Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 16

Temat: Saab 9-3 Mysłowice

Hybrid View

Poprzedni Post Poprzedni Post   Nastepny Post Nastepny Post
  1. #1
    Użytkownik
    Zarejestrowany
    mar 2012
    Postów
    57
    Podziękowano Thanks Given 
    6
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    13

    Domyślnie Saab 9-3 Mysłowice

    Marka: Saab

    VIN: Nie posiadam

    Model: 9-3

    Silnik: 2.0 150km

    Rocznik: 2010

    Miejscowość: Mysłowice

    Nazwa komisu: KWcars

    Link do ogłoszenia: https://www.otomoto.pl/oferta/saab-9...tml#92a318ff07

    Witam.
    Proszę o opinie znawców marki Saab,na temat tego egzemplarza.Czy dokumenty wydają się wiarygodne?
    Modele te miały problemy z odmą.Czy w tych rocznikach wadę tą usunięto?Gdzie na śląsku można przeprowadzić przegląd przedzakupowy (solidny oczywiście).

    Z góry dziękuję za wszelką pomoc.

  2. #2
    Moderator+
    Zarejestrowany
    cze 2015
    Skąd
    Mazowsze
    Postów
    8,808
    Podziękowano Thanks Given 
    1,597
    Podziękowano Thanks Received 
    159
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    19

    Domyślnie

    VIN: YS3FB5MF2A1605111 wystarczyło spisać ze zdjęcia i było coś wypłacane z ubezpieczalni.

  3. #3
    Użytkownik
    Zarejestrowany
    mar 2012
    Postów
    57
    Podziękowano Thanks Given 
    6
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    13

    Domyślnie

    Cytat Napisał Wojtek69 Zobacz post
    VIN: YS3FB5MF2A1605111 wystarczyło spisać ze zdjęcia i było coś wypłacane z ubezpieczalni.
    Dzięki za odpowiedź. Da się sprawdzić na jaką kwotę?

  4. #4
    Starszy użytkownik
    Zarejestrowany
    gru 2010
    Skąd
    Warszawa
    Postów
    1,069
    Podziękowano Thanks Given 
    28
    Podziękowano Thanks Received 
    9
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    15

    Domyślnie

    Temat odmy to zupełnie nie te roczniki i nie ta generacja To jest już samochód z udanym silnikiem serii B207 a największe problemy poprzez odmę sprawiały silniki Ecopower starszych konstrukcji montowane w 9-3 I Generacji i 9-5 I Generacji.
    Opis to jakiś bełkot pełny lukru, do tego chyba szablonowy bo aż 9-3 SC się dorobiło opcji 2 dodatkowych foteli, a jak trochę tych samochodów miałem, a jeszcze więcej widziałem, to tam w bagażniku jakoś nie ma miejsc montażowych do dodatkowych foteli.

  5. #5
    Użytkownik
    Zarejestrowany
    mar 2012
    Postów
    57
    Podziękowano Thanks Given 
    6
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    13

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bartek28 Zobacz post
    Temat odmy to zupełnie nie te roczniki i nie ta generacja To jest już samochód z udanym silnikiem serii B207 a największe problemy poprzez odmę sprawiały silniki Ecopower starszych konstrukcji montowane w 9-3 I Generacji i 9-5 I Generacji.
    Opis to jakiś bełkot pełny lukru, do tego chyba szablonowy bo aż 9-3 SC się dorobiło opcji 2 dodatkowych foteli, a jak trochę tych samochodów miałem, a jeszcze więcej widziałem, to tam w bagażniku jakoś nie ma miejsc montażowych do dodatkowych foteli.
    Również wielkie dzięki.Czy problem padających kaset też nie dotyczy tego modelu?

  6. #6
    Kris75
    Gość

    Domyślnie

    Bartek - "standardowy" niestety opis.
    Natomiast co do aut - raczej poprawne mają, kilka razy byłem i nie było tragedii zazwyczaj.

  7. #7
    Kris75
    Gość

    Domyślnie

    Trzeba wykupić raport na autobaza.pl
    Może być na 500 EUR, może być na 15 tys EUR - ciężko wyrokować.

  8. #8
    Starszy użytkownik Avatar thomas
    Zarejestrowany
    mar 2014
    Skąd
    LZ
    Postów
    1,621
    Podziękowano Thanks Given 
    332
    Podziękowano Thanks Received 
    1
    Podziękowano
    1 Post
    Siła Reputacji
    12

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kris75 Zobacz post
    Trzeba wykupić raport na autobaza.pl
    Może być na 500 EUR, może być na 15 tys EUR - ciężko wyrokować.
    zacząłem podchodzić z dużym dystansem do autobazy. Moje jedno prywatne auto całkowicie w fabrycznym lakierze posiada odnotowaną szkodę na 2kEuro, drugie po dwóch szkodach parkingowych w sumie na 5kPLN jest czyste w bazie. Mogliby się bardziej starać

  9. #9
    Starszy użytkownik
    Zarejestrowany
    gru 2010
    Skąd
    Warszawa
    Postów
    1,069
    Podziękowano Thanks Given 
    28
    Podziękowano Thanks Received 
    9
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    15

    Domyślnie

    Oj chyba naczytałeś się o Saab'ach lub masz doradców którzy nowsze 9-3 widzeli na ulicy.
    Ciężko żeby dotyczył go problem kaset skoro w tym typie silnika takowych niema, są cztery osobne cewki zapłonowe. W przypadku wymiany lepiej stosować oryginalne podobnie jak dedykowane świece firmy NGK żeby nie walczyć z powracającym wypadaniem zapłonów i zapalającym się Check Engine.

  10. #10
    Użytkownik
    Zarejestrowany
    mar 2012
    Postów
    57
    Podziękowano Thanks Given 
    6
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    13

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bartek28 Zobacz post
    Oj chyba naczytałeś się o Saab'ach lub masz doradców którzy nowsze 9-3 widzeli na ulicy.
    Ciężko żeby dotyczył go problem kaset skoro w tym typie silnika takowych niema, są cztery osobne cewki zapłonowe. W przypadku wymiany lepiej stosować oryginalne podobnie jak dedykowane świece firmy NGK żeby nie walczyć z powracającym wypadaniem zapłonów i zapalającym się Check Engine.
    Na pewno nie jestem ekspertem w dziedzinie saaba.A wiedzę gdzieś trzeba zdobyć.Między innymi dla tego pytam na forum.I dzięki za pomoc.

    Jeżeli chodzi o tę wypłatę z ubezpieczalni to jak dla mnie nie jest to nic zdrożnego(w końcu to samochód używany).Zależy tylko jak duże były szkody.Nie widzę też problemu jeżeli jakiś element był malowany. Niestety już się tego nie dowiemy,samochód chyba został sprzedany.Ogłoszenia już nie ma. Szkoda bo miałem na niego ogromną ochotę .
    Jeszcze raz dzięki wszystkim za pomoc i opinie.

  11. #11
    Moderator+
    Zarejestrowany
    cze 2015
    Skąd
    Mazowsze
    Postów
    8,808
    Podziękowano Thanks Given 
    1,597
    Podziękowano Thanks Received 
    159
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    19

    Domyślnie

    To że jest w oryginalnym lakierze nie znaczy jeszcze, że nigdy nie było żadnej wypłaty, a jak autobaza jest czysta to oczywiście nie oznacza to jeszcze "100% bezwypadkowości" i na dzień dzisiejszy DNA ma lepszy/większy dostęp do szkód.

  12. #12
    Starszy użytkownik Avatar thomas
    Zarejestrowany
    mar 2014
    Skąd
    LZ
    Postów
    1,621
    Podziękowano Thanks Given 
    332
    Podziękowano Thanks Received 
    1
    Podziękowano
    1 Post
    Siła Reputacji
    12

    Domyślnie

    w autodna jest czysto dla dwóch aut, niestety niektórzy ślepo wierzą w to co tam jest umieszczane. Zresztą nie przez przypadek regulamin dopuszcza błędy. Jak jest w oryginalnym lakierze, to niby na co miała być ta wypłata? ech

  13. #13
    Moderator+
    Zarejestrowany
    cze 2015
    Skąd
    Mazowsze
    Postów
    8,808
    Podziękowano Thanks Given 
    1,597
    Podziękowano Thanks Received 
    159
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    19

    Domyślnie

    Dopuszczają błędy jak wszędzie, czyli głównie takie, które się pojawiają w samych źródłach, z których takie strony korzystają, a komu jak komu, ale Tobie chyba nie trzeba tłumaczyć, że grubość lakieru to jeszcze nie wszystko, bo jak rozumiem przy wypłacie w euro nie jesteś właścicielem od nowości, więc np. możesz zapytać Dona czy widzi coś u siebie i wtedy nie będzie żadnych wątpliwości

  14. #14
    Starszy użytkownik Avatar thomas
    Zarejestrowany
    mar 2014
    Skąd
    LZ
    Postów
    1,621
    Podziękowano Thanks Given 
    332
    Podziękowano Thanks Received 
    1
    Podziękowano
    1 Post
    Siła Reputacji
    12

    Domyślnie

    Cytat Napisał Wojtek69 Zobacz post
    Dopuszczają błędy jak wszędzie, czyli głównie takie, które się pojawiają w samych źródłach, z których takie strony korzystają, a komu jak komu, ale Tobie chyba nie trzeba tłumaczyć, że grubość lakieru to jeszcze nie wszystko, bo jak rozumiem przy wypłacie w euro nie jesteś właścicielem od nowości, więc np. możesz zapytać Dona czy widzi coś u siebie i wtedy nie będzie żadnych wątpliwości
    Posiadam wystarczającą wiedzę żeby ocenić bez czujnika lakieru czy coś było grzebane Problem polega na tym, że jeżeli jakiś Janusz sprawdzi autobaze w przyszłości to się odwróci na pięcie i tyle go będzie widać A auto kupowane w ASO, gdzie zanim pojechałem, zapewniali, że nic nie było robione ( i to się potwierdziło), tym bardziej na miejscu byłem zdziwiony po prześwietleniu auta, gdy z ciekawosci wrzuciłem na autobaze, a tu szkoda

  15. #15
    Moderator+
    Zarejestrowany
    cze 2015
    Skąd
    Mazowsze
    Postów
    8,808
    Podziękowano Thanks Given 
    1,597
    Podziękowano Thanks Received 
    159
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    19

    Domyślnie

    Tak jak wspominałem napisz do Michała, bo z chęcią taki przypadek zweryfikuje i wtedy będzie pełna jasność, a on miał np. na autobazie potwierdzone przypadki błędnych wskazań miejsc, które były uszkodzone.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Zakładka

Zakładka

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •