Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 16 do 30 z 47

Temat: Marcar gliwice uwaga-****** ,kombinator

  1. #16
    vlad
    Gość

    Domyślnie

    Wiem, że to powszechna praktyka - przerzucanie opłaty recyklingowej na nabywców, ale niezgodna z prawem i myślę, że nie powinniśmy tego popierać

  2. #17
    Znawca tematu Avatar tradelux
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Katowice, Kraków
    Postów
    5,568
    Podziękowano Thanks Given 
    91
    Podziękowano Thanks Received 
    5
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    19

    Domyślnie

    Jak masz wpisane w ogłoszeniu to dlaczego nie?
    Co za różnica czy wystawisz cenę 10000 czy 10500zł?
    Tak czy tak nie dostaniesz opłaty za darmo, bo ją Ci doliczą. Przecież żaden sprzedający nie da Ci tego z własnej kieszeni.
    Większość dopisuje w ogłoszeniach, że plus opłata recyklingowa.
    Dlaczego tak robią? Bo mało kto zwraca uwagę jak opłata jest już w cenie, bo dalsze koszta rejestracyjne idą w las, a liczy się cena zakupu.
    ---

    Facebook: www.facebook.com/TradeLUX.samochody
    Otomoto: trade-lux.otomoto.pl
    Login na allegro: trade-lux

  3. #18
    vlad
    Gość

    Domyślnie

    Ja akurat zwracam uwagę i mnie jako potencjalnego klienta zwyczajnie wku**wiają takie kombinacje i tacy kombinatorzy. Zwłaszcza w częstym przypadku, że w ogłoszeniu, przygotowany do rejestracji, opłacony. Na miejscu okazuje się, że recykling trzeba jeszcze zapłacić na nie swoje nazwisko.

  4. #19
    suse1
    Gość

    Domyślnie

    Akurat z tą opinią się zgadzam ale trzeba wiedzieć że jest coś takiego jak prawo i trzeba z niego umieć korzystać 500 zł drogą nie chodzi pozdrawiam

  5. #20
    Użytkownik
    Zarejestrowany
    kwi 2014
    Postów
    60
    Podziękowano Thanks Given 
    21
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    10

    Domyślnie

    Przepraszam ale nie do końca rozumiem. Sprzedajacy wpisujac w ogloszeniu, ze samochodów jest opłacony zobowiązany jest również do uiszczenia opłaty recyclingowej? Przepraszam piszę z telefonu

  6. #21
    Kris75
    Gość

    Domyślnie

    Damian - proszę Cię...
    Jest ZOBOWIĄZANY DO JEJ ZAPŁATY z mocy obowiązującego prawa i wynika wprost z ustawy...

  7. #22
    mari
    Gość

    Domyślnie

    wyjasnienie !!!!!

    suse1 najpierw zgadza sie ze sam placi rycykling a potem szuka jak wyludzic 500 zł
    firma jest uczciwa a pan susel1 nie napisal ze otrzymal 500 zł na co jest potwierdzenie !!!!

  8. #23
    orzem
    Gość

    Domyślnie

    Kolego Mari, a nie latwiej zaplacic recykling (do czego zobowiazuje Cie prawo, a nie upierdliwy klient) i wystawic auto 500 zl drozej?

  9. #24
    autoskp
    Gość

    Domyślnie

    Moze i jest takie prawo, ale jest ono czysto zlo-dziej-skie.
    Placic rzadowi 500zl nie otrzymujac w zamian zadnej uslugi, to jak to inaczej nazwac?
    Nic dziwnego, ze importerzy przerzucaja ten haracz na klientow.

  10. #25
    orzem
    Gość

    Domyślnie

    To moze byc zaczatek zupelnie innej dyskusji. Bo ZUS tez trzeba placic nie dostajac zadnej albo watpliwej jakosci uslugi, ale trzeba... Dura lex sed lex.

    Generalnie przeciez nie ma znaczenia kto zaplaci ten podatek - klient czy importer, ale prawo nakazuje scisle. Wiec jesli ktos pisze, ze oplacony i przygotowany do rejestracji to...

  11. #26
    Kris75
    Gość

    Domyślnie

    Ale mari wie że źle zrobił, oczywiście - przerzucenie kosztów recyklingu to niestety nieprzyjemna sprawa.
    Ale prawda jest też taka - jak jest 40 aut na placu i od kazdego trzeba zrobić recykling od razu - to lekko licząc 8000 zł trzeba wywalić.
    Dlatego handlarze jak mari przerzucają koszta na klienta, bo tak łatwiej i nie blokuje sobie kasy.

    Mam pytanie jeszcze mari do Ciebie - skończyliście kupować na cenach netto czy jeszcze nie?

  12. #27
    mari
    Gość

    Domyślnie

    latwiej ale jak braklo czasu to sie odlicza od oplat i klijent placi 500 zł mniej ale czlowiek uczy sie na bledach

  13. #28
    orzem
    Gość

    Domyślnie

    Aż złamię regulamin. Przepraszam moda za ten cytat ale nie mogłem się powstrzymać.

    klijent...
    ale czlowiek uczy sie na bledach
    Fakt, najpierw trzeba zrobić błąd.

    Kris75, ale chyba istnieje jakaś możliwość techniczno/logstyczna by ten podatek zapłacić wtedy gdy musi być zapłacony? Przy spisywaniu umowy albo co.
    Bo to faktycznie wkurza i jest nie fair, że gdy ma dojść do transakcji i człowiek się dowiaduje, że jeszcze pół tysiąca musi wydać.

    Poza tym wydaje mi się, że jak ktoś ma 40 aut na placu to stać go by wydać te 8 tysięcy plus - przecież to i tak powinno być w cenie sprzedaży auta.

  14. #29
    suse1
    Gość

    Domyślnie

    0DPOWIEDZ !!!!!!!!!!! PO pierwsze na nic się nie zgadzam po drugie sami chcecie od ludzi wyłudzić podsuwając BLANKIET Z DANYMI AUTO KOMISU I DAJECIE KLIENTOM DO WPŁATY I ŻERUJECIE NA NIEWIEDZY LUDZI BO JEŻELI KLIENT TO ZAPŁACI NA WASZYM PIĘKNYM DRUKU TO JUŻ NIC NIE MOŻE ZROBIĆ CZYSTE CWANIACTWO . WIĘC PROSZĘ SIĘ NIE OŚMIESZAĆ CO CO DO UCZCIWOŚCI BO JESTEŚCIE DALEKO OD TEGO
    Cytat Napisał mari Zobacz post
    wyjasnienie !!!!!

    suse1 najpierw zgadza sie ze sam placi rycykling a potem szuka jak wyludzic 500 zł
    firma jest uczciwa a pan susel1 nie napisal ze otrzymal 500 zł na co jest potwierdzenie !!!!

  15. #30
    cukier
    Gość

    Domyślnie

    panowie a ja powiem od innej strony jak oglądam auto to sprawdzam dokumenty. i zanim przystępuje do negocjacji to wiem co jest a czego nie ma. co za różnica czy to 500 będzie w cenie czy nie jak i tak kupujący to zapłaci?

    jak kupowałem swoje auto( nie w firmie marcar tylko innej żeby była jasność) dogadaliśmy się co do ceny a od początku wiedziałem ze recykling nie zapłacony bo przed oględzinami auta pierw zaglądam w dokumenty czy w ogóle ma sens oglądać to auto dalej, i handlarz oficjalnie powiedział" słuchaj ,wszystkie opłaty zrobione poza recyklingiem i od kasy która masz mi dać odlicz 500 dam Ci druk i zapłać bo jestem zmęczony i nie mam ochoty tego iść dziś załatwiać" no i w czym problem po drodze wjechałem na pocztę zapłaciłem i święty spokój. chłopaki nie róbcie problemów bo za niedługo będzie że zostałem oszukany bo żarówka po drodze się spaliła. tak czy tak płaci ta opłatę kupujący, jeśli jesteś o tym poinformowany przed wręczeniem gotówki do reki to nie widzę w tym żadnego problemu...

Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Tagi dla tego tematu

Zakładka

Zakładka

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •