Strona 1 z 4 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 49

Temat: Auto za 5 tys. na dojazdy

  1. #1
    grzehu82
    Gość

    Domyślnie Auto za 5 tys. na dojazdy

    Witam,
    Rozglądam się za autem na dojazdy do pracy 50km w tej niestety niewysokiej kwocie. Poza tym że jeżdże do pracy jezdże z zoną i 2 małych dzieci (2 foteliki) do rodziców lub rodziny, tak że ogólnie auto jak jest sprawne nie ma wielkich przestojów. Jako że stare pomału "mówi" że by odpoczęło bo już ma 22 lata i pewnie z 300tys na karku (Lada 2104), przydało by się nowsze wozidło 5d. Myślałem o Nexii 1.5 8v, Espero 1.5 16v,Lanosie j.w, Palio 1.2, Felicii 1.3 ale nie wiem jak wytrzymałe są te auta. Co polecacie ekonomicznego, litraż do 1.6, dobrze chodzacego z LPG i powiedzmy choc trochę niezawodnego? Mogą być inne auta w tej kwocie.
    Jeżdże spokojnie, 80% trasa.
    Co do napraw to liczę tylko części bo mam mechanika w rodzinie.

  2. #2
    Starszy użytkownik Avatar Roadkiller
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    pomorskie
    Postów
    1,536
    Podziękowano Thanks Given 
    227
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    15

    Domyślnie

    Hmm ostatnio na "łoko" wpadł mi taki Lanosek: http://otomoto.pl/daewoo-lanos-C21845703.html Jeżeli taki miód malina to tylko brać Za tą kwotę nie ma co wybrzydzać

  3. #3
    Znawca tematu Avatar carl23
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    WL
    Postów
    3,476
    Podziękowano Thanks Given 
    356
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    17

    Domyślnie

    Myślałem o Nexii 1.5 8v, Espero 1.5 16v,Lanosie j.w, Palio 1.2, Felicii 1.3 ale nie wiem jak wytrzymałe są te auta.
    Z tego to skup się na Palio i Lanosie,resztę ruda żre na potęgę (ponadnormatywnie). Chyba ze wskazaniem na lanosa-tańsze odrobinę części i przestronniejszy deko od palio, chodź ten będzie miał lepszy kufer do załadunku fotelików, wózka, zakupów. Jeśli dzieciaki spore to lanos w hatchbacku z czystym sumieniem można polecić. Poszukaj od 1 właściciela, unikaj szemranych komisów. Nie bierz wersji 1.4 75KM to za mało, mam takiego w rodzinie i w sumie jedzie jakoś bo skrzynia dobrze spasowana, ale...ale pali 12 gazu-tyle samo, a nawet mniej weźmie 1.6 silnik, a będzie o niebo żwawszy.

  4. #4
    Starszy użytkownik Avatar czapaja
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Kraków
    Postów
    1,232
    Podziękowano Thanks Given 
    199
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    15

    Domyślnie

    j/w zdecydowanie Lanos

  5. #5
    Znawca tematu Avatar carl23
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    WL
    Postów
    3,476
    Podziękowano Thanks Given 
    356
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    17

    Domyślnie

    Wcisnąłbym tu jeszcze nubirę jeśli lubisz bardziej przestronne auta.W tej cenie też osiągalne auto w zadowalającym stanie.

  6. #6
    Starszy użytkownik Avatar czapaja
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Kraków
    Postów
    1,232
    Podziękowano Thanks Given 
    199
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    15

    Domyślnie

    Nubira za 5k będzie w zdecydowanie gorszym stanie niż Lanos...

  7. #7
    grzehu82
    Gość

    Domyślnie

    Poważnie Lanos pali 12l gazu? No to odpada, Lada pali 10l obecnie i to odpalana na lpg. Przy przebiegu 25tys/rok te 2 litry wiecej to 1400zl czyli niemalo...Żwawość jednak ma mniejsze znaczenie

  8. #8
    Allover90
    Gość

    Domyślnie

    A ja Ci polecę BMW E36. Silnik 1.8i (115km -sam taki mam) lub 1.8is (140 lub 145km nie pamiętam dokładnie-tu nie wiem jakie spalanie) Mi autko pali w mieście 10L gazu a na trasie 8-9 przy normalnej jeździe. Auto kupiłem za niecałe 4k włożyłem ok 700 zł razem z robocizną i śmiga jak ta lala. Bagażnik też całkiem- całkiem a i wyposażenie zadowalające...

  9. #9
    Znawca tematu Avatar carl23
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    WL
    Postów
    3,476
    Podziękowano Thanks Given 
    356
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    17

    Domyślnie

    1.6 będzie palił mniej.Pisałem o 1.4 bo trzeba go gnieść by jechał, no i 12 to jazda "na miejscu" po mieście Lublin, a więc czasami korek, światła etc. W trasie ze Słowacji wziął mniej, ale chyba warto pisać o max spalaniu a nie najmniejszym zanotowanym.

    Co do nubiry w gorszym stanie-nie powiedziałbym, może być starsza ale za 5taka znajdzie się auto bez większych dokładek. Niedawno w Wawie była 1.6 z gazem od 1wł w bdb stanie za 4600, ale rocznik 98. Uważam jednak że za 5 tyś nie ma co patrzeć na rocznik tylko na stan auta, bo czy to będzie 98 czy 2000 ma mniejsze znaczenie.

    @Allover90-chyba deko Cię poniosło...Po 1 znalezienie takiego auta w stanie jezdym jest strasznie trudne a po drugie to koszty utrzymania w stosunku np do lanosa to...przepaść.

  10. #10
    Allover90
    Gość

    Domyślnie

    @Carl23 - Nie jest trudne zależy jak kto szuka ja znalazłem bez problemu. Ceny części uważam za rozsądne i tanie wręcz jak na BMW

  11. #11
    netymark
    Gość

    Domyślnie

    potwierdzam, części do e36 tanie jak barszcz, miałem dwie i teraz żałuję, że tyle czasu zmarnowałem na rozbiórkę, trzeba było się zabrać za droższe auta
    1.8 w bmce jest za słaby o 1.6 nie wspominając. pali tyle co 2.0.
    btw moje 2.5 na trasie do 160 też się w 10 mieściło. o mieście z przyzwoitości nie będziemy rozmawiać

  12. #12
    grzehu82
    Gość

    Domyślnie

    No właśnie to zależy jak kto jeździ bo i łada 12L weźmie jak ją pociśniesz (albo jest niesprawne gaźnik zapłon itp). BMW E36 - faktycznie zamienniki są w miarę tanie, ciekawe dobrze wykonane auto no ale za 5 tys. z lpg to bez obrazy góra 95 rok,często kupa szpachli lub rdzy albo jakieś po dzwonach najwięcej a znaleźć ładne to chyba jak w totka wygrać...
    W rodzinie ojciec ma felicie 1.9d, ja diesla nie chciałbym ale taką 1.3lpg ma sąsiad i tłucze nią ostro i żyje wciąż tylko ruda ją bierze. I jeszcze świta mi podobno niezawodna Almera N15 (ale nie znam nikogo co ma), może do 5 tys. by wyhaczył...

  13. #13
    Starszy użytkownik Avatar czapaja
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Kraków
    Postów
    1,232
    Podziękowano Thanks Given 
    199
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    15

    Domyślnie

    Za 5k kupisz Primerke P10. Auto ciężkie do zajechania i niezawodne, ale...kapryśne na źle zamontowanej LPG.
    Ostatnio edytowane przez czapaja ; 19-12-11 o 17:22 Powód: bład

  14. #14
    wolfrough
    Gość

    Domyślnie

    do 5 000 znalazlem takie:
    golf III kombi 1.9 tdi
    http://allegro.pl/show_item.php?item=1990674662
    środek masakra
    rover 214
    http://otomoto.pl/rover-214-C22102154.html
    przebieg do sprawdzenia , kumpel miał takiego i naprawde porządne autko
    co wakacje wypady po 1000 km w 4 osoby sprzedał innemu kumplowi jeździ
    do tej pory bez problemów.

  15. #15
    Starszy użytkownik Avatar czapaja
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Kraków
    Postów
    1,232
    Podziękowano Thanks Given 
    199
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    15

    Domyślnie

    R200 za ciasne na 4-ro osobową rodzinę prędzej R400 ale ciężko będzie znaleźć coś rozsądnego w granicy 5k.

Strona 1 z 4 1234 OstatniOstatni

Tagi dla tego tematu

Zakładka

Zakładka

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •