    Podziękowano Thanks Given 
    1,821
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    10

    Domyślnie

    Niezłe rodzynki... każdy z nich więcej stał niż jeździł, a ten V8 to już chyba tylko do kościoła, a że właściciel był w kółku parafialnym, to wybrał kombii, żeby wozić dekoracje i inne fanty kościelne
    # Szanuj moderatora swego, bo możesz mieć gorszego #
    - Inspekcje @ dolnośląskie -

    Problem z Lenovo? Wesprzyj akcję FB Uwaga na Lenovo

  10. #10
    Znawca tematu
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Postów
    2,370
    Podziękowano Thanks Given 
    300
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    16

    Domyślnie

    Tak jak mówi Dante, przestań się bać magicznej bariery 200tkm, bo przy tej klasie auta i wielkim silniku należy oswoić się z myślą nie o 2 a o 3 z przodu licznika, zwłaszcza wśród tych najtańszych.
    Opinie, które napisałem na forum, są jedynie moimi przypuszczeniami oraz subiektywną oceną. To nie pewnik, w rzeczywistości może być inaczej.

    Tylko kompletny szaleniec/ignorant/laik popatrzy na auto z USA bądź Szwajcarii.

  11. #11
    feeble3
    Gość

    Domyślnie

    nie boje się żadnej bariery, po prostu wypatrzyłem tą sztukę. Właściciel twierdzi że jest trzecim właścicielem w jego historii, zostało przywiezione z niemiec z papierami na 117tkm i jest udokumentowana wymiana rozrządu na 118tkm.

    Jeśli chodzi o 4.2 w Audi, może mieć dla mnie nawet 300tkm i wiem że nic mu nie będzie jeśli był dobrze utrzymany...



    Naprawde myślicie że każdy samochód z tamtych roczników musi mieć 200 lub 300tkm? Skąd takie przekonanie? Ja mam Vectre z 2004r z oryginalnym przebiegiem 153tkm i jest w tym coś dziwnego? Nie.

  12. #12
    Znawca tematu
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Postów
    2,370
    Podziękowano Thanks Given 
    300
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    16

    Domyślnie

    Sądzę, że może być duże prawdopodobieństwo takiej sytuacji patrząc na przedział cenowy tych aut i widząc magiczne 149/169/176/180/189 itd
    Opinie, które napisałem na forum, są jedynie moimi przypuszczeniami oraz subiektywną oceną. To nie pewnik, w rzeczywistości może być inaczej.

    Tylko kompletny szaleniec/ignorant/laik popatrzy na auto z USA bądź Szwajcarii.

  13. #13
    Admin Forum Avatar mpDante
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    dolnośląskie
    Postów
    4,071
    Podziękowano Thanks Given 
    1,821
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    10

    Domyślnie

    To mówisz, że Niemiec kupuje najbogatsze A6 (ten 4X4 lub V8) i jeździ Fiatem Punto, bo nie stać go na paliwo, a teraz oddaje za bezcen handlarzowi, żeby ten mógł ci go odsprzedać za 20-25000zł?

    Pomyśl teraz, ile takie auto kosztowało jako nowe... ten 4.2 zapewne ponad 350000 (w PLN), ciężko mi uwierzyć, żeby przez 10 lat aż tak stracił na wartości, w końcu to Audi...

    Ja Cię rozumiem, że skręcony przebieg to niewielki problem, mnie bardziej martwi niska cena, pamiętaj, że ktoś na tym zarabia... chyba, że kupujesz od Caritasu, to może i nie
    # Szanuj moderatora swego, bo możesz mieć gorszego #
    - Inspekcje @ dolnośląskie -

    Problem z Lenovo? Wesprzyj akcję FB Uwaga na Lenovo

  14. #14
    Lito
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał feeble3 Zobacz post
    Naprawde myślicie że każdy samochód z tamtych roczników musi mieć 200 lub 300tkm? Skąd takie przekonanie? Ja mam Vectre z 2004r z oryginalnym przebiegiem 153tkm i jest w tym coś dziwnego? Nie.
    W różne rzeczy wierzę, w reinkarnację, podwodne cywilizacje itp. ale jak tak sobie zerknę do działu "igiełki z internetu" i widzę, że bez mrugnięcia okiem sprzedawcy korygują przebiegi o np 300 000 km w dół, wspawują ćwiartki, połówki itp kłamią na każdym kroku byleby tylko sprzedać i szczególnie aktywni są w temacie pojazdów VAG włącza mi się czerwone światło. I zakładam najgorsze.

  15. #15
    unfaller
    Gość

    Domyślnie

    Niska cena v6 tdi wynika rowniez z faktu iz przyjezdzaja one w wiekszosci z uszkodzeniami mechanicznymi. Naprawiane byle jak, byle gdzie, byle odpalalo. Smutne. Takie auta mozna spokojnie dostac za 2500 euro za 2001/2002.

    Skrzynia tiptronic - jak wyzej, to nie najgorsze co moze byc, w porownaniu do multitronika. Nie znam w moim jakby nie patrzec sporym motoryzacyjnym kawalku zycia multitronika ktory nie wymagal by interwencji po przebiegu 200 tys km. Przykladowy remont skrzyni z przerobieniem na 7lameli to ok. 9-10 tys zl w ASB Dlugołęka. Zachwalany pewien warsztat ze Śląska (audimaniacy wiedzą który) w rozmowie telefonicznej obiecuje cuda w cenie max. 7000 zl, z których na miejscu robi się dwa razy tyle, bo chłodniczka, bo koło dwumasowe, bo blalala. Multitronic jest niezwykle komfortowy, moim zdaniem bije na głowe nawet DSG. Ale nie daje żadnego komfortu psychicznego.

    Co do legend o 2.5 tdi - jak dbasz tak masz. Od siebie dodam że 163KM niezależnie od kodu to już udana jednostka.

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Tagi dla tego tematu

Zakładka

Zakładka

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •