Czesc i czolem!
Z racji iz nie dziala mi formularz do zakladania nowych tematow (przekierowywuje do FAQ > emotikony) i co chwile mnie automatycznie wylogowywuje ze strony, pisze w taki sposob.

Jakie auto kupić pow. 30k
Rodzaj
Sedan / Hatchback
Preferowana marka
Opel, Peugot, Citroen, Volvo
Budżet na zakup auta:
35 - 50 k
Preferowany rok produkcji:
>2013
Silnik (pojemność i liczba KM)
1.9 160 KM dla sedana ALBO (tutaj prosze o pomoc) silniki od 1.6 HDI dla mniejszych - 115 KM
Preferowany rodzaj paliwa:
Diesel
Planowany roczny przebieg:

30-40.000km
Segment/typ/wielkość auta:
Sedan / Hatchback
Charakter użytkowania :
trasa > 50%
dokładniej autostrady w Polsce i niemczech w 80% użytkowania
Ilość pasażerów, bagażu:
2
Pochodzenie auta (rynek krajowy/import):
dowolnie
Czego przede wszystkim wymagam od auta:
Witajcie,

Aktualnie jezdze Oplem SIGNUM 2006 150 KM z 250.000 km ktory juz sie powoli nie nadaje na takie trasy jak robie.

Szukam zamiennika - albo HB albo SEDANA na jazde w 80% po autostradach w Polsce i Niemczech z predkosciami na tempomacie 150-160 km/h.

Oczekuje od samochodu:
-mozliwie niskiego spalania
-w miare dobrej jakosci wykonania
-nie dziadowatego wygladu
-niezawodnosci
-xenonów/ledów ponieważ dużo jeżdzę po nocach
-w miarę nagłośnienia, co by nie usnąć po drodze
-manual (chyba że jest coś czemu można zaufać z automatów)
-samochód ma służyć na przestrzeni najbliższych lat dlatego celuję w przebieg <100.000km

Po wstępnych przymiarkach, zidentyfikowałem sobie:
-Opel Insignia 2013, 2.0 163KM
-Peugeot 2013, HDI 2.0 163 KM
-Citroen DS4 2013, HDI 1.6 115 KM
-Peugeot 308, 2015, HDI 1.6 115 KM

EWENTUALNIE
-Citroen DS4 2011, HDI 2.0 163 KM

Pierwszy samochod z listy znam bardzo dobrze, wiem czego moge sie od niego spodziewac, jezdzi taki sam w rodzinie z przebiegiem 120.000 i poki co, wszyscy zadowoleni

Drugi, blizniaczy do pierwszego, ale jakie sa roznice konkretne?

Citroen DS4 - samochodu kompletnie nie znam ale zakochalem sie od pierwszego wejrzenia. Jedyna moja wątpliwość to czy z tym silnikiem jazda przy 150-160 km/h będzie komfortowa i ekonomiczna.
Jakie wyjdą spalania? Fajna jest też opcja masażu w fotelach przednich.

Peugeot 308 - oglądałem polifta w salonie, bardzo mi się spodobała mała kierownica, hatchback, światła ledowe, przeniesienie sterowania na panel dotykowy. Pytanie tylko czy ten silnik, przy 150-160 pociągnie komfortowo i ekonomicznie? Jakie wyjdą spalania? Przemawia za nim rocznik i przebieg (mam sprawdzony po DEMO w salonie)

Ewentualnie mysle jeszcze nad KIA Ceed, ale obawiam się jakości wykonania w środku.

Panowie/Panie proszę doradźcie bo już mam mętlik w głowie. Zarezerwowałem do poniedziałku jedną insignię ale w tym momencie pojawia mi się coraz więcej pytań w głowie.