Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 16 do 30 z 43

Temat: Samochód do 40-50 tyś. dla rodzinki 2+1

  1. #16
    Znawca tematu Avatar tradelux
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Katowice, Kraków
    Postów
    5,568
    Podziękowano Thanks Given 
    91
    Podziękowano Thanks Received 
    5
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    19

    Domyślnie

    1. BMW e91 nawet za 50tys zł nierealny rocznik 2008. Chyba, że słabo wyposażony i z bardzo dużym przebiegiem.
    Za 45-50tys zł będzie fajnie wyposażone e91 z 2005-2006r

    2.Saab 93 możliwy z 2008r z przebiegiem 100-140tys km bliżej 50tys,

    3. Ford Mondeo możliwy w ok. 43-50tys zł (w zależności od wyposażenie) z przebiegiem ok. 100-150tys km.

    4. Honda Accord 2008r to nowy model, nierealny w tej cenie. W tej cenie realne 2006r. Minus to wysoka akcyza przy silniku 2.2.

    5. Alfa 159 w tej cenie będzie fajnie wyposażona z 2008r., z przebiegiem 100-120tys km

    6. Mazda 6 w nowym nadwoziu nierealna cena, chyba że z przebiegiem w ok. 200tys km

    7. Citroen C5 II o fajną wersję w tej cenie i 2008r będzie ciężko, bardziej podstawowa wersja, ale dalej fajnie wyposażona.

    8. Peugeot 407SW fajna wersja z 2008r do 40tys osiągalna.
    ---

    Facebook: www.facebook.com/TradeLUX.samochody
    Otomoto: trade-lux.otomoto.pl
    Login na allegro: trade-lux

  2. #17
    Boomer
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał kara.kahn Zobacz post
    Może napisz skąd jesteś to ktoś z "sąsiedztwa" Cię przejmie.
    Częstochowa/Tarnowskie Góry


    Cytat Napisał tradelux Zobacz post

    1. BMW e91 nawet za 50tys zł nierealny rocznik 2008. Chyba, że słabo wyposażony i z bardzo dużym przebiegiem.
    Za 45-50tys zł będzie fajnie wyposażone e91 z 2005-2006r

    2.Saab 93 możliwy z 2008r z przebiegiem 100-140tys km bliżej 50tys,

    3. Ford Mondeo możliwy w ok. 43-50tys zł (w zależności od wyposażenie) z przebiegiem ok. 100-150tys km.

    4. Honda Accord 2008r to nowy model, nierealny w tej cenie. W tej cenie realne 2006r. Minus to wysoka akcyza przy silniku 2.2.

    5. Alfa 159 w tej cenie będzie fajnie wyposażona z 2008r., z przebiegiem 100-120tys km

    6. Mazda 6 w nowym nadwoziu nierealna cena, chyba że z przebiegiem w ok. 200tys km

    7. Citroen C5 II o fajną wersję w tej cenie i 2008r będzie ciężko, bardziej podstawowa wersja, ale dalej fajnie wyposażona.

    8. Peugeot 407SW fajna wersja z 2008r do 40tys osiągalna.

    Czyli zostają mi:

    -Alfa 159
    -Peugeot 407SW
    -Saab 9-3
    -Ford Mondeo

    Powiem szczerze, że napaliłem się na BMW tym bardziej że jak odpaliłem motoallegro to było kilka fajnych po około 45-48 tyś z przebiegiem 160 000.
    Chyba jednak czas ochłonąć

    Zapomniałem o jednej rzeczy wspomnieć. Przy sprzedaży tego autka po 3-4 latach chciałbym na nim jak najmniej stracić.
    Myślę, że z Waszą pomocą ograniczyłem się do czterech modeli.
    Teraz kwestia wyboru właśnie pod względem:
    -najlepszego dieslowskiego silnika
    -bezawaryjności
    -utrzymania
    -eksploatacji
    -jak najmniejszej stracie w cenie przy przyszłej sprzedaży

    Powiem szczerze, że oglądając te auta, to zmienia mi się jak w kalejdoskopie. Teraz Alfa mi jakoś najbardziej w oko wpada
    ehh.... wieczne dylematy.

  3. #18
    Kris75
    Gość

    Domyślnie

    Kolego, przecież nie kupujesz rocznika auta, czy też przebiegu - kupujesz stan auta chyba?
    Co za różnica czy auto z roku 2006 czy 2005?

  4. #19
    Boomer
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kris75 Zobacz post
    Kolego, przecież nie kupujesz rocznika auta, czy też przebiegu - kupujesz stan auta chyba?
    Co za różnica czy auto z roku 2006 czy 2005?
    Oczywiście masz rację. Jednak chciałbym, aby to auto przez mój okres jego użytkowania
    trzymało cenę, a strata przy późniejszej sprzedaży była jak najmniejsza.
    2-3 lata w roczniku dla mojego potencjalnego kupca, po 3-4 latach(przyjmuję że tyle nim pojeżdżę) nie zrobi różnicy ?

  5. #20
    Kris75
    Gość

    Domyślnie

    To chyba właśnie lepiej kupić ciut starsze auto, które tą stratę wartości już przeszło

    Jeśli chcesz kupić dobre auto z rocznika 2008 (załóżmy te BMW e90 320i) - musisz wydać coś koło 70-75 tys zł.
    Dobre auto z roku 2005 - musisz wydać 45-50 tys zł.

    Analogicznie za trzy lata auto o wartości 75 tys zł spadnie do tej wartości 45-50 tys zł - czyli stracisz hipotetycznie 30 tys zł, a auto z rocznika 2005 nie spadnie do wartości 20-25 tys zł, tylko spokojnie szacując 35-38 tys zł. Czyli hipotetycznie stracisz na tym aucie 10-15 tys zł!
    To jest ta różnica

    Do tego zaręczam Ci, że przy dzisiejszym poziomie zaawansowania techniki - dla bezawaryjności nie będzie to miało jakiegoś większego znaczenia.
    Czyli kupisz ciut starsze auto, za mniejszą kasę, potem też z kolei będzie Ci je łatwiej odsprzedać przecież. O tym tez nie zapominaj.

  6. #21
    Znawca tematu Avatar tradelux
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Katowice, Kraków
    Postów
    5,568
    Podziękowano Thanks Given 
    91
    Podziękowano Thanks Received 
    5
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    19

    Domyślnie

    Tak jak pisze Kris to, że BMW będzie z 2006r nie przejmowałbym się. Bardziej przejmowałbym się czy opanujesz w zimie napęd na tył
    W utrzymaniu wszystkie w/w samochody są w podobnej cenie (z niewielką przegraną Forda), a i silnik równie udane.
    ---

    Facebook: www.facebook.com/TradeLUX.samochody
    Otomoto: trade-lux.otomoto.pl
    Login na allegro: trade-lux

  7. #22
    Boomer
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kris75 Zobacz post
    Analogicznie za trzy lata auto o wartości 75 tys zł spadnie do tej wartości 45-50 tys zł - czyli stracisz hipotetycznie 30 tys zł, a auto z rocznika 2005 nie spadnie do wartości 20-25 tys zł, tylko spokojnie szacując 35-38 tys zł. Czyli hipotetycznie stracisz na tym aucie 10-15 tys zł!
    To jest ta różnica
    To fakt, przy starszym roczniku o te 3-4 lata strata jest dużo mniejsza niż w przypadku młodszego auta.

    Jeśli jednak mam za te same pieniądze mieć Alfę, Mondeo lub Saba równie dobrze wyposażone, z przebiegiem dużo mniejszym i w identycznym stanie w roczniku 2008, co BMW z 2006 r. to
    przy tak minimalnych różnicach w wyglądzie(oczywiście subiektywna opinia) wybieram któreś z trzech pierwszych

    Cytat Napisał tradelux Zobacz post
    Tak jak pisze Kris to, że BMW będzie z 2006r nie przejmowałbym się. Bardziej przejmowałbym się czy opanujesz w zimie napęd na tył
    To mnie zaskoczyłeś Nie wiedziałem, że ma napęd na tył.
    Jeśli chodzi o mnie to poradziłbym sobie.Niestety problem może być z moją Drugą połówka.

    Cytat Napisał Boomer Zobacz post
    W utrzymaniu wszystkie w/w samochody są w podobnej cenie (z niewielką przegraną Forda), a i silnik równie udane.
    Właśnie tego oczekiwałem. Teraz tylko kwestia wyboru któregoś z wymienionych.

    Tradelux, rozumiem że Ty masz Alfę 159 ? Jeśli tak możesz kilka słów od Siebie napisać na jej temat ?
    Ostatnio edytowane przez Boomer ; 14-12-11 o 00:20

  8. #23
    Znawca tematu Avatar tradelux
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Katowice, Kraków
    Postów
    5,568
    Podziękowano Thanks Given 
    91
    Podziękowano Thanks Received 
    5
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    19

    Domyślnie

    Używałem bardzo długo 159, krótko 156 i obecnie Alfe Brere 2.4JTD.
    W utrzymaniu auto dość tanie jak na swoją klasę i zdecydowanie tańsze, niż Audi czy VW. W tym budżecie możesz celować w 1.9JTDm 150KM z 2008r lub starszą 2.4JTDm 200KM (2006r). Ewentualnie lepszym wyborem, niż 150KM będzie 8v 120KM + chip.
    Osobiście wybrałbym 2.4
    Brak większych bolączek w tych samochodach. Typowe usterki to:
    - problem z zaworem EGR - możliwość wyczyszczenia i zaślepienia
    - alternator padający przy 130-150tys km (koszt ok. 300-450zł)
    - w wersji 150KM padający kolektor z 2005-2007r (przedliftowe)

    W Saabie siedzi dokładnie ten sam silnik co w Alfie (mowa o 1.9), z tym, że w Saabie jest jeszcze wersja biturbo TTiD 180KM.

    Mondeo jest bardzo udane z silnikiem PSA (Citroen Peugeot) 2.0HDi.
    ---

    Facebook: www.facebook.com/TradeLUX.samochody
    Otomoto: trade-lux.otomoto.pl
    Login na allegro: trade-lux

  9. #24
    Boomer
    Gość

    Domyślnie

    Czyli Alfa z 2008 jest już po liftingu ? Czy jest to rocznik przejściowy i można dostać w tym roczniku dwie budy ?

    A jak wygląda spalanie przy 1,9 JTDm 150 km, a jak w 2,4 JTDm 200KM ?
    A jak ze spalaniem w pozostałych modelach ? Porównywalne ?

    Czyli w dobrym stanie w roczniku 2008 z silnikiem 2,4 JTDm 200KM Alfy się nie znajdzie ?

    Pisałeś że wybrałbyś 2,4 200km. Tylko ze względu na moc silnika, czy coś jeszcze jest w niej lepszego od 1,9 150 Km ?

    Czy na tą chwilę istnieje u Ciebie możliwość zamówienia jednego z w/w samochodów i jak to wygląda w praktyce
    jeśli chodzi o ten rodzaj importu ? Pisałem maila ale nie wiem czy dotarł, więc zapytam również tutaj.

  10. #25
    dremp
    Gość

    Domyślnie

    Ja polecalbym jednak 1.9 120km, oprocz tego co napisal tradelux, trafia sie jeszcze wadliwa kosta 3ciego wtrysku, i tyle... nowy egr kosztuje 370 zl, regeneracja alternatora tez 300-400, ja to wszystko robilem i przechodzilem

    seryjnie ten silnik ma wiecej niz 120 koni, do tego po programie mozna bezpiecznie celowac w 170 koni a to juz wystarcza...

    klapki w kolektorze w 1.9 150 km sa niestety upierdliwe, ale jeden z czlonkow Vectra Klub Polska, zrobil takie kolektory "poprawione" w ktorych juz nie ma wypadania klapek i przedmuchow

  11. #26
    Boomer
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał dremp Zobacz post
    Ja polecalbym jednak 1.9 120km, oprocz tego co napisal tradelux, trafia sie jeszcze wadliwa kosta 3ciego wtrysku, i tyle... nowy egr kosztuje 370 zl, regeneracja alternatora tez 300-400, ja to wszystko robilem i przechodzilem

    seryjnie ten silnik ma wiecej niz 120 koni, do tego po programie mozna bezpiecznie celowac w 170 koni a to juz wystarcza...

    klapki w kolektorze w 1.9 150 km sa niestety upierdliwe, ale jeden z czlonkow Vectra Klub Polska, zrobil takie kolektory "poprawione" w ktorych juz nie ma wypadania klapek i przedmuchow
    Dzięki za radę.
    Co do silnika 1,9 120KM to również jest silnik diesla JTDm ?
    Co do programu, to jak po takim programie wygląda spalanie ?
    Jak to się przedstawiało u Ciebie? (pytam o spalanie)

  12. #27
    kara.kahn
    Gość

    Domyślnie

    W celu ostudzenia Twego zapału oraz złośliwego zepsucia tego jakże radosnego nastroju przed zakupem wymarzonego auta, zwrócę Twą uwagę na pojemność bagażnika Beemki i Alfy. I tak, w E 91 jest to 460 l a w 159- 445 litrów.
    Oba auta są bezsprzecznie wspaniałe tylko niestety jak widzisz na wakacje bagaże będziesz musiał kurierem wysłać...

  13. #28
    Znawca tematu Avatar takietam
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Olsztyn
    Postów
    3,694
    Podziękowano Thanks Given 
    1,658
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    17

    Domyślnie

    Dokupi ciucha na miejscu. Chłopie bieri Alfę. No chyba, że spalanie wyjdzie 0,3l na sto więcej....
    Jeżeli pamiętamy, że wszyscy jesteśmy pomyleni, to tajemnice znikają, a życie staje się zrozumiałe.
    www.ogloszenia-motoryzacyjne.net

  14. #29
    kara.kahn
    Gość

    Domyślnie

    Sercem także byłbym przy Alfie...ale ten rozsądek kuźwa wszystko psuje

  15. #30
    Boomer
    Gość

    Domyślnie

    No nie przesadzajmy z tym bagażnikiem. Przecież jadąc na wakacje zabieramy najpotrzebniejsze rzeczy. Jeśli jednak faktycznie brakło by miejsca to co za problem dokupić relingi i trumnę na dach ?
    Kilka lat temu, polówką o bagażniku 270L zajechaliśmy do Bułgarii, jakoś nie przypominam sobie żeby ktoś narzekał że mu ciasno.

    Cytat Napisał takietam Zobacz post
    No chyba, że spalanie wyjdzie 0,3l na sto więcej....
    Ale po co ten sarkazm kolego ?
    O spalanie pytam z czystej ciekawości... czy będzie te 0,3 czy 0,7 więcej... naprawdę nie zrobi mi to różnicy

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Tagi dla tego tematu

Zakładka

Zakładka

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •