Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 16 do 26 z 26

Temat: Witam przyjaciele! Mam na sprzedaż grata Dacia Duster

  1. #16
    Znawca tematu Avatar carl23
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    WL
    Postów
    3,476
    Podziękowano Thanks Given 
    356
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    17

    Domyślnie

    Lepiej nie...Składają się wszystkie w zależności od miejsca w które się trafi. Nowe auto musi się składać, tłumaczone jest to bezpieczeństwem, że niby siła przekazywana jest elementom, a w rzeczywistości więcej elementów do wymiany to większy zarobek dla ASO i firm produkujących części. Nie czarujmy się że kogokolwiek obchodzi bezpieczeństwo, bo przy obecnej technologii auta mogłyby być zarówno bezawaryjne jak i bezpieczne, ale nikt by na tym nie zarabiał, więc...Przykład?Dlaczego zderzak Łągiewki nie został wprowadzony do masowej produkcji?Zarzuca się że to wbrew fizyce i tysiąc innych bredni, a po prostu byłoby to nie opłacalne, dużo bardziej natomiast jest wstawianie np drogiej elektrycznej pompy wspomagania np w kangoo tuż pod zderzakiem, tak że waląc w zaspę ASO skasuje nas za zderzak i 3500pln za pompę-czyż nie lepiej?Tylko pytanie dla kogo, na pewno nie dla użytkownika.

  2. #17
    Znawca tematu
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Postów
    2,370
    Podziękowano Thanks Given 
    300
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    16

    Domyślnie

    Carl nie zgodzę się z Tobą Owszem, przy obecnym stanie technologii dałoby się zrobić auto prawie nie do rozbicia, ale problem pojawia się z przeciążeniem jakim poddany zostanie człowiek w takim aucie. Przykład mój, osobisty - miałem okazję "rozbić się" na symulatorze jazdy bez pasów, taki fotelik jechał 7km/h a miałem wrażenie jakbym rąbnął autem gdzieś przy około 50, do końca dnia odczuwałem bark tutaj gdzie szedł pas, potem pojawił się siniak. To jest zrobione maksymalnie sztywno, nic nie amortyzuje (brakuje elementów które się rozbijają) i efekt jest potężny, dokładnie tak samo byłoby z nierozbijalnym pojazdem. Sądzę, że gdybym uderzył w coś swoim autem przy prędkości 7, prawie bym nie poczuł. Jeśli będziesz mógł, usiądź na taki wynalazek, przypuszczam że wtedy troszkę inaczej podejdziesz do tematu. Osobiście jestem za tym, żeby auta w kontrolowany sposób odkształcały się i to jak najbardziej, a po dzwonie gdzie poszły podłużnice i konstrukcja na złom i recykling, a nie do Polski/do polskiego komisu itd
    Opinie, które napisałem na forum, są jedynie moimi przypuszczeniami oraz subiektywną oceną. To nie pewnik, w rzeczywistości może być inaczej.

    Tylko kompletny szaleniec/ignorant/laik popatrzy na auto z USA bądź Szwajcarii.

  3. #18
    Znawca tematu Avatar carl23
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    WL
    Postów
    3,476
    Podziękowano Thanks Given 
    356
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    17

    Domyślnie

    Korzystałem z symulatora zderzeń i wiem o czym piszesz, jednak dalej uważam, że lobby koncernów wiele rzeczy świadomie "blokuje" snując teorie że a to testy, a to prawa fizyki, a to koszty-a prawda jest taka, ze jest to dla nikogo nieopłacalne, z pojedyńczym "ludziem" nikt się nie liczy.

  4. #19
    Mat'ss
    Gość

    Domyślnie

    UU nieładnie. Wątpie żeby przy wartości tego samochodu ktoś go robił chyba że Rosja ;D

  5. #20
    traktorzysta789
    Gość

    Domyślnie

    carl23 . Ty chyba Nie widziałeś tego zdjęcia? Kontrolowane składanie się w nowszych autach to jest zupełnie co innego niż to co widać tu w przypadku Dacki. To jest niekontrolowane składanie się jak rozmoknięte pudełko. Miała prędkość 60km/h i zderzyła się z małym kompaktem. OMG - pasażer w tym przypadku wyglądał by jak worek lodów truskawkowych z włosami;/ to jest kaszana straszliwa. Wygląda jak po spotkaniu z tirem przy tej prędkości. Wystarczy że tym autem będziesz przepisowo jechał po mieście i ktoś Ci wyjedzie i masz tragedie.. To jest złom i trzeba, żeby jak najwięcej ludzi i potencjalnych kupców o tym wiedziało. Trzeba znać różnice pomiędzy składaniem się auta aby nie wyglądało to tak jak w symulatorze ale w tym przypadku trochę przesadzono bo deska rozdzielcza po stronie pasażera opiera sie pewnie na fotelu;/
    Nie dziwilo bym mnie to jakby wartości były większe ale to nie sa duże prędkosci i NORMALNE auta powinny w takich wartościach zapewniać jakąś ochronę

  6. #21
    Znawca tematu Avatar carl23
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    WL
    Postów
    3,476
    Podziękowano Thanks Given 
    356
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    17

    Domyślnie

    A wiesz przy jakich prędkościach są robione testy zderzeniowe?Mniejszej niż miała ta Dacia i wystarczy przyjrzeć się autom właśnie po testach. Nie ma co wymagać od auta za 50 tyś by zachowywało się tak samo jak to za 500 tys ale czasy mamy takie, że wszystko jest robione by się składało i jak najwięcej elementów było do wymiany. Ja bym tu nie polemizował czy to Dacia czy sracia wszystko co mamy na rynku jest podobnego pokroju, różni się tylko progami cenowymi i przy podwojeniu wartości coś tam lepiej jest,ale też bez szału.

  7. #22
    Znawca tematu Avatar tradelux
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Katowice, Kraków
    Postów
    5,568
    Podziękowano Thanks Given 
    91
    Podziękowano Thanks Received 
    5
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    19
    ---

    Facebook: www.facebook.com/TradeLUX.samochody
    Otomoto: trade-lux.otomoto.pl
    Login na allegro: trade-lux

  8. #23
    btomek
    Gość

    Domyślnie

    Chorowałem również na Dustera, ale po tym co pokazują zdjęcia i opisie okoliczności w jakich doszło do zderzenia to momentalnie mi przeszło.
    Popieram pomysł założenia działu, w którym możnaby wrzucać fotki rozbitych autek i opisywać sytuacje i warunki w jakich doszło do zderzenia. Wiele osób miałoby ogólny obraz jakie faktycznie bezpieczeństwo oferują obecne auta i może co niektórzy zdjęliby ciutkę nogę z gazu.

  9. #24
    traktorzysta789
    Gość

    Domyślnie

    Dacia najwyraźniej testy zderzeniowe znosi dość słabo ale jeśli do prędkości z testów dodamy jeszcze 5 km /h to już kompletnie się składa. Moim zdaniem jest różnica czy kupimy budżetowy samochód w którym na wszystkim oszczędzano czy coś ciut lepszego. A co do tego że auta się robi ażeby amortyzowały i składaly się to owszem, zgadzam się ALE ma to być w realnych prędkościach w miarę kontrolowane. Tutaj dokładnie widać że jak już sie przekroczy pewna granicę to dacka sie skałada w harmonijkę. Moim zdaniem warto dopłacić i mieć auto z tą granicą usytuowaną trochę wyżej. Ciekawe swoją droga jak wyglądał niby mniejszy focus po tym zdarzeniu. Myślę że o niebo lepiej chociaż tez nie jest to żaden super samochód.
    Dodatkowo dacka jest szpetna jazda nią w połączeniu z materiałami i wykonaniem - poniżej krytyki:] (ale to już moja opinia) Ja bym kupil za te pieniądze auto używane.

  10. #25
    Znawca tematu Avatar takietam
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Olsztyn
    Postów
    3,694
    Podziękowano Thanks Given 
    1,658
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    17

    Domyślnie

    2 strony tematu a VINu nie ma. Ogłoszenie wygaśnie i po ptokach.
    C22165996_8.jpgDacia Duster, 2010r., 1500cm3, 90 KM - otomoto.pl.jpg

    PS. Warto ten dział zrobić dostępny bez zalogowania. Pewnie lepiej będą się rodzynki pozycjonowały.
    Ostatnio edytowane przez takietam ; 23-01-12 o 09:55
    Jeżeli pamiętamy, że wszyscy jesteśmy pomyleni, to tajemnice znikają, a życie staje się zrozumiałe.
    www.ogloszenia-motoryzacyjne.net

  11. #26
    Znawca tematu Avatar Andrebar
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    Łódź - Heidelberg
    Postów
    4,718
    Podziękowano Thanks Given 
    1,084
    Podziękowano Thanks Received 
    3
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    18

    Domyślnie

    Zmiany na PLUS są zawsze warte poparcia
    Człowiek mądrzeje z wiekiem....szkoda tylko że z wiekiem od trumny

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Tagi dla tego tematu

Zakładka

Zakładka

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •