Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Temat: Crashtesty: Zderzenie przy 90km/h (Skoda)

  1. #1
    Admin Forum Avatar mpDante
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    dolnośląskie
    Postów
    4,071
    Podziękowano Thanks Given 
    1,821
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    10

    Post Crashtesty: Zderzenie przy 90km/h (Skoda)

    Co dzieje się z pasażerami i samochodem, jeśli pojazd jadący z prędkością 90 km/h uderzy czołowo w drugi, stojący? Taki właśnie test został przeprowadzony przez Skodę.

    Rozpędzone do prędkości 90km/h yeti uderzyło w stojącego superba combi.

    Zderzenie miało miejsce na torze testowym w czeskiej miejscowości Uhelnice. W obu pojazdach znajdowały się cztery manekiny przypięte pasami. Po analizie wszystkich danych, eksperci ds. rozwoju technologicznego czeskiej firmy doszli do jednoznacznego wniosku: pasażerowie obu samochodów, w przypadku prawdziwej kolizji, wyszliby z takiego wypadku bez szwanku!

    Inspiracją dla wykonania tego testu zderzeniowego był prawdziwy wypadek samochodowy, który przekazano do analizy zespołowi badawczemu Skody ds. bezpieczeństwa ruchu. Fotografie wykonane podczas testu pokazały, że cała siła zderzenia przy prędkości 90 km/h została pochłonięta przez przednią, odkształcalną część samochodu. Przestrzeń wokół pasażerów w żaden sposób nie została zdeformowana.



    Podczas analizy ujęć pochodzących z kamer wykonujących poklatkowo setki zdjęć na sekundę, widać wyraźnie natychmiastową reakcję elektronicznych systemów w samochodzie, które aktywują takie elementy bezpieczeństwa, jak napinacze pasów czy poduszki powietrzne. Już po upływie 45 milisekund od pierwszego zetknięcia zderzaków, wszystkie poduszki były gotowe do przejęcia energii ludzkiego ciała.

    Choć był to inny rodzaj uderzenia i prędkość zderzenia była wyższa niż w testach Euro NCAP, to podczas testu użyto metodologii porównania siły nacisku na pasażerów, stosowanej przez to stowarzyszenie. Dzięki zdjęciom, można dokładnie stwierdzić, ile punktów przyznałoby Euro NCAP, oceniając samochód. Bezpieczeństwo dorosłych pasażerów siedzących w superbie combi określono by na poziomie 98,25%. Z kolei bezpieczeństwu dzieci podróżujących tym samochodem przyznano by komplet punktów, czyli 100%. Dla skody yeti wartości te wyniosłyby odpowiednio: 99,94% dla dorosłych i 93,19% dla dzieci.

    Przypomnijmy, że w testach bezpieczeństwa Euro NCAP zarówno skoda superb, jak i yeti uzyskały maksymalną notę pięciu gwiazdek.

    I w tym właśnie tkwi tajemnica wysokiej śmiertelności wśród ofiar wypadków w Polsce. Nie chodzi o brawurę polskich kierowców, czy brak umiejętności (w naszym kraju dochodzi do mniejszej liczby wypadków niż np. w Niemczech i wielu innych krajach europejskich). Jednak wiekowe, kilkunastoletnie samochody, często powypadkowe, z atrapami poduszek, którymi jeżdżą Polacy, nie są w stanie zapewnić pasażerom takiego poziomu bezpieczeństwa, jak najnowsze konstrukcje wyposażone we wszystkie osiągnięcia techniki w zakresie bezpieczeństwa biernego.





    Video:

    źródło: Interia / Skoda
    # Szanuj moderatora swego, bo możesz mieć gorszego #
    - Inspekcje @ dolnośląskie -

    Problem z Lenovo? Wesprzyj akcję FB Uwaga na Lenovo

  2. #2
    0lek
    Gość

    Domyślnie

    http://www.tvsiedlce.pl/video_tv.php?id=4388#add_kom ja dodam cos takiego. Crash test auta chyba spawanego z dwoch (honda) tzn auto jest po interwencji strazakow ale spojrzcie jak równo mu tył urało.

  3. #3
    Mark86
    Gość

    Domyślnie

    Pewnie Polacy już gdzieś tam się ślinią z lawetą na te sztuki

  4. #4
    Znawca tematu Avatar Andrebar
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    Łódź - Heidelberg
    Postów
    4,718
    Podziękowano Thanks Given 
    1,084
    Podziękowano Thanks Received 
    3
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    18

    Domyślnie

    Wiecie.... każdy robi w różnym celu testy ...ja tu wyraźnie widzę , że najechany stojący samochód (superb) był najprawdopodobniej na luzie i bez zaciągniętego hamulca ręcznego .....fizykiem nie jestem ale w takim przypadku o wiele łatwiej i mniej inwazyjne jest wchłonięcie energi auta uderzającego . Ciekawe jak by wyglądały obie Skody gdyby pół metra za Suberbem zaparkował nasz poczciwy Star . ...I nijak nie mogę sobie takiej sytuacji wyobrazić na drodze .....moim zdaniem test stworzony na potrzebę reklamy ....

  5. #5
    Admin Forum Avatar mpDante
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    dolnośląskie
    Postów
    4,071
    Podziękowano Thanks Given 
    1,821
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    10

    Domyślnie

    Gdybać zawsze możesz, bo zamiast Yeti mógł być autobus, a zamiast Superba maluch

    Takie testy są potrzebne, bo (nawet pośrednio) dowodzą, że nowoczesne auta są coraz lepsze,
    a przy okazji kolejny + w oczach klientów.
    # Szanuj moderatora swego, bo możesz mieć gorszego #
    - Inspekcje @ dolnośląskie -

    Problem z Lenovo? Wesprzyj akcję FB Uwaga na Lenovo

  6. #6
    Znawca tematu Avatar Andrebar
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    Łódź - Heidelberg
    Postów
    4,718
    Podziękowano Thanks Given 
    1,084
    Podziękowano Thanks Received 
    3
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    18

    Domyślnie

    Nigdzie nie napisałem, że gdyby to był autobus albo maluch ani też. że nowe konstrukcję są gorsze.
    Zgodzę się natomiast z Tobą, że chodzi o ten wspomniany przez Ciebie kolejny + (plusik) w oczach klientów ....dodam manipulowanych zwykłymi chwytami marketingowymi działającymi na wyobrażnię.
    Ja osobiście wątpię aby podobna kolizja wydarzyła się NAPRAWDĘ ...i napisałem dlaczego we wpisie powyżej oraz co zwróciło moją uwagę w większym i cięższym Superbie...ot wsjo
    Pokaż mi jak wypadają te same auta w teście zderzeniowym z nieruchomą przeszkodą ....(robili takie tym modelom ??)

  7. #7
    Admin Forum Avatar mpDante
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    dolnośląskie
    Postów
    4,071
    Podziękowano Thanks Given 
    1,821
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    10

    Domyślnie

    Proszę bardzo, oba 5 gwiazdek:

    Yeti:


    Superb II:
    # Szanuj moderatora swego, bo możesz mieć gorszego #
    - Inspekcje @ dolnośląskie -

    Problem z Lenovo? Wesprzyj akcję FB Uwaga na Lenovo

  8. #8
    Znawca tematu Avatar Andrebar
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    Łódź - Heidelberg
    Postów
    4,718
    Podziękowano Thanks Given 
    1,084
    Podziękowano Thanks Received 
    3
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    18

    Domyślnie

    Marcin - dzięki ...ale nie wiem czy dobrze odebrałeś to co napisałem ...Ja nie mam nic do Skód ( sam niejedną ujeżdżałem) ... To co przedstawiłeś powyżej to oficjalny test NCAP gdzie dla wszystkich aut są te same prędkości zderzeń czołowych tj. 64 km/h - 40 mrh . ...i nie śmiałbym ich podważać .
    Zwróciłem jedynie uwagę na lekki marketing Skody (który mnie wcale nie dziwi ) w tym PIERWSZYM teście przy prędkości 90 km/h ....który przemawia do wyobrażni ale nie jest do końca uczciwy bo poniekąd wyreżyserowany
    i zaznaczyłem , że takie sytuacje są prawie niespotykane w życiu a raczej wypadkach drogowych...auto stojące na "luzie" bez zaciągniętego "ręcznego" i z tyłu wolna przestrzeń do pchania .....ot wsjo .

    Ja poprostu odniosłem takie wrażenie i nim się podzieliłem ....bo to prawie tak jakby Ci producent wmawiał , że choć jego ekran TV na 38" to w stosunku do innych masz wrażenie jakbyś oglądał 46" ....no właśnie wrażenie.... a ja jako konsument mam dość wrażeń.

  9. #9
    Admin Forum Avatar mpDante
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    dolnośląskie
    Postów
    4,071
    Podziękowano Thanks Given 
    1,821
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    10

    Domyślnie

    Prawie niespotykane? Najczęściej takie sytuacje występują, jak ktoś próbuje wymusić pierwszeństwo na krzyżówce albo wystawi się za bardzo do skrętu, wtedy jeden stoi a drugi wali w niego Normalna życiowa sytuacja. Natomiast co do ręcznego, to sugerujesz, że ręczny wytrzyma takie uderzenie?
    # Szanuj moderatora swego, bo możesz mieć gorszego #
    - Inspekcje @ dolnośląskie -

    Problem z Lenovo? Wesprzyj akcję FB Uwaga na Lenovo

  10. #10
    Znawca tematu Avatar Andrebar
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    Łódź - Heidelberg
    Postów
    4,718
    Podziękowano Thanks Given 
    1,084
    Podziękowano Thanks Received 
    3
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    18

    Domyślnie

    Ja naprawdę rozumiem Twoje racje....spróbuj zrozumieć i moje. Tak naprawdę to oba auta mają b.podobne zniszczenia zarówno w 1-ym tak i 2-im teście więc gdzieś musiano "wygospodarować" owe podobieństwo bo różnica w prędkości "najazdu" była znaczna. Jestem przekonany , że stawiając Suberba na lodzie zniszczenia w obu autach byłyby jeszcze mniejsze lub mogliby spoko zwiększyć prędkość Yeti....ale to już nie robiłoby takiego wrażenia.
    Wszystko co zwiększa tarcie - zaciągnięty ręczny , wrzucony 1-y bieg czy "P" w automacie , trzymanie w danej chwili nogi na hamulcu zasadniczym tudzież inne auto stojące za uderzanym - przyczyni się do większych zniszczeń ....i qrde o tę "drobną" manipulację Skody mi chodzi. Rozumiem wychwalanie towaru przez producenta ....ale nie rozumiem przyjmowania tego w ciemno przez klienta .
    ....abstra***ąc już zupełnie od możliwości zaistniałych sytuacji drogowych.

    PS;
    Jeśli chodzi o wrażenia "artystyczne" to napewno Skodzie ów crash-test ( przy 90 km/h) nie zaszkodził ....i to już naprawdę wszystko co chciałem napisać w tym temacie gdyż zaczyna on mnie już krępować myślą , że "nabijam" sobie posty ...+++ jadę zapalić przy okazji świeczkę Tym wszystkim , którzy myśleli , że mają pierwszeństwo lub siedzą w bezpiecznym aucie z odpowiedzialnym kierowcą. +++....

Tagi dla tego tematu

Zakładka

Zakładka

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •