Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 19

Temat: Skoda Octawia 1,6 z lpg czy Audi A4

  1. #1
    katjusza81
    Gość

    Domyślnie Skoda Octawia 1,6 z lpg czy Audi A4

    Witam
    Szukam samochodu, którego koszt byłby w granicach 30-32 tys. Musi to być auto oszczędne, co dzień dojeżdżam do pracy 50km w jedną stronę i jak najmniej awaryjne. znalazłam takie dwie oferty które mnie zainteresowały ale sama nie wiem, czy jest tu jakiś haczyk...

    http://otomoto.pl/skoda-octavia-1-6-...ml#description

    Skoda niby idealna, z lpg - co bardzo mi odpowiada. Właściciel twierdzi że jeździ nim od niecałego roku i nie podoba mu się automatyczna skrzynia biegów. Wcześniej kupił od kogoś z W-wy a ten z kolei sprowadził je z Niemiec w 2008r - wtedy też założył lpg. Więc byłabym 4 właścicielem.....

    http://otomoto.pl/audi-a4-1-8-turbo-...C21914679.html

    Audi wydaje mi się za idealne... no i ten przebieg...oczywiście oryginalny
    Nie znam się kompletnie na samochodach więc łatwo mozna mnie nabrać.
    W związku z tym mam pytanie do Państwa: na co zwracać uwagę, o co pytać, jak już pojadę te auta oglądać?
    Z góry dziękuję za wskazówki i opinie

  2. #2
    Znawca tematu Avatar carl23
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    WL
    Postów
    3,476
    Podziękowano Thanks Given 
    356
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    17

    Domyślnie

    Audi przeczy wizjom o oszczędności, czy to w eksploatacji czy spalaniu Skoda-jak skoda, wg mnie za szybko zmienia właścicieli i w nieodpowiednich miejscach szukasz auta.

  3. #3
    katjusza81
    Gość

    Domyślnie

    hmmmmm.... więc gdzie mam szukać

    Myslałam tez nad Mazda 3 z ok.2005/6 roku, ale jak założę gaz, i będę musiała wozić koło zapasowe to mi wózek do bagażnika nie wejdzie

  4. #4
    Znawca tematu Avatar carl23
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    WL
    Postów
    3,476
    Podziękowano Thanks Given 
    356
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    17

    Domyślnie

    Poszukaj aut od 1 właścicieli, staraj się omijać okazje cenowe i to w komisach. W komisie jak będzie dobre auto to będzie miało ono cenę jedną z wyższych z danego rocznika-nikt głupi nie jest i do interesu nie dokłada.
    1.6 w automacie to będziesz się tylko denerwowała, bo żółwie lądowe będą Cię pobierać.

  5. #5
    Barthezz
    Gość

    Domyślnie

    Jak chcesz gaz to nie kupuj auta z gazem - kup jakąś pasującą ci benzynkę (nie turbo) i załóż instalację będzie dwa lata gwarancji i bezproblemowej jazdy a i auto przy zakupie może mieć mniejszy przebieg

  6. #6
    Znawca tematu Avatar carl23
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    WL
    Postów
    3,476
    Podziękowano Thanks Given 
    356
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    17

    Domyślnie

    Dlaczego?Jeśli jest od użytkownika prywatnego to czemu nie?Ani nie będzie jakoś wyeksploatowane jeśli instalka ma 2-3 lata, ani kosztów nie będzie zaraz (butla na 10 lat), a koszt zakupu auta z instalacją czy bez jest podobny.Zresztą zauważyłem że polacy wolą jednorazowo wywalić na instalację nawet jak z kilometrażu wychodzi że taniej na benzynie by wyszło bo np jeżdżą w okolicach 10 tyś/rok.

    Zwróć uwagę jeszcze na toledo 1.6 -proste konstrukcyjnie auto z udanym silnikiem. Kufer duży, tylko że ten wózek do octavii byłoby Ci lepiej ładować.

  7. #7
    kara.kahn
    Gość

    Domyślnie

    Carl, znasz dużo przykładów by ktoś założył gaz i po dwóch trzech latach sprzedawał te auto? Zwykle jeżeli już ktoś się decyduje na taki krok to przeloty ma co najmniej duże.
    Po ilu kilometrach ta instalacja zakładającemu ma się zamortyzować?

  8. #8
    Starszy użytkownik
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Wlkp
    Postów
    380
    Podziękowano Thanks Given 
    200
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    14

    Domyślnie

    Ja założyłem gaz w 2009 przy 115 tys i za rok przy 150 tys będę sprzedawał , instalacja zwróciła się w 13mcy po ok 15 tys , reszta oszczędności jest moja. Tak się złożyło ,że żona zaszła i w domu siedziała a ja na co dzień mam służbowe więc przeloty są małe a i zarazem oszczędności mniejsze.

    Założenie LPG nie oznacza od razu wielkich przelotów , wystarczy 3 lata normalnego użytkowania. LPG wrzucasz w tzw. pakiet startowy a później to już tylko do pełna 50l za 145zł .

  9. #9
    Znawca tematu Avatar carl23
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    WL
    Postów
    3,476
    Podziękowano Thanks Given 
    356
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    17

    Domyślnie

    Znam nie dużo ale kilka przypadków znam.Zapytani dlaczego?Twierdzą że wolą wydać kasę raz niż kilka razy w miesiącu się wku..wiać na stacji.Przeloty roczne-do 15 tyś, sprzedaż auta 1,5-3 lata.Logika-średnia na jeża albo nawet jej brak,ale co poradzisz?

    Ps Czasami nie wiemy ile czasu dane nam będzie pośmigać autem (zmiana pracy na lepszą i zmiana auta itd)
    Ostatnio edytowane przez carl23 ; 15-12-11 o 19:20 Powód: PS

  10. #10
    kara.kahn
    Gość

    Domyślnie

    Kilka takich przypadków także znam ale statystycznie są to epizody. Gdy analizowałem kiedyś ogłoszenia aut zagazowanych szukając samochodu to trzy czwarte ogłoszeń było zwałkowanych...

  11. #11
    Znawca tematu Avatar carl23
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    WL
    Postów
    3,476
    Podziękowano Thanks Given 
    356
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    17

    Domyślnie

    Myślę, że trzeba odróżnić wałki od lpg, bo:
    -wałki są niezależne od zasilania
    -auta z lpg są zwałkowane ale przez handlarzy, którzy chcą jak najwięcej zarobić i cofają-tak samo jak w dieslach z Niemiec, do wartości "sprzedawalnych" a autko było np służbowe
    -jeśli poszukasz wśród prywatnych ogłoszeń i najlepiej prywatnych właścicieli 1-2 (tak jak zalecałem w powyższych postach) to zobaczysz, że odsetek wałków jest epizodem a nie na odwrót.

    Auta w większości są przywałkowane takie, które w swojej historii przechodziły przez ręce nieuczciwych sprzedawców-pośredników.

  12. #12
    Pilsener
    Gość

    Domyślnie

    A4 za drogie w eksploatacji. Silnik 1.6 jest bardzo dobry, ale wydaje mi się za mały do takiej Skody. Ja bym poszukał lepiej Audi A3 z takim silnikiem (jeśli już upieramy się przy Audi). A jeśli ma być tani w eksploatacji to radzę rozglądać się za popularnymi markami (typu Fiat, Opel, Ford). I oczywiście trzeba szukać auta pod kątem założenia w nim LPG. Awaryjność to sprawa problematyczna - nawet w dobrze kupionym aucie najbardziej renomowanej marki może coś paść. Te całe rankingi też są o kant d...y bo raz, że różnice są często kosmetyczne a dwa, nie uwzględniają wagi usterek ani kosztów ich usunięcia. Najlepszy byłby ranking pokazujący ile trzeba wydać na naprawę danego auta

  13. #13
    Starszy użytkownik
    Zarejestrowany
    paź 2011
    Skąd
    Warszawa i okolice
    Postów
    352
    Podziękowano Thanks Given 
    26
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    13

    Domyślnie

    Koleżanko, dorzucę swoje 3 grosze bo taki problem mieliśmy w lutym, gdy szukałem dla ojca octavii II 1.6 benz 102 KM.
    1. Znaleźć od pierwszego właściciela, coś pewnego, jest problemowe ale realne- mnie się udało trafić auto 2006 r. z 72 tkm, polski salon i pełen serwis od gościa 60 lat , zapłaciliśmy za nie 34 tyś zł.
    2. Nie kupuj auta już z LPG tymbardziej w automacie- instalkę załóż sama, z doświadczenia polecam instalację BRC (mam już 4 auto z taką instalacją, złego słowa nie powiem). W okolicach Wawy mogę Ci polecić kogoś, kto zakłada mi gaz
    3. Octavia to proste auto, a silnik tymbardziej, bez żadnych fajerwerków. Rozrząd kosztował nas jedyne 500 zł razem z pompą (poza ASO of course). Póki co ojciec nastukał 20tkm od zakupu i złego słowa powiedzieć nie może- auto demonem prędkości nie jest, przy spokojnej jeździe spala mu max 9l lpg/100km. Z przyczepą kempingową w wakacje skotłowała na trasie Warka- Chałupy jedyne 12l / 100 km
    4. a Skoda, jak Skoda- ogromny bagażnik, po założeniu LPG polecam kupić dojazdówkę bo ładnie się ją montuje do oparcia i nie tracimy miejsca. z tyłu masa miejsca, nad głową, na nogi itp. U mnie to już trzecia Skoda- była Octavia I 1.6 75KM, Fabia 1.4 101KM a teraz jest właśnie wymienione auto- każde miało LPG i przy odsprzedaży przebiegi rzędu 180 tkm- praktycznie bezproblemowe.
    5. Odradzam Skody z komisów od handlarzy itp. 90% z nich to auta poflotowe, poleasingowe ze sporymi przebiegami i różną historią. My szukaliśmy chyba ze 2mce- trafiłem, po ukazaniu się ogłoszenia i szczegółowym wywiadzie z właścicielem, przesłaniu skanów książki, uzbrojony w markowy czujnik do lakieru grzałem po nią 340 km BYŁO WARTO.
    6. O instalację gazową również trzeba dbać- jeżeli na czas będziesz pamiętać o wymianie stosownych filterków, świec zapłonowych, filtra powietrza do auto odwdzięczy Ci się bezproblemową eksploatacją.

    A Audi- ładne ale tego silnika pod lpg był nie brał.

    pzdr.

  14. #14
    Znawca tematu Avatar carl23
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    WL
    Postów
    3,476
    Podziękowano Thanks Given 
    356
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    17

    Domyślnie

    Którego silnika z audi byś nie brał kolego pod elpidżi-1.6?A to niby dlaczego?Chętnie posłucham.

  15. #15
    Starszy użytkownik
    Zarejestrowany
    paź 2011
    Skąd
    Warszawa i okolice
    Postów
    352
    Podziękowano Thanks Given 
    26
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    13

    Domyślnie

    Tego wskazanego w ogłoszeniu z Audi- albo turbo albo LPG.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Tagi dla tego tematu

Zakładka

Zakładka

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •