Strona 6 z 6 PierwszyPierwszy ... 23456
Pokaż wyniki od 76 do 89 z 89

Temat: 93

  1. #76
    Starszy użytkownik
    Zarejestrowany
    lip 2013
    Skąd
    Jasło
    Postów
    450
    Podziękowano Thanks Given 
    135
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    11

    Domyślnie

    Tradelux możesz rozwinąć temat dlaczego 1.8i 122 konny był beznadziejny? Pytam bo jeśli dobrze rozumuję to jest to właśnie ta sama jednostka co w vectrach astrach czy zafirach. Wiadomo że bez porównania do dwulitrówki saabowskiej ale nie znalazłem nigdzie jakis mega negatywnych opinii. Dużo tylko piszą o piciu oleju tylko nie ma konkretów w jakich ilościach.

  2. #77
    Znawca tematu Avatar tradelux
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Katowice, Kraków
    Postów
    5,568
    Podziękowano Thanks Given 
    91
    Podziękowano Thanks Received 
    5
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    19

    Domyślnie

    Duzo pali, slavo jedzie, lubi sobie popic oleju. W porownaniu do 2 litrowego silnika Saaba zostaje w tyle.
    ---

    Facebook: www.facebook.com/TradeLUX.samochody
    Otomoto: trade-lux.otomoto.pl
    Login na allegro: trade-lux

  3. #78
    Starszy użytkownik Avatar elpolacco
    Zarejestrowany
    lut 2012
    Postów
    125
    Podziękowano Thanks Given 
    11
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    13

    Domyślnie

    Cytat Napisał tradelux Zobacz post
    Cena Saaba? Wszystko zależy od przebiegu i wyposażenia. Za poliftowego Vectora trzeba przyszykować min. 35tys za coś z przebiegiem 110-150tys km w fajnej wersji.
    Silnik 1.8 nie wchodzi w grę. Gdybym miał taki kupić to szkoda byłoby mi zmieniać Octavię którą doinwestowałem w nowy rozrząd, świece, przewody WN, klocki itp. Chodzi mi o coś z turbem i min. 150km i ewentualnie jakiś virus

    Przeglądam ogłoszenia na mobile.de ale benzynowych silników nie ma za wiele. Dla przykładu taki poliftowy model za dość "okazyjną cenę", a środek trochę zniszczony. To RS-ka którą ostatnio sprzedałem z 2003r. wyglądała dwa razy lepiej. http://www.mobile.de/pl/marka/saab/m...207461612.html Co się jednak dziwić skoro na placu prawie wszystkie igiełki mają taki unijny przebieg

  4. #79
    Starszy użytkownik
    Zarejestrowany
    lip 2013
    Skąd
    Jasło
    Postów
    450
    Podziękowano Thanks Given 
    135
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    11

    Domyślnie

    Tradelux ma fajnego z tym że przedlift... Moim zdaniem najładniejsze możliwe połączenie, granatowe nadwozie plus jasna skóra. Pięęęęęęękna sprawa

    http://trade-lux.otomoto.pl/saab-9-3...C36467151.html

  5. #80
    Starszy użytkownik Avatar elpolacco
    Zarejestrowany
    lut 2012
    Postów
    125
    Podziękowano Thanks Given 
    11
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    13

    Domyślnie

    Cytat Napisał abezus Zobacz post
    Tradelux ma fajnego z tym że przedlift... Moim zdaniem najładniejsze możliwe połączenie, granatowe nadwozie plus jasna skóra. Pięęęęęęękna sprawa

    http://trade-lux.otomoto.pl/saab-9-3...C36467151.html
    Gdyby było parę lat młodsze to pewnie bym się zainteresował autem. Teraz mam Octavię z 2009r. więc spadek do 2003r. to trochę za duży przeskok wstecz Bardziej szukam od 2007 < . Nie mam parcia na kupno już więc jeśli w ofercie kolegi pojawi się coś młodszego to za pewne zainteresuje się autem.

  6. #81
    grisza88
    Gość

    Domyślnie

    A jak ze skrzyniami automatycznymi? czy są problematyczne?

  7. #82
    Znawca tematu Avatar tradelux
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Katowice, Kraków
    Postów
    5,568
    Podziękowano Thanks Given 
    91
    Podziękowano Thanks Received 
    5
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    19

    Domyślnie

    Jak juz to sterowniki ale do ogarniecia temat
    ---

    Facebook: www.facebook.com/TradeLUX.samochody
    Otomoto: trade-lux.otomoto.pl
    Login na allegro: trade-lux

  8. #83
    numer21
    Gość

    Domyślnie

    szukam niepospolitego kombi w benzynie i 9-3 jest najpoważniejszym faworytem
    nie chcę skór i pełnych wypasów, zwykłe auto z podstawowym pakietem (welur, klima, elektryka, jak będzie tempomat, multi kierownica czy szyberdach to super)

    da się wyrwać coś takiego, niebitego i poniżej 200tys km za 25 tys zł?
    jakby ktoś namierzył, chętnie przyjmę...

  9. #84
    Maryush
    Gość

    Domyślnie

    W Saabie prędzej trafisz skórę niż szyberdach

    Zależy czy diesel czy benzyna.., bo benzyny trzymają cenę i jest ich zdecydowanie mniej.

  10. #85
    numer21
    Gość

    Domyślnie

    ze względu na małe przebiegi, raczej benzyna
    co do skór, to obawiam się, że w 10letnim aucie to już jest bardziej problem niż zaleta, zaczynają się zużywać, pękać i ogólnie źle wyglądać, a naprawa czy wymiana jest droga
    chyba, że się mylę i nie ma czego się obawiać, nie miałem nigdy auta ze skórami

    rzeczywiście mało tych aut
    nie spieszy mi się, więc jeszcze poczekam, może pojawi się jakiś fajny egzemplarz

  11. #86
    Bażant
    Gość

    Domyślnie

    Miałem 9-3 aero i faktycznie skóry w 9-10 letnim aucie to porażka - pękają strasznie, choć starzeją się znacznie lepiej niż welur który po prostu "szmacieje". Generalnie polecam samochód - choć nieco ascetyczne wnętrze, to jednak 2.0T można pokochać

  12. #87
    rinho
    Gość

    Domyślnie

    Skoro piszemy o 9-3, to warto wspomnieć, że świecący pasek z diodą LED w wersji poliftowej to NIE JEST światło do jazdy dziennej, a tylko pozycyjne.
    Niestety w wielu ogłoszeniach jest to przedstawiane błędnie.

  13. #88
    Maryush
    Gość

    Domyślnie

    Kombi w benzynie można wyczekać, w styczniu był fajny, z pl salonu za coś około 21500zł w Wawie, szybko się sprzedał. Niedługo potem w Nowej Soli, ktoś na saabklubie pisał że pojechał, obejrzał i kupił. Piszę tu akurat o przedliftach. Ze dwa miesiące temu fajny polift z Wawy był i też ktoś z saabklubu kupił, to był tez pl salon. Znalezienie dobrego egzemplarza to jest tylko kwestia czasu.

  14. #89
    mateusz.szopka
    Gość

    Domyślnie

    Cześć wszystkim. Panowie jakiego Saaba 9-3 da się wyciągnąć za max 20 tys. mówię o silnikach wyłącznie benzynowych. Chodzi mi o 1.8t, 2.0t i 2.0T. Który będzie najlepszy na początek? Mam w planie go zagazować. Dzięki z góry za odpowiedzi.

Strona 6 z 6 PierwszyPierwszy ... 23456

Zakładka

Zakładka

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •