Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 16 do 30 z 34

Temat: Który waszym zdaniem warto obejrzeć?

  1. #16
    Kris
    Gość

    Domyślnie

    Wszystko super tylko nie wiem czy zauważyłeś,że założyciel tematu w pierwszym poście wrzucił do oceny ZAREJESTROWANE A6 z 2002/2003 r za 20000 zł coś jeszcze do urwania pewnie z tego jest.

    Nawet jeżeli udało się je kupić w DE za 2500e. to z podróżą,rejestracją i remontem po łebkach ciężko zamknąć się w 20 koła.

  2. #17
    feeble3
    Gość

    Domyślnie

    A ja nie zakładam nigdy najgorszego, bo nie kupiłbym żadnego używanego samochodu. Tyle w tym temacie.

    MpDante, jeśli chodzi o 4.2, może i kiedyś kosztowało 300tyś zł, ale ile Twoim zdaniem ma teraz kosztować? 50000? Co z tego że to audi, Opel z tego rocznika może kosztować 16-17tyś lub mniej, bo kosztował powiedzmy 100tyś. Audi kosztuje więcej bo było droższe, ale bez przesady z jakimś wyliczaniem proporcji!

    Co do 2,5 które dziś oglądałem-ma na całym aucie jednolity lakier, jednolitej grubości (sprawdzone czujnikiem profesjonalnym z jednego z ASO), przebieg nie jest autentyczny i tego się spodziewałem. Facet przy mnie robił przegląd techniczny-wszystko ok. W tym temacie nie miał raczej nic do ukrycia. Nie wiadomo jednak, co z rozrządem i wałkami-w to się nie chce pakować. Kolega powyżej ma rację. Dodam także że są to tanie samochody bo silniki 2.5 okryły się niezależnie od wersji złą sławą-niekoniecznie słusznie.

  3. #18
    unfaller
    Gość

    Domyślnie

    Przyznam ze po lebkach rzucilem okiem na ogloszenia. Co nie zmienia faktu, ze te 2500 e plus 2500zl oplat, 1000 zl transportu i 3-4 tys naprawy zamknie sie ponizej 20 tys zl.

    Przekornie nieco powiem, ze podejrzewam ze nawet najpiekniejsze, bezwypadkowe i z oryginalnymi 200 tys km A6 v6 tdi z 01 roku jest niemal niesprzedawalne za 25-26 tys zl, mimo ze w DE siegaja nawet 7-8 tys e. Szroty tak skutecznie zanizaja realne wartosci transakcyjne, ze gdybym byl posiadaczem takiego A6 to wystailbym go takze za 22 tys zl chcac go sprzedac a nie sondowac rynek.

  4. #19
    jacekwwa
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał feeble3 Zobacz post
    Ze względu na prowadzenie działalności, musi być to diesel, gdyż mam T4 2.5 tdi R5 na odpis vat z paliwa.
    Sorry za OT, ale nie bardzo kumam o co "kaman". Nigdy nie prowadziłem działalności, więc ciekawi mnie o co chodzi ? Co ma T4 2,5 TDI R5 do wyboru rodzaju silnika w nowym aucie ???

  5. #20
    feeble3
    Gość

    Domyślnie

    jest to diesel, ciężarowy, z VAT-1, z możliwością odpisu vatu OD ROPY. Może zasilić dwa auta

    Ale chyba sobie daruje i załatwię coś w benzynie...

  6. #21
    Kris
    Gość

    Domyślnie

    Unfaller piszesz o A6 z 2001 r - wtedy za 25 tyś.zł jest niesprzedawalne. Autor tematu wstawił 3 sztuki z 2003 r w cenie 20tyś.zł, niby 2 lata,a robią dużą różnicę. Za ładną A6 2003r podejrzewam,że na handel spokojnie zapłacisz te 20000 zł.

    Na dolny śląsk z środkowych niemiec wyjazd i powrót na własnych szyldach warsztatowych na dwa auta z pewnością zamknie się w 1000 zł ale nie do woj. Wielkopolskie (pierwsze auto) Mazowieckiego (drugie) czy choćby Małopolskiego Wolbromia gdzie samochód wraca na kołach i tablicach zjazdowych.

    Oczywiście PRZYPUSZCZAM,że wszystkie w/w auta (trzeci na pewno) były dość nie dawno sprowadzone na kołach i sprzedawane są przez handlarzy.
    Euro szaleje,święta się skończyły,a tu proszę same promocje i wyprzedaże.

    Spokojnej nocy życzę.
    Ostatnio edytowane przez Kris ; 04-01-12 o 22:10

  7. #22
    jacekwwa
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał feeble3 Zobacz post
    jest to diesel, ciężarowy, z VAT-1, z możliwością odpisu vatu OD ROPY. Może zasilić dwa auta

    jeśli dobrze zrozumiałem....to będziesz...a może lepiej tego nie rozumieć...

  8. #23
    feeble3
    Gość

    Domyślnie

    lepiej nie, będę najprawdopodobniej rejestrował benzynę lub b+lpg bezpieczniej

    tak więc temat już chyba nie jest aktualny.

  9. #24
    Lito
    Gość

    Domyślnie

    a jednak benzyna
    Czy jest możliwość odliczenia VATU od innego rodzaju paliwa niż ON przy działalności gospodarczej?

  10. #25
    feeble3
    Gość

    Domyślnie

    Nie ma możliwości odliczenia Vatu, jest możliwość odliczenia dochodowego Przeliczyłem że tak się bardziej opłaci (spalanie 2.5 TDi ok. 10-11L, spalanie 4.2 na LPG ok. 20L-można policzyć samemu, wychodzi podobnie, a frajda z V8 niesamowita).

  11. #26
    Lito
    Gość

    Domyślnie

    Ok to dochodowego ale jak rozumiem jest taka możliwość.
    A co do 4,2 LPG to zastanawiam się jaka butlę Będziesz kolego musiał tam wsadzić żeby zasięg był jakiś rozsądny? Do 80L, która nie jestem pewien czy wejdzie do A6 i tak zatankujesz jakieś 65L czyli +300km zasięgu, ponadto Gaz tankuje się znacznie wolniej niż ON/benzyna. Jednym słowem ta frajda z V8 będzie trochę wyrzeczeń wymagała.

  12. #27
    Moderator Avatar Tytan
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    3M
    Postów
    16,355
    Podziękowano Thanks Given 
    3,373
    Podziękowano Thanks Received 
    206
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    10

    Domyślnie

    kumple ma A8 z tym moterem ma instalcje ale jakos z niej nie korzysta, w trasie przy spokojnej jezdzie 120 pali 10-11l benzyny przy takiej w okolicy 180-200 13-14l, tylko koszt niektrych czesci sa powalajce

  13. #28
    feeble3
    Gość

    Domyślnie

    Spokojna głowa, w życiu nie pozwoliłbym sobie na jazdę tylko na gazie. Generalnie przychyliłbym się do stosowania proporcji 3 x bak gazu na bak paliwa, myślę że to zdrowa opcja dla pompy paliwa i wtrysków. Poza tym zasięg zasięgiem, i tak więcej jeżdżę po mieście.

    A to że gaz tankuje się wolniej, to nie popadajmy w przesadyzm... nie zbawią mnie 2min dłuższego zalewania baku. Nigdy się nie staram aż tak śpieszyć w trasie, bo kończy się to różnie.

  14. #29
    Jaszczomp
    Gość

    Domyślnie

    Poza tym więcej niż 300 km ciężko po naszych drogach zrobić za jednym przysiadem, więc tankowanie można traktować jak pauzę po prostu.

  15. #30
    feeble3
    Gość

    Domyślnie

    Gorsza sprawa jest taka, że dowiedziałem się, że to 4.2 ma wycięte katalizatory i świeci się z tego tytułu komunikat CAT. W takiej sytuacji raczej trzeba wrócić do katalizatorów, prawda? Co innego można zastosować?

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Tagi dla tego tematu

Zakładka

Zakładka

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •