Pokaż wyniki od 1 do 15 z 15

Temat: Prawo rekojmii przy zakupie od handlarza

  1. #1
    wrobel_9
    Gość

    Domyślnie Prawo rekojmii przy zakupie od handlarza

    Witam. Przejrzalem forum i nie znalazlem nic co by mi pomoglo dlatego zalozylem kolejny temat. Jezeli cos przeoczylem to przepraszam z gory i prosze podpiac go odpowiednio, ale do rzeczy... W poprzednią niedzielę zakupiłem samochód od osoby prywatnej, który został przywieziony z Niemiec na lawecie, na niemieckich tablicach rejestracyjnych. Sam samochod pochodzi z Danii. Samochód jest sprawny (pomijam takie rzeczy jak wahacz i sprzęgło do naprawy, ponieważ tego się spodziewałem i liczyłem się z tym), jednak po 10 dniach dowiedziałem się ze na duńskiej stronie agencji bezpieczeństwa dróg można zobaczyć kiedy i przy jakim przebiegu były robione przeglądy. Okazało się, że samochód został cofnięty przez "kogoś" z 303 na 158 tys. No i tu zaczyna się problem. Jak większość obecnie osób w Polsce kupujących od "handlarzy" samochód, wziąłem imię i nazwisko poprzedniego właściciela z briefu. Sam "spisałem" umowę z daną osobą, ponieważ bez takiej umowy nie oclę samochodu. Istnieje również umowa między mną, a sprzedającym w której są informacje co kopiłem i za ile. Chętnie dogadałbym się żeby obniżył cenę zakupu, ale osoba póki co nie odbiera ode mnie telefonu i udaje ze jest za granica, ale ogłoszenie z przebiegiem prawdopodobnie znajdę w historii otomoto. po drugie mam dwoch swiadkow ktorzy byli ze mna przy zakupie. Samochód został już opłacony i zarejestrowany (1200) + wymiana wahacza, filtrów i oleju (700). Oczywiście opłaciłem OC i kupiłem nowe opony, jednak spodziewam się, ze to mogę odkręcić. Czy mam prawo rękojmii? No i ile czasu. Na policję go nie podam, bo pewnie jeszcze zostanę oskarżony o fałszowanie dokumentów (umowa kupna-sprzedaży). czy mogę żądąć od sprzedającego kosztów rejestracji i wymiany wahacza lub chocby zwrotu zaplaconej kwoty za to ze zostalem oszukany? Pozdrawiam,

  2. #2
    Starszy użytkownik
    Zarejestrowany
    lis 2012
    Postów
    357
    Podziękowano Thanks Given 
    22
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    12

    Domyślnie

    Jak umowę masz z Dunczykiem, to do niego zglos problem.

    Kupujac auto bez oplat, falszujac umowy jest sie skazanym teraz na takie problemy. Mozesz miec pretensje tylko do siebie. Zadna rękojmia nie wchodzi w grę, bo auto kupiles sam, w Danii.

  3. #3
    wrobel_9
    Gość

    Domyślnie

    Niestety człowiek się uczy na błędach. Nie codziennie kupuje się samochody... Mam rozumieć, że umowa między mną, a handlarzem nic nie znaczy??

  4. #4
    Moderator Avatar Tytan
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    3M
    Postów
    16,353
    Podziękowano Thanks Given 
    3,373
    Podziękowano Thanks Received 
    206
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    10

    Domyślnie

    Między tobą a handlarzem który podbija ją swoją pieczątką znaczy. Ty naspałeś że spisałeś umowę z właścicielem z Briefu za kórego ktoś z was się podpisał i popełnił przestępstwo...więc ta umowa k-s jak sądzę tylko bardziej zaszkodzi niż pomoże w tym przypadku bo to będize się przyznanie do winy

  5. #5
    Moderator+ Avatar dural
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    Kuj-Pom
    Postów
    1,321
    Podziękowano Thanks Given 
    526
    Podziękowano Thanks Received 
    1
    Podziękowano
    1 Post
    Siła Reputacji
    15

    Domyślnie

    Zawsze mnie zastanawia co kieruje ludźmi w takich sytuacjach.

  6. #6
    Kris75
    Gość

    Domyślnie

    Ja Ci powiem tylko tyle - nawet mi Cię nie zal
    Zrobiłeś to z pełną świadomością, kupiłeś na lewą umowę - pozbawiłeś się wszystkich praw.
    To dzięki TOBIE ten rynek z lewymi umowami na "Niemca" dalej funkcjonuje.
    Za kazdym razem jak gdziekolwiek jest zapytanie - na grupach fb, na forach o auta - moej podstawowe pytanie to - czy są zrobione opłaty - kto je robi i na kogo mają być.
    90% ofert na fb to własnie takie oferty - gdzie nikt nie wspomina o opłatach, jak ja wspominam to albo jestem blokowany albo w dużej części przypadków taki temat jest usuwany.
    Na forach jestem wyzywany od "ludzi co się nie znają", "sieją ferment", takie osoby jak ja "przeszkadzają normalnym ludziom sprzedawać dobre auta", przecież co Tobie przeszkadza, że kupisz auto na taką umowę - ja nie płacę podatku, Ty masz taniej auto - PO i PIS i POLSKA i US i ZUS MNIE NIE DYMAJĄ, Tobie to bez różnicy...
    To własnie teraz masz różnicę.
    Wytłumacz mi tak po ludzku - jak to się stało, że się zgodziłeś na taką umowę - PRZECIEŻ DOBRZE WIESZ ŻE TO NIELEGALNE.
    Co Toba powodowało, że kupiłeś auto na "lewą umowę na Niemca"?

  7. #7
    Znawca tematu Avatar tradelux
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Katowice, Kraków
    Postów
    5,568
    Podziękowano Thanks Given 
    91
    Podziękowano Thanks Received 
    5
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    19

    Domyślnie

    Proszę nie wrzucać wszystkich do jednego worka - że tak każdy kupuje od handlarzy w Polsce! Jest to krzywdzące - tak kupują osoby, dla których liczy się tylko cena, bo sporo taniej z szarej strefy.
    ---

    Facebook: www.facebook.com/TradeLUX.samochody
    Otomoto: trade-lux.otomoto.pl
    Login na allegro: trade-lux

  8. #8
    Starszy użytkownik Avatar czapaja
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Kraków
    Postów
    1,232
    Podziękowano Thanks Given 
    199
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    15

    Domyślnie

    Historia z dzisiaj. Jeden z krakowskich WK, dobieram twardy dowód, koło mnie petent chce zarejestrować auto. Zaaferowany, ze stertą papierów sam przyznaje obsługującemu, że kompletnie się na tym nie zna, kupił dopiero co auto, w sumie kupił na żonę, bo był w Poznaniu bla bla bla. Pan w okienku prosi o podanie dokumentów i sam wybierze co jest potrzebne co nie. Dostaje je do ręki, czyta....Pyta gdzie przegląd techniczny? Y no nie wiem, tam nie ma? A akcyza gdzie? No nie wiem, to wszystkie dokumenty, które dostałem od tego sprzedawcy w Poznaniu. Ale jak to w Poznaniu, skoro wg tej umowy Pana żona nabyła auto w Berlinie, mówi urzędnik? Badum tss.....Urzędniczka wydająca mi twardy dowód tylko się uśmiechnęła. Życzyłem miłego dnia i wyszedłem.

  9. #9
    Kris75
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał tradelux Zobacz post
    Proszę nie wrzucać wszystkich do jednego worka - że tak każdy kupuje od handlarzy w Polsce! Jest to krzywdzące - tak kupują osoby, dla których liczy się tylko cena, bo sporo taniej z szarej strefy.
    Tradi - absolutnie nie wrzucam tu nikogo
    Tylko jak teraz mamy pomóc wróblowi, który sam na siebie ukręcił bata
    Ostatnio edytowane przez Kris75 ; 07-03-18 o 12:41

  10. #10
    Znawca tematu Avatar tradelux
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Katowice, Kraków
    Postów
    5,568
    Podziękowano Thanks Given 
    91
    Podziękowano Thanks Received 
    5
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    19

    Domyślnie

    Cytat Napisał wrobel_9 Zobacz post
    Jak większość obecnie osób w Polsce kupujących od "handlarzy" samochód, wziąłem imię i nazwisko poprzedniego właściciela z briefu.
    Kris - chodziło mi właśnie o ten tekst wrobla Wrzucił do jednego worka - a wystarczyło poszukać po necie, to znalazłby firmy - a jest ich pełno, które sprzedają legalnie. Wygrała zapewne cena/przebieg, a po kilku dniach czar prysł
    ---

    Facebook: www.facebook.com/TradeLUX.samochody
    Otomoto: trade-lux.otomoto.pl
    Login na allegro: trade-lux

  11. #11
    Kris75
    Gość

    Domyślnie

    Aaa - no tak
    Większość ludzi kupuje na Niemca... o.O
    To niestety mit który wciskają handlujący autami.

  12. #12
    Znawca tematu Avatar czeslaw555
    Zarejestrowany
    gru 2010
    Skąd
    POLSKA
    Postów
    3,421
    Podziękowano Thanks Given 
    123
    Podziękowano Thanks Received 
    4
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    17

    Domyślnie

    Wrzucę co kiedyś Kris wstawiłeś na forum


    Pozdrawiam

  13. #13
    Kris75
    Gość

    Domyślnie

    Zapomniałem o tym
    Widzisz

  14. #14
    Znawca tematu Avatar czeslaw555
    Zarejestrowany
    gru 2010
    Skąd
    POLSKA
    Postów
    3,421
    Podziękowano Thanks Given 
    123
    Podziękowano Thanks Received 
    4
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    17

    Domyślnie

    w tamtej sprawie jak napisałeś ta osoba dostała ponad 13 tys zł za składanie fałszywych dokumentów.
    Też spotykam się jak Ty z negacją ostrzeżeń ale wtedy piszę że decyzje co zrobić należą do kupującego.
    Ważne jest to, piszę mu, że ma teraz info o ewentualnych zagrożeniach i konsekwencjach przy takim zakupie, czy zakupie z wałkiem na VAT,
    że teraz podejmie decyzję i już nie będzie mógł się żalić że nic nie wiedział, że nikt go nie ostrzegł.
    Niestety CCC czyli Cena Czyni Cuda (chyba ze stanem umysłu) ma się dobrze.
    Działa jak hipnoza i z tego stanu nie da się wielu wytrącić
    Pozdrawiam

  15. #15
    Znawca tematu Avatar powypadkowevin
    Zarejestrowany
    mar 2015
    Skąd
    www
    Postów
    3,786
    Podziękowano Thanks Given 
    318
    Podziękowano Thanks Received 
    32
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    14

    Domyślnie

    Dziwne, że osoba zakładająca ten temat wiec coś o tym jak to ładnie nazwał "prawo rekojmii przy zakupie od handlarza", a nie wie jakie konsekwencje niesie za sobą zakup auta na lewą umowę z niemcem czy też duńczykiem W tym przypadku nie trafiłeś na handlarza, bo pewnie nawet nie ma zarejestrowanej firmy, a na *****ta który zaoferował Ci niższą cenę niż inni

Tagi dla tego tematu

Zakładka

Zakładka

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •