Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 31 do 43 z 43

Temat: Samochód do 40-50 tyś. dla rodzinki 2+1

  1. #31
    Znawca tematu Avatar takietam
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Olsztyn
    Postów
    3,694
    Podziękowano Thanks Given 
    1,658
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    17

    Domyślnie

    A to przepraszam. Myślałem, że jest to jedno z kryteriów.

    Nie chciałem urazić, po prostu w tym dziale było już kilka takich dyskusji, gdzie po zsumowaniu wszystkich za i przeciw, zakładający wątek zaczynał gonić swój własny ogon. Jeżeli masz jakiegoś faworyta to sprawdź tylko czy model nie ma jakichś rażących wad ,jeśli nie.... cała reszta to optyka i wrażenia....a pod spodem jeden pies.
    Jeżeli pamiętamy, że wszyscy jesteśmy pomyleni, to tajemnice znikają, a życie staje się zrozumiałe.
    www.ogloszenia-motoryzacyjne.net

  2. #32
    Boomer
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał takietam Zobacz post
    A to przepraszam. Myślałem, że jest to jedno z kryteriów.

    Nie chciałem urazić, po prostu w tym dziale było już kilka takich dyskusji, gdzie po zsumowaniu wszystkich za i przeciw, zakładający wątek zaczynał gonić swój własny ogon. Jeżeli masz jakiegoś faworyta to sprawdź tylko czy model nie ma jakichś rażących wad ,jeśli nie.... cała reszta to optyka i wrażenia....a pod spodem jeden pies.
    Nic się nie stało
    Wiem, że niektóre moje pytania mogą wyglądać na trywialne ale wynika to bardziej z mojej niewiedzy niż z niezdecydowania.
    Faworytów mam kilku dlatego tyle pytań.
    W zasadzie, to na czoło wysunęła się alfa.
    Rozważam jeszcze mondeo, ewentualnie Saba.
    Na temat alfy tak jak piszecie krążą różne mity, czy prawdziwe, to chyba tylko przyszłość może zweryfikować.


    Na forum, ewentualnie ktoś z forum może polecić osobę godną polecenia która zajmuje się importem w/w przeze mnie samochodów ?
    Tak jak wyżej napisałem jak tylko sprzedam seata będę zainteresowany kupnem. Może, to być dosłownie na dniach.

  3. #33
    marcin10
    Gość

    Domyślnie

    Odnośnie Alfy, to też rozważałem ją przez moment (szukałem kombi w podobnym zakresie cenowym), ale dla mnie bagażnik był trochę zbyt mały. Nie miałem okazji nią jeździć, więc może sprostują to jej posiadacze, ale czytałem narzekania na dosyć niskie zawieszenie, co może być atutem na niemieckich autostradach, ale nie na naszych polnych drogach. Drugi zarzut dotyczył działania automatu - odczuwało się*w nim turbo dziurę przy szybkim ruszaniu. Ale samochód piękny...

  4. #34
    dremp
    Gość

    Domyślnie

    Spalanie?? nie ma roznicy przy normalnej jezdzie, zadnej

    7.8 litra po miescie w ciaglych korkach (warszawa)

    Cytat Napisał Boomer Zobacz post
    Dzięki za radę.
    Co do silnika 1,9 120KM to również jest silnik diesla JTDm ?
    Co do programu, to jak po takim programie wygląda spalanie ?
    Jak to się przedstawiało u Ciebie? (pytam o spalanie)

  5. #35
    Znawca tematu Avatar tradelux
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Katowice, Kraków
    Postów
    5,568
    Podziękowano Thanks Given 
    91
    Podziękowano Thanks Received 
    5
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    19

    Domyślnie

    Boomer jak chcesz to podjedź do mnie, pojeździsz każdym autem. Obecnie mam prywatnie Alfę 2.4 200KM, BMW e91 na sprzedaż Peugeota z silnikiem 2.0HDI i Saaba 9-3 Aero TTiD 180KM. Mondeo też nie będzie problemu, bo sprzedawałem znajomemu parę dni temu.
    Pojeździsz, posprawdzasz, zobaczysz w czym się dobrze czujesz.

    Co wybrać? Ciężko doradzić, bo wszystkie auta to fajne i godne polecenia. Dołożyłbym jeszcze Volvo V50 z silnikiem 2.0 oczywiście od PSA

    Alfa: ogromny plus za układ jezdny i silnik szczególnie 2.4
    BMW: plus za silniki, spalanie, napęd
    Saab: bardzo dobre dopasowanie do kierowcy, komfortowe z dobrym układem kierowniczym
    Peugeot: bdb silnik, niskie spalanie, wysoki komfort
    Volvo: to samo co Peugeot tylko, że ze zdecydowanie lepszym prowadzeniem (sztywniejsze zawieszenie, bardziej precyzyjny układ kierowniczy). Zawieszenie zbudowane na Focusie, a silnik od Peugeota.
    ---

    Facebook: www.facebook.com/TradeLUX.samochody
    Otomoto: trade-lux.otomoto.pl
    Login na allegro: trade-lux

  6. #36
    ...
    Gość

    Domyślnie

    tradelux, coś robione było przy tym Peugeocie? W opisie masz, że jest bezwypadkowe i nic nie jest napisane o tym czy jakieś elementy były robione/wymieniane/malowane/etc. ale coś być chyba musiało bo z lewej strony łączenie błotnika ze zderzakiem jest nierówne co widać na pierwszym zdjęciu.

  7. #37
    Znawca tematu Avatar tradelux
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Katowice, Kraków
    Postów
    5,568
    Podziękowano Thanks Given 
    91
    Podziękowano Thanks Received 
    5
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    19

    Domyślnie

    Zderzakiem od spodu było zahaczone jak zjeżdżał z krawężnika i wyciągnął zderzak z zaczepów. Wystarczyło ręką wcisnąć na ślizg i jest ok. Zdjęcia nie robiłem ja, więc ta osoba nie pomyślała, żeby docisnąć na ślizg zderzak.
    Auto bezwypadkowe, we Francji miało przemalowane jedynie kawałek rantu nadkola (ten sierp) - warstwa w ok. 200um i teraz oddałem do pomalowania rysy na górnej części progu (mam zdjęcia z rysy), będzie na to faktura.
    ---

    Facebook: www.facebook.com/TradeLUX.samochody
    Otomoto: trade-lux.otomoto.pl
    Login na allegro: trade-lux

  8. #38
    Boomer
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał tradelux Zobacz post
    Boomer jak chcesz to podjedź do mnie, pojeździsz każdym autem. Obecnie mam prywatnie Alfę 2.4 200KM, BMW e91 na sprzedaż Peugeota z silnikiem 2.0HDI i Saaba 9-3 Aero TTiD 180KM. Mondeo też nie będzie problemu, bo sprzedawałem znajomemu parę dni temu.
    Pojeździsz, posprawdzasz, zobaczysz w czym się dobrze czujesz.

    Co wybrać? Ciężko doradzić, bo wszystkie auta to fajne i godne polecenia. Dołożyłbym jeszcze Volvo V50 z silnikiem 2.0 oczywiście od PSA

    Alfa: ogromny plus za układ jezdny i silnik szczególnie 2.4
    BMW: plus za silniki, spalanie, napęd
    Saab: bardzo dobre dopasowanie do kierowcy, komfortowe z dobrym układem kierowniczym
    Peugeot: bdb silnik, niskie spalanie, wysoki komfort
    Volvo: to samo co Peugeot tylko, że ze zdecydowanie lepszym prowadzeniem (sztywniejsze zawieszenie, bardziej precyzyjny układ kierowniczy). Zawieszenie zbudowane na Focusie, a silnik od Peugeota.

    Nie wiem czy dam radę przed świętami ale na spokojnie po świętach, ewentualnie po nowym roku się odezwę. Teraz mam gorący okres i czasowo raczej nie wyrobię.
    Czyli jeśli decydowałbym się na alfę 159 w kombi z silnikiem 2,4 lub na jakiś inny model którego aktualnie nie będziesz miał lub coś w aucie nie będzie mi odpowiadać, to mniej więcej ile czasu potrzebujesz na nagranie konkretnego auta ? O ile w ogóle na tą chwilę jest to możliwe.
    I jak to wygląda w praktyce, czy szuka się kilku z których coś wybieramy, czy raczej jeden konkretny ?

  9. #39
    synekk
    Gość

    Domyślnie

    BMW E61 - polecam

  10. #40
    Znawca tematu Avatar Andrebar
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    Łódź - Heidelberg
    Postów
    4,718
    Podziękowano Thanks Given 
    1,084
    Podziękowano Thanks Received 
    3
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    18

    Domyślnie

    -synekk- a ja polecam zapoznanie się z regulaminem .........nabiłeś już tyle postów ile potrzebujesz ??
    Człowiek mądrzeje z wiekiem....szkoda tylko że z wiekiem od trumny

  11. #41
    Znawca tematu Avatar tradelux
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Katowice, Kraków
    Postów
    5,568
    Podziękowano Thanks Given 
    91
    Podziękowano Thanks Received 
    5
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    19

    Domyślnie

    Cytat Napisał synekk Zobacz post
    BMW E61 - polecam
    szczególnie za 40tys zł, a później będzie mówił - będziesz miał wydatki
    ---

    Facebook: www.facebook.com/TradeLUX.samochody
    Otomoto: trade-lux.otomoto.pl
    Login na allegro: trade-lux

  12. #42
    Kris75
    Gość

    Domyślnie

    Łukasz - za 40 może nie, ale za 45-50 tys kupisz.

  13. #43
    Znawca tematu Avatar tradelux
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Katowice, Kraków
    Postów
    5,568
    Podziękowano Thanks Given 
    91
    Podziękowano Thanks Received 
    5
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    19

    Domyślnie

    Tylko mentalność Polaka nie pozwoli wydać 50tys zł na auto z 2003r.
    Do tego będzie ciężko, bo za ładne E60/61 trzeba dać min. 11tys € z 2003-2004r. + do tego wysoka akcyza.
    ---

    Facebook: www.facebook.com/TradeLUX.samochody
    Otomoto: trade-lux.otomoto.pl
    Login na allegro: trade-lux

Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123

Tagi dla tego tematu

Zakładka

Zakładka

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •