Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 45 z 53

Temat: Który z nich wybrać?

  1. #31
    Znawca tematu Avatar tradelux
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Katowice, Kraków
    Postów
    5,568
    Podziękowano Thanks Given 
    91
    Podziękowano Thanks Received 
    5
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    19

    Domyślnie

    ad. a) Jakiś mit. Alfa 159 150KM sprzedaje się całkiem dobrze
    b) oczywiście, że takie są, ale roczniki 2006
    e) to Vectra C/Fiat, a do tego po lifcie od 2007r model wygląda bardzo ładnie. Serwis tani, pod warunkiem serwisowania we Fiacie lub w Oplu
    f) są modele po lifcie i j.w.

    a co do Toyoty to nie będę odwodzić, bo nie ma sensu, bo widzę że uparty bardzo jesteś na to auto Tutaj można napisać drogi serwis
    ---

    Facebook: www.facebook.com/TradeLUX.samochody
    Otomoto: trade-lux.otomoto.pl
    Login na allegro: trade-lux

  2. #32
    Admin Forum Avatar mpDante
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    dolnośląskie
    Postów
    4,071
    Podziękowano Thanks Given 
    1,821
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    10

    Domyślnie

    Croma po FL nie jest całkiem ładna (kwestia gustu) i ma gwarancję na 5 lat

    BTW: Mimo wszystko zainteresuj się tą Laguną 3 z 2.0dCI - silnik jest bezobsługowy, świetna kultura pracy, a do tego koszty serwisowania są niskie, nawet w ASO...

    @jcmcwed: Może masz na myśli Lagunę II przed FL, bo 3-ka jest obecnie jednym z najlepszych aut na rynku...zwłaszcza, jeżeli weźmiesz stosunek jakości do ceny.
    # Szanuj moderatora swego, bo możesz mieć gorszego #
    - Inspekcje @ dolnośląskie -

    Problem z Lenovo? Wesprzyj akcję FB Uwaga na Lenovo

  3. #33
    feeble3
    Gość

    Domyślnie

    JA dla mnie, to najwięcej uwagi poświęciłbym Focusowi, przede wszystkim za rewelacyjne zawieszenie i układ jezdny. Solidnie wykonany samochód. Do francuzów mam uraz po przygodzie z C4 i 307.

  4. #34
    jcmcwed
    Gość

    Domyślnie

    miałem do czynienia z renault 19, 21, clio, laguną IphII i IIphI i po przesiadce na corollę... już nigdy więcej renault...
    Laguna III jest najtańszym i najlepiej wyposażonym autem w swojej klasie, jak myślisz dla czego? Po prostu nikt nie chce tego kupować, zwłaszcza ktoś kto miał Lagunę II. Zresztą renault dumnie zapowiadało, że III będzie bezawaryjna... jakoś testy awaryjności (ADAC, DEKRA itp...) tego nie potwierdzają... użytkownicy również...
    Serwis może tani ale ja tam wole raz w roku zapłacić i mieć spokój niż raz w tygodniu odwiedzać serwis... zresztą jak się zsumuje te niby małe wydatki to serwisowanie toyoty jest o dużo, dużo tańsze... No i czas to też pieniądz...
    No i jeszcze jeden argument porównaj ceny laguny z roczników 2001-06 do innych marek, modeli aut... i zastanów się za ile sprzedasz tą III za parę lat a z ile Aurisa czy Awensis...

  5. #35
    Admin Forum Avatar mpDante
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    dolnośląskie
    Postów
    4,071
    Podziękowano Thanks Given 
    1,821
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    10

    Domyślnie

    Wnioski z tego są takie, że nie miałeś nawet styczności z Laguną II ph II, a narzekasz na nowsze... To, że auto jest tańsze, to chyba dobrze? Dlaczego w takim razie nie zachwalasz mu VW, bo ten traci jeszcze mniej niż Toyota? Auris i Avensis (poprzedniej generacji) to jedne z gorzej wykonanych aut i o bezawaryjności możesz zapomnieć, bo to tylko bajki powielane w reklamach...

    Powiem Ci tylko, że mam Megane II ph II, od ponad 2 lat i odwiedzam serwis tylko na przeglądy roczne (bo chcę) i przez ten czas nie wymieniłem niczego, poza amortyzatorami z tyłu, łożyskiem macphersona i oczywiście olej, filtry zgodnie z zaleceniami producenta... Gdzie ta twoja legendarna awaryjność Renault?
    # Szanuj moderatora swego, bo możesz mieć gorszego #
    - Inspekcje @ dolnośląskie -

    Problem z Lenovo? Wesprzyj akcję FB Uwaga na Lenovo

  6. #36
    Kris
    Gość

    Domyślnie

    Oj Grzechu Grzechu.... Najtańszy zamiennik na 100% pasujący do laguny III 150 zł/szt brutto. Oryginały TRW 330 zł/szt brutto.

    Od zawsze były dostępne. Na kiedy mu wysłać??? Mam dostęp do części bezpośrednio w Świętochłowicach, a te tarcze które wymieniłem wyżej są w cenie detalicznej w jednym z Łódzkich sklepów.

  7. #37
    ...
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał jcmcwed Zobacz post
    renault dumnie zapowiadało, że III będzie bezawaryjna... jakoś testy awaryjności (ADAC, DEKRA itp...) tego nie potwierdzają... użytkownicy również...
    Chyba się trochę zapędziłeś w głoszeniu tych herezji.
    Zerknij tutaj:
    http://www.autocentrum.pl/oceny/renault/laguna/iii/
    i porównaj z tym:
    http://www.autocentrum.pl/oceny/renault/laguna/ii/

    Dalszego Twojego wywodu to nawet nie chce mi się komentować. W Lagunie III pewnie nawet nie siedziałeś...

  8. #38
    Starszy użytkownik Avatar Roadkiller
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    pomorskie
    Postów
    1,536
    Podziękowano Thanks Given 
    227
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    15

    Domyślnie

    Cytat Napisał jcmcwed Zobacz post
    jakoś testy awaryjności (ADAC, DEKRA itp...)
    Niemieckie testy więc według nich tylko niemieckie jest dobre Reszta jest be...

  9. #39
    VoodoGT
    Gość

    Domyślnie

    [QUOTE=Roadkiller;28688].../QUOTE]

    Być może Laguna III jest lepszym modelem niż poprzednia generacja jednak samochód zupełnie mi się nie podoba. Druga sprawa to brak dobrego i oszczędnego silnika benzynowego (2.0 140 KM pali koledze w mieście 12-13l, a Avensis 1.8 poniżej 9) Wszelkie wynalazki z turbo nie są brane pod uwagę.
    Ostatnio edytowane przez mpDante ; 02-01-12 o 11:25

  10. #40
    VoodoGT
    Gość

    Domyślnie

    Po przemyśleniu moja lista zakupowa wygląda tak:

    1. Peugeot 308 1.6 HDi 92 KM– brak słabych stron, oszczędny i bezobsługowy silnik

    1. Auris 1.4d D-4d – gorsze materiały we wnętrzu niż 308, oszczędny i bezobsługowy silnik, trwałe zawieszenie

    3. Focus 1.6 TDCi 90 KM – gorsze wykonanie niż w/w, droższe w naprawach zawieszenie, oszczędny bezobsługowy silnik, potencjalne problemy z rdzą i elektryką

    4. Avensis 1.8 VVTi – brak słabych stron, wyższe koszty utrzymania ale i największy komfort podróży

    Dziękuję wszystkim za swoje uwagi i dyskusję czasami gorącą

  11. #41
    Admin Forum Avatar mpDante
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    dolnośląskie
    Postów
    4,071
    Podziękowano Thanks Given 
    1,821
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    10

    Domyślnie

    @VoodoGT: Temat do zamknięcia?
    # Szanuj moderatora swego, bo możesz mieć gorszego #
    - Inspekcje @ dolnośląskie -

    Problem z Lenovo? Wesprzyj akcję FB Uwaga na Lenovo

  12. #42
    Znawca tematu Avatar tradelux
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Katowice, Kraków
    Postów
    5,568
    Podziękowano Thanks Given 
    91
    Podziękowano Thanks Received 
    5
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    19

    Domyślnie

    W Toyocie D4D jak coś padnie z osprzętu silnika to zaboli i to bardzo...
    Z takich małych diesli oprócz 1.6HDi wartym polecenia jest jeszcze od Fiata 1.6JTDm (Alfa/Fiat/Lancia)
    ---

    Facebook: www.facebook.com/TradeLUX.samochody
    Otomoto: trade-lux.otomoto.pl
    Login na allegro: trade-lux

  13. #43
    Boomer
    Gość

    Domyślnie

    Tak się wtrącę żeby nie zakładać specjalnie nowego tematu.
    Mam również możliwość zakupienia toyoty avensis z silnikiem diesla 177 KM 2,2 w dieslu D4D w roczniku 2008.
    Jest to sprawdzone źródło, auto niebite serwisowane z przebiegiem 140 tyś. Pytanie czy warto ?
    Porównując z taką alfę romeo z silnikiem 1,9(160KM) lub 2,4(220KM) również w dieslu.
    W temacie założonym przeze mnie od razu toyotę odradziliście ale jeśli jest to auto ze sprawdzonego źródło również lepiej się w toyoty nie pchać ? Pytam o silnik diesla i wersja jest jeszcze ta starsza, nie ta najnowsza buda.

  14. #44
    kuba2222
    Gość

    Domyślnie

    @VoodoGT
    Nie wiem czy mogę tutaj o tym pisać, ale akurat mam 308 HDI z 2009 r. na sprzedaż (kupiony z salonu)
    http://otomoto.pl/peugeot-308-hdi-1-...C22341409.html

  15. #45
    Znawca tematu Avatar tradelux
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Katowice, Kraków
    Postów
    5,568
    Podziękowano Thanks Given 
    91
    Podziękowano Thanks Received 
    5
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    19

    Domyślnie

    Alfa 2.4 jest silnikiem 5 cylindrowym. Osiągi i dźwięk jak na diesla niesamowite, a przy tym spali tyle co 2.2 od Toyoty.
    W serwisowaniu również będzie tańsze, chociaż zdecydowanie tańszy będzie 1.9JTDm.
    ---

    Facebook: www.facebook.com/TradeLUX.samochody
    Otomoto: trade-lux.otomoto.pl
    Login na allegro: trade-lux

Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Tagi dla tego tematu

Zakładka

Zakładka

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •