Pokaż wyniki od 1 do 14 z 14

Temat: Uwaga na OTOMOTO - nie możesz sprzedać auta?

  1. #1
    Znawca tematu Avatar Andrebar
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    Łódź - Heidelberg
    Postów
    4,718
    Podziękowano Thanks Given 
    1,084
    Podziękowano Thanks Received 
    3
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    18

    Domyślnie Uwaga na OTOMOTO - nie możesz sprzedać auta?

    Ludzie !! to się w pale nie mieści jak na każdym kroku robią Nas ( klientów) w przysłowiowe bambuko i szukają baranów do strzyżenia z kasy

    Całkiem niedawno zauważyłem / dotarło do mnie dlaczego wiele osób prywatnych nie związanych z handlem mających dobre auta nie może ich sprzedać poprzez najbardziej znane portale ogłoszeniowe . ( brak telefonów od potencjalnych zainteresowanych )
    Skupmy się na -OTOMOTO- ....moim zdaniem dlatego ,że potencjalny poszukujący / kupiec po prostu "NIE WIDZI" wystawionej oferty jeśli zaznaczy w wyszukiwarce - opcje wyposażenia- np; że szuka danego auta z Czujnikami Parkowania czy tam powiedzmy automatyczną klimą . ,,,,, a wystawiający takie ogłoszenie TEGO NIE ODHACZYŁ we formularzu .... bo po prostu w/g niego jest to dalej w opisie lub logiczne do wersji auta !!!

    No to już wiecie czemu handlarze "kreślą" wszystko w wyposażeniu

    Może komuś się przyda -... niewiedza kosztuje a wiedzą mało kto się chce dzielić

    PS;
    Dotyczy ogłoszeń wystawianych prywatnie ....handlarze mają swoje stronki i tam nikt nie ingeruje w opis
    Ostatnio edytowane przez Andrebar ; 29-11-17 o 20:25
    Człowiek mądrzeje z wiekiem....szkoda tylko że z wiekiem od trumny

  2. #2
    Znawca tematu Avatar tradelux
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Katowice, Kraków
    Postów
    5,568
    Podziękowano Thanks Given 
    91
    Podziękowano Thanks Received 
    5
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    19

    Domyślnie

    Andrzeju wyszukiwarka na Otomoto jest jedna - z opcjami taka sama dla prywatnych jak i firm
    ---

    Facebook: www.facebook.com/TradeLUX.samochody
    Otomoto: trade-lux.otomoto.pl
    Login na allegro: trade-lux

  3. #3
    Znawca tematu Avatar czeslaw555
    Zarejestrowany
    gru 2010
    Skąd
    POLSKA
    Postów
    3,421
    Podziękowano Thanks Given 
    123
    Podziękowano Thanks Received 
    4
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    17

    Domyślnie

    ale jak Andrzej zauważył gdy ktoś szuka i zaznaczył np "czujniki parkowania tylne" to tylko z tym zaznaczeniem Otomoto wyświetli oferty.
    Co dla mnie jest logiczne bo po coś są filtry wyszukiwania.
    Będąc sprzedającym trzeba starannie wypełnić pola z wyposażeniem jakie ma nasze auto
    Pozdrawiam

  4. #4
    Znawca tematu Avatar tradelux
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Katowice, Kraków
    Postów
    5,568
    Podziękowano Thanks Given 
    91
    Podziękowano Thanks Received 
    5
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    19

    Domyślnie

    Jak ktoś szuka po tych kryteriach samochodu to... Czujniki dołożyć to obecnie koszt 400zł, a lepiej patrzeć na stan samochodu i bezwypadkowość, niż na czujniki parkowania
    ---

    Facebook: www.facebook.com/TradeLUX.samochody
    Otomoto: trade-lux.otomoto.pl
    Login na allegro: trade-lux

  5. #5
    Moderator Avatar Tytan
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    3M
    Postów
    16,353
    Podziękowano Thanks Given 
    3,373
    Podziękowano Thanks Received 
    206
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    10

    Domyślnie

    to może i śmieszne ale ktoś kto zaznaczy jakiś element a ktoś zapomni go dodać to już nie zobaczy potencjalnie dobrego auta

  6. #6
    Znawca tematu Avatar czeslaw555
    Zarejestrowany
    gru 2010
    Skąd
    POLSKA
    Postów
    3,421
    Podziękowano Thanks Given 
    123
    Podziękowano Thanks Received 
    4
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    17

    Domyślnie

    niestety coś za coś , ja wyszukuję ciągle aut i gdyby wrzucało mi wszystkie to byłoby to dla mnie moc roboty więcej
    Pozdrawiam

  7. #7
    Znawca tematu Avatar Andrebar
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    Łódź - Heidelberg
    Postów
    4,718
    Podziękowano Thanks Given 
    1,084
    Podziękowano Thanks Received 
    3
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał tradelux Zobacz post
    Andrzeju wyszukiwarka na Otomoto jest jedna - z opcjami taka sama dla prywatnych jak i firm
    achaa i dlatego Twoje a-4 ma NAVI zaznaczone w opcjach ? ( tablica na jednej fotce Ci się zapomniała zakryć )

    Dobra nie skumaliście o co kaman ...a i w sumie to skierowane było nie do osób trudniących się zawodowo handlem - szukaniem - kupnem-sprzedażą tylko właśnie do sporadycznych wystawiających , którzy mogą przez niewiedzę zminimalizować swoje szanse na sprzedaż gdy np; zapomną dopisać pewne istotne szczegóły w -OPCJI- to nawet jak potem w opisie napiszą CV z "życia auta " opisując każdy wgniotek / ryskę czy date i godzinę wszystkich serwisów wraz z rachunkami to pies im to na budę .
    I o to mi chodziło
    Człowiek mądrzeje z wiekiem....szkoda tylko że z wiekiem od trumny

  8. #8
    Maryush
    Gość

    Domyślnie

    A jaki to problem rzetelnie wypełnić opcje w formularzu?

  9. #9
    Użytkownik
    Zarejestrowany
    kwi 2017
    Skąd
    Pćim
    Postów
    65
    Podziękowano Thanks Given 
    0
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    7

    Domyślnie

    Hehe też mnie to dziwi...bardziej to odbieram jako frustrację z niemożliwości sprzedania czegoś.

  10. #10
    Znawca tematu Avatar tradelux
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Katowice, Kraków
    Postów
    5,568
    Podziękowano Thanks Given 
    91
    Podziękowano Thanks Received 
    5
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    19

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrebar Zobacz post
    achaa i dlatego Twoje a-4 ma NAVI zaznaczone w opcjach ? ( tablica na jednej fotce Ci się zapomniała zakryć )

    Dobra nie skumaliście o co kaman ...a i w sumie to skierowane było nie do osób trudniących się zawodowo handlem - szukaniem - kupnem-sprzedażą tylko właśnie do sporadycznych wystawiających , którzy mogą przez niewiedzę zminimalizować swoje szanse na sprzedaż gdy np; zapomną dopisać pewne istotne szczegóły w -OPCJI- to nawet jak potem w opisie napiszą CV z "życia auta " opisując każdy wgniotek / ryskę czy date i godzinę wszystkich serwisów wraz z rachunkami to pies im to na budę .
    I o to mi chodziło
    Andrzejku zapraszam na miejsce - navi jest Pioneer - masz rację nie wrzucając zdjęcia działam na swoją niekorzyść
    W załączniku fotka z potwierdzeniem, że jest fajne radyjko z DVD, Navi, dotykowym ekranem itd
    Osobiście dla mnie jest śmieszne jak ktoś szuka auto używane po filtrach na wyposażenie, a nie stan/przebieg - nawet po ofertach z komisów.
    Lista życzeń przy wyposażeniu to raczej przy zamawianiu nowego...
    Jeszcze zrozumiem opcje typu tempomat, xenony itd, bo to ciężko dołożyć, ale czujniki parkowania?

    Poniżej dla Ciebie zdjęcie z potwierdzeniem

    IMG_120502.jpg

    Czasami formularz uzupełniam po 2-3tygodniach, bo nie mam na tyle czasu, żeby klikać opcja po opcji w formularzu świadomie rezygnując z "potencjalnych" kupujących - nie można zwariować, są ważniejsze w życiu rzeczy/sprawy, niż auta
    ---

    Facebook: www.facebook.com/TradeLUX.samochody
    Otomoto: trade-lux.otomoto.pl
    Login na allegro: trade-lux

  11. #11
    Znawca tematu Avatar Andrebar
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    Łódź - Heidelberg
    Postów
    4,718
    Podziękowano Thanks Given 
    1,084
    Podziękowano Thanks Received 
    3
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    18

    Domyślnie

    OK spoko ja to wszystko rozumiem... tylko jak piszę - nie każdy zajmuje się sprzedażą auta na co dzień / zawodowo .
    Mój temat skierowany był/jest przede wszystkim do tych , którzy sporadycznie wystawiają auta do sprzedaży i nie znają pewnych meandrów stosowanych przez portale
    Dla jednych jest to oczywista oczywistość aby "haczyć" dokładnie w opcjach wyposażenia ( jak dla tych , którzy się tu wypowiedzieli ) a dla innych może już nie koniecznie
    Temat miał jedynie zwrócić na to uwagę i posłużyć jako wskazówka / podpowiedź przy wypełnianiu ogłoszenia tym co robią to rzadko .... ot wsjo .
    Człowiek mądrzeje z wiekiem....szkoda tylko że z wiekiem od trumny

  12. #12
    Użytkownik
    Zarejestrowany
    kwi 2017
    Skąd
    Pćim
    Postów
    65
    Podziękowano Thanks Given 
    0
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    7

    Domyślnie

    Twój pierwszy post był coś szukaniu baranów i robieniu w bambuko...widać w nim dużą frustrację, tylko nie bardzo rozumiem kto Cię w bambuko zrobił, chyba zrobiłeś sam siebie, skoro ogłoszenia nie potrafisz poprawnie wystawić. Niby stary wyga a tutaj jak małe dziecko...

  13. #13
    Znawca tematu Avatar Andrebar
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    Łódź - Heidelberg
    Postów
    4,718
    Podziękowano Thanks Given 
    1,084
    Podziękowano Thanks Received 
    3
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    18

    Domyślnie

    Widzę -fordziku- ,że ciężko do Ciebie dociera sedno sprawy więc wytłumaczę Ci jak pastuszkowi na łące - ... danie / wystawienie płatnego ogłoszenia jest pewną formą umowy i czuję się wprowadzony w błąd przez dany portal jeśli JASNO i WIDOCZNIE nie zaznaczył .że jeśli w opcji - dodatkowe wyposażenie - wystawiający ogłoszenie nie odznaczy dokładnie wszystkiego co dane auto posiada - a osoba poszukująca zaznaczy choćby tylko jeden element , którego wystawiający nie odhaczył to NASZ ANONS SIĘ NIE WYPOZYCJONUJE ! ... nawet jeśli owe wyposażenie dodatkowe jest w późniejszym opisie . .....trybisz w końcu?
    Uważam ,że taka forma sprzedaży usługi jest właśnie robieniem ludzi w przysłowiowe bambuko ....i to jest moja opinia , którą się tu podzieliłem.

    Wracając do Handlarzy to nie mają co "płakać" z w/w powodu gdyż praktycznie przy każdym ogłoszeniu jest odniesienie do ich pozostałych ofert - aut. - ( stronki -sprzedawcy) więc jakby z automatu nic im nie zginie .
    Człowiek mądrzeje z wiekiem....szkoda tylko że z wiekiem od trumny

  14. #14
    Znawca tematu Avatar tradelux
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Katowice, Kraków
    Postów
    5,568
    Podziękowano Thanks Given 
    91
    Podziękowano Thanks Received 
    5
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    19

    Domyślnie

    Tylko jak się handlarzowe auto nie wyświetli to jak się ukaże link do pozostałych ofert?

    Andrzej to jest podstawowa zasada działania wyszukiwarek i filtrów. Nie róbmy jak w USA, że trzeba pisać na kubku kawy w kawiarnii, że uwaga kawa gorąca, można się poparzyć...
    ---

    Facebook: www.facebook.com/TradeLUX.samochody
    Otomoto: trade-lux.otomoto.pl
    Login na allegro: trade-lux

Tagi dla tego tematu

Zakładka

Zakładka

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •