Poka¿ wyniki od 1 do 15 z 15

Temat: W miarê m³ody diesel za oko³o 25tys.

  1. #1
    Scorpio
    Go¶æ

    Domy¶lnie W miarê m³ody diesel za oko³o 25tys.

    Zastanawiam siê nad:
    -opel astra III
    -vectra C
    -octavia II

    Te typy niestety musia³yby byæ trochê starsze od wy¿ej wymienionych:
    -passat b5 fl
    -bmw e46

    Ewentualnie wasze propozycje?


    I dopiszê to tu choæ mo¿e powinienem za³o¿yæ w±tek w innym dziale.

    I zastanawia mnie (naspawna blacha?) w lewym dolnym rogu zdjêcia widaæ http://i.imgur.com/XAp3Z.jpg

    W komisie ogl±da³em ta astrê (wszystko ³adnie bo w deszcz), w domu znalaz³em og³oszenie i zderzak podejrzanie wygl±da, równie¿ mia³a te zabezpiecznie pod³ogi baga¿nika (tak to okre¶li³ sprzedawca). ta astra

    Ten golf równiez ma tak± blachê i jak powiedzia³em ¿e stukniêty ty³ mia³ to w³a¶nie powiedzia³ ¿e niemcy sobie robi± zabezpieczenie takie aby... (tu nie us³ysza³em zacz±³ mamrotaæ ).

  2. #2
    Kris75
    Go¶æ

    Domy¶lnie

    A czemu chcesz diesla?

    Po pierwsze - Passata nie kupuj, du¿o wyeksploatowanych aut, pozarzynanych, pokiereszowanych itd.
    Po drugie - popatrz za benzyn± - BMW 325i? Motor 2.5i R6 do tego LPG. Z³a kombinacja?
    Po trzecie - je¶li Ople to bardziej Vectra ni¿ Astra (ale to tylko moje subiektywne odczucie), je¶li diesel w Vectrze to tylko 1.9 cdti. Je¶li Octavia II z dieslem to tylko 1.9TDI/105km

  3. #3
    Scorpio
    Go¶æ

    Domy¶lnie

    Mam dostêp do tañszej ropy (mieszkam blisko granicy wschodniej).
    Astra jest o tyle ciekawa ¿e ma rozrz±d ³añcuszkowy (wersja 1.3) i ma³o pali.
    Aktualnie poruszam siê e39 530d (rodziców), ale z racji tegorocznej matury trzeba wyruszyæ dalej w Polskê i przyda siê samochód tylko dla mnie.

  4. #4
    Kris75
    Go¶æ

    Domy¶lnie

    Je¶li masz dostêp do tañszej ropy to nie kupuj nowoczesnego diesla. Zje Ciê z kopytami. Do takiej ropy dobrze pasuje Mercedes W124 - 250d/300d lub td? Raczej unikaj diesli z Common Railem - s± BARDZO czu³e na jako¶æ paliwa. Zostaj± Ci pompowtryski (Skoda Octavia II) albo pompa wtrysku po¶redniego - czyli przywo³any tu Mercedes W124.

    Na starych technologiach jest te¿ oparte 1.9 TDI - ale do 1999 roku - wiêc Passat B5, Golf 4, Octavia I, Seat Toledo II.

  5. #5
    Scorpio
    Go¶æ

    Domy¶lnie

    Tanie nie znaczy marnej jako¶ci. W bmw mamy common rail i chodzi dobrze.
    Skuter 50ccm równie¿ je¼dzi na ruskim (a nawet dodam ze to ruski shell).

  6. #6
    robertnet
    Go¶æ

    Domy¶lnie

    To, jesli nie boisz siê tej ropy, to proponuje Vectra C 1.9cdti, 120KM.

  7. #7
    Znawca tematu Avatar Grzechu
    Zarejestrowany
    sty 2011
    Sk±d
    Trójmiasto
    Postów
    4,325
    Podziêkowano Thanks Given 
    933
    Podziêkowano Thanks Received 
    0
    Podziêkowano
    _______
    Si³a Reputacji
    18

    Domy¶lnie

    Ropa ze wschodu jest dobrej jako¶ci panowie co wy nie widzicie jakimi autami je¿dz± po naszym kraju nasi s±siedzi ze wschodu, toæ samymi s klasami, e klasami, cayenami, land cruserami itp... musz± mieæ dobr± rope do takich aut, Z tego co wiem to polacy tankuj±cy rope na wschodzie robi± zapasy na LUK Oil przy granicy mówie o obwodzie Kaliningrackim. I nikt nie narzeka na jej jako¶æ, problem jest chyba z benzyn± bo ilo¶æ jej okranów jest chyba mizerna 82 czy jako¶ tak ale maj± i 95.

  8. #8
    Znawca tematu Avatar carl23
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Sk±d
    WL
    Postów
    3,476
    Podziêkowano Thanks Given 
    356
    Podziêkowano Thanks Received 
    0
    Podziêkowano
    _______
    Si³a Reputacji
    17

    Domy¶lnie

    Zgadzam siê z Grzechem, ropuchê na wschodzie maj± dobr±, w koñcu wszystkie TIRy s± w common rail, a w wiêkszo¶ci to od nich ropa.Z diesli 1.3 do astry za s³aby, 1.9 120KM minimum.

  9. #9
    netymark
    Go¶æ

    Domy¶lnie

    Cytat Napisa³ Scorpio Zobacz post
    Astra jest o tyle ciekawa ¿e ma rozrz±d ³añcuszkowy (wersja 1.3) i ma³o pali.
    1.3 w du¿ym aucie ma³o pali.... no to ciekawe po co du¿e silniki wk³adaj± do tirów. przecie¿ 3.0d by mniej pali³o ni¿ 12.0d
    ma³y silnik w du¿ym aucie musisz krêciæ, inaczej nie pojedziesz a to wi±¿e siê z wiêkszym spalaniem. nie s±dzê, ¿eby spali³ mniej ni¿ 1.7. poza tym nie sugeruj siê tym ³añcuszkiem w 1.3. wytrzymuj± 150k. kolega w³a¶nie siê specjalizuje w ¶ci±ganiu z zachodu opli 1.3 cdti, w których po tym przebiegu przeskakuje ³añcuszek. do opla siê osobi¶cie zrazi³em i nie poleca³bym a kolega mechanik jako¶ nie trawi 320d. kup sobie octavie

  10. #10
    feeble3
    Go¶æ

    Domy¶lnie

    Nie wiem czemu wszyscy polecaj± Vectre C 1,9 CDTi, ja mam 2.2 DTi do sprzedania w kombi, przejechane w rodzinie w sumie 80ty¶ km i wymienione dwa czujniki i przepustnica. Silnik na ³añcuchu, mój akurat w serii generuje 138KM i 308Nm momentu obrotowego. Znajomy 1,9 CDTi sprzeda³ po przejechaniu 3ty¶ km, bo sta³a wiecznie w serwisie.

  11. #11
    balbulus
    Go¶æ

    Domy¶lnie

    Jeszcze co do silników 1.3 czyli fiatowskich Multijetów - na stronie Fiata czytamy o tym silniku: "Silnik wyj±tkowo lekki i kompaktowy (tylko 130 kg), o przewidzianej ¿ywotno¶ci 250.000 km" ( tutaj ¼ród³o).
    Dlatego sugerowa³bym ostro¿no¶æ, zw³aszcza, je¿eli rzeczywisty przebieg jest dyskusyjny.

  12. #12
    feeble3
    Go¶æ

    Domy¶lnie

    Co do silnika 1,3, zgodzê siê z opini± o tym ¿e wcale takie oszczêdne nie s±... Mia³em GrandePunto z tym motorem, którym przelecia³em ok. 40ty¶ km i mia³em do¶æ. Spala³ tyle co 2,2 Dti w Vectrze, bo musia³em go ¿y³owaæ ¿eby je¼dziæ. Mia³ potê¿n± turbo-dziurê wiêc o elastyczno¶ci nie by³o mowy. Znajomy ma ten silnik w Astrze s³u¿bowej, porusza siê g³ównie w trasach (Szef oszczêdza³...) i psioczy na to auto jak tylko umie najgorzej...

  13. #13
    ma³y
    Go¶æ

    Domy¶lnie

    je¶li auto ma byæ m³ode (tak jak napisa³e¶ w temacie) i nie masz kompleksu marki to proponujê Hyundaia i30 lub bli¼niacz± Kia Cee'd. Za 25 tys mo¿esz kupiæ z pocz±tku produkcji (2007r).

  14. #14
    Scorpio
    Go¶æ

    Domy¶lnie

    No to coraz bardziej sk³aniam siê ku octavii.
    Wiêc najsensowniejszym wyborem w niej bêdzie ten diesel 105 konny?

  15. #15
    Starszy u¿ytkownik Avatar liliotom
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Sk±d
    Zachodniopomorskie
    Postów
    209
    Podziêkowano Thanks Given 
    104
    Podziêkowano Thanks Received 
    0
    Podziêkowano
    _______
    Si³a Reputacji
    14

    Domy¶lnie

    Ja proponujê Golf V 2006 rok (minimum) 1,9 TDI 101KM 6 biegów (kupi³em szwagrowi ostatnio 25500 z³ - 2006 rok 100 % bezwypadek 200 000km orygina³, zarejestrowany) wersja z podgrzewanymi 2 szybami, klimatronik 2 strefy itp Oszczêdny i ropke twoj± te¿ ³yknie ! Szuka³em ponad 3 tygodnie codziennie ale op³aca³o siê !!!
    Wszystkie spostrze¿enia to tylko sugestie, mog±ce nie mieæ potwierdzenia w rzeczywisto¶ci Ten siê nie myli kto nic nie robi
    _________________________

Tagi dla tego tematu

Zak³adka

Zak³adka

Uprawnienia

  • Nie mo¿esz zak³adaæ nowych tematów
  • Nie mo¿esz pisaæ wiadomo¶ci
  • Nie mo¿esz dodawaæ za³±czników
  • Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów
  •